Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

2. cikkem ne tépjetek szét :) ha valami hibát találtok akkor szóljatok köszi, jó olvasást.
Ha valakinek megtetszene a cucc akkor szóljon/érdeklődjön nálam :)

[ Szerkesztve ]

(#2) aram01 válasza angyalpc2 (#1) üzenetére


aram01
nagyúr

elég törékenynek tűnik :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3) angyalpc2 válasza aram01 (#2) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Pedig nem az, hajlik az az ív, egyáltalán nem törékeny nem tudom miből csinálták, de pont úgy csinálták meg, hogy a fülben maradjon, de ne feszítsen és legyen tartása és közben még se kemény törékeny műanyagból legyen...

(#4) aram01 válasza angyalpc2 (#3) üzenetére


aram01
nagyúr

az is lehet hogy valami fémszál van benne az erősebbé teszi valamelyest

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) messi6502


messi6502
tag

Hihetetlen mik vannak arrafelé. :C
Pont most vagyok BT headset vásárlása előtt, és most elgondolkodtattál.
Eddig egy backbeat 903+ volt a kiszemelt, de ez nagyon tetszik, egyedül amit a mélyről írtál azt tudom sajnálni.
A fent említett headsettel esetleg nem tudnád összevetni?
Illetve, hogy másnak is beszerezhető-e?.. :F

(#6) daninet


daninet
veterán

Hát a vége tényleg elég szubjektív :) kicsit elfogult, bár én is ilyen lennék :) mihez hasonlítottad?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7) Ace owner


Ace owner
addikt

"persze lehet a szabad térben lehet "

Galaxy Fold 4

(#8) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Mi volt az összehasonlítási alap? (azt már nem is mondom, hogy ennyiért egy belépőszintű fejhallgatót lehet már venni.)

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) mate0314


mate0314
aktív tag

aranyos a megjegyzés a kép alatt:

Bekapcsolva kék színű LED világít, sötétben is jól látszik.

Nem világosban szokott kevésbé látszani? :P

[ Szerkesztve ]

(#10) angyalpc2 válasza aram01 (#4) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

De lehetséges erre nem gondoltam...köszi

messi6502: de ez nem mobil telefon tartozék...mivel visszafelé nincs mikrofonja

daninet:Blindmouse:
Tök egyszerű sony fülhallgató meg Philips fejhallgató, egyik se nagyszám olyan értelemben (audiofilnek nem nevezhető), de viszonylag jó mindkettő, nos ezekhez mértem.

Ace owner: javítom kösz

mate0314: ecsém valamelyik nap láttam egy ilyen nevű figurát a quakelive-on.. nem te voltál?
egyébként ja most hogy így mondod tényleg a sötétben... :DDD

egyébként arra akartam célozni hogy szép kék színe van :) de azért kösz

(#11) mate0314


mate0314
aktív tag

hónapok óta nem quake liveoztam ;) lehet megint kéne :P

(#12) Findzs


Findzs
addikt

köszi a tesztet :R
mekkora az a panel, hogy 15 m -nél is ki tudtad próbálni ? ;)
nekem is volt panel lakásom és a falakat se nevezném vastagnak :B inkább az a bibi, hogy vasszerkezetes és árnyékol

valami hasonló cuccon gondolkodom filmnézéshez de 2db kéne na meg persze olcsón :U

mi a nick neved a qlive -ban ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13) pechman8


pechman8
aktív tag

Nagyon jó cikk és hasznos az ilyen bemutató mindig. A saját tapasztalat az amit én mindig is a legtöbbre tartok.

Mindazonáltal mivel nem egy kommersz "füles" -ről van szó és nem kis pénzről, had írjam le a tesztelésénél mi a helyes szempont szerintem.

