Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vgergo


vgergo
aktív tag

Remek írás, nemsokára szükségem lesz rá. Mondjuk lehet, hogy addigra meggondolom magam és FreeNas-sal fogok próbálkozni.

(#2) Enton


Enton
addikt

Jó kis írás! Grat.
De ha én csinálok fel/le töltő gépet arra win-t akarok mert ha valami baja lesz távolról könnyebben rendberakom.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Remek leírás, bár némi Linux alapú operációs rendszer kezelési alapismereteket feltételez. Nekem ezzel semmi gondom nem is lenne, de biztosan egyes olvasókban felmerül a kérdés, hogy mi a ***ról beszélsz Te meg ittennék. :D

<-ƘƘ->

(#4) Szőröstalpú válasza Kendek (#3) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Ha az ember fel akar telepíteni valamit, akkor nem árt, ha egy kicsit ért hozzá (legalább azt megérti, hogy az adott parancsnak mi a célja).
Mindenesetre a fentiek úgy készültek, hogy VirtualBoxba felraktam next/next/finish módon egy ubuntut, majd lejegyeztem a parancsokat. Akár lehetne belőle csinálni egy sciriptet, amit csak le kell futtatni :) Ha valaki nem irtózik a konzoltól, akkor szerintem nem sokkal bonyolultabb, mint egy freenast felrakni.

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nahát. Már szerda? :F :D

Első gondolatom az írásról: jó! :)

Második: kicsit rtorrent fókuszú. Ami nem baj, csak a telepítés konfiturálás részt egy kicsit hiányoltam. (Linux) Bár akkor 4* ilyen hosszú lenne. Esetleg pár egyszerű hótut linkelhetsz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) tsii_H válasza Kendek (#3) üzenetére


tsii_H
tag

mer kellene hozza linuxos alapismeret? sztem attol hogy valaki nem tudja mire jo a wget, a chmod, stb.. attol meg begepelni betudja. pont azer jo az iras mert egy laikus is megcsinalja lepesrol lepesre azt kesz. vagy lehet csak igy egyertelmu, hogy tudom mi micsoda :F sztem max ott bukik el az illeto, hogy ha felrakja a linuxot, es valami problem adodik a net configgal. az ma alapbol gatya akkor. amugy ha azzal nincs baj akkor csak potyog, es jo lesz.

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teljesen korrekt :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) bambano válasza tsii_H (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Aki azokat a sed scripteket begépelgeti úgy, hogy nem tudja, mit csinál, azt értheti meglepetés:))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Szőröstalpú válasza Vladi (#5) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Hamar elment az idő :D
A telepítéssel direkt nem akartam foglalkozni. Mint írtam, teljesen alap konfiguráció, még az ssh szervert sem rakattam fel (ugye van egy alapmenü, pár dolgot ki lehet választani).
Az, hogy rtorrent fókuszú lenne, csak optikai csalódás ;) . Egyszerűen tovább tartott bekonfigurálni, mint a sambát vagy az rtguit.
Beraktam egy linket egy install tutorialra, de szerintem felesleges, mert tényleg elég egy alap telepítés (pl a linken több partícióra szedi szét a rendszert, ami szerintem felesleges)

(#10) rtom


rtom
senior tag

Naggggyon jó, pont ilyenre van szükségem, bár még csak a gép építésénél tartok (PIII 600-as cerka, 256 Mb RAM), de ide is eljutok egyszer, úh. jól jön. :R

Eddig ezzel szemeztem, de még nem próbáltam: ebox.

Szeretnék LDAP-t és user jail-t is csinálni a samba-n, ezekről is írhatnál :DDD

(#11) GrandeP


GrandeP
őstag

Viszály szítás nélkül....

Ez "dúrván bonyolult" egy .... -hoz képest!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#12) Szőröstalpú válasza bambano (#8) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Remélem, a sed-es scripteket senki nem áll neki begépelni :Y (btw nem is bonyolultak)
Egyébként gondolkoztam rajta, hogy ezeket hogy írjam le, és - mivel nekem ez a legszimpatikusabb forma, mert ki is derül belőle, hogy mit akarnak csinálni, viszont elég kopizni őket, így nem lehet félreérteni, ezért - ez maradt. Lehet, hogy kicsit több szöveges leírás kellene hozzá? Valaki, aki esetleg végig is csinálta már? :U
LDAP még soha nem kellett (megbízok magamban, és mindenhez jogom van :) ), ezért nem tudom, hogy kell beállítani :B Az az ebox érdekesnek néz ki, de ugyanaz a véleményem, mint a freenasról: amig lefedi az igényeidet, addig remek, és érdemes használni. De ha ezen túlmutatnak, akkor már inkább csak hátráltatni fog, mint segíteni.

