Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jó áron nyomja a Microsoft a telefonokat, nem csoda, hogy mind ajánlott. Kíváncsi vagyok látszani fog-e az eladásokon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2) kcsa


kcsa
veterán

630 DualSim is kellemes az adott áron, 4G-re egyelőre átlagusernek nincs szüksége, viszont komoly marketingértékkel rendelkezik, úgyhogy nyomják :)

Örülök hogy ajánlott lett ez is.

(#3) babkukta


babkukta
senior tag

Huhhh, ez jól össze lett tömörítve.
Egyébként tetszetős készülék, és szép is. Minőségibb anyagból készült, mint a 200 ezres Samsungok

Üdvözlettel, Tibi

(#4) embe


embe
nagyúr

Azt a rohadt ledet a francnak hagyták ki!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5) kriszpontaz válasza embe (#4) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Először a hátlap aljára került volna, ahol a pici lyuk van aztán rájöttek hogy rossz helyre tervezték, inkább csináltak belőle hangszóró nyílást ;].

(#6) peestee83


peestee83
aktív tag

4 G lefedettségről nem tudom mennyire érdemes még beszélni... Fővárosban lehet jó, de nekem a telefonom kijelzőjén a piktogram másodpercenként ugrál 4G-3G között (Debrecenben). Miskolctól északra viszont jó, ha akad néhol bármilyen sávszélesség. Ebből a szempontból a Vodafone sokkal jobb, igaz 3G-vel, de stabilan tudtam bárhol netezni. A telefon nem rossz, bár ha virtuálisak a kezelőgombok, nem értem alul azt a nagy holt teret. És persze a LED hiánya fájó pont lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#7) roli543


roli543
őstag

,,egy 4 hüvelykes, FWVGA kijelzőn fogunk komolyabb tartalmakat nézni.''
Wat? :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#8) lezuvius


lezuvius
őstag

Ez tömör lett :)
Korlátlan adatforgalom mellé nincs 4G?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#9) ghost364


ghost364
senior tag

Ha most vennék telefon biztos a 630-at vennném, nem az 520-at. :)

(#10) kengyel


kengyel
nagyúr

A led kivételével ,ez is jó kis készülék lett. Nálunk a 630 Dual van, semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#11) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ez eléggé semmilyen telefon lett. Inkább dual simes 630. A lefedettség amúgy is egy kalap trágya. Vodának van rendes 3g lefedettsége. A másik kettőnek meg... De a 4G fontos. Aki meg városon kívül lakik, xarunk rája, jó a parasztnak az edge :(((

(#12) kcsa válasza Fr0z3n (#11) üzenetére


kcsa
veterán

Aki városon kívül lakik menjen a vodához. Nem is értettem soha ezt a problémát.

(#13) Stauffenberg válasza peestee83 (#6) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A fővárosban sem ér sokat a 4G, mert itt sem jön ki szinte soha a beígért 60 Mbit/s, alig valamivel gyorsabb a meglévő 3G/HSDPA sebességénél. Na meg tegyük hozzá, hogy ilyen 1-2 GB adatforgalmi korlátos csomagoknál (de még 5 GB-ra is igaz) egyszerűen tökéletesen semmi értelme az egésznek. A néhány kilobájtos, jobb esetben néhány megabájtos cuccok le és feltöltésében elérhető alig érzékelhető sebességnövekedés nem ér annyit, gigabájtos méretű csomagokról meg eleve nem beszélhetünk, hiszen azzal egy pillanat alatt lecummantod az egész havi keretet, így ilyeneket, ahol tényleg számítana az a kevés sebességnövekedés, meg nem fog le és feltöltögetni.

Majd ha a világ jobbik feléhez hasonlóan adatforgalmi korlát nélkül netezhetünk telefonon is, akkor lesz értelme erről beszélni.

