Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rossi


Rossi
addikt

Egysoros enter?!? "Ha jó szögből nézzük a kijelzőt, akkor semmi gond nincs vele..." Tehát ha melléd ül valaki, az már semmit sem lát a monitorból? 2 órás akkuidő az nem sok, nekem egy noname notim volt (na jó Clevo), 6600 mAh-s akksival 4,5 órát tudott.

Nekem nem nyerte el a tetszésemet.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2) Samus


Samus
addikt

az árát, hogy mennyiért vetted, beleírhattad volna (lusta voltam utánnanézni, bocsi) MOD: egyébként szép "teszt"/bemutató, nekem a gépecske is tetszik, szép ez a zongoralakk-fekete szín, énis gondolkozom laptop vásárlásán, azt légyszí még írd le, hogy hány wattos a gép adaptere (nekem a fogyasztás is fontos). köszi

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) eddie17 válasza Rossi (#1) üzenetére


eddie17
addikt

Igen, egysoros, elég sok mai notit, ami nem üzleti, ilyennel gyártanak.
Hát mint mindegyik TN-nél, elég ha elmozdítod a fejed, akkor már kicsit torzít. Persze úgy is látni, de nem tökéletes.
Szerintem, meg manapság, egy ilyen felszereltségű notitól, bekapcsolt wifivel, netezés közben, jónak számít a 2óra.
Nem tetszhet mindenkinek, nem tökéletes noti.

Samsus: Nem írtam oda, mivel cseréltem, az asztali gépem rá. De neten, ha megnézi az ember, nagyjából 150-170ezer újonnan.
Tényleg szép, csak a műanyagokon azért érezni, hogy nem prémium kategoriás.
Na megnéztem neked az adaptert, de egy darab betű nincs róla, hány wattos lenne. :(

[ Szerkesztve ]

(#4) gyga


gyga
senior tag

Én is ilyenről pötyögök most, sztem egész jó a cucc. Rossz tapasztalatom még nem volt vele.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Amúgy ebben az egészben az a legnagyobb feeling, hogyha elutazol és viszed magaddal a cuccaidat, majd 1000km-el arrébb kinyitod és használod.

Bár én itthon nem használom, csak letöltésre, mert egyszerűen az asztali kényelmesebb.
Viszont szinkronizálom rendszeresen a két pc-n lévő médiát.

(#6) eddie17 válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem itthonra is ez maradt, de szerintem használható a mindennapokban. Főleg, hogy külső egér társaságában. Meg persze a fogyasztás is elmarad egy asztalitól, ami azért megint plusz előny.

(#7) Rossi válasza eddie17 (#3) üzenetére


Rossi
addikt

Nekem is TN paneles volt, igaz SXGA+, de az nem torzított oldalról sem. De a lényeg, hogy neked bejön és kényelmes.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#8) eddie17 válasza Rossi (#7) üzenetére


eddie17
addikt

Hát nekem tényleg megfelel. Nem szoktam oldalról nézni:)
Lehet, hogy az még komolyabban volt megcsinálva.

(#9) Merkjam válasza Rossi (#1) üzenetére


Merkjam
csendes tag

Igen, egysoros enter. Megszokható. Kijelző ha nem napfényben használod akkor nem csak 1 ember nézheti. nekem egy EX610em van, 2,5 órát kibír. A Clevo nem noname, főleg nem 6600mAh-s akksival

(#10) Rossi válasza Merkjam (#9) üzenetére


Rossi
addikt

Nem noname, nem hát... 270k-ért vettem, egy évesen elkezdett kerregni az egyik ventillátor, vidéki lévén postán küldték le mindkét ventit (hosszas könyörgés után), mivel nem lehetett szétszedés nélkül megmondani hogy melyik a hunyó (fizesd ki paraszt mind a kettőt). Ezek csere után még hangosabban kerregtek mint az eredetik... De ez még haggyán, szétszedés után csak nagy nehezen tudtak életet lehelni a kijelzőbe, mert állítólag valami hajszálrepedés volt az alaplapon...

Bővítettem a RAM-ot benne, kapott két ugyanolyan Kingmax modult (eredetileg is Kingmax volt benne), de neki nem volt mindegy melyik hova kerül, ugyanis ha felcseréltem őket akkor nem indult el...