Először is a magas meg mély hangokat itt már rég el kell felejteni! A könnyű zenét meg pláne. Komoly cuccot csak is komolyzenével tesztelünk! Ha az nem kerget őrületbe a könnyű zene szárnyalni fog. A különböző zenekarok és azon belül a hangszerek valódisága a lényeg, egy audiofile fülesnél. Pl a sztereó tér leképezése: Hol állnak az egyes zenészek, magasabb hangerőnél -ahol nem a hangosság nő hanem az erő- sem omolhat össze a tér. Az ülő zenészek testének mozgása, ahogyan nyikorog alatta a szék, az énekesek levegővétele, a lépéseik hangja, a gitáros ahogyan lefogja az akkordokat ezeknek mind tisztán és pozicionáltan kell megjelennie. Vagy egy nagyzenekari műben merre ülnek a vonósok, a fúvósok? Mekkora a cintányérja? Érezni a méretet? És miből van? Érezni az anyagát? Ha eléd áll valódi cintányéros és összeüti a tányérokat... na ezt kell visszaadnia!
Vagy egy tüzijáték felvételen a robbanásokat a fejet felett kell hallani, egy gőzmozdony felvételénél érezni kell a húzást-fújtatást nem csak hallani, a tömeg érő jelenlétét!...
Persze nem is lehet mp3 fileokkal kipróbálni. Azokból ez mind hiányzik. A megfelelő minőségi az analóg felvételhez legközelebb álló teszt hangokra van szükség.
Ha meg ilyen szintem nem hallgatózik valaki akkor nem is kell 20K-t kifizetni egy fülesért!
Ezek a tesztelés alapkövei. Valamint persze a HI-FI lánc más alkotóelemeinek is meg kell lennie. Ami nem lehet egy PC-s hangkártya akármilyen is. (Jelenleg, talán a jövőben.)

Ha meg ilyen szintem nem hallgatózik valaki akkor nem is kell 20K-t kifizetni egy fülesért!

Miért írtam mindezt le? Mert aki nem merül elég komolyan bele annak ne kelljen 20K-t feleslegesen kifizetni... Mert lehet, hogy ez a füles is sokkal jobb, ezért a zeneforrások hibáit is sokkal jobban mutatja! Így könnyen csalódáshoz vezet.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#14) shift+ő válasza messi6502 (#5) üzenetére


shift+ő
senior tag

Ez nem BT headset, szerintem

(#15) daninet válasza pechman8 (#13) üzenetére


daninet
veterán

A nagyobbik gond, hogy az emberek viszonyítási alap nélkül osztályozzák a fejhallgatókat, etalon használata nélkül. Volt nekik eddig egy gyenge, vesznek egy valamilyet, és persze, hogy tetszik. A valóság az, hogy egy vezeték nélküli fejhallgató, ami mindenféle tömörítési eljárásokat használ az adatátvitelhez (nem mellesleg egy 10 grammban megoldott erősítőt tartalmaz) nem lehet mai technológiai körülmények között ellenfele egy hasonló árkategóriás "tyúkbeles" Sennheiser/AKG fülesnek.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16) pechman8 válasza daninet (#15) üzenetére


pechman8
aktív tag

Egyetértek!

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#17) Bortolinni


Bortolinni
csendes tag

Szép nagyon jó lehet :)

(#18) Blindmouse válasza daninet (#15) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Sajnos a logout erről is szól. Mindenki ír olyan dolgokról amikről naggyából elképzelése sincsen. A probléma ott kezdődik valóban hogy leírja hogy milxen jó a magasa meg a mélye, meg mennyivel jobb mint az előző. És ez nem egy olyan dolog mint egy processzor teszt, hogy van 5 grafikonod aztán eldöntöd melyik gyorsabb.
Sajnos ezeknek a bóvli füleseknek már csak ilyen lesz a tesztelése. Ha valakinek van egy komolyabb Senn. vagy AKG fülese, sosem fog időt szánni rá, hogy ilyen cuccokat a fülébe pakoljon és leírja a valósághoz kicsit közelebb álló véleményét.
Amikor meg valaki jobbra vált egyértelmű hogy pozítívan vélekedik, leírja, aztán más is, ő is leírja, és így tovább. A superlux fülesekkel ugyanez lehet de ezt le sem írom inkább, mert nagyon messzire vezetne, meg ugye az egy szent márka egyesek szemében.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#20) aram01 válasza Kalandor (#19) üzenetére


aram01
nagyúr

végre valaki :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Jim Tonic válasza Kalandor (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy a múltkor sikerült egy isteneset csalódnom egy Sennheiserben.