(#12) kcsa: Szentigaz! Én a Vodától jöttem el nemrég, bár fővárosi vagyok, de sokat járom a vidéket és soha nem volt komoly bajom a lefedettséggel meg a 3G sebességével. A Telekomnál meg állandóan fekete lyukakba futok, hol egészen 2G-ig repül vissza az időben a hálózat, hol pedig teljesen megszűnik. Telenor sem jobb, voltam náluk is (néztek is nagyot legutóbb mikor a számhordozási előzményekben már 5 hordozási kérelem szerepelt).

[ Szerkesztve ]

(#14) halkow


halkow
őstag

Szerintem ez sok érte max 40-45k ér, az idol 2s kedvezőbb és többet tud + 6k ért hd kijelző, led, stb sorolhatnám

Alcatel onetouch idol2s the king

(#15) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Nem lett volna bemasolni a 630 tesztet 1:1-ben? :D +a specifikaciokban beirni az lte kepesseget :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#16) Kékes525 válasza halkow (#14) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem is. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) Fr0z3n válasza halkow (#14) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Attól, hogy neked az van, nem biztos, hogy jobb. Főleg, hogy más sw van rajta. Nem mindenki akar droidot, meg fényképezni telefonnal. Sőt, nekem egyre több 50 feletti ismerősömnek van WP, mivel számukra a csempés felület használhatóbb mint az ikonos droid.

(#18) kcsa válasza Fr0z3n (#17) üzenetére


kcsa
veterán

nálunk ugyanez van, csempés jól használható idősebbeknek is, szeretik is. :K

(#19) halkow válasza Fr0z3n (#17) üzenetére


halkow
őstag

Hát nekem meg elég szűkös a wp kínálata arról nem is beszélve hogy szinte a legjobb dolgok amik droidon ingyen vannak wp azért is fizetni kell

( #15 ) gyurkikrisz: +1

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#20) kcsa válasza halkow (#19) üzenetére


kcsa
veterán

Sikerült megértened a fórumtárs mondanivalóját ahogy látom. Neked nem tetszik, értjük, viszlát.

(#21) pengwin


pengwin
addikt

2. Oldal, első kép fölött: "funkcionárius"... na az egy hivatalnok, egy apparatcsik. Amire ti gondoltatok az a funkcionális, funkcionalista...

Üdv, pengwin

(#22) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azért a fapados zenelejátszó automatikusan letölt az előadóhoz képet (kirakja a záróképernyőre), van bio, javasol hasonló stílusú előadókat. A avi, xvid lejátszási hiányosság is pótolható az áruházból letöltött alkalmazással. A 4G meg mókusvakítás, amíg az M7 nagy részén nincs még 3G sem, de van ahol még az EGDE is luxus (Telekom).

Laci

(#23) peestee83 válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


peestee83
aktív tag

Ebben teljesen egyetértek veled. Előbb normális 3G kellene mindenhova (majdnem 100% lefedettséggel), utána jöjjön a 4G. Bár a weboldalakhoz, fb-hoz, meg 1-2 apphoz nem kell 4G. Telefonra nem töltök gigabyte-okat sem, mindent wifin frissítek. De kell a "felső pár százaléknak" a 4G, még ha azt sem tudják, mi az.

Cor ne edito

(#24) Fr0z3n válasza kcsa (#20) üzenetére


Fr0z3n
őstag

+1 :DDD

(#25) Stauffenberg válasza peestee83 (#23) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem gondolom, hogy a 4G kárára kellene a 3G-t fejleszteni. Kétségtelen, hogy a 4G a jövő technológiája amit nem csak fejleszteni érdemes, de kell is. Csak közben párhuzamosan vele, az előző generációk lefedettségén is javítani kell. Nekem nem azzal van bajom, hogy 3G sincs mindenhol. Inkább az, hogy sok helyen a nagy büdös semmi van, még 2G sem. Olyankor nem csak netezni nem lehet, de telefonálni vagy SMS-ezni sem, sőt segélyhívást indítani sem. Ez a gáz inkább, nem az, hogy a 3G is hiányos sok helyen.

