Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fiery válasza vicze (#7) üzenetére


Fiery
veterán

Nem mondom, hogy rossz irany a 4.7 es 5.5 col, csak ne az legyen az egyeduli valasztek 2 ev mulva. Az Apple most me'g tud talalni olyan piaci reseket, ahova be tud dobni egy-egy uj keszuleket, mint most a nagyobb okostelefon (4.7 col) es a phablet, de amint ezeket a lehetosegeket kilovik, utana marad az, hogy szelesiteniuk kell valahogy a termek palettat, adott esetben lefele. En nem latnek kivetnivalot abban, hogy legyen 3 fele meretben eros telefonja az Apple-nek, de majd kiderul, mennyire mukodhet ez. Szemely szerint azzal is kibekulnek, ha mindig a tavalyi vas lenne a 4 colos modellben, azaz jovore a mostani iPhone 6 hardveret pakolnak be egy 5S tokjaba, 2 ev mulva pedig a 6S hardveret egy 4 colos kijelzo ala. Most is 2 eves telefont hasznalok, teljesen jo, csak ha az iPhone 5S vegkepp kifut, nehez szivvel fogok 4.7 colra valtani, jobban allna a kezemben tovabbra is a 4 col...

[ Szerkesztve ]

(#52) joey04 válasza mrlujoak (#27) üzenetére


joey04
titán

Szeretnének sokan ekkora buktát :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#53) madgie válasza Zedz (#45) üzenetére


madgie
titán

Kicsit félve írom ide, de szerintem normális fém-üveg anyagminősége a 4S-nek volt, az 5 és az 5S alu kerete kis túlzással már attól sorjázódik, hogy ha hetente leveszed a tokot róla kipucolni. Nem tudod úgy leejteni egy sz@ros parkettára sem ,hogy ne maradjon látható nyoma.

Ebből a tekintetből meg bizony felüdülés az 5C polikarbonátja... nem olyan kényes.

(#54) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Olcsó iPhone-t tud gyártani az Apple, az árcédulával viszont nem boldogulnak. Talán nem ismerik a kisebb számokat. :-) (Amúgy én is vettem volna, de alig volt olcsóbb, mint a nagy testvér) Épp most nézem az MM-ben van akciós 4S majd 100.000Ft-ért...nooormááális? (mondjuk beragadt iPad 4-ük is van, ahogy látom)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#55) alkatraz3000 válasza madgie (#53) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az 5c kezbeveve kényelmesebb volt, viszont karcolodott nagyon. Az 5s meg minőségi érzetet nyújt a ridegsegevel, az eleivel stb stb. Én sem szeretnek viszont iPhone 6 méretű telefont, nekem nagyon jo az 5s. Amúgy az 5c-vel sem volt az égvilágon semmi probléma.

A sima 4 és 4s meg simán csorbult ugyanúgy, illetve ki is fenyesedett a kerete nagyon könnyen.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#56) judas13 válasza madgie (#53) üzenetére


judas13
addikt

Igen vékony a hátlap, ez így van.
Nagyon sokaknál evidens - nálam is -, hogy az iPhone 4 volt az a valóban masszív minőségi telefon anyaghasználat terén, ami mérceként szolgált sokak szemében.mind a mai napig, :)

i6 mind fent olvasni is meg már nekem sem kéne a méretei miatt.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#57) Integrale válasza C$abi (#46) üzenetére


Integrale
veterán

Te elolvastad a cikket? Még nem lett leállítva a gyártás.

"valamikor a 2015-ös esztendő közepén szűnhet meg a műanyag házba csomagolt készülék fabrikálása, addig pedig folyamatosan csökkenteni fogja a mennyiséget"

Eladtak belőle közel 30millió darabot úgy, hogy a fejlesztési költsége minimális volt lévén, hogy egy sima 5, nem is értem mi ez a sok komment arról, hogy hatalmas bukás volt :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#58) madgie válasza alkatraz3000 (#55) üzenetére


madgie
titán

Nem értünk egyet, volt két négyesem, két 5, meg most az 5S. Köszönőviszonyban sincs az ötös széria kerete az előddel.