Ööö, mihez képest "dúrván bonyolult"? Szerintem az a bonyolult, amit nem ismer az ember.

(#13) Kendek válasza tsii_H (#6) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogy érted, hogy nem kell alapismeret??? Hiszen még csak az sincsen leírva, hogy hova kell írni a parancsokat, csak ott van, pl. rögtön az elején, hogy "Ha még nincs ssh szerver installálva, akkor kezdjük azzal. sudo apt-get install openssh-server" Egy Windows-os felhasználónak finga sem lesz, hogy mit kell ezzel most aztán csinálnia, nem tudja, hogy létezik egyáltalán parancssor, vagy, hogy azt hol találja meg. Nem beszélve a parancsok jelentőségéről, hogy mi az a sudo, apt-get install, stb..
Na erre meg, hogy "/usr/share/doc/rtorrent/examples/rtorrent.rc" aztán banbán bámulhat a Wines rendszer struktúra után.
Arra az állítsuk be a következőket, meg azt hiszen idegösszeomlást kap. :DDD
De igazából nincsen ezzel semmi gond, hiszen a címben benne van, hogy Linux-ról lesz szó.

<-ƘƘ->

(#14) bambano válasza Kendek (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem válasszuk szét azt a két kérdést, hogy kell-e hozzá alapismeret és hogy ez az alapismeretet a szerző beleértette-e a cikk témájába.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) bambano válasza Szőröstalpú (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt nem értem, minek akar valaki ldap-ot egy letöltő szerverre. De meghallgatom, ha elmondjátok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Kantorpe válasza bambano (#15) üzenetére


Kantorpe
tag

Nekemis ezen akadt meg a mutato.
Enis kivancsi vagyok. :)

Cikk jo, aki meg nemismeri a putty -t az rakjon egy xp-t es legyen vele boldog.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#17) Szőröstalpú válasza Kantorpe (#16) üzenetére


Szőröstalpú
tag

ldap szerintem csak része lehet valami rendszernek (nálam is van nyomtató meg tunerkártya a gépben, másnak nyilván más igényei vannak)
A telepítést azért sem nagyon eröltettem, hogy ezzel talán sikerül belőni a szintet: aki a telepítést meg tudja oldani magától, az azért (ha nem is érti meg teljesen, de) szerintem végig tudja csinálni.
Egyébként aki nem látott windowst, annak egy HKLM/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run lehet rémítő (vagy csak ismeretlen). Vagy hogy egér nélkül használhatatlan a rendszer :DDD

(#18) hcl válasza Szőröstalpú (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hallottam én már informatikustól olyat hogy a Linux azért szar mert parancssorozni kell benne.

Aztán elmeséltem neki hogy a munkahelyemen a winnyózban majdnem ugyanannyit gépelek mint kattintgatok, de nem hitte el.

(Korlátozott profilok vannak a gépeken, más eszköz nem nagyon van mint a parancssor, ha kell valamit alkotni...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) gulupeti


gulupeti
senior tag

Az írás megerősített abban, hogy ne linuxot rakjak az épp most csatasorba állítandó letöltőgépemre. (Pedig gondolkodtam rajta) Sajnos én ezt tuti nem tudom megcsinálni. :( Így elsőre ez nekem kicsit tömény :D

(#20) Kendek válasza Szőröstalpú (#17) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyébként a Windows felhasználók jó része, több mint 90%-uknak fogalma sincsen, hogy mit jelent ez amit leírtál "HKLM/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run". A felhasználói szintnél némileg tovább kellett jutnia annak, aki már a regisztrációs adatbázisban kutakodik. A Windows-t meg javarészt olyan felhasználók használják, akiket teljesen hidegen hagyja az egész, csak tudjanak valamivel internetezni, hogy az iwiw-et, youtube-ot meg a levelezésüket elérjék. :))

<-ƘƘ->

(#21) hcl válasza Kendek (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, aztán utána fogod a fejed hogy miket csinált a gépén...
Az autóhoz se véletlenül kell jogsi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) tsii_H válasza Kendek (#13) üzenetére


tsii_H
tag

hat vegulis lehet igazad van. most hogy irtad, megneztem megint hogy mi van leirva az allitsuk be a kovetkezoket reszben, es ramjott a rohoges. ott tenyleg szornyethal ha ranez egy windowsos poweruser. :DDD mert fogalma sincs, hogyha o a wines GUI -ban egy programban, a beallitasoknal pipalgatja a checkbox-okat, meg beir par szamot egy textfield-be, majd megnyomja az "OK"-ot, akkor o valojaban egy config-filet irt at, ami hasonloan nez ki mint amit most kene csinalnia, csak kozvetlenul a fileben, GUI nelkul. tehat ugyan azt csinalja, csak billentyuvel, nem egerrel. ezt nehez lehet megerteni.

