Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nubreed


nubreed
veterán

És Magyarországon sok embernek sajnos még ez is elérhetetlen álom kategória.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2) dystopia


dystopia
tag

És éppen ezért köszönet a tesztért!

Úgy gondolom, hogy ez hasznos, szinte már közszolgálati tevékenység volt...

Lüke, én vagyok az APUd!

(#3) .mf


.mf
veterán

Köszi a tesztet, érdekes volt látni, hogy mit tud egy ilyen olcsó darab.
Bár nyilván a gyártók a csúcs készülékeiket küldik inkább tesztre, de vásárlói szemszöggel inkább a tágan vett középkategória lenne érdekes: egy optimális képminőség (plusz esetleg extra funkciók, ha valakinek az is számít) és ár kompromisszum.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Silentfrog válasza nubreed (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

225 ezres Magyar átlagkereset mellett? ;] :P

Nagyapámnak tökéletes választás a nóta tévét ezzel is lehet maradéktalanul "évezni" .
Ilyen áron teljesen rendben van ez a készülék! :K

(#5) Duree


Duree
veterán

Na végre,hogy a másik véglet is tesztre került.Annyira nem rossz tévé,Vajon ki gyártja?Lehet,hogy ez is török?

duree54

(#6) elefant válasza Duree (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

román a cég. szerintem kínai a gyártó.

(#7) Taybore


Taybore
aktív tag

Hálóba, konyhába tökéletes választás lehet. Mozizni persze nem ezen kell, de főzés közben a natgeo pont jól mutatna rajta :K

(#8) korcsi válasza Taybore (#7) üzenetére


korcsi
veterán

Melyik panel típus aminek 140-150 fokos betekintési szögei vannak, és 3500:1-hez kontrasztja?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9) mmdms


mmdms
addikt

A filmlejátszója pontosan milyen filmeknél döccent meg? 720p tartalmakat még normálisan kezel, és a fhd-k akadoznak, vagy random akadozik mindegy milyen a tartalom.
Ez érdekelne, kellene egy tv filmezésre, de nagyon sokat nem fordítanék erre amiatt a heti 1-2 film miatt amit megnézek, esetleg egyszer kétszer játszanék is rajta, de arról nem esik szó a cikkben, de gondolom itt ne is várjak semmi jót.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10) elefant válasza mmdms (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Tesztcsomagunk végigpörgetése után kiderült, hogy a videólejátszással azért akadnak gondok. A Killa_sample és a 720p QuickTime állományt el sem indította, az M2TS és az MKV fájlok pedig meg-megdöccentek.

itt a csomag:

[ Szerkesztve ]

(#11) azbest


azbest
félisten

Alulról sem fordulnak be / égnek be a színek? Múltkoriban gondolkodtam éppen rajta, hogy talán azért teszik alsó polcra az olcsóbb tévéket, hogy ne lehessen ezt észrevenni. Ágyból nézve elég zavaró tud lenni.
Ezért vettem inkább a meglévő stb mellé egy va paneles olcsó monitort és egy rendeseb hangfalpárt, igaz csak 21 colosban. Ez meg jóval nagyobb méretű.

(#12) elefant válasza azbest (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nem volt vészes egyáltalán.

(#13) mmdms válasza elefant (#10) üzenetére


mmdms
addikt

Az mkv formátumok mindegyike 1080p ahogy nézem, előfordulhat az, hogy 720p döccenés nélkül megy?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#14) elefant válasza mmdms (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

elő

(#15) elefant válasza mmdms (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

de figyu, szerintem ha ilyet akarsz venni, akkor előtte nézd meg élőben azért a média marktban. és ha már ott vagy, akkor kérd meg az eladót, hogy hadd dugd bele a pendriveot. szerintem 100% hogy meg fogja engedni.

(#16) dabadab válasza korcsi (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Melyik panel típus aminek 140-150 fokos betekintési szögei vannak, és 3500:1-hez kontrasztja?"

Egyik se.
A betekintesi szog nem tudom, hogy honnan jon (TN-re is 160/170-et szoktak irni), a tesztekben meg 1500-as kontrasztot mertek, bar ahogy elneztem, nem is nagyon probaltak a maxot kihozni.