(#59) Paul119 válasza Touch-ko (#42) üzenetére


Paul119
addikt

igen mivel mon vagyunk es nalunk is volt sokaig hallgattam hogy a vasarlok milyen velemennyel vannak az 5crol ezert mondtam ,feherben jol nezki szerintem :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#60) alkatraz3000 válasza madgie (#58) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

User függő, nekem mind 2 modell hibátlanul megúszta a használatot. Ha viszont valaki gagyi bumpert rakott a 4-re, az szetkoptatta.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#61) ctvagyok válasza Integrale (#57) üzenetére


ctvagyok
őstag

Azért volt bukás, mert ha nem adják ki, akkor több 5S fogyott volna, azon meg valószínűleg még több a haszon. Applenak nem érdeke, hogy sok modellből válogathass. Persze a fogyasztónak sem feltétlen.

(#62) madgie válasza alkatraz3000 (#60) üzenetére


madgie
titán

Az biztos... de nem is kezdett el lecsorbulni a széle, mint a puhább anyagú ötnek.

(#63) alkatraz3000 válasza madgie (#62) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Dehogynem! Csak nem volt feltűnő, ráadásul ott a fém mögötti műanyag perem meg rondabban le tudott horzsolodni, és a fehereken meg berohadt oda a kosz. Nézz meg egy tini női iPhone 4-et :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#64) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem meglepő.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#65) Blyan válasza ctvagyok (#61) üzenetére


Blyan
félisten

Ezt nem tartom túl valószínűnek... az 5C és az 5S haszonkulcsa szvsz közel azonos lehet.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#66) mrlujoak válasza Sebhelyes (#32) üzenetére


mrlujoak
veterán

2) bukta? Az. Nagyon, de nagyon mellé lőtt az Apple.
3) senki sem írta( én biztosan nem), hogy pénzügyi bukta (bár lehet, hogy egy jobb modellpárossal még többet kaszálhatott volna az apple a sok birkán) Ez a bukta stratégiai bukta lett.

[ Módosította: radi8tor ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#67) daniel909 válasza jacis (#6) üzenetére


daniel909
addikt

Válasz volt a lumia telefonokkal behozott színes telefonok világára.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#68) Zedz válasza madgie (#53) üzenetére


Zedz
addikt

Ne is mond... Mai napig ha meglátok egy 4, 4S-t valakinek a kezében, akkor döbbenek rá, hogy na igen, ez egy szép telefon. Az újak valahogy nem tetszenek, de azt a kettő modelt nagyon eltalálták. :(

(#69) csordas11


csordas11
aktív tag

Még asszonykámnak sem tetszik az 5c, pedig iphone fan.

(#70) dreamdancer válasza ctvagyok (#61) üzenetére


dreamdancer
őstag

Az érvelésed nagyon, khm, nem helytálló. Eserint minden olcsó(bb) modell bukás, mert a csúcsmodellek elől viszi el a vásárlókat. Gondolom, a Lumia 520 is bukta volt, meg minden Samsung, ami nem S vagy Note...

Az 5c üzletileg hozta, amit kellett, jó másfél évet dobott rá az 5 életére, és még a gyártása is olcsóbb volt. Nézz körül, hány más 2012-es telefon van piacon 100k+ forintért - és mindezt úgy, hogy játéktelefonnak néz ki. Sales-marketing szempontból egyszerűen zseniális.

Nem a lényeg a fontos.

(#71) ctvagyok válasza Blyan (#65) üzenetére


ctvagyok
őstag

Külön gyártósort kell fenntartani, persze igaz, hogy a nagyrészét már a gyártás előtt be kell fektetni. Máris láthatod, hogy ha azonos profit van is minden készüléken, akkor is jobban jár a gyártató ha csak 1 gyártósort tart fenn. Tehát ha csak 5S lett volna, akkor több a profit. A tervezési, designer, reklám, stb dolgok is viszik a pénzt. Azt is mind megspórolták volna.
Nem vagyok marketinges, szóval most nem biztos hogy igazam van. Nyílván pontos adatokat nem is tudhatok az Apple bevételéről ugye.
Azt meg nem hiszem, hogy a minőségi anyagok, meg a fejlettebb harver annyival megnövelné az anyagköltségeket. De nem is mobilgyárban dolgozom szóval ezt sem tudhatom :)

