Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) llax válasza Lauda (#42) üzenetére


llax
senior tag

A felénk elterjedt, lakásokba is bebújó poloska fajok csak mérsékelten károsítják a kultúrnövényeket. Azaz nincs velük sok baj (kivéve a zöldeket és feketéket - azokkal van).

Általánosságban viszont akár büntethető is az, aki hagyja elszaporodni a kártevőket. Ezt nem ellenőrzik úgy, mint pl. a parlagfüvet, de bejelentésre végezhetnek ellenőrzést és szabhatnak ki növényvédelmi bírságot.
Ha már van valamid (állatod, kerted, szántód, stb.), akkor törvényi kötelességed gondoskodni is róla.

[ Szerkesztve ]

(#52) Lauda válasza llax (#51) üzenetére


Lauda
félisten

Így van, csak átestek páran a ló túloldalára. Amit írt a kolléga az olyan, mintha azt mondanád, büntessük meg aki nem csapja agyon a szúnyogot, mert hozzájárul ezzel a fertőzések terjesztéséhez. :U

Vagy holnap az összes kollégám hajába beletúrok, nehogy terjesszék a tetveket.

[ Szerkesztve ]

(#53) Tikakukac válasza llax (#51) üzenetére


Tikakukac
titán

Parlagfüvet sem ellenőrzik. No, nem azért, mert nem zavarná az embereket egyes helyeken. Ügyesebb a trükk. Rengeteg olyan terület van ami önkoris, ergo nekik kéne rendben tartani. Ez nyilván nem megy, mert egy fillérje nincs a településnek. Az lett az alku, hogy az önkori sem b@sztatja azokat, akiknél van parlagfű meg gaz meg egyéb limlom, cserébe mások sem jelentik fel nonstop őket. Mindenki örül, kivéve az allergiások :DDD

Csoda egy ország vagyunk :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54) llax válasza Tikakukac (#53) üzenetére


llax
senior tag

Nálunk kb. ugyanez megy... Még itt valamelyes irtja is az önkormányzat közterületről, de közel sem teljeskörűen.

(#55) Tikakukac válasza llax (#54) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok a munka a parkkal, mert tele van növénnyel, fákkal, énekesmadarakkal meg hasonlókkal, plusz az építési vállalkozóknak is kéne megint valami új lopnivaló? Semmi gond. Fogták, kikenték 2 fa kivételével a teljes parkot, ahogy van, és térkő, ameddig a szem ellát. A környezetvédelem jegyében pedig jött pár napelemes lámpa.

Problem solved. ;] Ütni volna kedvem néha pár embert, mikor hazamegyek. pest se kutya, de bammeg vidéken is...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56) Chaser válasza Tikakukac (#49) üzenetére


Chaser
titán

Tobb fajta lehet szag szempontbol, amik elmult honapokban jottek erkelyre v be a lakasba, meg akkor is elvetve ereztem a szagukat mikor eltapostam a zsebkendoben amivel megfogtam, a zoldek kozul nem is talalkoztam szagossal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) ncc1701 válasza IO.sys (#37) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem üzleti, saját kiskert. Lerohasztanak kb mindent, még mielött beérne. A csiga hozzá képest kezdő kispályás amatőr.

(#58) Tikakukac válasza Chaser (#56) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig szerintem zöldes ment be a kocsiba és én hülye nem óvatosan lehelettel raktam ki hanem tessékeltem. Ó, bzdmg, azonnal mostam is lefele, rohantam az ablakmosóért.

Hogy miért teremtették ezeket ilyennek, gyilkos. De lekopogom, ahhoz képest ami egyes helyeken van, ez nudli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59) Kolondrum

Akkor fogadjátok be mindet. Itt nem sok van.

(#60) Chaser válasza Tikakukac (#58) üzenetére


Chaser
titán

lehet attól függ a szaguk, h éppen mit zabálnak össze

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) Hintalow


Hintalow
senior tag

Egy darabig én is kipakolgattam őket, de amikor a múltkori nagy invázió idején napi 30-40 darabot kellett volna kipakolni, (és nem kertesház, hanem egy 2!!! emeleti panel) na azóta nem vagyunk jóbarátok, és amelyik bejön, az bizony rövid úton megdöglend :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#62) Narxis


Narxis
nagyúr

"esélye sincs fingani."

Sírok. :DDD

Thanos was right.

