Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azért az arcfelismerés nem csak ennyi. Az utcán fényképez valaki valakit, én pont arra megyek, bekerülök akaratlanul is a képbe, a szerencsés meg nyilván fel fogja tölteni fb-ra. Na és akkor mi van a jogaimmal? Mert így is felismer egy arcot, csak nem fog tudni konkrét profilt illeszteni hozzá. Illetve de, ha valami szintén szerencsés ismerősöm betagelt már egy fényképen (amiről valszeg nem tudok).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2) Out válasza Apollyon (#1) üzenetére


Out
addikt

Pedig biztosan van mód arra, ha valaki megjelöl egy képen, akkor arról Te kapj értesítést...

Pedig az arcfelismerés nem rossz dolog, ha jóra használják :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a legjobb leiratkozni a Facebookról, mert ilyen ügyből volt már rengeteg és lesz is rengeteg. A Facebook mindenkiről annyi adatot gyűjt amennyit csak tud, mert az hozza neki a bevételt. Persze a Google és más hasonló szolgáltatók is ezt teszik. A legjobb ha egyiket se használod. Ha meg használod, akkor tedd túl magad ezen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) #79335424 válasza Out (#2) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gyűlölöm a Facebookot. Engem ne tagelgessen!

(#5) Apollyon válasza Out (#2) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Teljesen félreértelmezted amit írtam.

Én arról beszéltem, hogy a faxbúk akkor is betagel, ha az adott személy nincs is regisztrálva. Legalábbis az arcfelismerő biztos működik minden arcra, elsőre nem tudja hogy most ez tag-e vagy sem. Így a nem regisztrált arcokból is tud adatbázist építeni – és valszeg csinál is.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Out válasza Apollyon (#5) üzenetére


Out
addikt

Nem értelmeztem félre, de ha egy archoz nem tud nevet kötni, akkor sok értelme nincs a dolognak. Már pedig, ha valaki nincs regisztrálva a FaceBook-ra, akkor a rendszer nem tud nevet pároztatni hozzá. Lesz egy fantomkép adatbázis, na és?
Persze ha Te nem vagy regisztrálva, de mondjuk egy ismerősöd felrak egy fényképet amin Te is rajta vagy és arra ráírja a neved, akkor a FaceBook máris tud egy képhez nevet kötni, de az még mindig kevés szerintem. Túl van ez reagálva vagy csak nem értem a problémát, mert nem vagyok körözött bűnöző, még.....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#7) Apollyon válasza Out (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt elfelejtetted, hogy a like gombokkal lehet követni még azokat is, akik nincsenek regisztrálva. Böngészőadatokból is nagyon sok infót ki lehet nyerni az átlagember internetezési szokásaiból. Innen pedig már csak egy lépés a felkerülő képek exif adataiból kikövetkeztetni az "ismeretlen" arcokat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) #79335424 válasza Out (#6) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem az a lényeg, hogy tud -e kezdeni valamit a tag -gel, hanem a tageléshez való jog. Ha az arcfelismerő tudja társítani regisztrált taghoz, akkor az egy szitu. De, ha nem, akkor nincs joga adatbázisba tenni a taget.

(#9) Out válasza Apollyon (#7) üzenetére


Out
addikt

Azzal kellett volna kezdenem eleve, hogy "Out vagyok, 1 éve tiszta....."

Sajnos nem tudom, hogy mi változott mióta nem Facebook-ozok, de aki nincs regisztrálva az minek lájkolna bármit is, hiszen ahhoz regisztráció kell, vagy már nem?
Abban igazat adok neked, hogy a böngészési szokásokból sok minden megtudható, de a cikk a Facebook-ról szól és az oldalukra feltöltött képekről. Nem hiszem, hogy a Facebook hozzáférne a nem regisztrált felhasználó böngészési adataihoz, innentől kezdve az exif adatokkal se tud mit kezdeni.
Lehet, hogy tényleg teljesen másról beszélünk mind a ketten? :D

Somatom: Ebben van valami, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#10) Apollyon válasza Out (#9) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha felmész mondjuk az indexre, vagy random más weboldalra, akkor ott el van helyezve egy like/recommend gomb, ami a a fb-ról van linkelve. Ezen keresztül tud követni a fb, hogy egy adott IP cím milyen weboldalakat látogatott meg. Az ip-ből pedig kideríthető a körülbelüli lokáció, nem beszélve a böngészőben tárolt sütikről és egyebekről, innen pedig már az jön amit előzőleg írtam.

