Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Móci


Móci
addikt

Témaindító első hozzászólás.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2) stangli válasza Móci (#1) üzenetére


stangli
senior tag

Gratula hogy segítesz az időseknek :C

(#3) localhost válasza Móci (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A hajad alapján a felülről második képen te vagy látható. :))
Egyébként szívből gratulálok. :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) Csillag5


Csillag5
újonc

Hát ez nagyon aranyos... ahogy elképzelem amint a sok "nagymami és nagypapi" nettezni tanul nagyon édesek lehetnek :K ...Bár nehéz feladat lehet..az én nagypapámnak(78 éves) sokáig kellet a bankautomata használatát is taníthatni...Nagymamám pedig a mobil kezelését sem nagyon érti... Minden tiszteletem a tiéd nagyon nehéz számukra ezt a teljesen új világot közelebb hozni.. :R :R

(#6) Móci válasza localhost (#3) üzenetére


Móci
addikt

Köszönet a gratulációkért!
Az utolsó képen vagyok látható, pont a fal mellett hajolok előre. :)
Nem maga a tanfolyam a nehéz, hanem a gépeket szedtem össze elég neccesen. Alig tudtam a leselejtezett vackokból elkérni hatot, ráadásul a pár darab 15-ös crt monitort is visszavitették az iskolába, mert csak. Szóval sz*rból várat sikerült építeni.
A gépek valahol 5-600 Mhz körül vannak proci terén, s 128 vagy 256 sd ram dübörög bennük.

Jó dolog oktatni, meg mondhatjuk úgy bele is jöttem, mert ha nem az idősek vannak, akkor előfordult már powerpoint oktatás, stb. :)

Kalandor: látják, csak a kép csal egy kicsit. Amúgy meg nem lenne annyi hely sajnos.
Így is rengeteget kell pakolnom minden egyes alkalom előtt.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) Realradical válasza Móci (#1) üzenetére


Realradical
őstag

Aranyosak...
Acélból lehetnek az idegeid az biztos.

A saját storym kb. 4 évre vissza:
Egyik este kivittem a kutyát egy jó hosszú nagy sétára. Hazajövök és a 60 éves anyósom a gépem előtt ülve találom amint a Hoyle Card Games játékommal nyomja a passziánszt. Kérdem tőle, hogy Magdi néni , hogy tetszett ezt kitalálni? (lévén az életben soha nem ült gép előtt) Azt mondja, fönt volt a gép tetején a cd betettem és feltelepítettem ahogy írta. Utána meg el is indult. :DDD

Összeraktam neki egy gépet, jelenleg online kártyafüggő és skypeon csalnak kanasztában egy másik 70 év körüli Sydney-ben élő öregasszonnyal, akivel skypeon keresztül dumálnak hajnal 3-4-ig majd nappal alszanak. (bár fordítva nyomják ugye, mert Sydney GMT+10)

Kb. addig foglalkoztam a képzésével, hogy így indul a vírusirtó és a spybot amit minden héten egyszer toljon le, mert különben lassulhat az én netem is! :DD

szerk: szerintem ha a maga korában géphez jut, most híresebb lenne mint Kevin Mitnick barátunk

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

balról a harmadiknál ott lesz a CS:S a tálcán ;]

amúgy respect, hogy tanítod az igét az öregeknek is! :R

(#7) Realradical kockamami :DD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) Móci válasza Realradical (#7) üzenetére


