Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-11 13:50:12

LOGOUT.hu

Ajánlott tollak (penek):
Wacom AES 2.0 Active Stylus Pen
Wacom Bamboo Ink
LG Stylo 5 / 6 pen

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) tiszolczi válasza Diokhan (#948) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Mostanában kissé elmerültem a chi-fi fülesek világában, és ha te sem szeretnél vagyonokat költeni egy tws fülesre, akkor kiindulásképp a scarbir.com-ot ajánlom tájékozódásra. Nem tudom mennyire független a csávó, de nagyon sok tesztet lehet itt olvasni. Őszinte, de kevésbé alapos személyes tapasztalatok a reddit r/headphones subreddit alatt. És itt a Mobilaréna fórumban is van egy elég jó topic.
Pár hete egy Alien Secret/Anomoibuds Predator Max-ot rendeltem Aliról. Zenehallgatásra épp jó, bikaerős akksi, messziről sem tűnik hallókészüléknek, viszont telefonálásra kevésbé alkalmas. Mondjuk erre nem is használom. Mindennapos zenehallgatásra, filmnézésre örömmel ajánlom, de nem egy hi-fi füles.
Itthon 30 ropi körül már bele lehet futni Sony vagy JBL tws fülesekbe, de ezekkel nincs tapasztalatom. Fejhallgató több is van, de annyira nem érdekel ez a téma, részegen úgyis hamar el fogom hagyni.
Az AAC/aptX váltlásra majd érdemes figyelni, ha olyan mellett döntesz. Alapból nem vált aptX-re, az eszköz nevét ki kell egészíteni _NOAAC végűre és akkor rögtön aptX codec-kel kapcsolódik. Nem tudom miért nem rakták bele azt a kapcsolót, ahol ezt egyszerűen lehetne állítani.

(#952) Quqesz válasza Diokhan (#950) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Melyik appal próbálta? Huawei healt?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#953) Diokhan válasza Quqesz (#952) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem azzal próbálta, igen. Előtte egy Huawei p30 lite telefonja volt.

Tiszolczi köszi, de egy egyszerű vezetékes füles kellene neki, ami jó hozzá. Most jbl van neki és annak nem marad benne a jack dugó a helyén.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#954) b4rn3y válasza Diokhan (#953) üzenetére


b4rn3y
csendes tag

Honor Magicwatch 2-vel rendben működik. Én letöltöttem hozzá a legfrissebb Huawei Health alkalmazást, de sajnos a Play áruházban ez nem elérhető.
Régebben volt olyan gond is, hogy az óra nem jelent meg a Huawei Health-ben a választható eszközök listájában, erre is a nem play-es verzió lett a megoldás.

Nekem gond nélkül belemegy mindenfajta füles, egyedül a Cellect átlátszó tok okoz problémát a nagyobb törésgátlóval rendelkező kábeleknél (pl aux kábel), mert nem elég nagy a lyuk. Ilyenkor sajnos le kell venni a tokot.

(#955) Diokhan válasza b4rn3y (#954) üzenetére


Diokhan
addikt

Nagyon szépen köszönöm a tippet, meg fogom nézni ezeket is.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#956) Quqesz válasza b4rn3y (#954) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van olyan jack dugó, aminek a fém rész elött van egy elvékonyítás, az belemegy(sennheiser) a cellect tokba. Aminek a vastag henger vége csak " le van vágva", azok tényleg nem.

Ui: Most próbáltam ki az LG quadbeat fülest(G2-é gyárilag), nem tolja ki a cellect tok. De annak a burkolata vékony átmérőjű.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#957) tiszolczi válasza Diokhan (#953) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Vezetékesben évek óta egy Sony MDR-EX450AP-t használok. Árához képest új korában nagyon jól szólt, csak néhány mosás után kissé kásás lett a hangja. Nálam egyik vezetékes fülessel sem csúszik ki a jack dugó, bár én kemény hátlapot használok toknak, így az alsó csatlakozók szabadon vannak. A csajom is ilyet használ, szerinte annyira nem jó, bár ajánlottam már neki a hangszín állításának lehetőségét, de eddig még nem élt élt vele...

(#958) iihorvath


iihorvath
tag

Hogyan lehet a Velvet esetében váltani a sim kártyák között? A jobb felső sarokban mindig annak a térerő ikonja van egy négyzetben amelyet először tettem bele (függetlenül attól, hogy egyes vagy kettes sim hely) és csak erről enged hívást indítani. Sehol nem találom, hogy miként lehetne váltogatni a kártyák között sem az értesítési sávon, sem a beállítások között, sehol. A fórumban sem találtam semmi támpontot, pedig ennyire nem lehet bonyolult. Köszönöm ha valaki tud ebben segíteni!

(#959) berbatov2 válasza iihorvath (#958) üzenetére


berbatov2
senior tag

Hehe szívás mi? Annak idején én sem találtam meg.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#960) iihorvath válasza berbatov2 (#959) üzenetére


iihorvath
tag

Nagyon köszönöm a gyors segítséget!! :R :)) :C
Már kezdtem teljesen belezsibbadni, hogy nem találok sehol megoldást.
De vajon miért van ez alapból kikapcsolva és miért van egy ilyen eldugott helyen a kapcsolója?? :(
Költöi a kérdés, tudom...

