Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Mr Dini válasza #08299776 (#19) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi a felsorolást! Hát való igaz, hogy a PA felett eljárt rendesen az idő, igazán remélem, hogy a PipeWire teljesen le tudja cserélni majd. A polkit olyan, amilyen, Windows alatt nem igen tudom, hogy létezne alternatívája, tudtommal ott vagy rendszergazda vagy, vagy mezei user és nincs átmenet jogokban, szóval erről nem tudok nyilatkozni. A systemd meg meglepő módon egyre kevésbé használhatatlan szerintem, pláne felhasználói szemmel. Bár az való igaz, hogy mire átnéznek egy bug reportot, az évek kérdése. :D ClearType-pal kapcsolatban sincs tapasztalatom, így azt is skippelném. Azonban az energiagazdálkodás nagyrészt a gyártók sara. A linux biztosítana rá felületet... Én is tapasztaltam sajnos, főleg laptopoknál, hogy van az, amit a biosban tudok piszkálni és ki is fújt a tudomány... :(

A security meg... Hát, biztos, hogy a Windows desktopok terén kevesebb sebezhetőséggel rendelkezik, de tényleg rengeteg enterprise tol bele tengernyi pénzt a kernel fejlesztésébe (hiszen az ő dolgaik is linuxon futnak, belső érdek is), szerintem annyira nem állnak rosszul.

De köszönöm a véleménykifejtést és jó látni ellenérveket is! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.