Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) krystman válasza Exian (#800) üzenetére


krystman
őstag

Az nagyon jó lenne! Megköszönném! Kíváncsi vagyok nagyon!

(#802) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Sziasztok!

Probléma: Nincs hang! Semmi. Csak fülhallgatón. :(
Ha fülhallgatót bedugjuk, akkor jelzi a jobb felső sarokban, szól is szépen. Ha kihúzzuk eltűnik, de semminek nincs semmi hangja...
Ötlet? (Factory reset megvolt... )

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#803) Exian válasza Kuznyikov (#802) üzenetére


Exian
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de nincs kizárva, hogy a hangszóró elszállt.

Sajnos ez csak szétszedéssel derülne ki. Garanciás még a tablet?

(#804) Exian válasza krystman (#801) üzenetére


Exian
őstag

Ja, megnéztem ám rég, de most jutott csak eszembe: sajnos nem megy a BT adapter.

(#805) krystman válasza Exian (#804) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen! De, már nem is baj, mert eladtam! Nem volt rossz kis gep!

(#806) Kuznyikov válasza Exian (#803) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Két hangszóró van benne, külön kábelezéssel. Hogy egyszerre menne tönkre kicsi rá az esély. Semmi nem tűnik ránézésre "rossznak"... :(

[ Szerkesztve ]

(#807) Exian válasza Kuznyikov (#806) üzenetére


Exian
őstag

Akkor talán a hangszórókat vezérlő chip szállt el, vagy a "végfok" IC, elvégre ezekben is van valamiféle erősítő.

De lehet, hogy csak szoftveres gond van.

(#808) kayman


kayman
senior tag

Nem emlékszem már ki írta a wifi antenna feljavítását.
Tudja valaki hogy ki volt?

HyperTransport az úr!

(#809) kayman


kayman
senior tag

:U Senki nem tudja?

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#810) Exian válasza kayman (#809) üzenetére


Exian
őstag

azt nem tudom, ki mondta múltkor, de én éppen most akarom majd megcsinálni. A napokban leszedtem a hátlapját, már úgy is jobb volt, a tervem az, hogy forrasztok rá egy kivezetést és oda rárakok egy botantennát. Az alapvető gond szerintem az, hogy az alu hátlap túlságosan leárnyékolja.

[ Szerkesztve ]

(#811) kayman válasza Exian (#810) üzenetére


kayman
senior tag

Egyszer leejtettem (tokban) és én is vettem már le a hátulját.
Bot antenna kicsit túlzás, de ha már kiteszem a készülékből, akkor lehet egy hátlapra ragasztható verzió jobban izgatna.
Az a baj, ha már nem abban a helységben vagyok, akkor erősen belassul pl egy youtube video.
A kertben (routertől kb 5 méter légvonalban), egy vastag falon keresztül már nem is ment. Ott ahol a telefonok bőven hasítanak, de a Samsung S2-m onnan még 15 m-re is tudja fogni a wifit.

HyperTransport az úr!

(#812) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!
Nálam is jelentkezett a probléma, egy sima egyszerű gyári visszaállítás után bekapcsoláskor eljut az android feliratig majd addig itt áll míg le nem merül.
Felraktam fórumtársunk jóvoltából a 401-es hozzászólásban szereplő módon az alap rescue.img-t, ezzel megy is rendesen.
aztán mivel nem értek hozzá és az abd reboot recovery folyamattal nem vagyok tisztában, úgy oldottam meg a szoftver frissítését hogy usb-n felmásoltam a 4.4.2-es rendszert a download mappába, majd a beállításoknál található biztonsági mentés és visszaállítás fülön indítottam a recovery módot....ujraindítás után választottam az apply update from internel storage menut ahol kitallóztam a 4.4.2-es zip fájlt......
szépen le is fut az update, aztán bekapcsol a tablet, de irtózatosan lassú.
Segítséget kérnék hogy lépésről lépésre megcsinálhassam az abd-vel, mert lehet az a baj hogy ugyanarról a hátértárról olvasom be a frissítést amit éppen upgrad-elek....
ja a 4.2-es zip-el el sem indul....ugyanaz a megtorpanás android feliratnál....
Hogyan próbáljam tovább???
Nagyon köszönöm az eddigi topikbéli segítségeket és várom a tanácsaitokat!
Üdv!
Dryman