(#23) Szőröstalpú válasza gulupeti (#19) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Miért vette el a kedved? Próbáltam a lényegre koncentrálva írni, és bár elismerem, hogy sokat kell gépelni a konzolra, de mindent lehet copy-paste-elni. Szóval szerintem egy próbát megérne :) Ha meg elakadsz, akkor itt vagyunk, és segítünk.
Közben megcsináltam a rövidített változatot, ez már remélem senkit nem fog elriasztani :))
Kiindulás ugyanúgy az alap felinstalált ubuntu. Lépje be, írd be a következőket a konzolra:

wget -O rtorrentInstall.sh http://pastebin.com/pastebin.php?dl=f188ce162
sed -i 's/\r$//g' rtorrentInstall.sh
chmod +x rtorrentInstall.sh
./rtorrentInstall.sh

Először megkérdezi a felhasználó aktuális jelszavát, majd hogy mi legyen a megosztáshoz tartozó jelszo.
És kész :D (a sedet sajnos nem tudtam kihagyni, mert a pastebin elszúrja a sorvégeket :( )
Ennek azért talán már bárki nekiállhat ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) hcl válasza gulupeti (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Legalább próbáld meg, mit veszthetsz vele...
Min tudjuk, a P2P és torrent elég sok biztonsági rést rejt, és szerintem sneki nem szereti a kellemetlen meglepetéseket a gépén.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) rekid


rekid
addikt

hatalmas respect :) napokban akartam ezt megcsinalni, csak meg nemvolt idom utanannezni. hát kösz. :)

:R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#26) rtom válasza bambano (#15) üzenetére


rtom
senior tag

Gőzöm sincs, hogy megoldható-e, csak arra gondoltam, hogy a meglévő desktop userek authentikációját átköltöztetném a "szerver" gépre, már ha az be van kapcsolva. Persze innentől kezdve az már nem csak letöltő gép.

(#27) aram01


aram01
nagyúr

jó írás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#28) bambano válasza Szőröstalpú (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem értem, mi a gondod. Megkapta a kérdésére a választ, boldog olvasó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Szőröstalpú válasza bambano (#28) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Egy kicsit zavar, hogy én vettem el végleg a kedvét :)

(#30) villamos


villamos
őstag

Hmm....
Nem érzitek egy kicsit ezt az egészet képmutatásnak? Mármint az oldal ill lapcsalád szigorúan no warez, és társai, bla bla bla... Ennek ellenére nyugodtan lehet ismertetni olyan masina otthoni összedobását, ami letölti neked a fél internetet. Persze nemcsak ilyen otthoni barkács dolgokról van szó, hanem "hivatalos" (nem logoutos) cikkek születnek olyan "speciális" routerekről illetve home szervernek becézett warez közponokról, és 24/24 - ben kis fogyasztással bíró gyári berendezésekről amelyeket, kimondottan erre a célra készítettek, és a gyártó nem is rejti ezt véka alá igazából.
Senki sem gondolja komolyan, hogy 24/24 -ben linux cuccokat fog a jónép letölteni igaz?

Bocs távol álljon tőlem, hogy a cikkírót, vagy bárki mást megbántsam, csak kikívánkozott belőlem...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31) Szőröstalpú válasza villamos (#30) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Nem értem, miért van az, hogy ha a neten leírja valaki a torrent szót, mindig megjelenik valaki, aki feltétlen szükségét érzi felhívni arra a figyelmet, hogy a torrentet biztos mindenki warezre használja :F
Ha lehet, akkor itt maradjunk a technikai részleteknél!

(#32) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

delutan 2 ota Ubuntu 8.04.2-vel szenvedek, egy rt2560f-es wifikari miatt... serialmonkey drivertamogatas megszunt, az utso cvs buildot sem talalom.... dobjam ki a karit? :W

mod: megvan.... tovabb sznevedek meg kicsit

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33) perempe


perempe
addikt

NetLoad?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34) hcl válasza villamos (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A torrent protokoll kitalálója nem vállal felelősséget annak felhasználásáért... :) A torrent egy protokoll, csak egy dolog hogy a legtöbb esetben warezolásra használják.

