Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ÁrPi2 válasza FazekasOS (#230) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Oh a lelkecskéink?

Csak hogy megnyugodjanak a lelkeink? :DD

És mi lesz ha 700 forinttal emelik a harmincezer forintos cipőnkhöz való (oh, csakis dedikált) cipőfűzőink árát? Megdobáljuk ócska bakancsokkal a Decathlon "irodákat"?? :)) :C

-Ehhh micsoda balgák nézeteim ha hasonlatokat is keresek ...hát azt is tudhatnám hogy nem arról van szó...
:DDD hiszen a Decathlonban csak ócska bóvlicipők kaphatóak,

Le az internetadóval FazekasOS :DD

ööö..hümmm.. a kulák az valami gazdagabb féle paraszt vala ugye? Akit ugye anno nagyon irigyeltek a szegínyparasztok?

Nagyon szép FazekasOS a "le kulákoztak engem" reakciód.

Ideológialiag képzettséget mutat még efölött a rekurziv poénkodásod hogy "kulákot a gulágra"
mint counter-argument :-D Géniuszi módon megvilágítod vele hogy napjainkban milyen Rákosista korban jellemző kulákellenesség tombol az orbánviktaturában.

de azért Le az internetadóval FazekasOS :DD

(#252) Glenda válasza ÁrPi2 (#251) üzenetére


Glenda
addikt

Ha ezt a szöveget mint polinom normalizálnám, több értelme lenne, mint így.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#253) Kékes525 válasza Quasi_modo (#250) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden adót végül a fogyasztó fizeti meg, részben vagy egészben, mert az a láncszem utolsó tagja, ő már nem tudja továbbhárítani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#254) ÁrPi2 válasza Glenda (#252) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Igen Glenda, ha neked csak feleannyira tetszett az "egyenletem", mint amennyire nekem,
akkor nekem kétszerannyira tetszett.;

:Egykicsit GallaMiki is hájfanksönin szociopat persze :)

(És amúgy kire vagy mire utalna a hájfanksöning szarkazmusod hogy "teljes vagyonelkobzás a mocskos kuláknak" ?)

(#255) berghausmann


berghausmann
tag

Engem nem az zavar, hogy pénze van. A dumája zavar. Az, hogy hülyeséget beszél. Ez itt a gond, nem az, hogy kamuzik itt a 30 ropis cipőkről meg tízezres pólókról. A népbutítás a rossz, nem a materialista gondolkodásmód.

(amúgy csak a vakjobbikos véridióták vagyonelkoboznak, többet ne használd ezt a kifejezést kultúrlények közt.)

(#256) dulifuli01 válasza berghausmann (#255) üzenetére


dulifuli01
csendes tag

Legközelebb figyelj rá, hogy "válaszban" küld az illetőnek, h. fogalmunk nincs, h. kinek szántad.

(#257) ÁrPi2 válasza dulifuli01 (#256) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Jogos lehet akár az észrevételed, de ügyelj hogy (hacsaknem sokak nevében nyilatkoztál)
egyes szám első személyben fogalmazd az értetlenséget!

"fogalmunk nincs kinek szántad"

Nekem van. :) Én megtippeltem.

Amúgy a vagyonelkobzás duma csakcsupán megalapozatlanul alkalmazott gúnyoskodás volt .

Szerintem a 30ezres cipő vásárlása vagyis alapként való elmondása, az nem is feltétlenül kamu,

én azon töprengtem inkább hogy miért zaklatja egy drágacipős társadalmi
rétegember entellektüel agyát 700 Forint?
Szolidáris a szegínyemberekkel akik pedig a kukákok vagyonelkobzását akarják? Vagy mivanmár? :))

(#258) NGA


NGA
addikt

(#259) Kékes525 válasza NGA (#258) üzenetére


Kékes525
félisten

NEM VONTÁK VISSZA!