(#63) Viktor77 válasza Hintalow (#61) üzenetére


Viktor77
titán

De remélem "humánusan", elaltatod őket. Különben kapsz a bogárvédőktől.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#64) Avicularia


Avicularia
veterán

(#65) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Fater autószerelő, szerintem benézek hozzá a műhelybe, tuti örülni fog ha elviszem a féktisztítót :D
Nálunk az első emeleten irdatlan mennyiség van ezekből a kis g@cikből, mivel parkra néz az ablak (ami tök szép amúgy, mert dunára néz), ezért csiliárdszám jönnek be. Semmilyen márkás spray nem használt eddig, főbérlő meg nem enged szúnyoghálót felrakni. Most már nem gáz, mert hideg van,csukva az ablak, de nyáron a 40fokban panelban zárt ablak mellett meg lehet dögleni.Írtátok páran hogy kínzás stb... Gondolom akkor itt mindenki van annyira állat/ és vagy környezetvédő, hogy nem használ belsőégésű motorral szerelt járművet, sosem csap le egy szúnyogot vagy legyet sem, sőt a wc-t sem használja hogy ivóvizet spóroljon. Ugye? Ne legyünk már álszentek. Mellesleg kiváncsi vagyok ki mit szólna ha minden reggel fürdés után ki kellene rázni a türcsit, mert ha nem, akkor azt veszed észre, hogy 3 -4 ilyen kis rohadék flessel rajta...

(#66) Medocsabi válasza Chaser (#60) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nekem legalábbis asszony mindig ezt mondja. (különösen a savanyú káposzta után) :DDD

(#67) Tikakukac válasza Medocsabi (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Mágnesest sem? Annak nincs nyoma, nem kell fúrni. Nyáron még a belvárosban is meghalunk anélkül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68) Earl_Muttley válasza Narxis (#62) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ebben a rohadék dögben ezt utálom :D Nyugodtan gépezek, berepül, neki a gyanútlan fejemnek, majd még miután "megtámad", ellenségnek hisz, és le is fingik... Most már itt a féktisztító, meglátom, hogy jön felém, kapja ő a 'fingot".

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#69) Chaser


Chaser
titán

ha már bogár
nemrég találtama búzadarában egy kis bogarat, 3-4mm hosszú, 1-2mm széles, lassan mozog
napokban találtam az édes őrölt paprika zacskójának valószínűleg szájában, csipesszel volt "lekötözve", és levestésztában, még régebben valamikor mogyoróban, mogyi sózott, az biztos h a zacsiban volt gyárilag, ahogy öntöttem és ettem úgy vettem észre, ma meg a földön mikor húztama cipőt
mi a fene lehet ez? rémlik valami bogár, ami zabálja a tésztát, gabona féléket, és jellemzően a boltból hurcolja haza az ember, papír és műanyag zacskón átrágja magát, csak a hermetikusan zárt üveg a megoldás - később majd ez lesz, nem a bogár miatt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) Tikakukac válasza Chaser (#69) üzenetére


Tikakukac
titán

Ételmoly.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71) Chaser válasza Tikakukac (#70) üzenetére


Chaser
titán

ez egy bogár, kb akkora mint egy nagyobb bolha, pattan mikor szétnyomom, tehát kitinpáncélja is van, kukac utáni állapota sztem ez nem lehet a molynak, rákugliztam', de sok érdemit nem találtam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) Tikakukac válasza Chaser (#71) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig ez az, nekünk is megvolt ez a buli. A konyhából mindent ki kellett borítani, mindent kitakarítani és csak utána tűntek el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73) Chaser válasza Tikakukac (#72) üzenetére


Chaser
titán

az lesz majd, hamarosan költözés, az az érdekes mindig csak egy-egy darabot találtam, most legutóbb volt kettő a paprika környékén, a csípősbe nem volt semmi ( : búzadarát is leszitáltuk, semmi az egy db-on kívül, pókháló sem, de kidobtuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) Tikakukac válasza Chaser (#73) üzenetére


Tikakukac
titán

Fagyasztani kell, akkor a pete döglik és nincs minek kikelnie. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75) Bodz válasza Chaser (#69) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lisztbogár? Nemrég mindent kidobáltam (+ vegyszeres támadás a szekrény ellen), hogy megszabaduljak tőlük. Az anyagi kárt ki sem mertem számolni.

Raid Max kíválóan írtja a poloskákat, kb 5 másodperc és már végük is.

[ Szerkesztve ]

(#76) updog


updog
senior tag

Amúgy az igazi rohadékok a fáraóhangyák.