(#961) berbatov2 válasza iihorvath (#960) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ugyanezeket a kerdeseket tettem fel en is anno.... :C

(#962) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Akkuban nincs panasz nálam

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#963) Dr. Oid válasza berbatov2 (#959) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

wat? itt a tárcsázóban nincs 2 zöld gomb híváskor?

(#964) icezozo


icezozo
addikt

Sziasztok! Beszereztem egy ilyen telefont.
Na most neki esek a hsz dömpingnek :D

Van aki Garmin órával használja? Ha igen mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#965) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!
2 Velvet is érkezett a családba. Tetszik! :)
Régen is szerettem az LG telefonjaimat. Gt540 volt az elsó droidos telóm, majd G2 ami a mai napig jól néz ki és nagyon szerettem. És most ez lesz az utolsó LG. Kár értük.

(#966) Quqesz válasza Tibusz00 (#965) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Üdv a klubban. Nem fogsz csalódni, jó telefon.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#967) zolya1973


zolya1973
aktív tag

A gyári fájlkezelőt hogyan lehet elindítani? Az alkalmazásoknál ott van. A menüben nem találom.

(#968) Quqesz válasza zolya1973 (#967) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Google mappában van a Files app, az lesz(gmail,drive, stb mellett). Nem saját, hanem a google verzióját használja a telefon.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#969) icezozo


icezozo
addikt

"giroszkóp, gyorsulásmérő, mágneses szenzor, és még nyomásérzékelő is jutott"
ezeket hol találom ? :U

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#970) zolya1973 válasza Quqesz (#968) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Megvan, köszi!!!!

(#971) Quqesz válasza icezozo (#969) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Felnyitod a hátlapot, kiveszed a qi töltést, az akkut, a kábeleket és ott lesz az alaplapon... ;]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#972) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Egy tipp aki fotózik vele:
Érdemes kipróbálni a manuális módot, mert ha nem is állít benne semmit az ember, akkor is élesebb képet csinál, mint az automata mód.
Kép mód, hdr auto(használta)
manuális mód automatán hagyva

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#973) icezozo válasza Quqesz (#971) üzenetére


icezozo
addikt

ezt keresném....

http://qwankido.hu/

(#974) Quqesz válasza icezozo (#973) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hmm tényleg benne volt a tesztben, ezt találtam:
Beáll/bővítmények/smart doctor/hardver teszt/itt vannak szenzor tesztek, de a kinézetét megváltoztattá.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#975) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan lehet kikapcsolni a kijelzőt töltés közben? Hogy ha bekapcsolt állapotban töltöm egyfolytában hülye szinekben világit.

(#976) Quqesz válasza zolya1973 (#975) üzenetére


Quqesz
nagyúr

1.power gombal lekapcsolod bedugás után
2.beáll/kijelző/képernyővédőt kikapcsolod vagy átrakod pl órára.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#977) zolya1973 válasza Quqesz (#976) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Köszönöm!

(#978) icezozo válasza Quqesz (#974) üzenetére


icezozo
addikt

köszönöm. igen ezt én is megtaláltam :) akkor ez lehet csavar :D

http://qwankido.hu/

(#979) Shinjike87 válasza Quqesz (#972) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Szerintem nem élesebb a kép. Sőt, a kettő közül pont a manuális auto fotó a rosszabb (alsó kép) számomra. A szemben lévő házak túl világosak/fakó színűek, a közeli kerítés meg töksötét. A hdr-es kép mód (felső kép) sokkal kiegyensúlyozottabb mind színekben, mind fehéregyensúlyban.

[ Szerkesztve ]

(#980) Quqesz válasza Shinjike87 (#979) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig de. A hdr jól dolgozik ez nem vitás, de ha megnézed a kép adatait hdr esetében nem használja a második 5mp mélység kamerát(csak az egyik lencse adatait írja). Ha ráközelítesz bal oldalt a kéményre látszik, hogy a manuálison élesebb, míg másikon mosottabb a megjelenítése. Amúgy a cserép sötétbarna, színben a manuális áll közelebb a valósághoz. Én is inkább az automata kamerát használom amúgy általában.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#981) Shinjike87 válasza Quqesz (#980) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Én nem látok különbséget ránézve, csak azt, hogy a manuális kép sötétebb. Ha minimálisan mosottabb is (10x-es nagyítás alatt, ami indokolatlan egy középkategóriás kameránál), akkor is egy pont a kiegyensúlyozott fehér mellett. Számomra legalábbis.

(#982) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Le akartam cserélni az órát a Xiaomi mi órájára de nem engedi. Azt írja ki, hogy nincsen telepítve. Esetleg valami ötlet? Szeretném azt használni mert sokkal egyszerübb a leállítása ébresztéskor.