DRM is theft

(#17) ΞΔGLΞ válasza elefant (#15) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Konyhába, vendégszobába, nyaralóba kiváló.

(#18) Baggins86 válasza mmdms (#9) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Szerintem ezt játékra semmiképp, ha FPS-re gondolsz. Olyan imput laggja lehet, hogy elsírod magad :(

(#19) tothl


tothl
addikt

Inkább egy használt, de nagyobb tudású és jobb minőségű....

(#20) VIPowER válasza elefant (#15) üzenetére


VIPowER
senior tag

Mi is nézegettük nem régen ezeket az olcsó TV-ket, de inkább vettünk egy 42-es LG-t, 3d, smart, minden marhaság, és én azóta is a 24-es monitoromon nézem a filmeket, mert lusta vagyok átfáradni a másik szobába. :D

(#21) Lacok válasza ΞΔGLΞ (#17) üzenetére


Lacok
őstag

Teljesen egyetértek a véleményeddel + családosoknál gyerekszobába szintén kiváló választás.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#22) elefant válasza VIPowER (#20) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ez olyan,mint mikor hónapok után megveszek egy új játékot xboxra, de még ki se jött a dobozból, helyette a telefonomon püfölöm a pocket minert.

(#23) .mf válasza elefant (#22) üzenetére


.mf
veterán

Gondolom a többes szám inkább a zasszony nyomására utal, és a "maradok a szobámban és a monitoron nézem" meg a "jobb a békesség" :))
Apám is így volt (meg még most is így van) vele: volt a "családi tévé", amit Anyám nézett; ő meg inkább szerzett magának egy kisebb tv-t...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) elefant válasza .mf (#23) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

tegnap át kellett kapcsolni a Fradi meccsről a Sztárban sztárra..... nézhettem a focikát streamen.

(#25) Taybore válasza korcsi (#8) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ez csak véletlenül lett "válasz" az én hsz-omra, ugye? Mert ha tényleg tőlem kérdezed, akkor a válaszom: nem tudom :)

(#26) Fotelman


Fotelman
csendes tag

Simán beválalnám :) Sztem még játékra is jó lehet...de lehet tévedek. Végre nem a 200.000+ os tévékről olvasunk.

(#27) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Ennyi pénzért tényleg nem kell csodát várni. :K Anyuéknak egy vortex vled-32t1d típusú van, hát nem tudom. A színei fakók, pláne oldalról, a menüből hiányzik pár praktikus dolog, a médialejátszó nem minden avi-t játszik le. Azt hiszem talán a 25-ös kódolást. Telekre vagy nagyon szűkös kerettel rendelkezőknek azért elmegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) tisn


tisn
addikt

teszt alapjan nagyon pozitivan csalodtam

(#29) F34R


F34R
nagyúr

Vegre egy olcs LCD, akik nem tehetik meg hogy a legujabb legjobb TV-t vegyek meg vagy bekrepalt a regi csoves kivalo lehet.

(#30) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ezért a pénzért ez egész korrekt csomag.Egyedül a fogyasztása ami érdekes led létére.Nálam is van egy majd 2 éves,olcsó hálószobai Samu le32e420-as TN-es,non ledes csoda is 78w-t kajál (belőve 54w-t).
Amúgy nagy ötlet az olcsóbb szegmensből tesztelni termékeket,köszönet érte :R

(#31) misx


misx
senior tag

Én üzemeltem be ennél jóval kisebb Technika TV-t (asszem 19"-es) egy idős bácsinál, nem csúcstechnika, de hogy az ingyenes DVD-T adások menjenek rajta, arra tökéletesen jó és szinte alig foglal helyet. No és nem kell beltérivel vacakolni.

(#32) Z a hangya


Z a hangya
tag

Kiváncsi leszek erre a Vortexre. 40-42"-t 60K körüli pénzből ki tudnának-e hozni?

