Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ruuwa


Ruuwa
tag

Eddig nem érdekeltek a vízhűtők, de ez nagyon cuki. :D

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#2) bsh


bsh
őstag

Az az alsó csőcsatlakozás el van repedve? :F :U

(#3) TESCO-Zsömle válasza Ruuwa (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezek nem is vízhűtők, ezek játékok. Kiveszed a dobozból és kész van, megy. Ha elromlik cseréled, nem te rakod össze, nem javítod.

(#2) bsh: Megesik az ilyesmi. Lehet, csak karcolás a szerelések útján.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) ktamask válasza bsh (#2) üzenetére


ktamask
tag

Legalább a videókártyára is csöpög egy kis víz:-D. Kombinált hűtés.

(#5) 7time


7time
senior tag

Jók ezek, a Hydro H60 35-47C között tartja a Trinityt és alig van hangja, pedig az nem is egy acélos darab.

(#6) F34R válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

Jateknak sem mondanam mert azert a legotol messze all :DDD

(#7) TESCO-Zsömle válasza F34R (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igaz, a LEGO-t is össze kell rakni.

Akkor legyen szobor? :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) Hegzsa válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


Hegzsa
csendes tag

Akkor gondolom az autód, a mosógéped, a porszívód stb... is alkatrészekből raktad össze? A telefonod is saját magad dobáltad össze alkatrészenként ugye?
:C :C

(#9) TESCO-Zsömle válasza Hegzsa (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor gondolom a LEGO-d, a makettjeid, a fakockádat is készre szerelve kaptad, és a szendvicset, levest, pörköltet is készen kapod.

Dobálózhatunk össze nem illő példákkal, de a tényen nem változtat. Ezek köszönőviszonyba nincsenek egy rendes vízhűtéssel sem kinézetben, sem teljesítményben, sem anyagminőségben. Ez arra jó, hogy elmondhasd: Vízhűtésed van, de hála a hüvelykes radiátornak egy csúcskategóriás léghűtő hozza a teljesítményüket olcsóbban.

Arról az apróságról nem beszélve, hogy egy vízhűtés igazi előnye, ha több komponenset hűtenek vele, mert akkor a teljes hőleadó-felület hűti az összes komponenst ellenben a szeparált hűtésekkel.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) Hegzsa válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


Hegzsa
csendes tag

Azért kicsit erős összehasonlítani a LEGOt meg a fakockát :DD egy vízhűtővel. De rendben.
A telefonszerelési módszereden jót röhögtem, feldobtad a napom! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Medocsabi válasza Hegzsa (#10) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jól néz ki!Az ilyen kompaktok kiválóak mini itx rendszerekhez,ahol a helyhiány miatt lég nem megoldható!(saját tapasztalat) :)

(#12) TESCO-Zsömle válasza Medocsabi (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A kompaktak igen, de ez még oda se jó, mert irdatlan magas a szivattyúsblokk a design miatt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) Medocsabi válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


Medocsabi
addikt

nem feltétlenül,ha mondjuk fekszik az alaplap,nem függőlegesen van,jól mutat egy plexi oldallappal! :) pl akár a bitfenix prodigy...
amúgy már régebben is érdekelt,hogy miért mondják az ilyen kompakt megoldásokra a teljes vizesek h "játékvíz"?hiszen elvileg ugyan az a technológia,csak nem kell összeszerelni,stb...
komolyan érdekel,h ha egy egyedi(és nyilván drágább) vizet rak össze az ember,akkor hatásosabb hűtés szempontjából?

(#14) TESCO-Zsömle válasza Medocsabi (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

WAT? Kell egy kompakt hűtés, mert ITX gépre nem fér a nagy. Ez ugyan nem kompakt, de legalább jól néz ki?

Miért mondogatják, hogy a Trabant, vagy a Suzuki (régi, halálosztó Swift) nem autó?

