Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Hasznos cikk pont füllhallgató vásárlás elott állok ,de nagyon nagy hiba hogy nincs hangerő szabályzó,így kiesett a versenyből .

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nem gondoltam volna, hogy egy fülhallgatóért ennyit kell fizetni... amit a telefonokhoz alapból adnak, mind szar? Iphone, Sony, Samsung?

(#3) Danny750 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Danny750
őstag

Kinek milyen igényei vannak...
Sony és Samu fulesei már bőven vállalható minőséget hoznak...

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#4) INGJOKE válasza Danny750 (#3) üzenetére


INGJOKE
veterán

A régi kocsimban nem volt , a cégesben meg full foss minőségű a kihangosító én több órát beszéltem hazafelé asszonnyal az iphone-on is és nem volt vele semmi baj, de szerencsére a következő telom sony, vagy samu lesz akkor az még jobb lesz.. szupcsi... :C :DD :))

(#5) Simi87 válasza SonyNex7 (#1) üzenetére


Simi87
senior tag

nekem is ezért esett ki a versenyből, alig hogy bekerült pedig. :O

(#6) Bocha válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Egyáltalán nem rosszak azok sem, az EarPod szerintem például egy nagyon jó kialakítású, kényelmes modell, illetve bizonyos stílusokhoz a Sony és Samsung gyári fülhallgatói is elég jók.

Ez az árszint inkább azoknak szól, akik nagyon sokat hallgatnak zenét útközben, a jó zajszigetelés, a kényelem fontos számukra, a zenei minőséget pedig nem az interneten itt-ott fellelhető zenékkel azonosítják. Persze ez még nem az a szint, amihez már külön lejátszó és valamilyen veszteségmentes formátum kell, de itt már elég szép tere van a hangoknak, jól elkülöníthetők a hangszerek stb.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) INGJOKE válasza Bocha (#6) üzenetére


INGJOKE
veterán

Aham kösz a kielégítő választ... akkor a class fm-hez nem kell nekem ilyen fülhallgató. :)

(#8) Simi87 válasza INGJOKE (#7) üzenetére


Simi87
senior tag

Class fm? :F
kereskedelmi rádió?
Ahhoz pont mindegy milyen fülest veszel, agyontömörített mp3-akat játszanak.

(#9) Xaels


Xaels
félisten

Jó gyors kis teszt lett. Irigykedem is kicsit mert szemezgetek vele. Mostanság sajnos spórolás miatt többet vagyok tömegközlekedésre kárhoztatva, ezért nagyon hiányzik a Monitor.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#10) Lacopapi válasza Bocha (#6) üzenetére


Lacopapi
addikt

Az EarPod csakugyan egy kifejezetten jó hangképű füles,de a jelenlegi tesztszereplővel ellentétben,nagyon kevéssé szűri ki a háttérzajokat.Aki sokat buszozik,metrózik, nem biztos,hogy jó neki,bár nekem nincs gondom ezzel. Az árazás elsőre és "hallatlanul" erősnek tűnik,de elképzelhető,hogy csakugyan hozza az ehhez a szinthez tartozó különbséget. Remélhetőleg beszivárog - nem árt kis frissítés füles fronton.
Viszont a hangerőszabályzás hiánya bizony (ha már headset) ,bizony hiba,illetve kellemetlen hiányosság.

[ Szerkesztve ]

(#11) Simi87 válasza Lacopapi (#10) üzenetére


Simi87
senior tag

én kb. 5 perc sétára lakok a munkahelyemtől, erre tökéletes az earpods, csak már kicsit unom.

(#12) Lacopapi válasza Simi87 (#11) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nálam a Brainwavz Alpha is szépen muzsikál,pedig árban messze van ezektől,néha lehet találni gyöngyszemeket....ha unod,hát válts,egyébként ez a Marshall kifejezetten elgondolkodtatott,de kintről rendelni nem nagyon merek ilyesmit,ennyiért pláne,nehogy fake legyen a cucc,aztán nézhetek kifele a fejemből. Sonyval már jártam így :(
Egyébként többnyire jazzt,vagy akusztikus zenét hallgatok,úgyhogy a tesztelt füles sztem jó lenne - no majd meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#13) tresh


tresh
addikt

Hazai viszonylatban az EQ nélküli változat feltehetően 20-25 ezer forint körül lesz, ha és amikor eljut hozzánk.

Ez csak nekem fura mondat szerkezet amúgy jó cikk :R

(#14) Simi87 válasza Lacopapi (#12) üzenetére


Simi87
senior tag

Van még AKG-m, meg Marley fülesem is, de az earpods a kedvencem. nem találtam semmit mostanában, ami tetszene, ezen kívül.

(#15) Xaels válasza Lacopapi (#12) üzenetére


Xaels
félisten

A Marshall-nak van saját webboltja, ők csak nem küldenek kamu darabot :D

Egyébként nem értem ezt a hangerő gomb mizériát, pláne mert az okozhat anomáliákat(khmm Apple). Magam részéről ritkán állítom a hangerőt, akkor meg nem okoz gondot benyúlni a zsebembe megnyomni, vagy az 1gombossal is meg lehet oldani.

