Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlt


mrlt
tag

Na végre valami jó hír, pedig én már elkönyveltem hogy hosszú évekig nem látom újra a sorozatot. Juhé! :C
Az apró örömöket is meg kell becsülni. :)

Rossz hírhez: Add el az autót, az árának egy részéből nyomasd be a maradék törlesztést, ami marad abból meg vegyél egy 20 éves Golfot. Problem Solved én így csináltam még pont a válság begyűrűzése előtt.

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#2) darál0w


darál0w
Jómunkásember

miért?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3) Nordic válasza mrlt (#1) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Gondolkoztam ezen. Esélytelen...az a baj, hogy az autó rendben van. majdnem 1M a tartozásom. Ha eladnám, csak hitelátvállalással lehetne, és sosem venné meg senki(az eredeti ára 1,2M volt). 4 éve van fizetve, szerinted ki venné meg?

dara: facsén az unoff-ba leírtam a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#4) Jhonny06 válasza Nordic (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

És aki nincs fent facsén? :O

(#5) darál0w válasza Nordic (#3) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

látom...dehát így működik.

előbb a kamat, aztán a felvett összeg.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) moha21 válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


moha21
addikt

Az nem is létezik. :O

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) Nordic válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Röviden: 1M forit hitellel vettem 5 évre, 4 éve fizetem és még mindig 1M forint a tartozásom, persze úgy, hogy 2 évvel ezelőtt 1,2M volt a tartozásom kamattal együtt, és azóta kb 600k-t fizette be. Ennyit romlott a forint...

(#8) Lauda válasza Nordic (#7) üzenetére


Lauda
félisten

5 ev alatt le kellene fogynia a hitelnek mindenhogyan. Ez vagy olyan hitel volt akkor, ami x ideig nem arfolyamkoveto, vagy egy ideig nem fizetted.

[ Szerkesztve ]

(#9) Nordic válasza Lauda (#8) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Fix forint alapú hitel, ami ugye annyit takar, hogy a frank hiába romlik, a törlesztőm nem fog változni, csak a végén kitolják a futamidőt. Most 36x ezer forint a tőketartozásom+olyan 50k a hozzátartozó kamat. Viszont a leromlott forint miatt 45x ezer a különbözet, meg 6x ezer a különbözethez tartozó kamat. 148,5 volt a frank mikor megvettem a kocsit(pont válság előtt 2 hónappal :((( ). Jövő májusban teljesen visszafizetem az igényelt kölcsönt, ahogy kell, csak ugye ott van a különbözet is, amit behajtanak...szal a 2013 helyett 2015 lesz mire kifizetem(persze, ha nem romlik tovább a forint).

(#10) Lauda válasza Nordic (#9) üzenetére


Lauda
félisten

A forint alapu hiteleknek semmi koze a frankhoz.

(#11) Nordic válasza Lauda (#10) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Akkor frank alapú de biztos, hogy fix...A f*szom tudja már, egyszerűen elvesztem a fonalat, ezért se veszek fel többet zsitelt...

(#12) Lauda válasza Nordic (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor frank alapu es fix kamatozasu x evig, ameddig nem nol a torlesztoreszlet. Gondoltam, hogy ez lesz. De ne legy kiakadva, hogy meg ennyi fentvan, amig a masiknak nott a reszlet, addig Neked nem, de a penzt valamikor ugy is vissza kell perkalni. ;)

(#13) Nordic válasza Lauda (#12) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért hagy legyek már kiakadva he:DDD

(#14) finest válasza Nordic (#13) üzenetére


finest
őstag

Veled aztán jól ki van tolva.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) Nordic válasza finest (#14) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

És sajnos nem én vagyok az egyedüli. Bele sem merek gondolni azok helyzetébe, akik lakáshitelt törlesztenek... :(

(#16) Jhonny06 válasza Nordic (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, ha belegondolsz abba, ez csak 1 milla volt és kvázi sok évig szenvedsz vele. Mi van azokkal, akik 10 fölött vettek fel (sajnos tudom, hogy mi van velük)? :F

(#17) dabadab válasza Nordic (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor frank alapú de biztos, hogy fix...A f*szom tudja már, egyszerűen elvesztem a fonalat, ezért se veszek fel többet zsitelt..."

Aha.
Felveszel egy komoly osszegu hitelt ugy, hogy fogalmad sincs, hogy mi az, viszont az tuti, hogy a zsidok a hibasak.

Most oszinten, erre mit mondjak? :U

DRM is theft

(#18) moha21 válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


moha21
addikt

Elég off meg nem is neked szánom a válasz, de azért a diákhitelesekkel is mi van...:S

Van egy lány ismerősöm aki gyorsan végzett a BGF PSZK -n. Rögtön fel is vették OTP-be Békéscsabán. 100 alatt kap nettó fizetést ! Utazást egyebeket nem tudom.
Sajnos a szülei egészségügyi okokból már nem tudnak dolgozni, így fatert is elbocsájtották, de annyira azért nem betegek, hogy kapjanak is erre valamit.. Így aztán a lány nem tud a diákhitelből sem többet törleszteni csak a kötelező havi 4-5k körüli összeget ami azért jó, mert nem csökken az összeg, hanem nő. :U

Ok tudom én közgáz meg THM meg akármi, de rengeteg embert ismerek akik fizetik már a diákhitelt, de csak ennyit tudnak fizetni tényleg és így gyakorlatilag havonta tesznek be a közösbe 4k-t és ennyi.

(#17) dabadab : Sok esetben nincs még felkészülve az ember 18 évesen arra, hogy mivel is jár egy hitel vagy maga az iskola. Az a felháborító, hogy ezt a tudatlanságot pofátlanul ki is aknázzák.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19) Nordic válasza dabadab (#17) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Tudod, amikor felvettem a hitelt, még édesapám segítségével tettem(elvégre kellett mint kezes). Ő átlátta, és akkor még nem is volt olyan rossz sem nekünk, sem az országnak, ő javasolta, hogy vágjak bele, segít ha kell. Sajnos elhunyt már több mint 2 éve...Erról nem tehetek, viszont én nehezebben értem meg ezeket a dolgokat, úgyhogy inkább nem mondj semmit...

(#20) Jhonny06 válasza moha21 (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

Volt egy idő amikor napokat olvastam a különböző sztorikat, de csak felbassza az ember magát rajta, azóta hagyom a témát. :W

(#21) mrlt


mrlt
tag

Amúgy a Bleachnek örül még valaki rajtam kívül? :U

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#22) Lauda válasza Nordic (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Na jo, de csak ma. :DDD Holnaptol kuss legyen. :DDD :DDD

(#23) Winner_hun válasza Nordic (#11) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha frank alapú és fix akkor a hátralévő idő változik árfolyamingadozás esetén. Szóval az alapból 5 éves lehet hogy 7 lesz. Volt aki erről panaszkodott nekem hogy átállt fixre és az idő az folyamatosan tolódik neki. Hogy azóta hol tart nem is tudom.

Ma (ehh, már tegnap) megjött nekem is a következő havi részlet ára. 3,5 éve vettem fel hitelt 4 évre, most a 43. részlet jött ki, idén vége van ennek is. Szerencsére sikerült pont egy forintgyengülési hullámban felvenni, így "csak" 2010 július-augusztus óta szálltak el a törlesztőrészletek. De leginkább 2011. július óta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.