Bár eltérő termékekről van szó, az ok részben hasonló. Ezek a gyári kompaktok az alul méretezettségen túl igen gyakran szenvednek súlyos anyagminőségi és gyártásminőségi problémákkal. Gyakran esten az "olcsó húsnak híg a leve" kategóriába. Ez persze nem jelenti, hogy nincsenek jó kompaktok, mert vannak. Hasonlítsd össze a képeken látható cuccokat mondjuk ezzel itt.

Emellett aki "rendes" vízhűtéshez elkerülhetetlen bizonyos szakirányú utánajárás. Mikor valaki betéved a topicba és kompakt vizeket keres, azzal egyúttal ki is nyilvánítja, hogy őt az egész nem érdekli, csak legyen vize és kész. Mert nem igaz, hogy árban ne lehetne versenyezni ezekkel, ha a használtpiacot is kell érte áttúrni, de lehet. Könnyedén. Cserébe a teljesítmény is jobb lesz.

Igen, hatékonyabb, jobb, mert kevesebb benne a szűk keresztmetszet és a kompromisszum. Előbbi szó szerint, egy normális víz ugyanis nincs meg 10mm-es belső átmérő alatt, itt meg azon is csodálkoznék, ha a külső meglenne annyi. Arról nem beszélve, hogy a csőátmérő semmit nem jelent, ha a csatlakozók szűkek. Mindezt megfejelik egy visszafogott szivattyúval és garantált az alacsony teljesítmény.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) 7time válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


7time
senior tag

Részben igazad van de 100W TDP -ig a kisebb kompaktok is jól bírják, vizes összeszerelése nem mindenkinek pálya pláne a használtnak van egy jókora rizikója is ha pedig újat vesz az ember minimum a kompakt 3X kell ráköltse, szóval igen kompromisszumos a kompakt de van ahova tökéletes, olcsó és könnyű a szerelés.

(#16) TESCO-Zsömle válasza 7time (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

100W TDP-ig kapsz a kompaktoknál sokkal üzembiztosabb léghűtést is, és a többii sem igaz. Használtakról képeket kell kérni, az új pedig nem kerül 3x-osába,de még a duplájába se.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) 7time válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


7time
senior tag

Egy valamire való szivattyú 10+k, hűtőblokk szintén 10+k, hőcserélő 15k, és hol vannak a csatlakozók, csövek, ventilátor, víztártáj, stb. ezek a legalacsonyabb árak mert van 30k szivattyú és 40k VGA blokk is, a használt árak ilyen esetben nem mérvadóak vagy ha igen egy kompakt használtan megszerezhető már 15k is.

(#18) TESCO-Zsömle válasza 7time (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És te ebbe a kompaktba hol látsz 30k szivattyút meg 40k VGA-blokkot?

Én állítom neked, hogy összeválogatok jobbat, mint ez a 140€-s vacak és nem kerül még a duplájába se.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) 7time válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


7time
senior tag

Jó nem kimondottan erre a hűtésre gondoltam hanem egy mezei 20-30k kompaktra, természetesen ez nem ér meg 40k+ mert az már közelit egy szerényebb vizeshez.
A léghűtésről talán annyit hogy a Hydro H60 előtt egy Zalman CNPS9900DF volt ami azért jóval hangosabban tette a dolgát, igaz a vízhűtést a házon kívülre barkácsoltam kicseréltem a csöveket és a hűtőfolyadékot.

[ Szerkesztve ]

(#20) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

legen en anno meghutottem valos 175Wot is 40es deltaTvel (elegge huzott q6600). egy EK L120 110-120W korul kb annak a hutonek a szintjet tudta (procit csereltem kozben ketszer szoval nem volt direkt osszevetes), es az a hutes is 45 korul mozog (az a leghuto akkoriban volt talan 90USD, amire jott meg 10knyi venti, 6k uj felfogatas es 4k paszta). EKt meg nem neztem mennyit bir. es az az EK az egyik legkisebb diszkret rendszer (Phobya egy fokkal olcsobb, XSPC Raystorm szinten de az utobbi pumpaja allitolag szornyu).