A PH-n ez szerencsére tiltva van a like gomb, de máshol nincs.

Szóval pereljék csak szénné a fb-ot, bár sajnos pont nem a jó emberek perlik. Így végülis annyit ér az egész mint halottnak a csók.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) Out válasza Apollyon (#10) üzenetére


Out
addikt

Erről az FB-s turpisságról nem is tudtam, köszi a felvilágosítást :)

Akkor mehet a per! :P

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#12) tomazin válasza Out (#6) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem teljesen mindegy hogy hivnak valakit. Az csak egy emberek szamara fontos dolog, hogy konnyebben tudjanak kommunikalni, azonositani egymast. Ellenben az arcod egyedi, egy gep szamara az is lehet a neved, aka unique id-d.

(#13) #79335424 válasza tomazin (#12) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, az emberi hülyeség nagyobb probléma, mint az algoritmus pontatlansága, vagy a tageléshez való jog. Somatom -nak csak azért van FB fiókja, hogy kereshessek a FB -on. Somatom virtuális személység, soha nem létezett, minden adata kitalált. Eddig kb. 100 -an jelölték ismerősüknek. Na? Megjegyzem, hogy soha nem éltem vissza ezzel, egyetlen visszajelölésem van és az illető ismeri a story -t, tudja, hogy ki Somatom megalkotója.

(#14) tomazin válasza #79335424 (#13) üzenetére


tomazin
veterán

Biztos en vagy a tök, de nem ertem mire gondolsz.

(#15) bambano válasza Out (#6) üzenetére


bambano
titán

a név csak egy személyes adat. nem kell tudnia, hogy az a tésztaképű állat kicsoda, elég, ha azt tudja, hogy milyen helyeken fordult meg (például).

szerintem addig kellene perelni a facebookot, amíg végleg be nem zár és fel nem gyújtja az összes adatbázisát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) -Skylake- válasza bambano (#15) üzenetére


-Skylake-
addikt

Vagy meg egy picit tovabb.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) bambano válasza bambano (#15) üzenetére


bambano
titán

közben az jutott eszembe, hogy az is probléma a tageléssel, hogy utólag nevesíthető.
tehát összegyűjt rólad a facebook egy csomó adatot, hogy john doe merre mászkált, eltárolja, majd jön az nsa, ad rólad egy képet, névvel, adatokkal. ezt a képet a facebook algoritmusa ugyanúgy fel fogja ismerni, az adatokat átveszi, és kész, olyan, mintha mindig is névvel követett volna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) #79335424 válasza tomazin (#14) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hogy lehet ismerősöd vki, aki sosem létezett?

(#19) apatyas válasza Out (#6) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mondok jobbat. Gondolom, bárki az ismerőseinek megadja a telefonszámát, az pedig beírja a készülékébe névvel együtt, esetleg tesz mellé kis fényképet a névre szóló csengőhanghoz, feljegyzi az emailcímét is a bejegyzésbe, szülinapi értesítőt csinál. Ok.
Aztán az egészet feltölti a felhőbe, mert 'az olyan jó dolog', meg hogy szinkronizálni lehet különböző készülékei közt.
Mi is a következmény? Google tudja a számodat nevedet, meg esetleg egy csomó egyéb dolgot, anélkül, hogy a büdös életben te magad valaha is kapcsolatba kerültél volna vele. Mert mások önként és dalolva a TE adataidat kiszolgáltatták neki.
Na, ehhez mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20) bambano válasza apatyas (#19) üzenetére


bambano
titán

évek óta dühöngök miatta.
mint ahogy azzal is probléma van, hogy levelezés közben is ugyanígy sérül az adatvédelem, amikor crash dumpot küld a w10, akkor is, stb. stb.
ezeket az illetékes topicokban ki szoktuk beszélni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) #79335424 válasza apatyas (#19) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt a kérdéskört már többször felvetettem, de....
A telefonszám személyes adat. Megadásakor arra adok engedélyt, hogy az illető tárolhassa. Harmadik félnek történő átadására nem. Az engedélyem nélkül a Google nem is tárolhatná a számomat, mivel az nem a feltöltő tulajdona, így nem rendelkezhet vele. Senki sem adhat át olyan jogot, amivel önmaga nem rendelkezik.