A panelunkban kiirthatatlanok, a lakást anno betonig bontottuk felújításkor, két bolyt is találtunk a csempe mögött, szó szerint többezren voltak, hadd ne írjam le, hogy zajlottak a tárgyalások ;]

Mindenesetre nyilván nem csak nálunk vannak / voltak a 160 lakásos épületben, így azóta is ha este kint marad pl. egy elmosatlan kóláspohár, másnap reggel úgy 300 hangya zsongja körül.

Az "elhordós" hangyaméregre kb. az a reakciójuk, miután egy nagyobb dobozt kiürítettek, hogy aggyámégtesó, épphogy nem röhögtek a pofámba. A poloskák ehhez képest olyanok, mint az elhízott büdös sütiárus kiscserkészek a hidegvérű tengerészgyalogosokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#77) Chaser válasza Tikakukac (#74) üzenetére


Chaser
titán

utánaolvastam, csak szeretném tudni biztosan mi ez, ha lesz még, mielőtt likvidálom csinálok róla pár közelit ( :

Bodz képek alapján nem az, nem lógnak ki a lábai, nem láttam külön fejrészt sem, egyben van az egész kis dög

szerk:
doeeg
sztem olyan méreg, ami nem az egyedet bántja közvetlen, hanem meggátolja a további szaporodást, és kipusztulnak, de ez nem pár napos történet, le kell fertőznie a megfertőzötteknek a többit

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) updog válasza Chaser (#77) üzenetére


updog
senior tag

Igen, 10-14 hetet írnak. Ez volt kb. egy éve, azóta három doboz ilyet zabáltak fel a dögök :D

Gyanítom hogy pár szintenként van 1-1 boly királynővel meg minden, én magamban hiába küzdök valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#79) Chaser válasza updog (#78) üzenetére


Chaser
titán

közben megnéztem őket, ezeknek több királynője is van ( : ha az egész épületet ellepték akkor szélmalomharc, közgyűlésen kellene elővezetni, és az összes lakónak irtásba kezdeni, talán akkor eltűnnének

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) fuwiradis


fuwiradis
tag

egyekbent hogy tapasztaljatok, ha mar egyszer bent van a lakasban, hol szeretnek legszivesebben mebujni?

errefele is akadnak szep szammal homlokzaton, erkelyen, de konkretan lakasban meg csak nehannyal talalkoztam: fordulok ki a konyhabol, ez a kis szemet meg pont jon befele a konyhaba, mintha a vilag legtermeszetesebb dolga lenne. miutan elmosogatni :DDD nem volt hajlando, agyonvagtam.

szoval velem lakasban eddig leginkabb szembejottek, de lehet aktivan kene keresni is oket. van valami tuti tipp hol erdemes szetnezni? az nem fer bele hogy csak random felforditsam lakast :DDD

(#81) N€T0X|N válasza fuwiradis (#80) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nálam jellemzően mindenféle lehetetlen kis zugokba húzzák magukat, ahol nem nagyon van mozgolódás. Pl. bútorok mögötti és ehhez hasonló eldugott, félcentis rések tele szoktak lenni velük. De bemásznak cipőbe, kabátba, szekrényekbe, nagyjából mindenhova és ha keveset mozgatja az ember azokat vagy nem matat benne, akkor egész meglepő mennyiséget lehet egy lendülettel kiszórni, amikor odakerül a sor.

Sent from my keyBoard

(#83) Chaser válasza fuwiradis (#80) üzenetére


Chaser
titán

szekrény tetejét is szeretik, lényeg h elbújhasson, régi laksban takarításkor volt egy rakadt kiszáradt példány a szekrényen, szép volt ( : a mostaniba elvétve jön, de ha bejön vége, jó a hallásom és kiszúrom bárhol motoszkál, fényre is szeretnek menni, sőt, az és a meleg vonzza őket be, legtöbbet a lámpánál vadászom le
egy ufo lámpában mikor levettem, kb 20 mutáns katica volt megsülve, az is szép volt

szerk:
Mokó
jah, pont annyira hasznos mint a házilégy, amikor lehetőségem van likvidálom

tegnap jó idő volt, már a legyek is repkedtek újra, a poloskák is biztos előbújtak, ami a lakásba megy az legalább kidöglik, túl meleg van h hibernálja magát és kiszárad

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) fuwiradis válasza Chaser (#83) üzenetére


fuwiradis
tag

+ (#81) N€T0X|N

hat ez eleg rosszul hangzik.. :D eleg remenytelennek tunik a kizarasuk, marmint ugy ertem, ha most be is nezek minden szekreny moge, akkor nehany szelloztetest kovetoen kezdhetnem megint a butortologatast, es kereshetnem oket megint, mert ha epp nem nez oda az ember akarhany bejohet.. ez meg azert idoben nem igazan fer bele szerintem senkinek

amugy lakasban bent, hogy tapasztaljatok, tesznek kart valamiben? ugy ertem novenyeken kivul: butor, konyv, kepek a falon, disztargyak, meg ugy barmi ami nem noveny, de egy lakasban elofordul.