igazabol ezeket elnezve vekonyak a csovek, es vekony a radi. a 2200rpmes venti meg vicc kategoria, csucskategorias leghutonel jellemzoen 1300rpm@140mm a max (kb 1600@120nak felel meg), az egyetlen kivetel Thermalright SB-E Extreme varianst pedig legen benchelesre talaltak ki (plusz valszeg vasarlok joresze 5Vn fogja hasznalni vegul).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Na megint ez a játék víz...igazi vizisznob duma😈

(#22) TESCO-Zsömle válasza Milka 78 (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Írhatnánk parasztvakítást is, az közérthetőbb, de végül is víz van benne, szóval az a része nem átverés, csak a vízhűtések két kulcsfontosságú pontján hasalnak el ezek a "játékok" egy rendes vízhűtéssel szemben. Az egyik a hűtőfelület mérete, ugyanis a vízhűtés legfontosabb előnye a léghűtéssel szemben, hogy nincs helyhez kötve a hőleadó, így annak mérete sincs ennyire körbehatárolva. A másik előny a részben ebből, részben a víz fajhőjéből adódó csendesség.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


HUfantom
őstag

Hagyjad mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk csak flamet generál :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#24) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De azzal, hogy mi tudjuk, még nem lesznek kisegítve azok, akik esetleg tudatlanságból vesznek ilyeneket... :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25) 7time válasza HUfantom (#23) üzenetére


7time
senior tag

Azért a ló túloldalára sem kell esni, a képen egy legkisebb vízhűtés van ami kapható IDLE és Valei benchmark után ami jobban meghajtja mint bármilyen játék, egy Trinity APU ráadásul az IGP 890Mhz van húzva, a venti 120mm és alig van hangja.

[ Szerkesztve ]

(#26) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Szerintem nem én járok herótozni/flame-elni a kompaktos hírekbe...tudja mindenki,hogy nem mérhető össze a rendes vízzel,de ne állítsuk már be használhatatlan sz@rnak a motyót.Nálam 60-ba le van hűtve a vga/proci kompaktokkal és néma csönd van+jobbak a hőfokaim a csúcs légeknél.Ennyiből nem tudtam volna egy rendes vizet összerakni (hagyjuk a használt PH-s árakat) ami durván duplájába fájt volna.Igen az méghűvösebb lett volna,csak ugye így is szénné van húzva minden gond nélkül.

(#27) Cefet válasza Milka 78 (#26) üzenetére


Cefet
aktív tag

+1 :C

(#28) embe


embe
nagyúr

Előbb vagy utóbb de ki fogom próbálnia folyadékhűtést. Főleg ha ilyen tetszetős cuccok kerülnek forgalomba. Csak még idegenkedek folyadékot ámítógépbe vinni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29) Televan74


Televan74
nagyúr

És ha játékvíz akkor mi van.Kezdetnek nem rossz.Aztán ha valaki kipróbálta és tetszik neki,akkor jöhet valami komolyabb.CPU blokk,külső radiátor ventilátorokkal.,pumpa,víztartály,csatlakozók,csövek.

Mondjuk amennyire ez kerül. Egy kis plusz pénz és lehet kapni jól összerakott rendszert.LINK

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) mufi


mufi
senior tag

Végre, tripla radis verzió is van! Szép lett! Bár nekem a Rijintek TRITON is nagyon bejön. Kíváncsi vagyok melyik produkálja magát jobban.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#31) proci985 válasza embe (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

par hete van egy EK L120am, az DIY. idoben es skillben szinte semmivel nem nehezebb osszerakni vele a gepet, mint egy par evvel ezelotti csucskategorias leghutovel (ami a meretei miatt tervezes nelkul nem igazan fert be semmibe). 6 ora elso osszerakasra nulla elozetes tapasztalattal egy munkanap utan, szoval azert mar annyira nem veszes.