(#70) dreamdancer Senki nem mondta, hogy többet adtak el c ből, mint sből. De ha nem lenne lumia 520, akkor a lumia 620-at vennéd. És így tovább. Persze akkor is adnának el 62-at ha van olcsóbb modell. Csak akor többet, ha nem lenne versenytárs. Persze ha szerinted sima 5 mellett sok értelme volt a C-nek akkor okés.
Plusz az iPhone, meg a lumia 520 összehasonlítás az nagyon találó ;]

[ Szerkesztve ]

(#72) Cyberpunk válasza ctvagyok (#71) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt a logikát követve mindegyik olcsóbb készülék elszipkázza a vevőt a drága, csúcs készülék elől, elvégre előbb, vagy utóbb elérünk oda is. Ez viszont téves, mert ha nincs pénz nem veszi meg akkor sem, ha nincs olcsóbb. Akkor választ más gyártótól ez ilyen egyszerű.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73) Integrale válasza ctvagyok (#71) üzenetére


Integrale
veterán

"szóval most nem biztos hogy igazam van"

Szinte biztos, hogy nincs, legalábbis nem úgy ahogy te gondolod.
Egy gyártónak az éri meg a legjobban, ha egy már kifejlesztett modellt minél tovább tud gyártani minimális befektetéssel, így térül meg leginkább a fejlesztés költsége. (lásd Renault Thalia -> Dacia Logan)
Nem kellett a nulláról fejleszteni, nem kellett újragyártani mindent, gyakorlatilag csak gyártásban kellett tartani az 5-öt, minimális módosítással, minimális befektetéssel.
Az 5C nem hinném, hogy jelentős mennyiségű vásárlót szedett el az S-től, akinek alapból volt pénze S-re az megvette azt, akinek sima i5 volt, az nem váltott C-re, maximum S-re.

Aki C-t vett, az vagy az ára, vagy a külseje miatt tette.

szerk.: az 520 a 920-szal lett összehasonlítva, nem az iPhone-nal.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#74) Csapoati válasza mrlujoak (#66) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Definiáld kérlek, hogy nálad mi minősül buktának. 30 millió eladott darab egy fillérekből átalakított telefonból szerintem inkább siker.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#75) ctvagyok válasza Cyberpunk (#72) üzenetére


ctvagyok
őstag

Jaj, de már megtanultam ebben a topikban is, hogy az iphone nem drága. Szóval mi a gond?
Az iPhone annyira hypeolva van, annyira divatcikk, hogy nem a normális kereslet-kínálat határozza meg az árát.
Persze ez minden telefonra igaz. Meg lehet nézni, már kétszeres árban vannak a csúcsmodellek, mint 4 éve.
Aki iPhone akar az nem tud válogatni. Ez nem droid vagy wp.
De csak olvass bele a wp topicba. Sokan vesznek cask lumia 735 öt, mert azis kb ugyanolyan gyors, mint a 830/930. Ha nem lenne 730 akkor a vásárló a 830-at venné.
Értem én, hogy kereslet-kínálat határozza meg az árat, de könnyen lehet árat emelni. Ahogy a gyártók is teszik.
Külön eset, hogy az 5C- nem volt olcsó, legalábbis nem lumia 520 szintról beszélünk. Egy bizonyos ár felett már másképp gondolkodik az ember. Ha két termék ugyanazt nyújtja, akkor az ember az olcsóbbat fogja venni. Ez biztos.
Ha két termék valamilyen szinten egymást helyettesíti és olcsóbb, akkor az csökketeni fogja a másik eladását.
Te most ezt cáfolod meg. Pedig biztos csökkenti. Persze azon már lehet vitatkozni, hogy inkább nem venne valaki iphonet mert nincs pénze, de erről már az elején írtam.