(#813) Dryman válasza Dryman (#812) üzenetére


Dryman
aktív tag

hoppá...megoldódott....
alap firmware visszaállítás, után az alap firmware által adott usb csatlakozási lehetőség usb tárhelyet engedélyezve másoltam fel rá a 4.4.2-es upgrade-et, de nem valamelyik rendszermappába, hanem simán a felkinált struktura gyökerébe.
Majd a tablet beállítások menüben újraindítás recovery módban-t választva jött is a fekvő robot piros felkijáltójeles háromszöggel a hasában...:) itt az apply firmware update internal storage-t választva kitallozom a gyökérből a 4.4.2.zip fájlt és kiválasztom.
3-5 perc alatt fent is van az upgrade...

Első indulás hosszadalmas, legalább 25-ször végigmegy a csillogás az android feliraton, majd szépen elindul a gépezet.

későbbi bekapcsoláskor is észrevehető hogy ezzel a firmware-rel lassan kapcsol be, de legalább stabil, és újra működik a tablet...észrevétel.....kikapcsoláskor bepipálható hogy a következő indításnál Quick boot mod-ban induljon...ekkor tényleg gyorsabban indul, gombnyomás után 8-10 másodperc.

Azon agyalok hogy anno a gyári "eredeti" firmware-el, menyi is volt a bekapcsolási ideje a cuccnak, valaki lemérhetné, akinek még eredeti, és volt e vajon bepipálható Quick boot mod lehetőség anno...????

(#814) shadowsteve válasza kayman (#808) üzenetére


shadowsteve
csendes tag

Üdv!
Azt hiszem engem keresel.

Itt egy kép arról, mit csináltam:
http://imgur.com/EuEowKo
Elvileg a piros-lila vonal ábrázolja hova volt gyárilag kötve az antenna. Én pedig átraktam közvetlenül a wifi-modul lábaira, zöld-sárga vonallal jelölve.
A kékkel jelölt kondi és tekercs vagy rosszul van méretezve az antennához, vagy nem jó minőségűek, mivel javult a kihagyásukkal a jelerősség. Természetesen az lenne a legjobb ha ezeket az alkatrészeket tudnánk kicserélni az antennához valókra.

Csodát ne várjon senki, valamennyit javul, de nem lesz soha tökéletes.

Mint mindig, a készülékben keletkező károkért felelősséget nem vállalok! Mindenki csak saját felelősségre vágjon neki!

(#815) krystman válasza shadowsteve (#814) üzenetére


krystman
őstag

Én már eladtam ugyan ezt a gépet, de sajnos a fém hátlap egyik oldalról jó néz ki, a másik oldalról meg hátrány sajnos! Nagyon leveszi a jelet a wifinek! Nagyon sokat nem lehet kezdeni vele, hogy erősödjön a wifi része! :F

(#816) Dryman


Dryman
aktív tag

Két hete sikeresen megcsináltam ezt a csodát, aztán elment a család nyaralni és a kocsiban maradt úgy 3 napig...nem kellett volna, a 70-80 fok a kijelzőben tett kárt, a folyadék tágulása miatta kijelző oldalsó részén nagy buborékok jelentek meg...szétszedtem mert olyannak tűnt mintha beázott volna....de nem....egyszerűen lelevegősödött a kijelző foladék-kristályos része, és ami folyadék onnan kinyomult az most bent van a kijelző üveg mögött és a kijelző hátlapja között....ahogy nyomkodom vándorolnak a buborékok.... :)
hihetetlen de ad képet, sötét háttérnél viszont előjön és nagyon látszik a kijelzőmodul sérülése.
a kijelzőüveg a nagy meleg ellenére nem tört el....kivülről nézve mintha hibátlan lenne....
nincs valakinek itt a topikon belül egy elektronikailag agyonvert Predator tablettje????
kellene egy kijelző az enyémhez... :):):)

