Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) xedos


xedos
addikt

Multitouch touchpad: 2008-as 4.1-es Macbook proban ha jól tudom USB-n csatlakozik, az használható lenne...
és sok ilyet szereltem, de soha nem próbáltam ki... ugyanígy a billentyűzet csatlakozót is meg lehetne nézni.
Amúgy használunk itthon egyy 2008-as MAcbook Pro 4.1-et. 2.5Ghz c2d 4G RAM és 256-os SSD.

(#52) eple válasza proci985 (#37) üzenetére


eple
csendes tag

+sok.

A wc ülőke macbook sok rammal és ssdvel könnyű workloadhoz, netezéshez, stb-re elég még, van a családban.

A late 2009 c2d unibody ssdvel meg 8 gb rammal egy közepes workloadhoz még éppen hogy elég.
Maga az osx és az appok viszonylag gyorsak, még az xcode is, de a vmware már nagyon megfogja.

Az early 2011-es pro i5-tel jobban bírja, de a mid 2012 i7-ttel az igazi ha aktívan nyúzod a gépet, 2 vm megy és nem akarsz percekig beachballt nézni ébresztés után. A minimum 8 gb ram ma már osx alatt. Nem is értem az apple hogy képes 4 gb rammal adni az alap retina prot, főleg hogy nem bővíthető.

Szerintem most az arany középút egy early 2011, már jócskán lement az ár, de még olcsón kitömhető rammal meg ssdvel, és 3-4 évig valószínűleg használható sebességű marad.

Hozzáteszem hogy nekem az osx a kényelmes használatról és a sebességről szól, tehát baromira zavar ha belassul.

(#53) Zsolto válasza Zoli0726 (#1) üzenetére


Zsolto
őstag

Nagyon jó írás, és teljesen egyetértek. Én egy kb. hat évvel ezelőtti HP 8710p notit keltettem új életre egy SSD-vel. Addig döglassú volt, azóta megint semmi bajom vele.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#54) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Jó cikk!! :R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#55) Dude666 válasza Ruszki (#50) üzenetére


Dude666
csendes tag

Hahaha, ezt csak most vettem észre. Tényleg olyan mintha a pasztázástól ismerte volna fel a perifériákat. Köszi, hgoy szóltál, és sorry hogy csak most... :)

(#56) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Zsír cikk lett! :C :R

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#57) olasz159


olasz159
csendes tag

Üdv.
Nekem 5.2 Early van ami majdnem ugyan ez..A jövöhéten tervezem az SSD-t.Ram 4GB az hogy több legyen benne 6-8 annyi pénzt már számomra nem ér meg, de az ssd talán.Soha nem használtam még olyan gépet amiben ez lenne.Remélem megéri.. :)

IN GOD WE TRUST

(#58) Dude666


Dude666
csendes tag

Megtaláltam ezt a cikket, itt egy screenshot a desktopról, ahogy már az El Capitan bétája repeszt. Észrevehetően nőtt a teljesítmény a Yosemite óta, és őszintén meg vagyok döbbenve, hogy ilyen megtörténhet egy hat és fél éves géppel az Apple ökoszisztémában.
Amúgy köszöni szépen, jól van, még mindig mindene működik, tegnap írtam vele audio cd-t is ami a kocsiban kifogástalanul szólt, szóval malacom van. Jah, a múlt héten törött le egy kis darab a csuklótámaszból, a szokásos műanyag Macbook helyen. Ennek is eljött az ideje :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.