Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) uba válasza ghiottone (#300) üzenetére


uba
csendes tag

(#302) ghiottone válasza uba (#301) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Z3 Playnél valóban volt késlekedés, de a Motorola a frissítési infók közzétételénél mindig trükközik. Legutóbb a februári biztonsági frissítésnél az infó április 10-12 közötti dátummal szerepel az oldalaikon, de az csak április 23.-án vált publikussá és május 2.-án volt letölthető. Ez volt már úgy is, hogy hamarabb jött OTA, mint hogy megjelent volna az infó.
Jelenleg szerintem "1 héten belül"-től "1 hónapon belül"-ig valamikor fog jönni a rendszerfrissítés. Az 5g-ről tényleg volt szó, hogy a kompatibilitás miatt csúszik a mod vezérlő app, de ez felénk nem hiszem, hogy még egy ideig olyan nagy problémát jelentett volna. Csúnyán elúsztak a rendszer frissítéssel és csak remélni lehet, hogy nem egy vacak, bugos cuccot kapunk.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#303) ghiottone


ghiottone
nagyúr

USA T-Mobile: Pie nem lesz a Force-ra: [link]
Az Amerikai oldalról a fenti frissítési információk is eltűntek, de a Braziloknál a soak most zárul talán a ma kiküldött júniusi Pie OTA bugfix formájában.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#304) proradeon válasza ghiottone (#303) üzenetére


proradeon
őstag

És a legdurvább, hogy a Verizon-tól vásárolt Z2 Force-ok megkapják a Pie-t, de aki az AT&T-től, Sprint-től, vagy T-Mobile-tól vette, az nem. [link]

Vicc az egész, amit ezzel a Pie update-tel leművelnek. És ebből nekem az jön le, hogy elmúltak már a Motorola szép évei, és lassan az enyészeté lesz ez a régi neves márkanév.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#305) ghiottone válasza proradeon (#304) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ott is csak azért mert a háttérben megalállapodhattak korábban - a Z4 is valószínűleg ezért lett csak ott kiadva 5G mod támogatással és a Force is csak azért kaphatja meg a Verizonos pitét.
Nem ezt a támogatást ígérték, de sajna volt màr rá korábban is példa, hogy elengednek 1-1 modellt. A fórumon ekézik őket rendesen: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#306) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A Német Motorola megerősítette, hogy lesz Pie - valamikor....

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#307) proradeon válasza ghiottone (#306) üzenetére


proradeon
őstag

De hardveraprót elnézve meguntad a dolgot. :(

Mindenesetre megértelek. Szépen lassan elsüllyesztik ezt a jó márkát. Nagy kár érte.

Amúgy már én is nézelődtem GSMArenan. Bepipáltam az igényeimet a phone finder-ben, de egyik sem felel meg tökéletesen az igényeimnek. Az új Zenfone 6 pl. tetszik, de az IPS kijelző ... kihagyós. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#308) ghiottone válasza proradeon (#307) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Meg. Harmadszor tapasztaltam meg a Motorola-féle remek hozzáállást egy telefon utolsó frissítéséhez. Első az Atrix 2 volt, amikor a beígért Jelly Beanből nem lett semmi, csak az egyik szoftver fejlesztőnek köszönhetően elérhető volt az .img fájl. Második eset az 1. generációs X 5.1-es frissítése, ami kivette a moto display hand wave funkcióját, mivel szerintük az egy bug volt és nem is kellett volna működnie + bugos is volt a rendszer, gyengébb aksiidővel. A Force-ot nem tudom hogy fogják elengedni, de ez az időhúzás nem sok jót jelent. :(
A Force amúgy bevált, mert általában 8 havonta cserélek telefont, de itt összességében már 1 évet használtam a telefont.
Zenfone 6-ost lehet kapok majd 1-2 hónap múlva a cégtől, de most egy OnePlus 6T-t fogok beszerezni. A Motorola One Pro, ami még érdekes lehet, de az szerintem csak sd730-at fog majd kapni.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#309) uba válasza ghiottone (#308) üzenetére


uba
csendes tag

Azért néhányan (főleg Európában és Ázsiában) még bizakodnak, de ezzel a Moto kb végleg el is ásta magát: #MotorolaNeverMore
Ha nálunk (nekem német forrásból származik) valaha megjön a Pie, akkor jó, ha nem, akkor mit szóltok a LineageOS 16 (nash) -hoz?