Móci
addikt

Hát, ez bizony nem semmi! :R
Ilyen nagy zsenik nincsenek itt, de azért van, akinek jobban megy.
Anyósod szerintem egy csoda, legalábbis a leírtak alapján. Rendszert nem szokott rakni?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) localhost válasza Móci (#9) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nekem is van 70 feletti ismerősöm, aki képet konvertál, wördözik, emailezik, fórumozik, skypol és msn-ezik - igaz, hogy ő férfi :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) tkazmer válasza localhost (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

előfordul az ilyesmi, ismerek olyan 90-et közelítő nénit, aki ugyan a technikához nem ért, de a pénzügyekhez annál inkább, és mivel azzal "játszik", hogy a megtakarított pénzét viszi egyik bankból a másikba az aktuális akcióknak megfelelően, előfordult már olyan, hogy ki kellett javítani a kamat számoló computert, mert a néninek más jött ki és ott helyben be is bizonyította, hogy neki van igaza:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) Realradical válasza Móci (#9) üzenetére


Realradical
őstag

Nem addig azért nem jutott el. Kétszer telepítettem azóta neki újra. Szerintem meg tudná amúgy csinálni, csak egyszerűbb neki végignézni a procedúrát. :)

Anyám ennek pont az ellentéte, a Word használatára olyan másfél évem ment el míg megértette egy átlagjúzer szinten! :DDD

Mr.Csizmás: Tudod milyen gáz amikor én megyek át 1-2 körül, hogy vegye már lejjebb a hangerőt, mert nem tudunk aludni tőle? Akkor most ki az öregember? :DD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13) szablya


szablya
tag

Móci, fogadd gratulációmat! Nem egyszerű, de nagyon szép dolog lehet tőled, hogy foglalkozol ezekkel az idős emberekkel :R Tényleg szép dolog.

Egyébként kiábrándultam :((( nem aranyszőke a hajad!

Realradical: :Y Márminthogy betetteteacdt aztán sajátmagafeltelepítette? :Y Csodamami! :R

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) madstunt


madstunt
addikt

Minden elismerésem :K:R

(#15) talmida


talmida
Közösségépítő

Móci, gratulálok! :R Ha a hajad nem is, de a szíved aranyból van! ;):DDD

IN GOD WE TRUST!

(#16) Móci válasza talmida (#15) üzenetére


Móci
addikt

Áh, azt azért nem hiszem. ;)
Amúgy is munkaidőben történik, szóval nagy hősiesség nincs benne. Legalábbis szerintem.
Ettől függetlenül szeretem csinálni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) puttputt


puttputt
őstag

Hol a cikk, kép az ajándékozásról? :))

A korábbi bejegyzésednél (fél perce) pedig hogy, milyen meghatóan elbúcsúztattalak... :U :D

Örülök, hogy így alakult, megérdemled. Az öregek mán' csak tudják.

Kívánok jó folytatást. A végén még nagy népnevelőként fog emlegetni az utókor.
Vagy Gates.
Vagy az IT-szakma.
:)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#18) talmida válasza puttputt (#17) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az utolsó bekezdés úgy kezdődik, hogy Itt. ;] ;) :B

IN GOD WE TRUST!

(#19) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ph!-t beajánlottad nekik? ;]
Kedvesek is tudnak lenni az öregek

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20) puttputt válasza talmida (#18) üzenetére


puttputt
őstag

Hol itt az ajándékozás momentuma? :U :P ;] :DDD

Frenk1988:
Kedvesek is tudnak lenni az öregek
Tetszik a megfogalmazás. :DDD Mármint, az "is".
Egyébként, így van. Csak elhatározás+alaptermészet kérdése, náluk is.

Tényleg. Regelnek a PH-ra, ugye? :)
Dinamikus(ip)an? :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#21) talmida válasza puttputt (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igazad van. :W:B Lehet, hogy a cikk azon része kamu. :DDD;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22) puttputt válasza talmida (#21) üzenetére


puttputt
őstag

Igen... könnyen elképzelhető.
Nagyon meseszerű ez az egész. :D
Olyan megható.
Persze, örüljünk, mert biztos igaz. És tényleg kijár neki.
Még nem igazolta Móci sem. :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#23) Samus


Samus
addikt

Hmm...Móci fiú, vagyis férfi...

Nagyon szép cselekedet, tisztellek ezért :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.