[ Szerkesztve ]

(#817) Dryman válasza shadowsteve (#814) üzenetére


Dryman
aktív tag

Az antenna hidegítését (zavarszűrését) szüntetted meg ezzel...igen ezeken az alkatrészeken esik némi jelerősség....kiiktatva ezeket is működőképes a wifi....
bár ha belegondolunk hogy egyik oldalon a kijelző fém hátlapja, másik oldalon meg a készülék alu hátlapja árnyékol kalitkaként, akkor istenes hogy működik ebben a szappantartóban a wifi....
részemről egy notebook kijelzőből kiszerelt wifi antenna volt kipróbálva, aminek köszönhetően kellemesen megnőtt a kütyü vételi tulajdonsága, de ez esetben ki kellett lógatnom a házból a fólia-antennát.....

(#818) gyu456


gyu456
tag

Sziasztok :)

Várható lesz hogy valaki csinál erre CM12.1-t?

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#819) Exian


Exian
őstag

Keresek hardver-szoftver hibás Navon Predatort. Sajnos leejtettem az enyémet és megrepedt az érintőpanel. Úgyhogy olyan készüléket keresek, aminek az érintőpanelje hibátlan, bármilyen más hibája lehet.

Hátha van valakinek... megvenném.

Dryman: na most akkor jöhet a nagy kérdés, hogy neked vagy nekem kell jobban a készülék :D Neked ezek szerint az érintőpanelje hibátlan, nekem meg a kijelző hibátlan.

Lehet, hogy én megválnék tőle. Érdekel esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#820) Dryman


Dryman
aktív tag

A kijelző és az érintőképernyő külön-külön van egyáltalán?
lehet, még ennyire nem szedtem szét....
írjál privátot és egyezkedhetünk....

(#821) Exian válasza Dryman (#820) üzenetére


Exian
őstag

Az külön van, én már szétszedtem. Ami nagyobb baj, hogy az üveg és az érintő panel is külön van, ragasztva... ezért nem tudom könnyen cserélni, hiába lehet rendelni érintőpanelt ~5000 Ft körüli áron, a keretre rá van ragasztva, nem egyszerű a csere, amennyire néztem.

A kijelző viszont tiszta sor, azt könnyű cserélni.

(#822) Dryman válasza Exian (#821) üzenetére


Dryman
aktív tag

Kijelzőt találtam amikor kerestem ebay-en olyan 7600Ft körüli dollárba kerülne szállítási költséggel együtt....ennek fényében úgy döntöttem nézegetem még egy darabig a háttérben lévő sötétebb foltokat...
Nekem teljesen működőképes a cucc, mondhatni esztétikai hibákkal megspékelve, de ettől lett egyedi... :)
Én biztosan nem költök rá, de ha megkapnám érte a jelenlegi árának felét, akkor akár eladósorba is kerülhet!

(#823) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Sziasztok!

Az én gépemnek van hangkimenet problémája. Mépgedig, hogy nincs szegénykémnek...
Még egy valami update -et megpróbálok hátha, de ha nem lesz jó megválnék tőle.
Gyereknek mesenézésre így elég korlátozottan használható! :D

Akksi, kijelző hibátlan.

Üdv.

(#824) Exian válasza Kuznyikov (#823) üzenetére


Exian
őstag

Engem érdekelne. Én nem használok hangot szinte soha, úgyhogy jó lenne. Kérlek gondold át, az árat is, engem mindenképp érdekelne.

(#825) Kuznyikov válasza Exian (#824) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Hááát, ez érdekes!

Itt is kérdezgettem Júliusban, hogy mi lehet a baj, mert egyszer csak nem adott ki semmi hangot...
Én akkor beraktam a tabletet a dobozába, miután hard reset, kábel ellenőrzés után sem volt hajlandó megszólalni. Se a hangszóró, se fülhallgató.