(#310) ghiottone válasza uba (#309) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Van 1-2 dolog, ami a leírás szerint nem megy benne sajna. :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#311) amanoba válasza ghiottone (#308) üzenetére


amanoba
őstag

van amúgy bármi probléma azon kívül, hogy nem a legfrissebb az android? én nem tapasztaltam semmit..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#312) ghiottone válasza amanoba (#311) üzenetére


ghiottone
nagyúr

8.0 baromságai a BT-nél például. ja és az a vicc, hogy volt 8.1 teszt, 1 éve, de nem adták ki.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#313) uba válasza ghiottone (#312) üzenetére


uba
csendes tag

Biztonsági frissítések is nagyon lassan érkeznek, bár ez nem fő verzió kérdése.
Részemről pl. a dark mode miatt várom nagyon. Ez ugyan Pie-nál még csak fél megoldás, de mégis valami. Q-ról persze mZ2f esetén nem is álmodom.

(#314) uba


uba
csendes tag

(#315) ghiottone válasza uba (#314) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Végén még megtartom. :F

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#316) Uzi74


Uzi74
senior tag

A Force móduszt teszteltem: egy Kalandparkban 15 méter magasan csúszott ki a zsebemből, semmi baja nem lett (mondjuk nem kőre csak talajra esett...)

(#317) ghiottone válasza Uzi74 (#316) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:Y tokban vagy nélküle?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#318) Uzi74 válasza ghiottone (#317) üzenetére


Uzi74
senior tag

Egy vékony szilikontok volt rajta szerencsére.. :DDD

(#319) ghiottone válasza Uzi74 (#318) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Már kezdem bánni, hogy váltok - kár, hogy nem folytatták ezt a vonalat.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#320) uba válasza ghiottone (#319) üzenetére


uba
csendes tag

Nekem az az egy bajom van vele, hogy kell rá fólia. :(

(#321) SL-27 válasza uba (#314) üzenetére


SL-27
tag

Nálam a Twitter csippantott egy ilyet...

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#322) ghiottone válasza SL-27 (#321) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Brazil OTA már kint van XDA-n is, de az ugyse menne fel, a teljes rom kell. 1-2 hét és ideér.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#323) uba válasza ghiottone (#322) üzenetére


uba
csendes tag

:D volt már párszor ez az egy-két hét

(#324) ghiottone válasza uba (#323) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Hát na, ez már csak így megy :D

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#325) Kobak 27


Kobak 27
tag

Én örülnék, ha megkapná az új androidot, de alapvetően elvagyok nélküle is. A Z2-nél kiküszöbölték a Z hibáit, nem merül, frankón működnek a modok, gyors, én nagyon jól elvagyok vele. Nem tudom, hogy egy újabb telefon a 9-es androidon kívül mi újat tudna mutatni, amit ki is használnék. A Z4 nem opció, mivel középkategóriás lett csak, a Z3 meg ugye nem elérhető itthon, sőt, Európában sem nagyon.
Szóval én elvagyok vele, nekem mindenben megfelel, iszonyat mázli volt a Z cseréje. :)

(#326) ghiottone válasza Kobak 27 (#325) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Így pár nap OP 6T után változatlanul jó telefonnak tartom a Foce-ot. Aksiban van előrelépés a Onepluson - mondjuk a közel 1000 mAh miatt nem csodálkozom és a 2gb miatt a sebességben, de az meg nem annyira sok, így is nagyon gyors a Force a 6gb rammal. + újabb a kamera szenzor és jobban támogatott a gcamport az OP-re, de kb. ennyi az előnye. Ha lett volna Z4 Force akkor arra váltottam volna, de hátha majd valamikor újra lesz ilyen kijelzős csúcs Motorola.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#327) ghiottone válasza ghiottone (#326) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Rövid kitérő után újra itt :DDD tegnap csinált érdekes dolgot az OP, így megy vissza + az usb 2.0-s, a Force 3-es sebességével szemben, amit nem vettem észre.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#328) Kobak 27 válasza ghiottone (#327) üzenetére


Kobak 27
tag

Wellcome again. Ez gyors volt. :)
A modok nem hiányoztak?
Vettem asszonynak egy S8-ast, majd mielőtt megkapja kipróbálom, hogy milyen, kíváncsi vagyok rá, mert papíron teljesen hasonló, mint a Z2 force.

(#329) uba


uba
csendes tag

Holnap mutatják be a Xiaomi A3-at. Várom a következő hetek kamera tesztjeit! :U

(#330) ghiottone válasza Kobak 27 (#328) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem igazán használtam modokat, ami volt már azt is eladtam korábban.
Volt S8, S9 is, de 1 nap után mentek apróra. Kicsit csalódás volt az OP is. Jó az amoled, de nem egy Super Amoled, vagy a Force-ba lévő panel minőségű. A kamerája se jött be annyira, a videó hangja pedig gyenge volt. Ami eddig tetszett az a Htc u11 és a Pixel 3a.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#331) ghiottone válasza uba (#329) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Xiaomi felejtős android vonalon sajna. Én is várom picit, de a fórumok alapján sok a bug és nem igazán javítják.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#332) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Júniusi biztonsági frissítés érkezik nemsokára; [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#333) uba válasza ghiottone (#332) üzenetére


uba
csendes tag

Hát akkor tényleg sosem lesz Pie?