Nem azt mondta, többször kihangsúlyozva, hogy nem lesz, hanem azt, hogy ebben a formában nem lesz. Az indok pedig az, hogy az emberek félreértik, mert ez nem internet adó, hanem távközlési és ezt kell elfogadtatni velük. Ez nem elvetése, hanem csak elodázása és majd megfogják próbálni másképp, másformában bevezetni. Nemzeti konzultációt akar erről. Ahol viszont a híveik ezt elfogják fogadni, eddig minden ilyen pozitívan jött ki a számukra. Ezek a konzultációs lapok nem voltak nyilvánosak tudomásom szerint, így ellenőrizhetetlen a tényleges eredmény.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#260) ÁrPi2 válasza NGA (#258) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

..Rugalmas bölcsesség ez..De én inkább most győzelemnek nevezném :DD

a híveik ezt elfogják fogadni, eddig minden ilyen pozitívan jött ki a számukra.

A "híveik" nagy tömegben jelen voltak még a nagy keddi tüntin is, de amellett jobbos sajtó
"nagyágyúk" és kisebb nagyobb jobboldaliak (értsd: "híveik") is sorra keményen
kritizálták az Internedadó tervezetét.

[ Szerkesztve ]

(#261) NGA válasza Kékes525 (#259) üzenetére


NGA
addikt

Akkor nem vonták vissza, hanem be sem vezetik. Nekem tök mindegy.

Hogy ezt győzelemnek fogjuk-e fel, vagy minek, ez csak rajtunk múlik. Én is kimentem volna a tüntetésre ahol lakok, de csak a netadó ellen. Bármennyire is furcsa, én nem akarom leváltatni a kormányt, főleg nem azokkal, akik most ellenzékieknek nevezik magukat. Szakértői kormányzás meg csak egy vicc ovodásoknak, akik még elhiszik ezt :-)

[ Szerkesztve ]

(#262) Kékes525 válasza NGA (#261) üzenetére


Kékes525
félisten

Félre értettél, mert rosszul írtam a kivastagított részt.

A bevezetés szándékáról sem mondtak le! Nagyon naiv vagy, vagy nem érted, amit mond. Az indok a beszédjében ott van és az amit írtam.

Orbán az internet adóról

Hallgasd meg, kiderül belőle, hogy csak elhalasztották. Nagy különbség!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#263) Hunork válasza berghausmann (#227) üzenetére


Hunork
veterán

:C :K
Én is így tettem, egy Land Rovert-t vettem. 7k volt az ára. No persze, nem a kocsit... :D És van gari, nem szívóznak, ha baja lesz, csere, vagy levásárlás. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#264) FazekasOS válasza ÁrPi2 (#251) üzenetére


FazekasOS
csendes tag

A cipőt ami most a gúny tárgya, és így felborzolja a fórumozók nyugodt lelkét, nem magamnak vettem, hanem a fiamnak, amint az olvasható az első kommentemben.

(#265) FazekasOS válasza Hunork (#263) üzenetére


FazekasOS
csendes tag

Tudom, nekem is egy Range Rover-em van, de kicsit több volt az ára... :DD :C ;] :))

(#266) berghausmann válasza dulifuli01 (#256) üzenetére


berghausmann
tag

"Legközelebb figyelj rá, hogy "válaszban" küld az illetőnek"

Szándékosan nem válaszként küldtem el.

(#267) ÁrPi2 válasza FazekasOS (#264) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Jólvan jólvan , Minden tiszteletem hogy a jót, a minőségit veszed a gyermekednek.

Azt azért nem gondolom persze hogy eme elved (és gyakorlatod) miatt Neked amúgy pedig nagyon takarékoskodnod kéne,
vagy éppen megvonnod magadtól az ételt :)

(#268) FazekasOS válasza ÁrPi2 (#267) üzenetére


FazekasOS
csendes tag

Valahogy eltaláltad. És pont ezaz. Miért kell így felháborodni mindenkinek? Ha éheznék, de azért közben vennék egy jó cipőt a gyereknek, az egy kicsit gáz lenne. De így... Mindenkit olyat vegyen amilyet megengedhet magának.

[ Szerkesztve ]

(#269) berghausmann válasza FazekasOS (#268) üzenetére


berghausmann
tag

Senki nem háborgott, egyszerűen csak sokaknak nem tetszik a szöveged.

(#270) Quasi_modo válasza NGA (#258) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

eddig egyértelművé tette, hogy az internetadót végig kell vinni.

valami

(#271) Csabroncka válasza FazekasOS (#268) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez szerintem a részedről alaptalan, üres duma. Aki tele van lóvéval az nem vág fel vele, egyszerűen minek ?? Jön és kész, mint a tripper egy k..rva után!

