Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Raktam fel képet.

Sent from my keyBoard

(#2) tatu9


tatu9
tag

Nekem a nagyobb Focus G-m van. Pont ézert nem vettem meg a Mini-t, mert kicsi, szűkös, van sokkal jobb ajánlat mATX-re.
Viszont a nagyobbal nekem nincs gondom, ventik halkak, nem zúgnak, hűvös minden, porfogók is rendben vannak. A kábelmenedzsment itt se valami frenetikus, de mivel flat kábeles, meg moduláris a táp, nincs probléma vele. Elég jól le lehet rejteni mindent. Anyagminőség jó közepes, csavarok szutykok, a talpak nem gumik, műanyag vackok, merevek mint a fagyott kutyasz@ar, de érdekes módon nincs rezonancia. Én jó árban (12e) jutottam hozzá, annyit megért.

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Örülök a leírásnak, lehet így kiesett nálam ez a ház. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) adapter07


adapter07
csendes tag

A 3,5-es meghajtók tartójának a tetejébe lehetne fúrni négy lyukat, ott elférne az SSD, még jól is nézne ki.

(#5) N€T0X|N válasza adapter07 (#4) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igen, ott lenne ideális. Nem is értem, hogy miért nincsenek gyárilag lyukak.

Sent from my keyBoard

(#6) dugo_


dugo_
veterán

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy 15k-ért lényegesen jobbat lehetne kapni mATX méretben. Ha meg így van, akkor kis pénz, kis foci. Fel lett sorolva minden, ami bármelyik kategóriatársra ráillik.

Egy alaplapi aljzat egyébként simán elbír 2-3 azonos házventit egy Y-kábellel.

A V1000 lett volna a másik Sharkoon?

(#7) N€T0X|N válasza dugo_ (#6) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A V1000 lett volna a másik Sharkoon?

Igen. Talán sokkal jobb az se lett volna, bár az előző házból kiindulva, hacsak azóta nem esett vissza náluk a minőség, látatlanban mégis azt mondanám, hogy de.

Még ami igen erősen a FD mellett szólt, az a CPU hűtő. Mert az 160mm magas és ez igencsak behatárolta a lehetséges mATX házak listáját, ebbe pedig belefér (a Sharkoon-ba meg talán hivatalos adatlap szerint azt hiszem nem).

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#8) Redneck


Redneck
veterán

Egy gagyi, felső tápos, ventikkel utólag megpakolt, kábelmenedzsment nélküli, filléres házat akarok lecserélni. Veszek egy moduláris tápot és egy új házat, aztán kultúráltan elrendezem, ahogy másoknak is szoktam ha új gépről van szó.

15-16k körül nézelődtem mATX méretben, az alábbi feltételekkel:
-álló, alsó tápos kialakítás, alsó porszűrővel
-ha lehet legyen kisebb mint a jelenlegi (20x43x50)
-letisztult design
-155mm-es CPU, 285 mm-es GPU elférjen
-elől alul, vagy középen szívjon, hátul fent fújjon ki (legalább 2db 120-as ventivel szereljék)
-az adathordozók oldalról legyenek becsúsztathatók egy keretbe
-legalább egy USB 3.0 legyen rajta elől

Menet közben befigyelt még pár feltétel:
-könnyű kábelmenedzsment
-rejtett DVD hely
-első porszűrő
-nem baj ha raktak bele zajszűrést

A kezdeti Thermaltake Versa H15, Focus G Mini után felkerült a listára pár másik ház is. Feljebb mentem árral 20k-ig és már a mATX mérethez sem ragaszkodom, de sajnos mindegyikkel van valami kompromisszum. Nem igazán találtam olyat amit tutira vennék.

Zalman Z9 Neo:
-batár
-hangos, túl sok ventilátor

NZXT S340
-nincs DVD hely

CoolerMaster Silencio 352
-kábelmenedzsment 8mm széles helyen? :W

Nanoxia Deep Silence 4
-dizájn
-drága
-az első porszűrőhöz szét kell szedni a házat

Antec P100
-batár
-drága

Nem tudom még mi lesz, egyelőre nem kapkodok. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Aprón 15-20k HUF között találsz FD Define házakat. ;)

Egy barátomnak így vettünk Define Mini-t, azóta sem hagyja magát "átbeszélni" másik házra... nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.