Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Szőröstalpú válasza wwenigma (#99) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Igaziból nem teljesen értem, hogy hogy működik ez az on_finished dolog, de a példában a set_direcotry és az execute=mv fel van cserélve, szerintem érdemes lenne megpróbálni úgy is (raadásul én inkább teljes úttal kiírnám a könyvtárakat - bár ha létrehozás sikerül, akkor ez valszeg nem baj)
Megpróbáltam az update-et (elvileg ./configure; make; make install kellene, hogy legyen), de hömbölgött, hogy neki 0.12.5-ös libtorrent kell, de mivel a tárolóban csak 0.12.0 van, ezért itt feladtam :B Egyébként miben jobb a 0.8.5 mint a régebbiek (tudtad, hogy a harby-ban csak 0.8.0 van?).

privatposta: szerintem állj neki nyugodtan (esetleg előtte egy virtualboxban lehet gyakorolni :) )

[ Szerkesztve ]

(#102) privatposta válasza Szőröstalpú (#101) üzenetére


privatposta
tag

ja, de mi lesz belőle...azt már nem tudom, egyébként a gép speciális kicsike.
Ez is lett volna kérdés, hogy mi a min. rendszer követelmény, ill. mi az a samba. ill. fel kell e azt tenni ill. sok más:-)

(#103) Szőröstalpú válasza privatposta (#102) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Ha kis gép, akkor gondolom, nem nagyon lesz más rajta, úgyhogy nem gond, ha elrontod :)
Nálam egy P3-733-on fut a dolog, és kb 200MB memóriát fogyaszt (és más is van rajta). Ezt azért nem nehéz mostanában űberelni :)
A samba egy fájl és nyomtató megosztó szolgáltatás. Ahhoz kell, hogy a letöltött fájlokat könnyen el tudd érni más gépekről (fel tudd csatolni mondjuk windows alá). Ha más módon el tudod érni, akkor végülis nem kell felrakni (de ez tűnik a legegyszerűbbnek, úgyhogy szerintem nem érdemes kihagyni)

(#104) privatposta válasza Szőröstalpú (#103) üzenetére


privatposta
tag

na, meguntam

nem megy és azok a parancsok sem működnek, mert ez egy másfajta linux lehet. Nincs benne tapasztalatom...

(#105) Szőröstalpú válasza privatposta (#104) üzenetére


Szőröstalpú
tag

A parancsok azok teljesen ubuntu (talán még 8.04 is) specifikusak. Milyen rendszer van a gépen? (cat /etc/*-release jó eséllyel megmondja)

(#106) wwenigma válasza Szőröstalpú (#101) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hmm, ha csak egy single file, azt athelyezi, viszont ha konyvtarban van, azzal mar nem bir.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#107) Szőröstalpú válasza wwenigma (#106) üzenetére


Szőröstalpú
tag

A ~/rtorrent.rc -ben meg lehet adni egy logfájlt (aminek eddig sok értelmét nem láttam, mert kizárólag ez az utasítás logolódik benne, de ugye ez nekünk most pont jó :) ). Szóval

execute_log = /home/pistike/rtorrent.log

ezt tedd bele, és nézd meg, hogy mit akar csinálni a végén. Nekem ilyen van benne:

---
mv -u /z/Downloads/.downloading/ubuntu-8.04.2-server-i386.iso /z/Downloads/
---

--- Success ---

(#108) wwenigma válasza Szőröstalpú (#107) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Köszi, elqrtam az egyik könyvrát nevet... már csak azt kutatom, hogy befejezettként jelölje meg. :) Most csak siman megall, athelyezi es nem jelzi hogy kesz van, csak ugy, hogy nem lehet ujra elinditani.