Sorry PH!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#272) djculture válasza Quasi_modo (#270) üzenetére


djculture
félisten

Népszabadságban irták hogy a német telekom és így közvetve a német állam tiltakozott az adó ellen azért visszakozott. Merkellel ő se nagyon packázhat. Ha bepipulnak elzárják a pénzcsapot.

[ Szerkesztve ]

(#273) Kékes525 válasza djculture (#272) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem lépett vissza. Az USA sem érdekli, látszik a mostani lépéseikből, Merkel sem. Csak elhalasztotta. Az interjúja teljesen egyértelmű, félreérthetetlen volt. Tőle szokatlanul sokkal kevesebbet ködösített mint eddig.

Ez alapján nemzeti konzultáció mögé bújva, népakaratra hivatkozva, kicsit másképp, más néven, de befogja vezetni. Az ellenzőinek pedig azt mondja, hogy a "népakarattal" nem szállhat szemben.

Van valakinek kételye a nemzeti konzultációt illetően? A kérdéseket eddig is úgy tették fel, hogy csakis kizárólag a nekik megfelelő válasz jöjjön ki. Másrészt ellenőrizni se lehet az eredményt, mint ahogy eddig sem lehetett. Ezért is csökkentették a népszavazást, mert azt nem tudnák ellenőrizni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#274) Edi77 válasza Kékes525 (#273) üzenetére


Edi77
őstag

"Tőle szokatlanul sokkal kevesebbet ködösített mint eddig".
Igen, mert a ripoter nagyon kemény volt vele és erre nem volt felkészülve. Nem szokta meg az ellenkezést.

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#275) Kékes525 válasza Edi77 (#274) üzenetére


Kékes525
félisten

Kíváncsi vagyok, mikor fogják kirúgni? Ha nem rúgják ki, az is beszédes, mert az a Fideszen belüli ellentétel fokozódására utalhat. (Orbán kontra Simicska-Nyerges)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#276) Edi77 válasza Kékes525 (#275) üzenetére


Edi77
őstag

Hát, ha kirúgni nem is fogják, de szankcionálni biztosan ( meg a kirúgása a népet is hergelhetné)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#277) BenHans


BenHans
addikt

Vona Gábor:
Még egyszer a netadós tüntetésekről...
Látom, a balliberális oldalon nagy vihart kavart, hogy a tüntetések hátterében megneveztem az amerikai titkosszolgálatokat. Talán elevenébe találtam a szervezőknek, mert már a csúsztatásoktól sem riadnak vissza, olyat adva a számba, amit soha nem mondtam. Eszerint én azt állítottam volna, hogy a tüntetéseket az amerikai titkosszolgálat szervezte. Nos, ebben a formában ilyet nem mondtam.
A tüntetés teljesen jogosan vitte az utcára az embereket. Szeretném jelezni, hogy az elsőn nagyon sok jobbikos fiatal, még országgyűlési képviselőink is jelen voltak. Azonban már akkor látható volt, hogy a jogos népharagot és a civil hivatkozást (amelyet, úgy tűnik, egyedül mi tartottunk tiszteletben) egyesek az internetadótól teljesen független célokra szeretnék felhasználni.
Egyrészt a bukott baloldali törmelékpártok igyekeztek azonnal rátelepedni a tömegre és a sorozatos választási traumáikra valami utcai gyógyírt találni. Másrészt az amerikai diplomácia - ami mögött természetesen ott van a titkosszolgálata - lépett akcióba, hogy a számára megbízhatatlanná vált kormányt kellemetlen helyzetbe hozza. Mindezen folyamatoknak már régen nem volt köze az internetadó elvetélt - és a Jobbik által mélységesen elítélt - ötletéhez.
Minden tiszteletem azoké, akik pártfüggetlen szándékkal tiltakoztak az internetadó ellen. Nagyon örülök annak, hogy a kormány végül meghátrált. Végül meghatónak tartom a tiszta tekintetű és szándékú civil kezdeményezéseket, de sajnos naivnak kell azokat neveznem, akik a fenti állításaimat kétségbe vonják. Sajnos Magyarország egy új hidegháborús konfliktus frontján fekszik, és minden egyes belpolitikai eseményt ebből a szempontból is értékelni kell. Örülök, ha valakinek ebben segíteni tudtam, a többieknek pedig - akik összeesküvés-elmélettel vádolnak most - tisztelettel azt ajánlom, figyeljék az elkövetkezendő hetek, hónapok eseményeit.