(#22) DithenS


DithenS
senior tag

Őhm nem akarok senkit megijeszteni,de a legtöbb nem kínai biztonsági kamerába van arcfelismerés.Sok ország használja is,nem értem a félelmet.Lassan úgy is az lesz mint a Célszemély sorozatban,vagy lehet van is ki tudja.

(#23) Carasc0 válasza bambano (#15) üzenetére


Carasc0
őstag

Maximálisan egyetértek barátom! Én tanárként is elmagyarázom a gyerkőceimnek, hogy a facebook nem olyan jó szórakozási és szociális eszköz, mint aminek látszik. Még a privát chatet is loggolja a rendszer. Egy kegyetlen kémhálózat az egész.

1 hete durván facebook nyitását követően jött egy felugró ablak, egy fejlesztési célt szolgáló kérdéssel: "A facebooknak nagyon fontosak a felhasználóik?" Vagy valami hasonló volt. Válaszom: NANÁ! Volt pofája ezt megkérdezni komolyan...

Sok dolgot bánok az életben, de egyet biztos: Azt a pillanatot, amikor regeltem az FB-re. :O

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#24) leeate


leeate
senior tag

Arra még nem gondolt senki, hogy jó lenne írni a FB helyett egy free alternatív programot, aminek lenne ugyan központi oldala, de elméletben bárki tudna maga is üzemeltetni sajátot, saját szerveren? Sok munka lenne vele, de ha elterjedne, az hatalmas arconcsapás lenne az ilyen spyware szolgáltatásoknak. Ellenben én most is azt mondom, hogy aki ilyeneket használ, az fogadja el, hogy aláveti magát az üzemeltető akaratának - ő választotta.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#25) bambano válasza leeate (#24) üzenetére


bambano
titán

annak kevés hasznossága van, hogy szétszórtan vannak az adatok, emiatt nem találod meg a másikat.

"aki ilyeneket használ, az fogadja el, hogy aláveti magát az üzemeltető akaratának - ő választotta.": az esetek zömében nem önkéntes a választás, téged nem kérdeznek meg róla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) leeate válasza bambano (#25) üzenetére


leeate
senior tag

Nem feltétlenül lennének szétszórva, pl. a Mediawikiből is van egy hatalmas központi oldal (a Wikipédia), emellett van sok speciális kicsi. De maga a Mediawiki egy szabad szoftver, amit tökéletesen meg lehet ismerni, nem egy feketedoboz mint a FB.

Szerk: már van ilyen

"az esetek zömében nem önkéntes a választás, téged nem kérdeznek meg róla."
Megkérdeztek, amikor elfogadtad a felhasználási feltételeket és az adatkezelési szabályzatot. Onnantól kezdve hozzá vagy láncolva a FB menedzsmentjéhez.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#27) bambano válasza leeate (#26) üzenetére


bambano
titán

"Megkérdeztek, amikor elfogadtad a felhasználási feltételeket és az adatkezelési szabályzatot.": ezzel két probléma van:
1. nem igaz. én nem regisztráltam a facebookra, tehát semmiféle adatkezelési szabályzatukat nem fogadtam el, pláne nem adtam nekik engedélyt arra, hogy rólam adatokat gyűjtsenek. mégis megteszik ezerféle módon. nyilván hasznos lett volna elolvasni a hozzászólásokat, mert ezt már kitárgyaltuk itt (is).
2. ha a facebook valami olyat ír a szabályaiba, ami törvénytelen, akkor az hatálytalan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) kymera válasza Out (#2) üzenetére


kymera
senior tag

A WC papír sem rossz dolog de ezzel is túlzásba lehet esni :DDD

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.