(#13) tresh: boltban nem nagyon szoktak lenni, talán a Major-ból volt pár helyen, de a többi nem igazán. Viszont a Muziker webshopjában szerintem hamarosan elérhető lesz. Ott a Monitor és a Minor is fent van.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16) #71562240 válasza tresh (#13) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lehet, hogy másnak is fura, de ez nem a mondatrész hibája, mert az stílusos és pontos.

(#17) tresh válasza #71562240 (#16) üzenetére


tresh
addikt

Nem is mondatrész hibája ként gondoltam én se csak fura ezt így olvasni látni :R

(#18) Bocha válasza #71562240 (#16) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Sosem keresett meg minket egy cég sem, hogy Marshall fülest adnának tesztelni. Itt-ott lehet kapni a termékeiket, de ez igazából nem biztos, hogy azt jelenti, hogy ez is megérkezik majd, ezért írtam ilyen furcsán. Mindenesetre felveszem velük a kapcsolatot, az biztos.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#19) Lacopapi válasza Xaels (#15) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nem létfontosságú,ez tény,ezért is írtam "ha már headset",tekintve,hogy ennél már meg van szakítva a kör,nem nagy ügy egy kis pluszt hozzátenni.Néha jól jön telefonáláskor is,kényelmi értéke pedig egyértelmű.Zsebben hordva kicsit macerás a hangerőállítás és nem minden szám van ugyanazon a hangerőn....de abban egyetértünk,hogy enélkül azért van élet a földön :D

(#20) tjb007


tjb007
nagyúr

A Marshall Headphones nem a Marshall Amplification (az eredeti, az angol) egyik divíziója. A Marshall Headphones a stockholmi Zound Industries tulajdonában lévő brand (mint amilyen az Urbanears, a Coloud, és a Molami is), tehát nem az angol cég gyártja ezeket a fej- és fülhallgatókat (persze azért együttműködnek velük, szóval némi közük van azért hozzá). Gyakorlatilag 80-85%-ban egy svéd termék.

Bocs, hogy belevaúztam, de a Coloud márkát is mindenki a Nokiának tulajdonítja, pedig nem sok közük van hozzá. Gondoltam jobb ezt is tisztázni.

[ Szerkesztve ]

(#21) #71562240 válasza Bocha (#6) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem írtad furcsán, ezt így jó írni.
Köszi a bemutatót, egy helyesbítést adnék.
A Marshall fej-/fülhallgatók kapcsán természetesen jogos és fontos a Marshallra hivatkozni, de nem gyártóként. A Marshall Headphones ugyanis a svéd Zound designcég egyik termékvonala, "magyarul" labelje, hasonlóképpen mint az Urbanears és a Coloud. A Zound gyártja-gyártatja, a Marshall a nevét, Jim Marshall szignóját ill. feltehetőleg tervezési-fejlesztési együttműködést, konzultációt ad az üzletbe. (Persze lehet egy kis kereszttulajdonlás is a jó kapcsolat kedvéért.)
A Marshall Headphones tehát egy Zound Industries részleg.
Szerk.: Látom, már elkéstem a helyesbítéssel. De így legalább nagyobb a nyomatéka, hehe.

[ Szerkesztve ]

(#22) Lacopapi


Lacopapi
addikt

ENNYI az annyi,nem olyan vészes,pláne ingyenes szállítással...

(#23) #71562240 válasza Lacopapi (#22) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt is jó tudni, hogy a három korábbi típusuk közül a hazai kereskedelembe bekerült Majort és Minort lehetett-lehet sokkal olcsóbban is kapni, mint a gyári listaára. Érdemes lehet tehát kivárni egy kicsit, és nem rögtön a gyártótól venni.

(#24) Lacopapi válasza #71562240 (#23) üzenetére


Lacopapi
addikt

No nem akartam rögvest beleugrani,csak a kíváncsiság vezérelt :D

(#25) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Iphone 5s-t használok meg a gyári EarPods fülest.
Nekem tökéletesen megfelelne a hangzása csak az a baj hogy 30m-ekként kiakar esni a fülemből mindig igazítani kell.Ezert kell szereznek egy másikat úgy döntöttem most veszek egyszer egy igazi minőségi darabot monster dnat,akg k375-öt néztem eddig,de meg nem tudom melyik lesz.

(#26) User64476 válasza SonyNex7 (#25) üzenetére


User64476
őstag

Hú az az eq mekkora parasztvakítás 20 euróért! Két 5 filléres passzív alkatrész lehet, ami levesz a középből és a magasból...

Boccs nem válasz akart lenni...

[ Szerkesztve ]

(#27) Mura


Mura
csendes tag

Nem tudom, hogy miért, de a legtöbb gyártó "agybadugós" fülhallgatókat ad a telefonokhoz, nekem pedig egyszerűen nem maradnak meg a fülemben (mindegy, hogy mekkora "dugaszt" rakok rá). Valószínűleg valami fura formája van a hallójáratomnak.