Ja, meg az ütemezés, egyszerre hány torrent fusson(UL/DL), mikor alljon meg a seed (ezt mar kapizsgalom a progi oldalarol). :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#109) Szőröstalpú válasza wwenigma (#108) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Hol jelölje meg befejezettként? A webes felületen mondjuk asszem tényleg nem írja ki, hogy végzett, csal a done oszlopban lesz 100%, meg a remain lesz üres (mondjuk tényleg lehetne egyértelműbb, de arra végülis ott vannak a fülek)
A seed arányt tényleg elég furcsán lehet beállítani, és csak globálisan lehet, nem torrentenként, úgyhogy én ennyiben is hagytam

(#110) Kommy válasza Szőröstalpú (#103) üzenetére


Kommy
veterán

Hát akkor az é gépemet még egyszerűbb űberelni egy p2-400 -as 6 GB-s vinyóval + 1 80 GBs usb-s külső vinyóval, sajnos a hash check nagyon megfogja.

(#111) gyulimali


gyulimali
csendes tag

Nekem az apache mindenáron a 127.0.1.1 címre akaszkodik rá.
a ...apache2 restart eredménye:
"apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for servername" [OK]
Ja, és egy másik gépről akarok belépni firefoxszal, és 404 a hiba...

[ Szerkesztve ]

(#112) Szőröstalpú válasza gyulimali (#111) üzenetére


Szőröstalpú
tag

127.0.1.1 különösebben nem gond, a 127-tel kezdődő címek mind helyiek.
Az apache panaszkodása sem lényeges, az zavarja, hogy nincs rendesen megadva a gép neve, de attól még működik.
Viszont a 404 az érdekes. A /var/www/rtgui létezik? http://x.x.x.x/rtgui címen próbálkozol? Esetleg megnézheted az apache logjait a /var/log/apache2 könyvtárban, hátha van bennük valami érdekes.

(#113) gyulimali válasza Szőröstalpú (#112) üzenetére


gyulimali
csendes tag

Viszont a 404 az érdekes. A /var/www/rtgui létezik? http://x.x.x.x/rtgui címen próbálkozol? Esetleg megnézheted az apache logjait a /var/log/apache2 könyvtárban, hátha van bennük valami érdekes.
Szóval, cska, hoyg jól értem-e:
Adott a szerver. Nevezzük mondjuk Heinekennek és egy windows-os gép, legyen mondjuk AranyAszok.
Az AranyAszokrol Firefox alatt akarok belépni a szerverre (Heineken) és a címsorba írom be a következőket: http://torrent/rtgui/.
1. érdekes: a screen nem indul el minden újraindításkor...
És a logfileját sem lelem...
2. Ha a 127.0.01/rtgui/, vagy 127.0.0.1/torrent/rtgui vagy ugyanezek 127.0.1.1... változatait próbálom beírni, akkor már nem 404 van, hanem üres képernyő.
3. Apache2 log:
access.log: az utolsó bejegyzés: 127.0.0.1 - - [11/aug/2009:00:40:17 +0200] "OPTIONS * HTTP/1.0" 200 - "-" "Apache/2.2.8 (Ubuntu) PHP/5.2.4-2ubuntu5.6 with Suhoshin-Patchmod_scgi/1.12 (internaldummy connection)"
// mondjuk ebből mintha azt szűrném le, hogy most éppen vmiért nem megy az apache... //
error.log: [Tue Aug 11 21:25:12 2009] [notice] Apache/2.2.8 (Ubuntu) PHP/5.2.4-2ubuntu5.6 with Suhoshin-Patchmod_scgi/1.12 configured -- resuming normal operations
Ez a két log van a könyvtárban, remélem, ez érdekes...

(#114) Szőröstalpú válasza gyulimali (#113) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Ha a heineken-en en fut az rtorrent, akkor a http://heineken/rtgui címen tudod elérni. Azt, hogy az AranyAszok-ról látszik-e a heineken pl egy pinggel tudod kipróbálni (ping heineken). Ha nem működik, akkor valószínűleg fel kell fenni a \windows\system32\etc\hosts fájlba a szervert. Ehhez meg kell tudni a címét, amit úgy kaphatsz meg, hogy a szerveren beírod, hogy

ifconfig|grep "inet addr"

A nem 127-tel kezdődő cím lesz az. A 127-es címek azok mindig azt a gépet jelölik, ahol kiadod az adott parancsot. Azaz ha az AranyAszok-on http://127.0.01/rtgui/ -et írsz a böngészőbe, akkor az AranyAszok-on keresi a webszervert (és azon belül is az rtgui könyvtárat).
Miből látszik, hogy a screen nem indul bootkor?
Az apache log fájljai rendben levőnek látszanak. Az error.log-ban a hibák vannak, de amit idemásoltál, az csak az indulást jelzi, nem hiba. Az acces.log az pedig a kéréseket logolja, viszont az utolsó bejegyzés majd egy napos, ami azt jelzi, hogy senki nem zargatta a szervert az utóbbi 21 órában, ami a fen leírtakat erősíti.
Az általános logfájlok a /var/log/syslog és a /var/log/daemon.log Ezeket esetleg érdemes megnézegetni.