(#73) Integrale Nemtudom Apple tulajdonában van, e a gyártósor. Mert igen megéri kipréselni minden pénzt a gyártósorból amit lehet. De akkor kérlek alásan, ha annyira megéri miért nem folytatja ugyanezt a sima 5S-el. Megtehetné ha hasonlók a feltételek. Persze lehet később jön egy hasonlóval, ha leáll az 5S gyártása. Majd akkor kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#76) Integrale válasza ctvagyok (#75) üzenetére


Integrale
veterán

Valószínűleg azért nem jön hasonlóval az 5S esetében, mert most maga az 5S az "olcsóbb\kisebb" modell, a flagship pedig a 6 és a 6+.

"Bad reklám is reklám too"

(#77) ctvagyok válasza Integrale (#76) üzenetére


ctvagyok
őstag

Akkor az i5 volt a kisebb modell, mégis jött az 5C. Akkor hogy is van ez?
Lehet féltek, hogy bukta lesz a 6 és azért hagyták?

[ Szerkesztve ]

(#78) mrlujoak válasza Csapoati (#74) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha 40-et várnak el.

Lásd a Samsung is többet szeretett volna eladni az S5-ből.

Egyszerűen az Apple-nél töb eladást vártak el a modelltől. Ám annak fogadtatása - főképp az ára miatt, de akár a tokozása miatt - elmaradt a várakozástól.
Így aztán a cég leírja.

Egy átlagos család esetében egy elveszített 10E forintos is nagy veszteség.
Egy milliomos esetében 100E forint meg se kottyan, az előbbi családnak az a vég lenne.

Mindkettő veszteség.

Az Apple esetében ez a bukta "csak" egy elkönyvelt rossz döntés, még akkor is ha nem keveset adtak el belőle. Sok kisebb gyártó pedig örülne ennyi darabnak.

Attól viszont még mindig bukta a modell. Stratégiai bukta.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#79) Sebhelyes válasza mrlujoak (#66) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Talált, süllyedt :C

(#80) trachemysss


trachemysss
csendes tag

"Meg lehet nézni, már kétszeres árban vannak a csúcsmodellek, mint 4 éve."
:Y
Én emlékszem 10 éve is volt olyan monokróm kijelzős Nokia, ami 120.000 volt. Az akkor drágább volt, mint most egy i6. Vagy a 4s talán 100.000 forinton nyitott??
A kereslet-kínálat nem ugyanaz mint az ár-érték arány. Ha valami tetszik neked, többet fizetsz érte, mint amennyit ér. Ha sok embernek tetszik, akkor lesz hype-ja.
Az 5s sem tudd semmivel többet a 4s-nél, vagyis logikátlan megvenni, ha csak így nézem.

(#81) alkatraz3000 válasza trachemysss (#80) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azért ez így sarkított volt nagyon. Egy 5s ugyanaz mint a 4s? :)))

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#82) r3dsnake válasza Csapoati (#74) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Örülne a samsung egy ilyen buktának, mint az 5C. :D

(#83) Crafter32


Crafter32
őstag

Egy kicsit félrevezető a 5C-re azt mondani, hogy bukta. Rengeteg cég szeretne azért így "bukni".

(#84) Touch-ko válasza Paul119 (#59) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ez erdekel. Milyen velemennyel vannak rola? (Komolyan kivancsi vagyok. Ez csak egy telefon, semmi tobb szamomra)

(#85) Ádám16 válasza Csapoati (#74) üzenetére


Ádám16
addikt

20 millióval több Lumia kelt el a WP8 megjelenése óta. :D
Ez sehol sem bukta szerintem sem.

(#86) TRIvidore


TRIvidore
tag

Ja, black friday... 60k-t mèg megèrt volna újonnan (persze hûsèg nèlkül) csak kèrdès h ez h illeszkedett volna az Apple üzletpolitikàjàba...sehogy :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#87) Csapoati válasza mrlujoak (#78) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Stratégiai bukta - masszív profithányad. Szerintem valahogy kiegyeznek nagy duzzogva a dologgal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#88) mrlujoak válasza Csapoati (#87) üzenetére


mrlujoak
veterán

...valóban...