(#26) dsr


dsr
senior tag

Nem rossz telefon , de az a fránya led elfért volna :(

(#27) halkow válasza dsr (#26) üzenetére


halkow
őstag

Az +10.000.000ft gyártási költség ami db ként 5ft :D

Alcatel onetouch idol2s the king

(#28) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Egyszerűen nem értem, ki az, akinek megfelel egy belépő szintű készülék, ugyanakkor nem csak kell neki a 4G, de a drága előfizetést is megveszi az olcsó telefonhoz. (Mert a pár ezres csomagokhoz ugye nem jár a 4G.)

Nem a lényeg a fontos.

(#29) chipesz válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


chipesz
őstag

Ráadásul a Telenornál az Edge is használhatatlan. Értem én, hogy nem kell olyan gyorsnak lennie, mint a 3G-nek, de azért az nevetséges, hogy a mobilra optimalizált oldalakat sem, vagy csak alig tölti be. :U

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#30) oszi666


oszi666
őstag

hát azért ez a lefedettség dolog elég felemás szerintem.
Én t-mobilos iphone 5c-men, és ismerőseim galaxy s4 minijén, és egy sonyn is rendszeresen elszáll a 4g, belvárosban, vizafogónál, és rákosborzasztón is...

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#31) Kbali válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


Kbali
nagyúr

Voda topikba is lehetne írni, de pont a fővárosban borzasztó a Voda is. A 3G-je kb. naponta többször hal le, miközben nem mozdulok egy métert sem.
Vidéken sem jobb a helyzet, mert a tisztapiros ország az kb. pont úgy néz ki, mint a másik kettőnél a 4g-s lefedettség (azaz a lakosság 98%-a olyan helyen lakik, ahol van kültéren elérhető 3G).

Ja: mivel nem lehet a bázisállomásokon dedikált adatcsatorna, ezért bármit is tesznek a szolgáltatók, a beszédforgalomnak elsőbbsége van.

[ Szerkesztve ]

(#32) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Az Indexen épp zajlik a nagy országos mobilinternet teszt, érdemes beleolvasni.

Nekem egyébként bőven elég lenne a 3G is, ha a Telekomnál működne rendesen. De inkább azt tapasztalom, hogy baromira kaotikus. Néha a legváratlanabb helyeken sincs, csak maximum EDGE.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#33) Plazmacucci válasza MuzikJunkie (#32) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vidéken edge sincs ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) BobTail


BobTail
őstag

Nem Windows 8.1 fut a készüléken.

(#35) kutga


kutga
nagyúr

A telefon kellemes, de minek 4G amikor a 3G lefedettség is katasztrófa (vodáról tudok nyilatkozni, beltérben nulla). :D

Let the Zone take me if I am.

(#36) Decske


Decske
aktív tag

Nem egy rossz készülék ennyi pénzért.

Ma reggel láttam róla reklámot a tv-ben, de szerintem nincs valami rendben vele. Valaki jól ért náluk a Photoshop-hoz.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#37) embe válasza kutga (#35) üzenetére


embe
nagyúr

Balatonfenyvesen nyaraltam. A 3G-t is alig találtam a T-Mobilos hálózatban.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#38) halkow válasza Plazmacucci (#33) üzenetére


halkow
őstag

Inkább 3G nincs, pedig lehetne én telómon 4G-is van de szerintem az életben nem fogom használni :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#39) kutga válasza embe (#37) üzenetére


kutga
nagyúr

Nyaralás alatt nem zavar, akkor leginkább szabadulnék tőle. :P Budapesten kültérben, menet közben nincs baj, még a metrón is tűrhető, az irodába érve viszont mintha elvágták volna. Itt mondjuk nem kell, mert egész nap gép előtt ülök, nem netezek a telón, inkább az zavar, hogy sokszor nem tudok hívást indítani, mert 3G térerő épp nincs, a telefon viszont még nem kapcsolt vissza. Nem mellesleg úgy vélem ez az akkuidőnek sem tesz jót.