egyberendszerek meg egyszerubbek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) Mumia


Mumia
csendes tag

Jaj de unalmas már ez a vizisznobizmus amit szinte minden elérhető fórumon tolnak. Én nemrégiben cseréltem Noctua NH-D14-ről kompakt vízhűtésre és 15 fokkal hűvösebb lett a processzorom, úgyhogy ne mondja senki, hogy a készre szerelt vízhűtők hasznavehetetlenek. Lehet, hogy nincs akkora hűtőfelülete mint a nagypapi ladájából kiszerelt vízhűtővel épített rendszernek, de hogy ne lenne létjogosultságuk az messze nem igaz. A belépő szintű vízhűtőkkel valóban összemérhető egy felsőkategóriás léghűtő hűtőteljesítménye, de annak még mindig ott van az a hátránya, hogy az összes meleg levegő a házban terjeng, aminek a kívülre juttatását külön ventilátorokkal kell megoldani.

(#33) #65675776 válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Arról az apróságról nem beszélve, hogy egy vízhűtés igazi előnye, ha több komponenset hűtenek vele, mert akkor a teljes hőleadó-felület hűti az összes komponenst ellenben a szeparált hűtésekkel."

Ezzel szemben ezek a kompakt micsodák teljesen hűtés nélkül hagyják a VRM-et, chipsetet, és úgy általában az alaplapot. Nice shot.

Viszont ha rommáfeszeljük a procit, és hagyjuk egyébként is rendesen melegedni, talán páleszt főzni jó lehet. Egyébként is úgy néz ki, mint egy kicsinyített desztilláló.

(#34) #16939776 válasza #65675776 (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem az lett a tapasztalatom, hogy érdemes inkább külön-körön tartani a VGA-t és a CPU-t, ha kompakt házméreteket szeretnénk "kis" tuningal. Ha nem ATX vagy EATX méretben gondolkozunk, a ház szellőzést ezzel együtt a VRM hűtését megoldja(ák) a -jól elhelyezett- radiátoron levő ventilátor(ok).

Rommáfeszelésnél, 200-300%-os disszipáció növekedésnél, ezek az egybe-vizek már nem versenyképesek.

[ Szerkesztve ]

(#35) #65675776 válasza #16939776 (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

A VRM hűtését az életben nem oldja meg egy házventilátor. Túl messze vannak minden esetben a VRM bordájától. Főleg ha valami értékelhetetlen nyomású (pl SWiF2) ventilátor, az is leszabályozva. A ház oldallapján levő ventilátor segíthetne be, de az is messze van attól, hogy hatékony legyen.

(#36) Medocsabi válasza #65675776 (#35) üzenetére


Medocsabi
addikt

A vrm hűtését a procihűtő sem oldja meg,hacsak nem az alaplapra fúj...
egy jól kialakított házszellőzés bőven elég a vrm hűtésére,extrém tuning persze már kategória...

(#37) Medocsabi


Medocsabi
addikt

pl a régi gépem,amiben corsair h 60 volt,így a házhűtés hűtötte az alaplapot is,ebben az esetben a cpu hűtő csak gátolta voélna a szellőzést

(#38) Medocsabi


Medocsabi
addikt

(#39) #16939776 válasza #65675776 (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az Matx-es, vizes gép oldalán hátulján komoly perforáció van, és a tetejében 1db 200mm-es ház-ventilátor.
Itx-es gép teljesen szélcsatorna elven működik, 2db ház-ventilátorral, nincs a CPU hűtőn és a tápon se külön hűtő.

Eddig sikerült 2x-is a lehetetlen. :U

[ Szerkesztve ]

(#40) #65675776 válasza Medocsabi (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, a VRM hűtését csak a merőleges áramlású hűtők oldják meg. Illetve azok a párhuzamos áramlásúak, amelyeknél a ventilátor teljesen le ven ültetve a borda aljára. Ezek mondjuk tipikusan 2U szerverhűtők. (Pl Dynatron G666.)