[ Szerkesztve ]

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#33) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

A piacon tehát most ez a legjobb termék, ha minden szempontot nézünk. Hiszen ár-érték arányban abszolút verhetetlen, mivel egy nemhogy tűrhető, hanem már-már akár némi jóindulattal jónak nevezhető minőségű új, garanciális készüléket kapunk elérhető áron. És nem is akármilyent ugyebár, hanem 80 centis lcd tévét, így a legszegényebb réteg is ha húz egyet a gatyamadzagon megszerezhet egy számukra már luxuscikknek gondolt, nagyképernyős lapostévét; és ez akárhogy is nézzük, forradalmi dolog.
Átlagos illet kicsivel az alatti igényeket tökéletesen kielégít. Kis képteszt után talán még én is megvenném adott esetben, mégha a Vortex felirat kicsit zavar is, de biztos megszoknám, ha muszáj lenne.
Az okos cuccok és fícsörök szerintem minig is teljesen felesleges parasztvakítások voltak, idióta agyhalott kényeskedő csiribiri macskajancsiknak való hiábavalóságok. Ami kell és VALÓBAN hasznos, az benne van ebben, semmi többre valójában a világon semmi szükség, hiszen aki meg tud venni egy okos tv-t, annak van okos telefonja, tabletja, laptopja és pc-je ill. konzolja is általában, azaz az okostv funkcióira az égegyadta világon semmi szüksége...
S végül de nem utolsósorban ami a habot a tortára felteszi, a beépített settopbox. Így elmondható, hogy a pórnép számára tökéletes darab, bár ahogy kartács előttem írta, még így is embermilliók számára az országban elérhetetlen álom még ez is.... (esetleg legfeljebb részletre tudja néhány százalékuk megvenni)... de hát jobban teljesítünk ugyebár...

(#34) flexxx2


flexxx2
őstag

65k egy ledes samu v. lg. Szerintem 50ért nem éri meg.

(#35) ensolid


ensolid
tag

Az én Ryder LED37R500 típusú tévémen is ugyan ez a menürendszer van.

(#36) student


student
őstag

nekem a szobámban egy 32" ue32f4000 samu van. akciósan júniusban 60e-ért vettem.
sztem nagyon jó a képe is hangja(2x10w) is, mindent visz penről.
nagyon nagyon alacsony! 30w-os fogyasztás. (eco-ban 15w de az nézhetetlenül sötét.)

2 kilóval könnyebb és sokkal vékonyabb is ennél a tv-nél

nagyon szeretem bőven megéri a +10e ft-ot

[ Szerkesztve ]

(#37) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon jó, hogy a legalsó árkategóriában is van használható tévé. Habár sokaknak ez is drága lehet. Sajnos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) WZP


WZP
aktív tag

Van hasonlóan "buta" TV, 1080p-s felbontással, 100 centi körüli méretben, amiből kimaradt az összes 3d-s, meg smartos baromkodás, és annyit tud, hogy kijelez egy képet amit ráküldök ? Érdekelne.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#39) SirRasor válasza WZP (#38) üzenetére


SirRasor
őstag

+1

Make Love not war!

(#40) nightshadow válasza WZP (#38) üzenetére


nightshadow
veterán

(#41) dabadab válasza WZP (#38) üzenetére


dabadab
titán

Tulajdonkeppen barmelyik marka belepomodellje ilyen.
Egyébként nem tudom, hogy honnan jön az az elképzelés, hogy a TV a drága meg az olcsó TV között összesen annyi a különbség, hogy a drágábban van SMART rendszer: elég jól látszik, hogy pl. a tesztben szereplő TV panelje is rettenetesen gáz és komoly problémái vannak a képmegjelenítéssel is.

DRM is theft

(#42) Yodamest


Yodamest
addikt

Na jó, de azért van még egy faktor amit mindenki elfelejt: a megbízhatóság.
Lehet hogy 50K-ért úgymond "sokat" tud, de valószínű, hogy az összerakása sem olyan mint egy márkásabb tv-nél, szóval sokra mész vele, ha 2 hetente járhatod a szervizt. Ezért nem vennék ilyen Gogen, meg Vivax márkákat. Akkor már jobban jár az ember, ha hozzátesz egy 10 -15K-t ahogy itt írták is már, és vesz egy LG-t vagy Samsungot.

(#43) BlackPriest


BlackPriest
őstag

eljárt felettem az idő, a 82cm már kis tv-nek számít? :Y

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#44) dabadab válasza BlackPriest (#43) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol mindig is ez volt a rendes TV-k legkisebb merete (es egyebkent ez a meret tenyleg nem is tul nagy, foleg 4:3-as keppel).