Nemtom, melyik elektronikus könyvtár nyomatta ki a cuccait torrent protokollon? Tök legálisan.

Azonkívül pl. Linuxok beszerzésének egyik legjobb módja is.

Mondjuk azzal egyetértek hogy képmutatás, de valszeg az a dolog lényege hogy 2 hét múlva is legyen még PH.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) pereces


pereces
tag

remek leírás :K

nálam PIII 600-as celeronon fut egy debian(5) + deluge webui-s kliens, régebben nem volt annyira szimpatikus az rtorrent ssh-n keresztüli megoldása de egyre jobban tetszik ahogy fejlődik, nem is olyan bonyolult ez :-)

[ Szerkesztve ]

(#36) wwenigma válasza wwenigma (#32) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

make: *** /lib/modules/2.6.24-24-server/build: No such file or directory. Stop.
rt2500.ko failed to build!
make: *** [module] Error 1

Na asszem elvetem a "van egy futó szerver, erre rakunk samba+torrrentkliens" projectet.. akinek van mukodo szervere, annak nem kell ilyen leiras. :(((

mod: arrol nem is beszelve, hogy rtorrent meg se mozdul, minden pontosan lett csinalva.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37) Szőröstalpú válasza wwenigma (#36) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Jól látom, hogy a hálókártyával nem bírsz? Az az igazság, hogy nekem már évek óta nem volt ilyennel bajom, eddig minden kártyát elsőre felismert bármilyen linux, úgyhogy ebben nem tudok segíteni :U

(#38) Khaal


Khaal
őstag

Most, hogy belekerült egy áramzabáló vga a gépembe újból elő kéne vennem a minigépem. Most XP van rajta, de a fájlmegosztást valamiért nem sikerült összehoznom.
Ha követem ezt a receptet, akkor ugye elvileg kapok egy XP alól is elérhető mappákkal rendelkező letöltőgépet amit csak rá kell dugnom a routerre és kész is?

(#39) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Két hozzászólással értek egyet:
A) Egy windows-os júzer hozzá sem fog tudni szagolni az egész cikkhez. Egy jó kis írás linuxosoknak, hogy hogyan csináljanak torrent servert. Pedig én tanultam az oskolában linuxot (illetve próbálták tanítani) pár hónapig (a heti pár infó órán úgy 20-30 percet foglalkoztunk vele), de fingom se lenne, hogyan kezdjek hozzá az egészhez. Kb ott elakadnék, hogy van egy ősrégi konfig amit összeraktam, bekapcsolom (alias megnyomom a power gombját) és??.......

B) Elhiszem, hogy rossz szokás a torrent protokoll használata alatt automatikusan warezolást érteni. DE: ha csak legális tartalmak cseréjére használnád a torrent protokollt, akkor eleve nem kéne ilyen "nagyban" gondolkodni, mint egy 24/7 működő torrent server. Hacsak néha napján akarnál lehúzni néhány legális tartalmat (amiból valljuk be elég kevés van), akkor arra bőven megfelelne egy windows-os kliens. Vagy te e-könyvek letöltése és 24/7-es seedelése miatt csináltál egy külön torrent servert? Ugyanmár. Ez a szeró súlyos gigabájtok (esetleg terák) lehúzására jött létre. Vagy ilyen sok lenne a legális tartalom a neten? Bocs, nem tudtam. :U

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#40) Szőröstalpú válasza Khaal (#38) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Elvileg igen :) (egy feltelepített ubuntu kell hozzá, van rá egy link a cikkben)

A cikk nem a megrögzött windows felhasználóknak íródott, hanem akik már láttak linuxot, csak még nem elég sokat. Az elején nekem is gondot okozott, hogy a leírások nem pont arról szóltak, amit én akartam, vagy éppen egy másik disztiúcióra készültek, és nyilván az egyik ponton valami hibával megállt. Ilyenkor jól jött volna egy olyan leírás, ami pont nekem szól. Ha lesznek néhányan, akik ez alapján meg tudják csinálni, amit akartak, akkor a cikk elérte a célját (remélem, lesznek visszajelzések is, hogy a leírás alapján sikerült felrakni - egyelőre csak egy van, hogy nem jött össze :( )
Otthon nem csak torrent fut a gépen, hanem mint már írtam, nyomtatószerverként is funkcionál, meg tunerkártya is van benne (régebben fájlszerver is volt). Tehát nem csak a torrent miatt megy 7/24-ben. Sorozatokat szoktam letölteni, meg néha filmeket, és igen, linuxot is :B Ez szerintem nem warez.