Épp ezért van róla hír. Nemár! Ha tényleg úgy menne az 5c, mint ahogy azt Apple-nél képzelték, akkor nem írna róla a kutya sem.
Ez a cikk - és a többi sem - meg sem született volna.

Az 5c nem jött be. Ennyi.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#89) Csapoati válasza mrlujoak (#88) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Darabszámilag többet vártak tőle, ez tény. De azt nézve, hogy mekkora volt rajta a profit, masszív nyereséget hozott, ráadásul az a 30 millió önmagában is szép szám. Többet vártak tőle, az nem jött be. Most meg őszintén, ki venné? Az újdonságra vágyóknak ott az i6, aki meg még 4 collon szeretne maradni, ott az 5S. Egyszerűen nincs már rá szükség. Mindezt úgy mondom, hogy nekem is ellenszenves volt az 5C megvalósítása (5 ócsítása műanyag házba, azonos áron).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#90) mrlujoak válasza Csapoati (#89) üzenetére


mrlujoak
veterán

Profitról - kevesebb, vagy több - nem is említettem semmit.

Ezt TE hoztad fel.
Stratégiai hiba volt a modell árát magasra belőni. Mivel a pontos költsége egy darabnak üzemi titok, így csak spekulálni lehet, hogy ha x %-kal olcsóbb lett volna (és így becsúszhatott volna az olcsó okostelefon ársávba) akkor a megnövekedett darabszám ellensúlyozhatta-e azt a kiesést, ami miatt kisebb lett volna a nyereség egy darabon.

Nagy valószínűséggel igen.

A népek azért csalódtak az 5c-ben, mert az olcsó iPhone "csak" olcsóbb lett az 5s-től, de nem lett annyira olcsó, hogy megérje nekik venni. Vettek/maradtak 5-ön.

Ez egy stratégiai hiba volt. Ezt a hardvert (ami ugye az újracsomagolt 5) olcsóbban kellett volna adni. Ez nagy valószínűséggel több eladást generált volna, és akkor jobb lehetett volna az eladási mutató.

A pontos számokról, meg eladásokról főjön az Apple megfelelő részlegének a feje, ettől még a modell bukás lett. Apple leírja, és vagy tanul belőle, vagy nem.
Lehet ők teljesen más konzekvenciát vonnak le a történtekből.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#91) Csapoati válasza mrlujoak (#90) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha olcsóbbra lövik, az imidzsromboló lett volna. Nem véletlen nincs olcsóbb iPhone. Na mindegy, te bukásnak gondolod, én nem, de a lényeg az, hogy Cupertinóban mit gondolnak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#92) Integrale válasza mrlujoak (#90) üzenetére


Integrale
veterán

Ha olcsóbban adták volna, akkor az lett volna amit feljebb már írtak, mégpedig, hogy az 5S-től veszi el a vásárlókat.

"Bad reklám is reklám too"

(#93) trachemysss válasza alkatraz3000 (#81) üzenetére


trachemysss
csendes tag

Nem azt mondtam, hogy ugyanaz, hanem hogy nincs lényeges különbség. Ok, hogy modernebb meg újabb, van benne ujjlenyomat olvasó meg 4G. Nálam ez nem lényeges. Ezen kívül mit tudsz csinálni az 5s-sel amit 4s-sel nem? Ettől függetlenül még nem teljesen hülyeség cserélni, mert az 5s többet ér, később többet is kapsz érte ha cserélni akarsz.

Amúgy az 5c se egy szar telefon, nekem az tetszik benne, hogy viszonylag kevés embernek van. A fehér meg a sárga még rendben van, de jobb színeket is csinálhattak volna. Biztos volt felmérésük hogy az átlag mit venne legjobban, viszont így a termék is könnyen lesz átlagos.
A hírhez: Én valahogy nem gondoltam, hogy az 5c-t örökké fogják gyártani. :) Tudtommal a sima i5-öt rövidebb ideig gyártották, mint ezt.

(#95) mrlujoak válasza Csapoati (#91) üzenetére


mrlujoak
veterán

Miért, a bevallottan levesbe menő modell nem lett imidzsrombolás?