De azt én sem végképp, Daninet minek hasonlít ehhez egy vezetékest. Azzal mennyire tudsz mozogni?
Állandóan jöttök a fülhallgatós teszteknél az okoskodással a high-end cuccokkal. Szerintem az író sem volt olyan hülye, hogy azt akarná sugallni, hogy azokkal van pariban.

A másik az, hogy ami nektek annyira fantasztikus, az másoknak meg a röhej kategória. Erősítőben indulhatsz 30e-ről, a vége meg több millió. Attól azért még jól szólhat a megfizethető is, nem?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) Blindmouse válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Jó, akkor megpróbálom elmagyarázni, hogy a grafikonokhoz szokott szemetek megértrtse.
Írt egy tesztet, amibe belepakolt egy 2.4Ghz-es nortwood magos P4-est, és leírta, hogy ez mennyire jó, mert az előző P3-ashoz képest sokkal gyorsabb, meg az Atlonhoz képest is jó.

Anélkül hogy az ember meghallgatná a zenéit egy referencia osztályú fejhallgatón/hangrendszeren, esetleg ott lenne a felvételkor, vagy komolyzenét hallgatna, halvány lila gőze sincsen hogy kellene szólnia annak a zenének. Nem azért jövünk a komolyzenével mert annyira sznobok vagyunk, hanem azért mert egy hegedű hangja mindenhol ugyanúgy szól, esetleg már hallotta az ember élőben is, ha másnem koldultak az alluljáróban. A könnyűzene meg a milliárdnyi effektjével gőze sincs az embernek hogy kellene szólni. Nem irhatod oda hogy jól szól mert fogalmad sincs mi a jó.

Nem azt mondom, hogy mindenki rohanjon venni egy AKG701-et vagy egy Sennheiser HD800-at. De anélkül hogy lenne összehasonlítási alapja...
A tesztelésnek vannak szabályai, és sorozatosan nem tartjátok be őket.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) Jim Tonic válasza Blindmouse (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezzel kezdem én is: Jó, akkor megpróbálom elmagyarázni, hogy a grafikonokhoz szokott szemetek megértse.

Írt egy tesztet, amibe belepakolt egy 2.4Ghz-es nortwood magos P4-est, és leírta, hogy ez mennyire jó, mert az előző P3-ashoz képest sokkal gyorsabb, meg az Atlonhoz képest is jó.
Akkor??? :F

Felhívnám a figyelmed, hogy ezt itt a Logout. Az emberek azért írnak ide, mert:
- kipróbálják az írást
- elmondják a világnak, mit vettek
- megosztják a saját tapasztalataikat

Nincs tesztkörnyezetük, sem összehasonlítási alapjuk. Ahogy ez itt nem egy szakmai lap.
Ne köss már bele valamibe, ami nem akar az lenni, aminek Te látni akarod. Próbáld meg megérteni!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) pechman8


pechman8
aktív tag

Béke!

A cikk értékes!

Annyi tanácsot fogadjon meg a tisztelt olvasó és szerző, hogy zenei lejátszót vagy bármely elemét komolyzenével tesztelje. Ezen az árszinten már.

Azt gondolom egyébiránt, hogy a legtöbben vagy inkább sokan azért nem hallgatnak komolyzenét is mert a hangrendszer borzalmas. A komolyzene nem tűri a hibákat. Egy hegedűművész évtizedekig gyakorol a hangszerén mire igazi közönség elé állhat/ülhet. Nem véletlenül. Egy David Guetta mögött nincs munka. Tovább maradva a hegedű példáján: A művész aki játszik rajta nem tudja kétszer ugyan úgy lejátszani a darabot, mert most más hangulatban érzelmi állapotban van. Ezért másképp szorítja a hangszerét a nyakához másképp fogja le az akkordokat, az ujjai jobban vagy kevésbé nedvesek az izzadságtól stb, mindez kihat a zenei játékára, a hegedű hangjára... egy "vájtfülű" tudja ezt és élvezettel figyeli. Valamint szeretné otthon is átélni. Ennek meghallása nem csodabogár emberek mániája! A képesség mindenkiben megvan!

Ezért kell elfelejteni a magas és mély hangokat! Ennél tovább kell lépni. Legalábbis ha valaki magas meg mély hangokat hallgat akkor felesleges 20-kt kiadni egy fülesért. Szerintem legtöbbünket ez zavar. Már ha szólhatok más nevében...