(#41) Ricco_hun válasza Szőröstalpú (#40) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

"Sorozatokat szoktam letölteni, meg néha filmeket ....... Ez szerintem nem warez."
Azért ide egy sírvaröhögős szmájli befigyelne.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#42) Madárpók válasza Ricco_hun (#39) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Egy ilyen gép pl egy zárt trackeren aranyat ér, de mindenképp hasznos.

(#43) Khaal válasza Szőröstalpú (#40) üzenetére


Khaal
őstag

Rögtön ki is próbálnám, csak nem találom a notis cd-meghajtómat, a kisgép tápja meg nem bírja el a sima asztali cd-meghajtót.

(#44) Szőröstalpú válasza Ricco_hun (#41) üzenetére


Szőröstalpú
tag

1999. évi LXXVI. törvény, 35. § (1) Szerintem belefér. De ezt talán nem itt kellene megvitatni.

(#45) Szőröstalpú válasza Khaal (#43) üzenetére


Szőröstalpú
tag

usb boot? 3. hozzászólás

(#46) Vladi válasza Ricco_hun (#39) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A: és feltelepíti. Kapott linket hozzá. Beállítja a netet. Ha akarsz adok linket. Telepít pár programot. Ehhez is. Utána már folytatja az írás.

B: nem léphetnénk túl ezen a kérdésen? Itt nem igazán releváns. Ez egy technikai írás, nem jogi, vagy erkölcsi.

(#43) Khaal:

Atyavilág! Hát milyen táp az, hogy nem bír magából kicsikarni még 5w-ot? :Y
Valahogy mindenképpen el kell indítani azt a telepítőt. Végső esetben telepítsd fel egy másik gépen és tedd át a hdd-t.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) Khaal


Khaal
őstag

Pendriveom sajnos nincs, szétszedni meg macerás a gépet, de majd felrakom az usbs hddről, annak saját tápja van.

A gépecske tápigénye 3A 12volton, és így hogy benne van egy 2.5"-ös hdd már nem visz el desktop oddt, csak notisat.

(#48) mope


mope
tag

pont jól jött ez az írás. Épp az otthoni kis serveremen (win2003+utorrent) akarom lecserélni az oprendszert. Főleg FTP és torrent igényeket elégít ki.
Ubuntut már telepítettem illetve kiwit is :). Hálózatot be tudok állítani rajta minimális szinten, kb ennyi a tudásom hozzá.

Az írás tetszik, de én személy szerint hiányoltam az NTFS partició hozzá csatolását, mert nekem anno nem ment. :B
Melyiket ajánlájátok inkább freeNas vagy ubuntu server +rtorrent (rtgui)?
Most akkor ez egy konzolos felületű ubuntu, ami grafikus felületű rtorrentet tartalmaz?

üdv, mope :R

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#49) Vladi válasza mope (#48) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Amelyikkel hamarább boldogulsz azt.
Ez egy grafikus felület nélküli szerver, és torrent program. A grafikus felület - gyakorlatilag egy böngészőn belül - a kliens gépen fut csak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50) Szőröstalpú válasza mope (#48) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Igen, ez egy konzolos rendszer (jó esetben el van sűlyesztve a garázsba/pincébe/kamrába, amit pár év múlva már csak a hálókábelt visszakövetve lehet megtalálni :) ) A grafikus felület az webes (lásd utolsó kép). Persze meg lehet csinálni rendes guival is, de az jelen esetben csak erőforrás pazarlás lenne.
Ha telepíteni és hálózatot beállítani már tudsz, és egy torrent szervert szeretnél, akkor pont neked íródott a cikk :R
freenas vs ubuntu : ha csak használni akarod (és elég, amit tud), akkor jó a freenas. ha ismerkedni akarsz a linux-szal, akkor inkább az ubuntu. A szokásos dilemma: gyors eredmény vagy testreszabhatóság. Ha nem riasztott el a leírás, akkor a helyedben tennék egy próbát (aztán ha nagyon nem megy, legfeljebb felrakod a freenast :) )
ntfs támogatás nem olyan régen van, de azóta ugyan olyan, mint bármelyik fájlrendszer

mount -t ntfs-3g mit hova

a mit az általában valami /dev/sdb1 vagy ilyesmi, a hova meg egy szimpatikus pont.
Ha van fenn gui (gnome, kde), azok meg automatikusan becsatolják a /media mappába

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.