Teljességgel egyetértek vele. :K

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#278) Edi77 válasza BenHans (#277) üzenetére


Edi77
őstag

Az vajon miért van, tényleg, hogy egy ellenzékis azonnal közbeavatkozott a civilek kezdeményezte tüntetésbe? Talán a parlamentben is aktívabbnak kellene lenniük, nem csak az utcán. Vagy akár Vonáék miért nem léptek föl határozottabban? Nekem úgy jött le, hogy várakozó állásponton vannak.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#279) Glenda válasza BenHans (#277) üzenetére


Glenda
addikt

Másrészt az amerikai diplomácia - ami mögött természetesen ott van a titkosszolgálata - lépett akcióba

Na itt lett komolytalan az egész.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#280) Kékes525


Kékes525
félisten

Az összeesküvés elméletek nettó hülyeségek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#281) Quasi_modo válasza Kékes525 (#280) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Sajnos nem mind.

valami

(#282) Kékes525 válasza Quasi_modo (#281) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, de most nem emlékszem egyre sem.

Elterelésre, gyűlöletkeltésre szokták használni őket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#283) Quasi_modo válasza Kékes525 (#282) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nézz be ide. Ezek némelyike akár igaz is lehet.

valami

(#284) Kékes525 válasza Quasi_modo (#283) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek egy részét én inkább felderítetlen eseteknek hívnám, amire különböző elképzelések születtek. Lehet hogy van közöttük igazság, ki tudja.

"Az összeesküvés elméletek olyan közéleti álláspont, amely feltételezi, hogy részben vagy egészében feltáratlan vagy indokolatlannak látszó események, cselekmények mögött egy általa megnevezett csoport áll." Összeesküvés-elmélet

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#285) ÁrPi2 válasza Kékes525 (#275) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ohhogyne, tutira lesz valami: vagy kírúgják (a toronyba zárják, gulágraküldik (hogy a már szarkasztikusan
elökerült szóval én is éljek) vagy nem rúgják ki a keményszavú kérdezőt, mert miatta
mostan kevésbbé ködösen fogalmazhatott csupán
a szultán...ööö..orbán padisah :-D

(Megpukkadok a röhögéstől, vagy modern "internetista" (-->remember Hollósi József) fogalmazásban

ROTFLMAO

Jóreggelt engedd meg hogy kicsit analizáljalak: Úgy kombinálsz eme gondolatmenetszerüségedben ahogyan kremlinológusok vagy a törökszultáni udvar elemzői (vagy "szerény" :) krónikairói, v. tudósítói)
kombinálgatnak egy tárgyukbéli esemény kapcsán: ha egy-egy főelvtársat főhivatalnokot elemeznek valamely kritikus összesküvés azaz birodalmiesemény után.

Eme gondolatmenetszerüséged (amely nem egyedi, azaz nem individuális, személyes bölcsességed,
hisz számtalan ilyet olvasok mondjuk a hvg fórumainak ilyen-olyan zseniális elmé(lete)kkel teli bugyraiban)

nem csupán egy a ( magyarországi egyébként provinciáls) hatalom háttérbeli működését leíró gondolatfuttatás
- egy amolyan kicsemegézett elnyomó-korrupt-diktatúra forgatókönyv, hanem ahogyan az ugye nyilván nettóhülye összeesküvéselmélethivő hivők

a saját(os) forgatókönyveikről gondolják : Szerinted Kékes525 ez igazán reális forgatókönyv sőt legreálisabb...

Ezután csacsogtad azt hogy en bloc "Az összeesküvés elméletek nettó hülyeségek."

Én ehhez meg annyit mondanék csak, hogy sokszor van ez így:
Sokszor felmérhetetlenül nagy hülyeségek!