(#115) gyulimali válasza Szőröstalpú (#114) üzenetére


gyulimali
csendes tag

No, igazad van, a 127 tényleg loopback.
a http://heineken/rtgui működik, egészen addig, amíg akarok csinálni vmit a torrenttel, mondjuk STOP, akkor ez a hibaüzenet jön le:
Parse error: syntax error, unexpected '.', expecting T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM in /var/www/rtgui/control.php on line 92

Ami különösen annak a ténynek a fényében vicces, hogy a control.php öszesen, kommentekkel együtt 67 soros a gépen.
Ja, és a rtorrent nem indul el automatikusan a géppel, login után sem. a "screen -r rtorrent" parancsra azt mondja, hogy nincs képernyő, amit visszaállíthatna, és a grep sem ad vissza találatot.

(#116) Szőröstalpú válasza gyulimali (#115) üzenetére


Szőröstalpú
tag

A 92. sor nekem pont az, ahol a bugot kell javítani. Szerintem szedd elő az eredetit, és próbáld meg kézzel kijavítani.
rtorrent nem indul: az /etc/init.d -ben levő scripttel sem? ha csak simán kiadod az rtorrent parancsot, úgy sem?

(#117) gyulimali válasza Szőröstalpú (#116) üzenetére


gyulimali
csendes tag

No, megvan a hiba oka... Én a bug javításakor a link alatt lévő szöveget írtam be, de olyan furcsa jelek voltak benne, hogy "&"-nek néztem, holott "$" volt az.
Szóval, nem a ponttal volt a baja.
Már szépen indul/megáll, stb.
De még mindig nem indul el a géppel a rtorrent.
pedig megcsináltam mégegyszer, ami le van írva.
de bootup-kor azt írja, hogy:
"cannot find readable session directory ./torrent/.downloading/rtorrent.session from config /home/<loginnév>/.rtorrent.rc check permissions"
...És a megoldás:
a "./torrent/.downloading/rtorrent.session" helyet a "/home/<loginnév>/.downloading/rtorrent.session" hellyel kell kicserélni. És máris elindul restart után...
Mostmár csak a biztonságot kellene növelni, hogy a vadonból is elérhető lehessen...
Ja, és nagyon köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#118) Szőröstalpú válasza gyulimali (#117) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Ugye nem azt akarod mondani, hogy begépelted a parancsokat? :Y (direkt azért vannak kiemelve, hogy lehessen copy/paste-elni)
Biztonság témában ajánlom wwenigma megoldását. Nálam mondjuk úgy van, hogy a routeren fus ssh server (5190-es porton, hogy a céges tűzfal is engedje :) ), és azon keresztül port forward erre a szerverre.

(#119) #13260800


#13260800
törölt tag

Köszönöm ezt a remek leírást :) Eddig én nem szarakodtam az RTGUI -val. De most vettem a fáradtságot és az itthoni ubi szerveremre feltelepítettem. Elsőre pöc röf működik!
Frankó leírás! :R

wwenigma ötletével fejeltem még meg.

[ Szerkesztve ]

(#120) lezlie74


lezlie74
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon frankón működik a cuccosom a leírás alapján. Jelen pillanatban az asztalom mellett használom, de kiszeretném tenni a garázsba, és nem akarok kábelezni. Vettem egy TL-WN321G-t és ezt kellene beállítanom valahogyan, de nem boldogulok vele.
Esetleg valaki letudná írni, hogyan kell beállítani, hogy wifi-n keresztül kapcsolódjon a routeremhez a server. Csak konzolos módban
szeretném használni.