(#334) ghiottone válasza uba (#333) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Lesz majd valamikor.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#335) uba válasza ghiottone (#334) üzenetére


uba
csendes tag

:W Addigra tán meg sem lesz már a z2f-em.

(#336) ghiottone válasza uba (#335) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én nehezen találok jobb telót :DDD pedig próbalkozom. Szeptemberben úgyis jön a Moto One Pro majd a Pixel 4. Más már nem érdekel.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#337) uba válasza ghiottone (#331) üzenetére


uba
csendes tag

720p display ?!?!? :o 2019-ben...

(#338) ghiottone válasza uba (#337) üzenetére


ghiottone
nagyúr

2013-ban az 1 genes X-en a 720p 4,7 colon még elég volt, de ja, itt màr kevés.

Indiaiak osztogatják, hogy már van Pite a Force-ra de lassan terítik.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#339) Uzi74 válasza Kobak 27 (#325) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem lenne pár Pie funkció, amit nagyon várok - Bluetooth téren főleg. Én Z3 Playen gondolkodom a jövőre nézve, ha ez megadná magát - ( az akku és alexa modokat nem kellene eldobni még akkor...)

(#340) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Verizonos Z2 Force-okra 5G Mod támogatással elindult a Pie: [link]
Indiában aug. 19-ig kimegy az öszes Force-ra. Most már lassan finishbe érünk mi is vajon?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#341) proradeon válasza ghiottone (#340) üzenetére


proradeon
őstag

Már hónapok óta szurkolok, hogy megkapjuk végre a lassító update-et. ;]

Egyébként Oneplus 3T tulajdonos ismerősöm arra panaszkodott Pie-al kapcsolatban, hogy szereti bezárogatni az egy ideje meg nem nyitott appokat, ami azért elég vicces 6GB RAM mellett. De ez lehet nem Pie bug/feature, hanem az Oxygen OS nyavajája.

Így én első körben inkább nem fogom felrakni. Megvárom a tapasztalatokat. A 8.0 hibátlanul működik, így kár lenne tönkretenni.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#342) ghiottone válasza proradeon (#341) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem a Piexelen és az OP-n se tetszett az automata fényerő állítás - elvileg tanulja a szokásokat, de 9.0 előtt szerintem ez jobban működik.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#343) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Az olasz Motorola Facebook Messengeren keresztül egy tulajnak pár napon belülre jelezte a Pie érkezését a júniusi biztonsági frissítéssel:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#344) uba válasza ghiottone (#343) üzenetére


uba
csendes tag

Izgalmas! Lassan közelít?

(#345) uba válasza ghiottone (#343) üzenetére


uba
csendes tag

Nekem ennyit válaszoltak:

[ Szerkesztve ]

(#346) Kobak 27


Kobak 27
tag

Nem teljesen tartozik a készülékhez szorosan, de már egy ideje nézegetem, csak nem szántam rá magam, hogy vegyek bele memóriakártyát.
128 gigásat vennék, szerintetek melyik az amelyik jó? Én alapvetően Sandisk párti vagyok, soha nem volt vele problémám. Viszont ezekből is ezer típus és sebességű létezik, milyen sebességűt érdemes még venni mi az amit már nem?
[link] Ez pl Sandisk ultra (elegendő e) vagy inkább kellene a Sandisk extreme [link] . De pl kapnék A-datát 256-os is már ennyiért [link]
Köszi a válaszokat és a segítséget.

(#347) uba


uba
csendes tag

XT1789-06 reteu (nekem is ez van) modellekre már rakosgatják fel az indiai OTA update-ből exportált zip-et.
Állítólag minden működik.
Mivel orosz barátaink is osztják a letöltés linket, kicsit bizonytalan vagyok, hogy kipróbáljam-e... :U

[ Szerkesztve ]

(#348) ghiottone válasza uba (#347) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem már úgyis mindegy, megnézem - amikor a törhetetlen kijelző ráesik egy rúd szélére és a brotect airglass nem ér semmit akkor jönnek létre a színes pixel szigetek :W : [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#349) uba válasza ghiottone (#348) üzenetére


uba
csendes tag

Ajaj, sajnálom! :O Úgy látszik, tényleg beérett a váltás nálad.

(#350) Kobak 27 válasza ghiottone (#348) üzenetére


Kobak 27
tag

Ma láttam pont a hirdetésed... meg is lepődtem, de így érthető sajnos. Sajnálom.

Memóriakártyára valami javaslat? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.