(#983) Quqesz válasza zolya1973 (#982) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nálunk van 2 xiaomi óra is(gtr és gts), Zep alkalmazás és simán az app összepárosítja.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#984) zolya1973 válasza Quqesz (#983) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Sajnos nekem nem engedi.Akármit töltök le az App mirror-ról egyfolytában azt írja,nincsen telepítve.

(#985) tiszolczi válasza icezozo (#973) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Ez a Sensor Box for Android nevű külső alkalmazás lesz. Ha jól láttam, más teszteknél is ezt használja a MA.

(#986) davenport


davenport
aktív tag

A Telekomnál becsúszott 100 000 forint alá a listaára, és agyalok rajta. G7/G7 fit van itthon, valamelyiket váltaná. Azt látom, hogy méretben nagyobb, a DAC hiányt is elfogadom, de a tesztek nem dicsérik halálra a kamerát. Aki esetleg G7-ről váltott erre, ahhoz képest mit mond a kamerára?

No money, no honey.

(#987) elfelejtette válasza davenport (#986) üzenetére


elfelejtette
veterán

100k??? :Y
Istenem, bárcsak jobb lenne az üzemideje, rohannék érte azonnal... :O

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#988) Diokhan válasza elfelejtette (#987) üzenetére


Diokhan
addikt

A párom simán kibír vele egy napot, pedig szereti használni bőségesen, nem plan rossz annak az üzemideje.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#989) Quqesz válasza elfelejtette (#987) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem hozza a kötelezőt üzemidőben. Nálam 2 nap és 5-6 óra kijelzőidő 1 töltéssel. MI10, P30 nem jobb.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#990) elfelejtette válasza Quqesz (#989) üzenetére


elfelejtette
veterán

Bíztató, bár igazából nem értem a gyártók hozzáállását. Tavaly a 4000mAh-s aksi volt az alap, idén már az 5000-es is szinte kötelező, de a közép/felső kategóriában valamiért négyből három esetben nem hajlandóak 4300/4500mAh fölé menni, pedig néha ezen múlna, hogy nem CSAK jó, hanem remek legyen az üzemidő... :(((
És ne jöjjön senki azzal, hogy nem fér bele nagyobb, mikor a Sonynak 140x69 mm-be is belefért a 4500-as.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#991) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Próbálkoztam még egyet a gcam appal és majdnem jó lett. A 7.3.0.18-ból a több verzióval. Nos ami miatt akad, az a HDR+, ami vmiért bekavar. Ha kikapcsokom, akkor már csak nagyon picit akad, de nem menti el a képet sehova.. :W ha kép minőségét leveszem kisebb felbontásra, akkor folyékony lesz a mozgás, de ugyan úgy a HDR+ itt is bekavar. Szal vmi optimalizálás nem jött össze. :( :W

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#992) Tibusz00


Tibusz00
tag

Nincs valami ötletetek hogyan lehetne kikapcsolni a mobiladat bekapcsolásakor - kikapcsolásakor felugró figyelmeztető ablakot ? Idegesítő..... :(((

(#993) olivera88


olivera88
veterán

Az létezhet hogy Androizd frissítés után kikapcsol a kamera beállításoknál helyadatok rögzítése? Volt nemrég egy kis 200 mb körüli frissítés és tegnap vetten észre h telefon nem rögzíti a GPS koordinátákat. :W
És ez már nem első eset. Mikor frissült telóm Android 11 re akkor is ez volt. :O

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#994) zolya1973 válasza olivera88 (#993) üzenetére


zolya1973
aktív tag

11-re? Nekem még 10 van valami áprilisi időponttal és hiába akarom frissíteni.

(#995) Viktor0610 válasza olivera88 (#993) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megnézted a kamera vonatkozó beállítását, engedélyeit?

Hozzáfér-e az app a GPS-hez, be van kapcsolva a helyadatok mentése?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#996) petWar97 válasza Tibusz00 (#992) üzenetére


petWar97
csendes tag

Nincs sajnos. Nekem ráadásul a WiFinél is mindig felugrik egy ablak, hogy mire csatlakozzon. Utána rácsatlakozik magától (többnyire) de előtte mindig felugrik pár mp-re. Engem ez még jobban idegesít. :( (Ettől függetlenül minden porcikáját szeretem. :B)

(#997) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Betört az üveg a kijelzőmön, a telefonos akihez evittem azt mondta, nem lehet külön kapni erre a készülékre üveget. Esetleg tudna valaki valami forrást? Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#998) davenport válasza elfelejtette (#987) üzenetére


davenport
aktív tag

Végül elhoztam egyet, a méretét még szoknom kell, de egyebekben jónak tűnik. Az Alza saját üvegfóliája tökéletes rá, a tok határeset. A G7 fit után jóval gyorsabb.

No money, no honey.

(#999) lala666 válasza olivera88 (#993) üzenetére


lala666
senior tag

Milyen 11 re???

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#1000) Quqesz válasza davenport (#998) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem csoda. Hiába régebbi chip a sd845, akkor is csúcshv volt. Használd egészséggel. Az üveg kijelzővédő nem rossz ennyiért.

Venyera7sztem kérdezd meg az LG márkaszervizet, de szerintem sem lesz külön üveg.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.