De.

(#92) Integrale:
Lehet találgatni, csak nincs értelme. Az előrébb (mert nem mindenkinek van fentebb az idősebb hozzászólás... :U ) leírtak is csak találgatások.

Ellenben nem egyszer hallottam, hogy 5-öst vett (vagy maradt azon) mert nem volt elég olcsó az 5c, de 5s-t meg nem akart.

Lehet itt elmélkedni, hogy mi lett volna, ha.

A tény az, hogy sem az elemzők, sem az Apple nem elégedett az eladási számokkal. Annak ellenére, hogy persze ez is profitot hozott, de még nagyobb profitot szerettek volna.

Nem jött be. Ezért kénytelen leírni a modellt, és kész.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#96) Csapoati válasza mrlujoak (#95) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A "levesbe megy" szöveg a cikkíróé, ezt ne feledjük. Szépen lassan (fél év alatt) kifuttatnak egy már nem igazán versenyképes modellt. Ilyet láttunk már mindenhol szerintem. Ha akkora bukta lett volna, akkor már rég nem gyártanák. Meg kell nézni, hogy hány készüléket adtak el az i5 évében és mennyit az i5S és az i5C évében. Nos én megnéztem, 20 millióval több kelt el 5S+5C-ből, mint az 5-ből. Kérdés nyilván, hogy ez minek köszönhető, de 2013-14-ben (nyilván az i6 megjelenéséig) a kb. 170 millió eladott iPhone-ból 30 millió volt 5C. Lehet itt ismételgetni, hogy szerinted mekkora bukta volt, de ettől függetlenül a lényeg az, hogy jó kis profitot termelt úgy is, hogy elmaradt a várakozásoktól a népszerűsége. Szóval szó nincs itt kényszerűségről, hogy minimalizálják a veszteségeket, meg nem kell eladni féláron, hogy ne rohadjanak be a raktárakba (lásd pl. BB Z10).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#97) mrlujoak válasza Csapoati (#96) üzenetére


mrlujoak
veterán

Aranyos.

Se a bukta, se a levesbe megy nem tetszik.

Rendben. Telitalálat, és jól fogy az 5c.

...és akkor nincs több mondandóm. :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#98) Csapoati válasza mrlujoak (#97) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A szavak kiforgatása már jól megy, most jöhetne az értelmezés. :) Én tényekkel és számokkal jöttem.

Még valami.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#99) mrlujoak válasza Csapoati (#98) üzenetére


mrlujoak
veterán

Aztabüdösmindenit.

Véleményem van. A cikkhez. Aminek a címe is kritika.

Akkor miért vádolsz szókiforgatással, meg értelmezés hiányával?! :(((

A búbánatos életbe, hogy nem tiszteled más véleményét!

Az 5c nem jött be. Többet akartak eladni, több profittal. Ez miért ennyire nehéz? :(((

Mindenáron azt akarod hallani (olvasni), hogy igazán jó modell lett az 5c, és jól fogy?
Akkor ez nem a te helyed. Ez a cikk nem erről szól. Handrás honlapját javaslom látogatni.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#100) Csapoati válasza mrlujoak (#99) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha kifejezed a véleményed, el kell fogadni azt is, hogy más meg nem ért azzal egyet, nem pedig megsértődni az első adandó alkalommal. Inkább olvasd el, amit linkeltem, a Forbes írója elég jól megfogalmazza amit többen is próbálunk magyarázni itt - sajnos hiába. Nyilván mindig mindenki többet akarna eladni, ez nem mehet a végtelenségig. Handrás meg egy elvakult .... (ide mindenki azt képzel, amit akar :) ) - az Apple-ből él, így lehet nézni az írásait.

Nem, nem jó modell az 5C, de úgy látszik nem olvastad el teljesen amiket írtam:

a lényeg az, hogy jó kis profitot termelt úgy is, hogy elmaradt a várakozásoktól a népszerűsége.

Mindezt úgy mondom, hogy nekem is ellenszenves volt az 5C megvalósítása (5 ócsítása műanyag házba, azonos áron).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.