van azert par dolgom amire extrem modon bepocennek ha odapofatlankodik. valamelyik nap pont feltettem a falra egy kepet, de a moge is frankon be tudna sunnyogni, mert nyilvan a kep hata nem simul a falhoz, attol elall. de hat most azt is szedjem le naponta hogy mogelassak? hat a kurva 'nyjat

[ Szerkesztve ]

(#85) Mokó válasza fuwiradis (#84) üzenetére


Mokó
aktív tag

Nekünk még mint migráns a kamion kerékivben,úgy az erkélyen száradó ruhával is mint egy trójai falovat,behoztuk.Nem is egyet....hármat :D

(#86) N€T0X|N válasza fuwiradis (#84) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Lakásban szerintem nagy/kárt nem csinálnak semmiben, én ilyet nem vettem észre. Ha nem volnának büdösek és elvolnának a sarokban vagy a szekrény tetején, 1-1 db kussban, mint a kaszáspókok, engem különösebben nem is érdekelnének. Csak hát retardáltak, idegesítőek, berregnek össze-vissza kamikaze módra, mint az elmebetegek és ömlenek befelé, amikor csak tudnak...

Sent from my keyBoard

(#87) Medocsabi válasza Tikakukac (#67) üzenetére


Medocsabi
addikt

Köszi a tipet, utánanéztem, szerintem jövőre szerzek mágneseset, azt telekre is ki tudom vinni majd nyáron! :R

(#88) Chaser válasza fuwiradis (#84) üzenetére


Chaser
titán

nálunk van szúnyogháló, de úgyis jutott be pár, pl mikor kimentünk az erkélyre, annyi bőven elég neki ha ott rodeózik
ruhát mindig kirázzuk ha erkélyen száradt
de a legjobb, lazán beviszed utcáról, rád száll és potyázik ( :
ma hármat likvidáltam...egyik kedvenc növényemen hesszelt a ház előtt, másik kamikáze módra megtámadott ( :, harmadik meg ott volt a földön

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) Pécsi gyerek válasza Viktor77 (#31) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#90) Chaser


Chaser
titán

mai termés:
3db az erkélyen, negyedik valahogy bejutott a szúnyogháló mögé, ablak csukva volt, gondoltam majd bemegyek és belülről likvidálom, addigra eltűnt, nem is lett meg ( : volt még egy mutáns katica, 90%-ban fekete, többi része volt piros
át lehetne nevezni a topikot napi poloskára ( : aki szerint inváziós fajt írtani bűn, hát nem kívánok neki semmi rosszat, csak minél több poloskát a lakásában, ha már úgyis védi őket:) ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) Dr. Romano válasza Chaser (#90) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Megpróbáltál először fényjelekkel kommunikálni velük úgy mint a Függetlenség napjában? ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#92) llax


llax
senior tag

Ezen bejegyzés óta jobban figyelem a poloskákat. Eddig nagyon kevéssel találkoztam. Talán a mieink is máshoz mentek :)

Harlekinkatica hetek óta van tonnaszám.
Ma egész jó idő lett, a fekete tetű felhőket alkot. Szemem-szám-orrom tele megy velük, kint dolgozgatni csak árnyékosabb helyeken tudok... Nyáron minden fekete volt tőlük.

(#93) kmisi99 válasza IO.sys (#25) üzenetére


kmisi99
addikt

+1, soha nem éreztem poloska "szagot" mert nem b*sztatom őket. Ha évente 1-2x közelembe kerül egy akkor a tenyerembe tessékelem majd kirakom a szabadba, nem az én tisztem eldönteni hogy éljen vagy haljon.

Mondjuk azon aggódok hogy Budapesten ahol lakom az ember, kutya, macska, galamb, növényeken kívül egy darab élőlény nincs. Se légy, se poloska, se szúnyog. Tuti valami atomtemető fölött élek. :DDD

(#94) Lauda válasza kmisi99 (#93) üzenetére


Lauda
félisten

Én sem éreztem a szagukat és nem is piszkálom őket.

(#95) #65675776 válasza kikikirly (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most gondolj bele: kitéped a répát a földből. Élve, megfosztos minden tápanyagforrásától. Aztán ahelyett, hogy gyorsan kiszárítanád, még be is rakod a hűtőbe, hogy sokáig fris maradjon. Aztán vagy élve felfalod, vagy belekúrod forró vízbe, a továbbra is élő zöldséget.