Az általatok linkelt képeken mindegyiken látszik, hogy a VRM hűtése teljesen megoldatlan. A Te képeden egyáltalán nem látszik a VRM hűtőbordája. A Black Ice alaplapján szimplán nincs is ilyen. Az FT-03-ban pedig megintcsak nem ér a borda a hátlapi IO panel felé, de mégcsak a procihűtő kereténél sem magasabb. Ergo egyikben sem kap érdemi hűtést egyik FET sem. A Black Ice lapján nyilván nem is így volt tervezve a lap. A másik kettőnél pedig a VRM bordájára kb semmiféle légáramlat nem jut.

(#41) Medocsabi válasza #65675776 (#40) üzenetére


Medocsabi
addikt

Valóban,közvetlen hűtést nem kap.De nem is kell neki,ha nincs szó tuningról,az én gépemnél ha fent van mindkét oldallap,az első 20 cmes légkavaró ad akkora huzatot,ami elég,hogy ne rekedejen bent a hő a házban!én erre gondoltam amikor a vrm "hűtését" írtam! :)
az én gépemben ez duplán igaz,mert az asus deluxe alaplap vrm-je a képen is látszik h merőleges az alaplapra,így a huzat pont átmegy rajta!
és pont ilyen rendszereknél mondom én azt,hogy a kompakt víz a legoptimálisabb,a megfelelő légáram megtartása miatt!

[ Szerkesztve ]

(#42) #65675776 válasza Medocsabi (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Merőleges, csak az előtte levő EPS12V csatlakozó és a rá merőleges RAM-ok pont leárnyékolják az áramlást.

(#43) Medocsabi válasza #65675776 (#42) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem tudlak meggyőzni ugye?? :D :D
Kár hogy már nincs meg a gép,megmérném a hőjét:)

(#44) #65675776 válasza Medocsabi (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, egy hőmérsékletmérés megmondaná a valóságot.

(#45) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Ez elgondolkodtat, hogy víz legyen a gépházamban. Valamikor a közel jövőben. :)
Nagyon pofás és valóban, kezdetnek nem rossz.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#46) #97716736


#97716736
törölt tag

Külsőleg tetszik meg minden szép, de ahogy Zsömi is fogalmazott ezek játékvizek, közel sem olyan hatékonyak mint egy saját kézzel összerakott minőségi vízhűtő.

(#47) eventus válasza #97716736 (#46) üzenetére


eventus
veterán

Ezt mindenki tudja, DE akkor is érdemes venni, annak akinek tetszik. :K Ne szóljuk már le, kezeljük saját kategóriájában.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#48) e00dgy válasza eventus (#47) üzenetére


e00dgy
aktív tag

+1

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#49) e00dgy válasza #97716736 (#46) üzenetére


e00dgy
aktív tag

De most tényleg, nem fér meg azokban a gondolat akik rendelkeznek komoly vízhűtéssel, hogy nem kérkedjenek vele nekik milyen vizes cooling van?

Nem agressziónak szántam, :) de ahogy az előttem szóló írta nagyon is jól.
Tudjuk jól, hogy ezek "játékszerek"! De mint én is sokan mások még csak láttam vízhűtést mert ódzkodok tőle. Az ilyen coolerek azért csábítóak mert ezek nem csak, hogy nagy tudást nem igényelnek, ha ez a tönkre megy, folyik szét a folyadék a gépben, a PC füstöl, mehet a panasz gyártónak, hogy a már pedig ez az ő sara.

Így nyugodtan ülhetek a székemben, meg a többi is aki ilyet vesz, mert nem mondja majd azt senki, hogy hát ez saját hibám, mert rosszul hegesztettem össze a saját felelősségemre.

:R

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#50) embe válasza #97716736 (#46) üzenetére


embe
nagyúr

De gondolom nem is egy árkategóriában van a " saját kézzel összerakott minőségi vízhűtő" -vel. :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.