Most elővettem, hogy egy új rom esetleg hátha... Full le volt merülve az akksi, hosszú percekig töltött mielőtt hajlandó volt elindulni.
Erre nyomkodom, és hopp már a gombnyomás is "kattog" szépen. Nem akartam elhinni...
Semmi baja. Van hang. Hangszórón, fülhallgatón is...
X akta!!! Komolyan mondom...

Exian! Sorry, így marad nálam.

(#827) Dryman válasza Kuznyikov (#825) üzenetére


Dryman
aktív tag

mit is lehetne várni egy Predátortól...az a minimum hogy feléled, vagy megjavítja magát.... :)

Nekem is cefet módon nézett ki a kijelző akkor amikor az az ominózus esemény történt, aztán jöttek-mentek a buborékok a kijelző hátlapján, és egész jól elterültek, részben megszűntek...már egészen jól használható...vagy csak megszoktam... :)

(#828) dermot109


dermot109
tag

Sziasztok egy olyan problémám volna a készülékkel kapcsolatban hogy amikor nyomás éri a hátulját akkor elmegy a kép v a fényerő ha leveszem a fémburkolatot és kézben tartom akkor működik, de ha a hátuljára fektetem elmegy minden .Van erre valami megoldás??

(#829) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Őő, tudom le van itt már írva. De valaki megtenné hogy segít visszatennem az eredeti ROM ot? Mármint hogy pontosan mit kell hozzá tennem. De rookie vagyok! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#830) gyu456 válasza Kuznyikov (#829) üzenetére


gyu456
tag

Itt van minden ami kell! :)

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#831) Kuznyikov válasza gyu456 (#830) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Köszönöm! Húúú, remélem, hogy minden le van írva... :)

De akkor azt jól értem, ha most nekem működik, de kitkat 4.4 van rajta akkor is kell a phoenix+rescue.img először, ahhoz hogy tudjam "downgrade-elni" rátenni akármelyik verziót? ( 4.2 szeretném)
Vagyis: a rescue után lehet vissza rátenni az eredetit...

És ezt már volt aki próbálta, működik?

Üdv.

(#832) gyu456


gyu456
tag

Van itt valakinek bármilyen hibás tabja, de a kijelzője tökéletes?

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#833) lazlogogola


lazlogogola
tag

Nekem van egy ilyen csodakészülékem és most nem tudom bekapcsolni éppen.
Ha vkinek kell keressen és megválok tőle.
A fiamnak vettem,de azóta vettem neki egy másikat.

(#834) Dryman válasza lazlogogola (#833) üzenetére


Dryman
aktív tag

Privát üzenet ment!

(#835) Pityesz78


Pityesz78
tag

gyerek kapott egy ilyet, 8 éves, sztem jól veszi hasznát, de ma szólt, hogy nem tud letölteni egy játékot. Valami hibára (24) hivatkozik, a sugó meg, hogy indítsam újra :C , meg, hogy az időt állítgassam autómatikusra meg vissza, meg stb, de nem oldja a bajt. Mi lehet a gond? Én gond nélkül telepítettem a játékot a telómra. Másnak is volt hasonló gondja?
Mi a megoldás?
Köszi!

(#836) gyu456 válasza lazlogogola (#833) üzenetére


gyu456
tag

Úgy néz ki hogy nemeladó, válaszra sem méltat!

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#837) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Nekem is van egy ilyenem de nem használom. Hibátlan. Mennyit lehet kérni érte? Priviben bombázhattok...

(#838) lazlogogola válasza gyu456 (#836) üzenetére


lazlogogola
tag

De,csak eddig nem voltam.
Ment privát.
Szia

(#839) gyoriae


gyoriae
újonc

sziasztok,

ezt a tabletet néztem ki, csak sajnos a felhasználás, amire kell (különböző helyeken kapcsolódok wifihez), nem a legjobb - ahogy írjátok.
Ha valaki használt mást is wifivel, összehasonlításban mennyire gyengébb a wifije a Predatornak, illetve ebben az árkategóriában (max. 30) mi az ami jobb (wifijű)??