Bármilyen élőlényről beszéltél, nem csak állatokról. A fogmosást, meg úgy egyébként a tisztálkodát meg sem említem, mert az milliónyi élőlény kiirtása. A láb- vagy körömgombát is hetekig kínozza, aki érintett, mire végleg elpusztítaná. De igazából vizet se igyál. Szegény mirkoorganizmusokat kegyetlenül szétsavazod. Élve.

(#96) Dr. Romano válasza #65675776 (#95) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nyáron sötétedéskor miután hazaérek a verdával a kocsi eleje és a szélvédő tömegsír. Minden nap megkönnyeztem...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#97) Chaser válasza Dr. Romano (#91) üzenetére


Chaser
titán

nem, úgy gondoltam a zsebkendővel ismerkedjenek, harmadik az a solar lámpa szélét kapta ( :

llax tetű ellen ültess levendulát, nem bírják az illatát

illetve nem tudom milyen növények vannak nálad, nálunk is fekete volt sok növény, azokat likvidáltuk - nem a tetvek miatt -, rózsák maradtak, levendula még nincs, de tetű elvétve volt rajtuk, ha megszűnik az élőhelyük eltűnnek ők is, ha jól van összerakva a kert nem sok rovar van benne
bodobács volt millió, mályva virágjának a nektárját zabálták, mályvákat ezért is irtottuk ki, tavasszal, nyár elején még voltak amik átteleltek, néhány új fiatal egyed is, de azok is eltűntek teljesen
ahogy én tapasztaltam, legtöbb rovar nem szereti ha szellős, levegős a kert, annál jobban a fülledt, párás környezetet

kmisi99
inváziós fajról van szó, kb ez a passzív hozzájárulás az életükhöz, hadd szaporodjon tovább, hadd zabálja a kulturnövényeinket, amikből egyre többre rászokik, pont olyan nyomrult mint a krumpli vagy kolorádó bogár, azt se eszi semmi, csak azok még nem szoktak be a lakásba, poloska meg lassan házilégy kategória, annyira gyakran előfordul lakáson belül
ha nálad semmi nincs, ott valószínűleg tényleg gond van, itt panel 3. emelet, poloska van bőven, másik lakás belváros széle, saját kerttel, ott is volta élőlény bőven, poloska is akad még elvétve
egyébként növényekből is az inváziós fajtákat irtják, v legalábbis próbálják kordában tartani, mert elveszi a teret más növényektől, ez a rovar meg semmilyen szempontból nem hasznos, sok növényre pedik kifejezetten káros

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) llax válasza Chaser (#97) üzenetére


llax
senior tag

Öööö. Nem városi sorház előkertjéről van szó :)
3 telek egyben, kb. 5600m2, ebből kb. 2500m3 van kertként használva (veteményes, gyümölcsfák), a többin, amit nem épület foglal, az így-úgy parkosított (majdnem erdő).

Itt irtsál valamit :)

(A méret itt egyszerű "adottság", falu szélén, ahol két irányból gyümölcsös a szomszédunk, egy irányból szántó, egy irányból a szomszéd kertje, a háza odébb van. A szemben lévő szomszéddal csak "sarokról" vagyunk szomszédok. Velünk szemben akácfasor, kert végén túl akácfasor.)

(#99) N€T0X|N válasza Chaser (#90) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem nem három, hanem úgy háromszáz a mai adag. Jó idő lévén nekiálltam fát hasogatni, de tele van a farakás ezekkel a dögökkel. Volt vérengzés gazdagon. :D 20+ fok ellenére úgy be voltak lassulva, mint az atom. Fura módon nem nagyon csináltak büdöset, pedig elég sok fát megmozgattam.

Sent from my keyBoard

(#100) Chaser válasza llax (#98) üzenetére


Chaser
titán

se nem sorház, se nem előkert, város stimm:) mindenesetre őserdő volt 250nm-en, már nincs ls rovarok is elvétve
marad a levendula ültetés bio védekezésként

N€T0X|N nekem még csak bodobácsnál volt szerencsém ilyen mennyiséghez, tavaly nem győztem őket ledobálni a ház oldaláról ajtó mellett, meg eltaposni mikor igyekeztek a küszöbhöz
gondolom nagy része első nagyobb hidegkor már hibernálni kezdte magát, amikor visszajön a tavaszi idő felkelnek, ezért lassúak, ilyenkor könnyebb is likvidálni őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.