(#121) Szőröstalpú válasza lezlie74 (#120) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Hááát, még nem kofigurlátam usb-s hálókártyát, de én erre indulnék el.

(#122) lezlie74 válasza Szőröstalpú (#121) üzenetére


lezlie74
csendes tag

Köszi szépen. Megpróbálom, bár, így első ránézésre nekem kicsit bonyolultnak tűnik :) Legfeljebb "beruházok" 30m UTP kábelbe :DD

(#123) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Jó írás. :R
És Ubuntu 10.04Lts Server-re is jó a leírás, nagyon apró dolgok mások csak, például sreen már telepítve van. Célszerű teljesen ezen leírás szerint haladni, okos Ubi szól, ha nem kell a lépés. Egy kis gondba szaladtam bele csak a telepítés közben, samba újraindítása nem megy, helyette sudo halt és gép ismét elindít. A végeredmény viszont teljes siker.

(#124) Szőröstalpú válasza Stirlitz (#123) üzenetére


Szőröstalpú
tag

10.04-ben módosult, hogy hogy lehet egy service-t kezelni. Az eddigi sudo /etc/init/samba restart helyett sudo service smbd restart lett (nekem az első jobban teszik, mert lehet a tab-ot használni a parancs beírása közben, míg most pontosan kell tudni a nevet)
hümm, most nézem, hogy az rtgui is bekerült a repository-ba, lehet, hogy érdemes aktualizálni a cikket :U

[ Szerkesztve ]

(#125) JoeFromHun válasza Szőröstalpú (#124) üzenetére


JoeFromHun
csendes tag

Hello!

Lesz a cikknek aktualizált változata?
Megköszönném.. de gondolom nem csak én.
Mert szeretnék csinálni egy ilyen kis gépet.

Köszönöm előre is a fáradozásodat!

Üdv!

(#126) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A cikk írása után másfél évvel - mert most kattamtam rá erre :D - és is megcsináltam a leírtak alapján és szépen működik! :K (igaz még csak virtuálisgépen, ubuntu server) Az elkészítési idő tényleg nem volt több mint egy óra. SSH Screen Samba rtorrent működik, win alól elérem a linuxos fileokat, bár azt nem próbáltam hogy resartál automatice elindul e az rtorrent. Felmásoltam a gépre egy torrentet és egyből elkezdte tölteni ami látszott az rtorrentben és a webes felületen is. :C :DD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#127) bcd86h


bcd86h
csendes tag

Nagyon hálás vagyok ezért az irományért!
Most kezdem az ismerkedést a LINUX-al, és be kell hogy valljam, egyre jobban tetszik.
Ubuntu 11.10 Szervert kezdtem el tanulmányozni és hát :R

Amit szeretnék az rtorrentes részhez hozzáfűzni, hogy a 0.8.7-es verzióban már nem működik az "on_finished" parancs, a program indításakor kiírja hogy does not exist, de erre is van megoldás(mert miért is ne lenne :DD ), tehát az on_finished helyet a köv kell:

system.method.set_key=event.download.finished,move_complete,"execute=mv,-u...stb.

Nem tudom, hogy a szerző figyeli-e még ezt a topicot, ha igen, akkor frissíthetné a leírást az újonnan érkezők számára! :D

Köszönöm még egyszer a lehetőséget!

Üdv.
M.

[ Szerkesztve ]

(#128) kovgab


kovgab
aktív tag

UP :R
nekem való cucc egy LCD amputált ASUS EEE 1000H hoz pont jó is lessz.

Ká Úr

(#129) bcd86h


bcd86h
csendes tag

Ubuntu 11.10 Servert használok. A következő hiba lépett fel:
Amikor az rtorrent-et be szeretném tenni, hogy a rendszerrel induljon együtt, a következőt írja ki:

update-rc.d

De ami az érdekes, hogy a Desktop verzióval ez a hiba nem jött ki. Legalább is nem tűnt fel, mert ott automatikusan el is indult a rendszerrel.

Hogyan lehetne a hibát kiküszöbölni?

[ Szerkesztve ]

(#130) bugizozi válasza bcd86h (#129) üzenetére


bugizozi
őstag

szvsz az ubuntu topicban előbb kapsz választ ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.