(#840) T@pi


T@pi
csendes tag

Sziasztok.Olvasgatom a fórumot és egyenlőre sajnos semmilyen megoldást nem találtam arra hogy sd kártyára pakolja a játékokat.
Root megvan próbáltam sokféle programot de egy sem működik megfelelően.
Kérdésem az lenne van esetleg Cyogenmod már rá vagy valami értelmes android rendszer ami már engedi az sd kártyára való tárolást?

[ Szerkesztve ]

(#841) T@pi


T@pi
csendes tag

Esetleg ha valakit érdekel van 2 eladó Predator 7 tabletem.
Priviben mondom a részleteket.

(#842) Exian válasza T@pi (#841) üzenetére


Exian
őstag

Mennyiért adod őket? Hibátlanok?

Amúgy most piszkosul jó áron van az eDigitálnál! 16.900 Ft.

(#843) T@pi válasza Exian (#842) üzenetére


T@pi
csendes tag

Ment pü.

(#844) Dryman válasza Exian (#842) üzenetére


Dryman
aktív tag

Nem akarom lehurrogni ezt a típust, de kb ennyit is tud ez a tablet.
Nálam a gyerekek bennhagyták a kocsiban miközben egy teljes napot a füredi strandon voltunk...mondanom sem kell, a tabletet megfogni sem lehetett annyira felhevült, kibírta....csak a kijelző azóta belülről buborékos :)
de még mindig használható....másik történet...mivel ikrek a gyerkőcök, így 2 tablet van a háznál....a másik tab egy samsung tab 3...mindkét tab ugyanazzal a google fiókkal van beállítva....lányom letöltötte az angrybirds go-t a samura...google alkalmazásadatok szinkronizálása meg megpróbálta felrakni a predatorra is....na itt fosta össze magát a predator tablet, a következő indításnál 22-es csapdája, és csak a predator feliratig jutott, majd örökkön örökké újraindult....sajnos ez a játék hajlamos a rendszer-memóriára telepedni, így arra sem maradt hely a rendszernek hogy következőleg elindulhasson....
érdekes hogy samsung-ék meg tudták oldani azt hogy a rendszermemória egészen a tényleges memória legyen, a predatoron meg sikerült különszedni...csak hogy ez sem legyen egyszerű....
ha valaki predator felületes boot problémába ütközne, az olvasson vissza, fórum elején van rá megoldás.

(#845) Chaser válasza Dryman (#844) üzenetére


Chaser
titán

Kismillió használható tablet van már, nem értem mért kell ilyet venni. Eleve winest vennék ha már adott a lehetőség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#846) Dryman válasza Chaser (#845) üzenetére


Dryman
aktív tag

Win-est????....gondoljál csak bele, ez is teljesen felhasználó függő....gyereknek mit töltenék rá játszani, pláne ingyen....paszianszt vagy máriót... :):) a win-es tabletek játékos szempontból az inkább mégsem kategória....

(#847) Chaser válasza Dryman (#846) üzenetére


Chaser
titán

Ha nem tévedek nagyot, legtöbb droidos game megy rajtuk. De lehet tévedek:) de ott is vannak free játékok, anno valami egész korrekt autós volt ingyen amikor wines telóm volt, magamnak biztos winest vennék, droid telefonra való, addig volt életképes amíg nem volt win...sztem előbb-utóbb kikopik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#848) Exian válasza Dryman (#844) üzenetére


Exian
őstag

A hibás kijelzőjűt használjátok még?

Én még mindig keresek ilyen tabletet hibásat, aminek az üvegje (digitizer) hibátlan.

Van esetleg valakinek?

Lehet bármilyen egyéb hibája, lényegtelen.

(#849) Dryman válasza Exian (#848) üzenetére


Dryman
aktív tag

előttem szóló lazlogogola hirdette az ő tabletjét hibásan 10K-ért....
írtam is neki hogy a kejelzőcsere nálam is megoldás lehetne, de 10K+postát már nem szívesen adnék alkatrészre, amikor 17K az edigitálban zsír állapotban....

(#850) gyu456


gyu456
tag

Nekem meg lett oldva, nem 10.000 Ft veszek egy hibásat... lett rendelve külföldről nevetséges összegért egy érintő :)

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.