Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#573) ghiottone válasza Benoe77 (#572) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+proradeon, Uzi74, SL-27, Kobak 27

kb. 1 hónapja beszereztem egy Moto G 5G Plust az OP 7T-m mellé (a cikk még nem aktív). Hiányoztak a Motorolás gesztusok és az évekig használt megszokott dolgok. Alapvetően nem is lenne rossz teló, de összességében nézve 400 euróért már nem kapunk olyan minőséget, mint régen, vagy a Force esetében. Jól optimalizált, gyors telefon és simán hozza a Force sebességét az SD765G, de a kameraszoftver szokás szerint nem az igazi, az ultraszéles lencsével készült képek rettenetesek, mintha olajfestmény lenne. A Zoomnál és az olcsóbb Vision/Actionnál volt optikai képstabilizálás, itt nincs. Szerintem felesleges volt 4 szenzort rakni a hátlapra, vagy inkább használták volna a Zoom háromszoros optikailag stabilizált lencséjét és az ottani ultraszéles lencsét. Gcammal persze jobb eredményeket produkált: [link] Ami azonban számomra kifejezetten meglepő volt, hogy a hívások közbeni hangminőség közel sincs a megszokott jó minőséghez. Digitális zörejt hallottam folyamatosan a háttérben Telekomos és Telenoros hívásoknál is ugyanott ahol az X2 és az OP 7T is tisztán szólt. + páran panaszkodtak a vonal másik végén, hogy nem hallanak rendesen - bár itt lehet letakartam az alsó mikrofont. Hogy ez egyedi hiba volt azt nem tudom, de egy nemrég beszerzett Zoom is hasonlóan teljesített ugyanazon a helyen.

Ami engem zavar, hogy 2 hónapja cseréltem édesanyám G5s Plus-át G8-ra és 3 év különbséggel ugyanannyiért a jó minőségű aluminium ház helyett már csak műanyag hátlap van és az NFC-t is kiszedték. Bár ugye a 400 eurós G 5G Plus és a 600 eurós Edge is csak müanyag hátlapot kapott és ez kezd általánossá válni drágább telefonoknál is (S20FE, Note20). Kb. a Zoom volt az utolsó prémium összeszerelési minőségű Moto (pár hete szereztem egy amazonosat, de azt meg a tesóm elkérte) illetve az Edge Plus se lehetne rossz, csak 1 kártyás és marha drága.

Mire lenne érdemes váltani? Pixel vagy OnePlus.
- OP 7T-t már közel 1 éve használom és egy nagyon stabil, gyors, megbízható telefon, gcammal hozza a Pixel szintet is: [link] 2 havonta frissítik, 2 fő verziót és 3 év biztonsági frissítést kap.
- Pixel 4a-t most teszteltem [link] Jó méret, kb. jó ár, jó kamera, 3 év biztos frissítés. Annyi, hogy némelyik telefonnál recsegős hátlapra panaszkodnak és nehéz beszerezni.

Benoe77: Te csináltad helyesen. A legutolsó 8-as rendszer remek volt és azt gyönyörűen tönkre vágták Motorolás szokáshoz híven. Máig nézegetem a német ebayt, hogy hátha találok egy megkímélt Force-ot, de sajnos ez már szinte lehetetlen. Gondolkodtam egy Edge beszerzésén is, de ott a kijelzővel rengeteg hiba, panasz van + az az edge panel nekem nem tetszett a Samsungokon se (s8, s9) pedig ott kisebb is volt a lekerekítés.

Uzi74: Akkor kezdett gyanús lenni, amikor a Z2 Playre sem jött már meg a 9-es android. Bezzeg a Z Play még megkapta a 2 főverziót. Sajna az android one-s Motorolákon kívül már nem igazán adnak ki 2 főverziót. Az Edge+ esetében is sunnyogva kibökték hogy elvileg lesz majd 2. főverzió is, ami azért valljuk be, hogy egy 1000 eurós telefonnál minimum kellene, hogy legyen.

proradeon: jelenlegi termékkínálatot elnézve én is nehezen vennék újra Motorolát. A nemsokára megjelenő "Kiev" kód névű készüléküket még megnézem, de nem hiszem, hogy kb. a Fusion Plus és a G 5G Plus közzé érkezve mély benyomást fog majd tenni. Szerintem sokan elhagyták a Moto termékvonalát. Ismeretségi körben és a fórumokat is olvasva már eléggé megcsappantak a korábbi használók részben a Force frissítési gondja és a hasonló "leszarom, vegyél középkategóriás Motot, mert az úgyis hamarabb frissítjük" hozzáállások miatt. :(((

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.