Asszem az együtt töltött majdnem 2 év a notebook-októl úgy általában vette el a kedvem. Bár ki tudja, talán egy business class HP vagy IBM majd jöhet egyszer.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#11) Samus válasza eddie17 (#6) üzenetére


Samus
addikt

egy tulajdonosnak sincs otthon fogyasztásmérője? tényleg nagyon érdekelne. régebben Acer 5315-öt nézegettem, annak 65wattos tápja van (a legkisebb tagnak 45ös). letöltésre is használnám, ami néha az éjszakába szokott nyúlni, ezért fontos, hogy halk, (akár hangtalan) legyen , és keveset fogyasszon (lehetőleg ne lépje túl a 65wattot...) (a mostani asztali gépem idle állapotban 150wattot eszik, teherlve meg 250 fölé is kúszik...), bárki aki tud segíteni megköszönöm :-)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) Thunderzolee

Megkérdezhetem itt, h a hasonló laptopok, de 8600M videokártyával szerelve alkalmasak már játékra is? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Napfénysüti válasza Thunderzolee (#12) üzenetére

Alkalmasak,igaz nem a legújabbakra.2 éves játékok még elfutnak rajta.Tesómnak is ilyen gépe van :D

Més que un club!

(#14) eddie17 válasza Samus (#11) üzenetére


eddie17
addikt

Sajnos most nem tudom neked lemérni, de hátha jön valaki és megtudja mondani.

Thunderzolee: 8600M már alkalmas játékra, az enyém még csak nagyon korlátozottan, 4-5éves játékok mennek rajta.

(#15) agent_k


agent_k
őstag

Én is belevau egy kicsit.

Igaz nem én vettem, céges, de nagyon jó gép a HP 6820s
17"-es szélesvásznú kijelző, 1Gb 667Mhz RAM (majd bővítem), 1,7Ghz Dualcore x1350-es vidkarte.
Airborne, NFS-Prostreet, ghost recon, és alatta kb az összes játék megy, oké alap, vagy közepes grafikán, de megy. És nekem ez az asztali gépem után nagyon jó élmény :) 2Gb rammal tényleg szaggatás mentes lesz a dolog. Szóval aki azt mondja, hogy csak 2 éves játékokkal lehet nyomni, az nem mond teljesen igazat.
Mellesleg amire lényegében használom, AutoCad, tökéletes. Az akksija olyan 2 óra terhelve.
usanotebook-nál 150k. És azért ez mégiscsak HP :D
(Érdekes, hogy az üzletfeleinknél vagy partnereknél nem is látok más gépet, csak Dell vagy HP)

(#16) eddie17 válasza agent_k (#15) üzenetére


eddie17
addikt

Érdekes, hogy mondod az x1350 karit, mert ugye az enyémben egy 8400M G van, nem tudom mekkora a különbség köztük, de nekem még a portal is akad, egyedül minimumon 800*600-ba nem.

(#17) agent_k válasza eddie17 (#16) üzenetére


agent_k
őstag

Nem tudom, hogy a (jogtiszta!)vista + sp1 és a 512-es ready boost számít-e valamit.
Nem vagyok túlzottan otthon a laptopos videokártyák teljesítményében. De olyan egy vagy két kategóriával sorolják előbbre, mint egy intel GMA-t. A CAD-nek viszont kellett ez a vidkártya.

(#18) eddie17 válasza agent_k (#17) üzenetére


eddie17
addikt

Hát elvileg ez meg ennél van egy két kategoriával feljebb, de igazából tökmindegy, ugysem játszom orrvérzésig, sőt...

(#19) twollah válasza eddie17 (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Altalaban 65Wattosak szoktak lenni.

(#20) eddie17 válasza twollah (#19) üzenetére


eddie17
addikt

Akkor lehet ez is annyi, nem tudom.