DRM is theft

(#45) vond


vond
MODERÁTOR

Nálunk az előd(?) VLED-32T1D van a családban. Lassan másfél éve gond nélkül üzemel. Se pixelhiba, se váratlan fagyások, semmi.

Media Depot nyitásakor vettük 49.900-ért. Akkoriban nem volt 90 alatt 82-es lapostévé, így gondoltuk kipróbáljuk.

Azóta sem bántuk meg, hogy nem adtunk kétszer annyit egy márkásabb példányért. Hozzáteszem, nem is nagyon lett volna rá keret.

Közel sem tökéletes, de árához képest meglepően jó képe van, természetes színekkel, jó betekintési szögekkel (biztos nem egy ócska TN panel, mert ahhoz volt szerencsém hosszú évekig a gagyibbnál gagyibb monitorokban - talán valami olcsóbb IPS variáns, nem tudom).

Sávosodás azért van, meg a menü is néha kiakaszt, meg persze a FullHD is jó lenne, de cserébe nagyon stabil, elég jó a tuner, gyors a kezelése is. Jahhh, és felvesz minden digitális és analóg TV adást úgy, hogy azt utána bárhol meg tudom nézni, szerkeszteni (ez elég sok drágább modellnél még mindig nem megoldott).

Bár nálunk vitt minden tömörített, HD-s, nem HD-s sorozatot, filmet, később a hálózatba kötést és a kifogástalan formátumtámogatást, feliratkezelést, egyéb kényelmi funkciókat megoldottuk egy WD TV Live-val. A gyenge hangot (ami majd' az összes TV-re jellemző) meg egy 10 ezres 2.1-es szettel.

Azóta is szépen üzemel mindhárom készülék. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46) xxxbence


xxxbence
csendes tag

+~10e egy samsung, nem ertem...

(#47) WZP válasza dabadab (#41) üzenetére


WZP
aktív tag

Nem arról van szó, hogy azt hiszem, hogy a TV-k csak azért kerülnek ennyibe, mert szét vannak smartolva, de abban teljesen biztos vagyok, hogy az ár igen komoly részét ez teszi ki, és nem azért mert ennyire megdrágítja a gyártást, hanem mert "elkérhetik" érte a horror összegeket.

És semmi értelmét nem látom, hogy olyan tévét vegyek komoly felárért cserébe, ami 8 nyelven beszél, meg álmot fejt, miután megtervezte az egész heti programomat, mivel egyszerűen nem használnám. Nekem kéne egy 100 centis panel, amin megjelenik a kép amit beledugok. Komolyan csak ennyi az igényem egy tévével kapcsolatban.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#48) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Remek! :C
Pont egy olcsóbb, de sok csatlakozóval megáldott, 32 körüli TV-t keresek a konzoljaimhoz. :D
És mivel 8gen konzolom még nincs, emiatt a 768p-s kijelző sem nagy probléma, amúgy is csak felskálázva jelenne meg a tartalom... :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#49) tothl válasza sz.balazs.95 (#48) üzenetére


tothl
addikt

Egy eve 60ert adtam el a karcmentes 40a656omat...s-pva panellel gyonyoru szinekkel gyors elektronikaval tenyleg nagyon igenyes kepernyovel es keppel. De izlesek es pofonok.

(#50) Geller72


Geller72
veterán

Negatívumok részemről:
-Akkora felbontás, ami már 14"-ban is lassan szégyen. (És most ne hozzuk ide a full hd-s 5"-os telefonokat.) Azért nem mindegy, hogy azt a 32 collt hány pixelből rakja össze, és attól mennyire folyik ki a szemem.
-72 watt. Számomra ez sok. Lényegesen nagyobb kijelzős készüléknél is láttam már alacsonyabb értéket.
-Mennyi gar lesz rá? 1 hét próbagar? ;] :P Ok, ez utóbbi már csak gonoszság. Amúgy én tavaly hollandban vettem már papírvékony, 24-es, full hd monitort 90 euró alatt 3 év garral. ;). Az most sem egy rossz ár. :D.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.