Mindenesetre eddig csak azok a fülesek jöttek be, amik a fülkagylóban "támaszkodnak" meg, olyannal gyáriban pedig még nem találkoztam, csak a jobb fülhallgató-gyártóknál. A zajszűrésük általában lényegesen gyengébb, mint a bedugós változatnál, de tudom hosszabban is hordani (nem esik ki, nem fáj...). Eddig a Sennheiser MX685 jöt be a legjobban kényelemben - de nyitott vagyok minden javaslatra.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#28) bteebi válasza INGJOKE (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Nagyjából igen. Persze igényfüggő.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) Xaels válasza Mura (#27) üzenetére


Xaels
félisten

Hát ha már Marshall cikk, akkor a Minor az nem az az agybadugós fajta.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#30) Nigér válasza Xaels (#29) üzenetére


Nigér
őstag

Ez meg az emblémán kívül ugyanaz, van nekem is egy.
(Igaz én még anno 15k-ért vettem)
És gazdaságosabb deal is lenne.
[link]

(#31) blattida válasza Xaels (#29) üzenetére


blattida
nagyúr

Hallójáratba hatol ez is, így agybadugós, függetlenül attól, hogy milyen mélységig teszi. Nem a méret a lényeg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32) Nigér válasza blattida (#31) üzenetére


Nigér
őstag

Ez ugyanolyan earbud csak más a kialakítása, dizájnja.
.

(#33) #71562240 válasza blattida (#31) üzenetére


#71562240
törölt tag

Á, a Minor nem hatol sehova, az csak egy earbud. Van egy nagyon enyhe csőrkezdemény-utánzata, ami szerencsés fülforma esetén egy kis felfekvést biztosít, de nem hatol sehova - sajnos emiatt a hangja is tipikusan earbud, tehát komolyan vehetetlen.

(#34) blattida válasza Nigér (#32) üzenetére


blattida
nagyúr

Igazatok van, én vagyok vak. :W :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35) FazekasOS


FazekasOS
csendes tag

Én régebben nézegettem füleseket a felső kategóriában (kb. fél éve). Akkor nekem a legszimpatikusabb a Bang and Olufsen fülesei voltak. Többen írták az EarPods-ot, ezt én még a Bang and Olufsen füles után is ha használom, szeretem.

(#36) User64476 válasza Mura (#27) üzenetére


User64476
őstag

Nálam pont fordítva van, csak az agybadugós marad meg a fülemben, a beakasztósok mind kiesnek... :)

(#37) Menslee


Menslee
tag

Volt Marshall fejhallgatóm, nem rossz dolog az. De ilyen árban én egy Shure SE215öt néznék először :)

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#38) fi:zi'k válasza Menslee (#37) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Inkább stílusban nyerők a Marshall cuccok, kvázi kiegészítőként. Bár szerencsére a hangjuk is legalább vállalható.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39) #16820480 válasza fi:zi'k (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

A divatozós márkák közül még a Marshall az, ami kicsit a hangzásra is figyel, a Majornak elég kellemes és hallgatható hangja van, persze nem kifejezetten olcsó, de valahol a nevet és kinézetet is meg kell fizetni.

(#40) #33253120 válasza Mura (#27) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem túl száraz a bőröd. Próbáld meg, hogy bekened a kezed kézkrémmel, és amikor már úgy tűnik beitta teljesen akkor összefogdosod vele a gumiharangot. Pont jó lesz.

(#41) spawn21


spawn21
veterán

Nagyon jó teszt. Nekem szimpatikus a brand.

Nem fogtok a közeljövőben RHA tesztet írni? Elég brutál füleseket adtak ki mistanában.

iPhone 13p

(#42) Menslee válasza fi:zi'k (#38) üzenetére


Menslee
tag

Tőled volt a Marshallom is egyébként :))

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#43) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó fülhallgató, a leírás alapján, de miért hiányzik a hangerőszabályzó gomb? Ilyen árkategóriánál azért ott kellene lennie.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) #71562240 válasza Kékes525 (#43) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Ilyen árkategóriánál azért ott kellene lennie." Vagy inkább éppen a kategória miatt (is) elvárható, hogy ne legyen.

(#45) Kékes525 válasza #71562240 (#44) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt azért indokold meg.
Olcsóbbak esetében is elvárható hogy legyen hangerőszabályzó, sőt sok esetben van is. Vagy szerinted az rontja a minőséget? :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) davidsone


davidsone
addikt

szép, minőségi darab

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#47) #71562240 válasza Kékes525 (#45) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hogy-hogy szerintem?

(#48) Kékes525 válasza #71562240 (#47) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nem ismered a jelentését, akkor nézd meg a magyar értelmező szótárban. Azért felesleges írnod, hogy indoklás nélkül kötözködj.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49) #71562240 válasza Kékes525 (#48) üzenetére


#71562240
törölt tag

Költői kérdés után "költői" feltételezés...

(#50) Kékes525 válasza #71562240 (#49) üzenetére


Kékes525
félisten

Rettenetesen humoros vagy. :DDD Igaz, ha érdemben nem tudsz mit írni...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.