(#21) Thunderzolee válasza agent_k (#15) üzenetére

Nos van egy laptopom, amiben 6800-as vga van, (nem 8600-os, még a régebbi 6800-as. :B )
A procit kicseréltem picivel nagyobbra, 2giga ram is van már benn, két hdd raidben, szóval amit lehetett feljebb tornáztam már benne, és nekem is elmegy szinte minden játék rajt: CoD4, Airborn, Ghost Recoon 2 csak vissza kell venni a grafikát rendesen.
Viszont ez a laptop a szüleimnél van, csak akkor használom, ha Hozzájuk megyek, így oda elég. Csak sokszor eljátszottam már a gondolattal, h magamnak is veszek egyet még, a cégesben csak alaplapi vga van, így jobban ki tudnám használni a szabadidőt ha nem itthon vagyok akkor is.
Ezért kérdeztem mennyire alkalmas játékokhoz egy 8600 vga-val szerelt modell (olyan 200ezer körül), bár gondoltam eddig is, h azokkal már lehet játszani, csak azt hittem a 8400 is megfelel játékra, de ezek szerint annyira nem. Köszi a segítséget. :R
Megyek is az apróhirdetésekhez... :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22) czbela


czbela
csendes tag

sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy futtatott-e már valaki ezen a laptopon Neverwinter Nights 2-t, s ha igen játszható-e?

(#23) Schanyee


Schanyee
senior tag

Egy kis segítség, van egy oldal ahol rengeteg laptop tesztet gyűjtöttek össze, így össze lehet hasonlítani a vga-kat egész jól. Van mindegyiknél átlag, min meg max pont is és jópárnál játék fps értékek is vannak. Az oldal alapján pl kiderül, hogy az 1350-es radeon kb egy szintben van a 8400gs-el

(#24) tintapaca


tintapaca
csendes tag

Másmien gépem volt,egy hónap után mikor reklamáltam is csak azt mondták majd szólnak ha kész, főnök után kellett menni..2 nap után mehettünk másikat választani..de jobb tudású ez, de inkább a régi kéne mert idegbajt kapok ettől ... főleg hogy az alt kombinációs billentyák nem mennek ... vagyis ALT + j az működik, de ha alt plusz számmal próbálkozok, hogy ékezetet vagy ilyesmiket írjak semmit nem csinál...számok magukba működnek.. Másnál nem jelentkezett ilyen hiba? Nincs rá ötletetek mit lehetne csinálni? Vigyem vissza? (1honap után 4 napja van gépem és ennek is annyi? :( )

[ Szerkesztve ]

"Ártatlan bűnösök közt én is csak egy vagyok."

(#25) gyga


gyga
senior tag

hol találok a 8400go/m -hez újj drivert?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#26) kali válasza gyga (#25) üzenetére


kali
legenda

(#27) oldsaman


oldsaman
tag

Hi folk .

Mi lehet a gond a Winfos Vistával ? (sok drivert szedtem le)
A webcam nem indult el az Istennek sem , azt írta (disconnect) .
XP home verzió alatt meg kérdezés nélkül beindult .
Ezek szerint az XP még mindíg jobb mint a Vista ?

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#28) eddie17 válasza oldsaman (#27) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem vistával tökéletesen működött, ahogy bekapcsoltam ment. Azt hiszem hogy az egyik felirat nélküli szürke gombbal lehet bekapcsolni, már halványak az emlékek, régen volt:)

(#29) oldsaman válasza eddie17 (#28) üzenetére


oldsaman
tag

Az az , P1 a gomb , köszi :R

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#30) eddie17 válasza oldsaman (#29) üzenetére


eddie17
addikt

Ja igen az, na örülök, hogy sikerült :K

(#31) oldsaman


oldsaman
tag

Üdv .

A memó cseréről kérdeznék . A lap alján van a wincsi fedőlapon 2 ikon (ram és hdd) , lekaptam , hogy megnézzem látom-e a ramot ? A wincsit kivettem , és semmi .... Egy habszivacs van ott de azt nem mertem kivenni . Ott melyik részen vannak a memók ? Vagy mit kell ott kütyüzni ?

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#32) eddie17 válasza oldsaman (#31) üzenetére


eddie17
addikt

Én konkrétan nem tudom, nekem le volt ragasztva garancia matricával, nem tudtam szétszedni, de csak lesz itt valaki, akit okosabb nálam.

(#33) Puma K


Puma K
veterán

Jó kis írás, csak a képek nem jönnek be.
Esetleg újra feltöltenéd őket?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) eddie17 válasza Puma K (#33) üzenetére


eddie17
addikt

Ha megtalálom őket, megígérem neked, hogy feltöltöm újra:)

Valahol egy archív lemezen vannak az akkori képek, felkutatom, és frissítem őket.

Ja és köszi :R Ez sem ma volt már:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.