Kívánom mindenkinek , hogy ha mást nem is legalább a Csillagok Háborúja zenéjét hallgathassa meg egy valódi szimfónikus zenekar előadásában élőben elmenve a hangversenyterembe... (Felöltözve, megborotválkozva... lélekben felkészülve.) Csak hogy hallja mit keressen...

Valamint legyen szerencséje egy igazi türelemmel és szakértelemmel (nem pénzel) összeállított Audiofile rendszerhez. Ez már nehezebb ügy! Szerencsére nekem volt ilyen döbbenetes élményem. Egy fülest ki lehet hallgatni egy rendes CD-játszón. Pl: ROTEL RCD855, szűrt hálózattal, legalább 2.5 cm vastag gránitlapon, AAD-s lemezzel. Ezt nem lehet HI-FI shown hallani, mert egy adott helyiségben adott eszközökkel is legalább hónapokba telik összeállítani. "Belőni". Minimálbéren fizetett rakodómunkások összedugdosása nem is vezethet pozitív maradandó élményhez...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#26) Jim Tonic válasza pechman8 (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez vicces. Én meg azt gondolom, hogy olyan zenén tesztelje, ahová szánták. Komolyzenében nincsenek normális basszusok.

Egy hegedűművész évtizedekig gyakorol a hangszerén mire igazi közönség elé állhat/ülhet. Nem véletlenül. Egy David Guetta mögött nincs munka. Ez hogy kerül ide? Megint hova tekered az egészet? Lassan már azt is megmondjátok, mit kell hallgatni. :D
Amit leírtál, megint nem az olcsó kategória.
Eltévedtetek, ez itt nem az audiofil kategória.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) aram01 válasza pechman8 (#25) üzenetére


aram01
nagyúr

"Egy David Guetta mögött nincs munka." miért nincs? Beszélsz itt marhaságot össze-vissza :W

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#28) Blindmouse válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


Blindmouse
senior tag

pedig pechman8 megfogta a lényegét.
A komolyzenében van basszus, sokkal szebb mint a legtöbb könnyűzenében. Egy normális zongora 7-8 oktávot fog át. Nagybőgőről, orgonáról nem is beszélve. Sok rendszeren nem is hallani a nagybőgőt, egy komolyabbra váltva kapja vissza a hangját.

De komolyan, ha nem veszi be az ember gyomra, akkor is mehet a Star Wars, a Clubbed to Death (mátrix) vagy a Wings of Liberty (Starcraft 2) a tesztelendő számok közé.

Egy David Guetta szám pedig azért tartozik a tesztelendő dolgok közé, mivel általában 1 ember kettő kész számot egymásrateker élőben, és ennyi a nagy mű. Sokszor clippingbe kivezérelve, olyan zenékkel amik sokszor akkor látnak levegőt, amikor lejátszod őket. Nincs tere, nincs hangkép, mert nem is lehet. De ezt hiába magyarázom. És hogy félreértés ne essék nagyon szeretem a d&b-t de Guetta számok is vannak a gépemen.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#29) Jim Tonic válasza Blindmouse (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D
Feladom. Mi a francot ki nem hoztatok egy egyszerű rádiós fülesből...
És hihetetlen, hogy meg se értitek a lényeget. csak lökitek a sódert a saját világotokról. Egyszerűen abszurd. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) aram01 válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


aram01
nagyúr

ja,ahhoz képest hogy ez egy bemutató ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#31) pechman8 válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


pechman8
aktív tag

Mindegy... én leírtam Te olvastad. A hasznodra lehet ha egyszer szeretnél egy rendes fülest. Nem muszáj megfogadni de nem mondhatod, hogy nem tudtad...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#32) Jim Tonic válasza pechman8 (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért nem írsz erről egy Logoutot? Én szívesen elolvasnám.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) pigmeus


pigmeus
tag

Jó kis bemutató! Nekem nagyon tetszett! Ehhez hasonlót volt már lehetőségem kipróbálni, csak nokiában. Ezzel ellentétben telefonáláshoz is lehetett használni. Ahhoz képest, hogy izzadság tűrőnek hirdették egy kis futástól már tönkre is ment :F .
Sok sikert hozzá! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.