Szerk: Elemzői Kiegészítésem, linkelt konteo-deffiniciód alapján:

"egy általa megnevezett csoport " : Általad Kékes525 például : "(Orbán kontra Simicska-Nyerges)"

[ Szerkesztve ]

(#286) Kékes525 válasza ÁrPi2 (#285) üzenetére


Kékes525
félisten

A Fidesz eseményeit, történéseit információ híján, szinte csak kremlinológiai metódussal lehet elemezni, mivel nem demokratikus párt lévén sokszor információ morzsákból kell következtetni.

A Orbán - Simicska-Nyerges ellentétek azok nem összeesküvés elméletek, mert erről kivételesen elég sok információt tudunk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#287) ÁrPi2 válasza Edi77 (#278) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Edi77 , szia, ezzel mit is akartál kifejezni? Help gombra kattintasz?

Konfúz számodra hogy GulyásBalázs ("egy ellenzékis") rácsatlakozott , ("közbeavatkozott") sőt mit eufemizálgatnánk a tényeket te tájékozatlan Edi77 : Az egyik szervezője volt a vasárnap is amúgy civilek kezdeményezte tüntetésnek, ÉS

ezzel ellentétes vonulatként Vonáék pedig (amiként Vona itt fent is olvashatóan le is írja:
Hidegháborús világpolitikai keretben is szükséges látni az elmúlt hetünk eseményeit!)
..ők inkább a várakozó állásponton vannak.

Nem ment át a feeling, vagy mit jelzel?

(#288) Edi77 válasza ÁrPi2 (#287) üzenetére


Edi77
őstag

Szia! Én csak azt érzem, hogy a parlamentben eddig szimplán kussoltak az ellenzékiek az én meglátásom szerint ( itt most Vonáékra gondolok elsősorban),nem léptek semmit, fel sem szólaltak. MSZP és DK valamivel aktívabb volt, de egyik sem volt aktívabb, mint a nép, hisz Gulyás Balázs is "csak átvette" a dolgok irányítását a civilektől. Az elismerésre métó egyébként, hogy ügyesen, nem szabadjára engedve a népharagot vezényelte le a tüntetéseket. Igazából ami bennem motoszkál, az az,hogy Vona is hol van például? Miért és mire vár ki?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#289) ÁrPi2 válasza Kékes525 (#286) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Azt állítottam hogy a kombinációid az említett "keményszavú" riporter várható kirúgásáról és ki nem rúgásáról (amely kombinációd minthogy a van rajta sapka nincs rajta sapka esetei) nem engedik el a torkonragadott ellenséget, az orbán-rezsimet.

Azt állítom hogy részben vagy egészében feltáratlan vagy indokolatlannak látszó események azaz
orbán pénteki bejelentése --mellett partikulárisan a riporter keményszavúságának vizionált következményei mögött TE megneveztél csoportot illetve ellenségeink belsőviszályát mint magyarázatot.

(Általad explicit (deffiniciószerintien) megnevezve (#275 -ben):
"Orbán kontra Simicska-Nyerges" konflitkus )

Feltártnak és indokoltnak tartod a megnevezést:
Ezek mutatják számomra hogy legkevésbbé sem távolállóak tőled ...nos igen:
Az összesküvéselméletek. (Még a MelGibson-film is jó ehhez)

Amiket a reporterről csacsogsz azok az Orbán vs. Simicska-Nyerges ellentétek nyomán szavakba öntött gondolatfuttatások. Elméletek -idézőjelbeteszem- "összeesküvések" morzsáiról.

(#290) Kékes525 válasza ÁrPi2 (#289) üzenetére


Kékes525
félisten

Amit írtam, az csak feltételezés volt, annál is inkább, mert nincs teljes és részletes információ erről. Az egyik lehetséges ok. Nem több. Ezért ez nem összeesküvés elmélet. Ha az idevágó topikokat is követed, akkor ez egyértelmű.

Másrészt mire támaszkodjunk, mint kremlinológiára akkor, ha nincs más info? Persze azt tudjuk, hogy az ebbél levontak azok egyáltalán nem biztosak.

Amúgy csak akkor csacsogj ilyeneket, ha tudod is hogy miről csacsogsz. Kövesd a topikokat és látni fogod!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.