Let the Zone take me if I am.

(#40) Plazmacucci válasza halkow (#38) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sajnos azt nem tudtam kipróbálni. Mióta kis csomagban vagyok, nem enged fel 4G-re. Így is veszettül drága, és a net is fos. :O Utálom az összes szolgáltatót. Kartell.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41) jonnyjoker01 válasza Plazmacucci (#33) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen, épp ez az. Jobb lenne, ha teljes 3g lefedettség lenne az országban, mint az, hogy néhány helyen van 4g. :U

Üdv. Johnny

(#42) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Nekem Lumia 625-öm van, igaz sose volt 4G-n mert Vodás. De azon van led, szenzorok és az akksi is nagyobb mint a 635-nek. Annyi, hogy 2 magos de aki ismeri a WP-t az tudja, hogy a 4 mag felesleges... Minden másban megegyezik a 635-tel, plusz a 625 véknyabb és nekem elegánsabb is egy fokkal. GSM boltokban vmi 40 ezerért adják már függetlenül és a 8.1 telepíthető rá minden frissítéssel együtt.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#43) Döglött Róka válasza kutga (#39) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nalunk is ugyanez van az irodaban, azok a franya femgozolt ablakok...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#44) kcsa válasza Döglött Róka (#43) üzenetére


kcsa
veterán

nem nem, az a szolgáltató hibája ;]

(#45) kutga válasza Seangaijin (#42) üzenetére


kutga
nagyúr

40k leginkább a bolti garis változat, gyári garanciával azért 50k felé kúszik.

MOD
kcsa
Hát, ha mellette a magenta készülék vígan elvan 3G-n akkor szvsz igen, a szolgáltató hibája. ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#46) m1lan


m1lan
őstag

Sokan még mindig nem értik, hogy milyen logika alapján adja ki a Nokia/Microsoft a telefonokat, pedig nagyon egyszerű. A WP-nek nincsenek nagy igényei, ezért a gyengébb vas nem akkora butítás, mint Androidon. Ha lenne közelségérzékelő, vaku, meg előlapi kamera, a kutya nem venne csak azért drágább telefont, hogy 2 másodperccel előbb betöltsön egy app...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#47) svili


svili
tag

"...a nagysebességű mobilinternet a Balatonon és környékén is biztosított, a Telenor 4G-je viszont gyorsabb."

Ordas nagy hazugság: Balatonon (kiemelt idegenforgalmi régió) sok helyen még. 3g sincsen, konkrétan Balatonszemes Pósa u. 25., a kormányüdülő szomszédságában az alábbi "sebességet" mértem: [link]

Gyakorlatilag használhatatlan sebesség, esetleg Opera Minivel - ha türelmes a user - de már az időkép alkalmazás térképei be sem töltődnek...

Köszönjük Telenor.. Talán a 4g parasztvakítás helyett érdemesebb lenne stabil 3g lefedettséget biztosítani..

P.S.: Vodafone mobil routerrel a fent említett helyszínen stabil HSDPA van - így "domborzati" vagy "műszaki" okok mögé sem bújhat a Telenor...

[ Szerkesztve ]

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#48) Garada válasza svili (#47) üzenetére


Garada
őstag

Telenoros téren tényleg jó lenne...

(#49) Sn00k


Sn00k
veterán

Jó ár/érték arányú telefon, de egy led villanó nem fért volna már bele a költségvetésbe? Vagy túl nagy konkurencia lenne házon belül, akár a 1020-nak? :D

3njoy the Lif3

(#50) Paul119


Paul119
addikt

Most komolyan 50ezerert nem fert bele egy led villano ? ;]] inkabb egy f6 mint ez a valami

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.