Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-11 13:50:12

LOGOUT.hu

Ajánlott tollak (penek):
Wacom AES 2.0 Active Stylus Pen
Wacom Bamboo Ink
LG Stylo 5 / 6 pen

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Degeczi válasza Schuler888 (#99) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vagyunk páran, akik a 330 gr-os tégla Ericssonnal kezdtük :)
(mondjuk pont a tégla formája miatt nem volt gond kéz nélkül, fejjel vállhoz szorítva tartani beszélgetés közben)

(#102) xsjado93 válasza Gzolo (#92) üzenetére


xsjado93
senior tag

Sosem voltam egy vaskos ember, de érdekes módon mindig tudtam órákon át tartani a 280g-s psp-met (+tok), még hosszú vonatúton is, pedig mikor meglett voltam vagy 14 éves :U
Lehet azóta változott az átlagos kondíciójú férfi definíciója 🤷 :DDD

Your life is a lie.

(#103) Gzolo válasza xsjado93 (#102) üzenetére


Gzolo
senior tag

Gondolom a psp-t két kézzel tartottad , én pedig egykezes használatról írtam.

Téglákat addig fogtuk, amíg ment a hívás, ne hasonlítsuk már őket a mai használati szokásokhoz.

Micsurin: 20 éve hordok órát, nem ez a probléma. LG G7-et használok, ez a mai mezőnyben már a kisebbek közé tartozik.

Látom sokak szerint ha valakinek nem jön be a mai irány - széles, magas telefonok - az biztos egy gyenge lúzer. Érdekes , hogy a mai közhangulat milynné változtatott sokakat, nem lehet egy normális véleményt leírni anélkül, hogy személyeskedő válasz ne érkezzen.

(#104) janeszgol válasza Gzolo (#103) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem sem tetszik feltétlen, de ezzel kell élni.

(#105) vilmose33


vilmose33
őstag

Szép telefon lett. Kár a szokásos kimaradt Fm-ért. Feleségemnek vagy ez vagy a V40 jó lesz október környékén ajándékba. Addig meg jól be esik az ára :D Köszönöm a tesztet.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#106) akaido válasza Zé. (#42) üzenetére


akaido
addikt

...és akkor: bíborba, bársonyba, gyöngyös koszorúba...viszi majd Danikéné lánya. :) azaz meglesz majd a célközönség az biztos...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#107) janeszgol válasza akaido (#106) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem írom, hogy ez egy feltétlenül rossz vétel lenne, de SD855-tel akár ajánlott kategória is lehetne, még a közepes kamera ellenére is. Így még a tetszettet sem varrtam volna rá.

[ Szerkesztve ]

(#108) akaido válasza janeszgol (#107) üzenetére


akaido
addikt

Amit mondsz az rendben van. :R
G_sp_r Giziek majd felpimpelik egy "Sztárovszkij" kristállyal és meg is van a lyánynak az ajándék...na erre gondoltam,. csak kibújt a szög

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#109) dementor


dementor
senior tag

Csatlakozom, nagyon elegáns és egyedi a külső, ami ugye ritka manapság.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#110) MikeWazowski válasza dementor (#109) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Miért ritka? Egy Xperia 1 2 vagy mi :DDD, vagy egy note20 ultra micsoda ha nem elegáns és egyedi?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#111) l.kiss válasza dementor (#109) üzenetére


l.kiss
tag

Szerintem is szép és messziről megkülönböztethető.

Sajnos a profit mindent legyőz, ezért hasonló paraméterű, hasonló kinézetű készülékek lepték el a piacot és az utcákat.
(Talán ezt a néhai g5 orbitális bukása is generálja, ami mutatta a gyártóknak, hogy egy-egy elvetélt ötlet mekkora veszteséget okoz)
Vége a nagy kísérletezéseknek!

[ Szerkesztve ]

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#112) Remekelek28 válasza MikeWazowski (#110) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nézd már meg a note 20 ultra kameraszigetét? Ocsmány. Ponettő egyedi a velvet,hogy nem egy kidülledő kocka kör v téglalapba pakoltak 3 4 kamerát,hanem szinte belesimul. Ettől elegáns az egész telo.

(#113) dementor válasza MikeWazowski (#110) üzenetére


dementor
senior tag

Nyilván nehéz számba venni minden piaci szereplőt, de itt ebben az esetben szembeötlő és meggyőző az első benyomás.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#114) judas13 válasza Remekelek28 (#112) üzenetére


judas13
addikt

Nézd már meg a note 20 ultra kameraszigetét? Ocsmány

Ott a pont!Tényleg az.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#115) joey04


joey04
titán

nem csúnya, de ahhoz kevés lesz, hogy a márka visszakerüljön a térképre.

(#116) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Na most megszakítva a folyamatos sírásotokat, kérdezném, én vagyok az egyedüli Velvet tulaj? :D

(#117) l.kiss válasza Shinjike87 (#116) üzenetére


l.kiss
tag

Igen :)

[ Szerkesztve ]

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#118) manokaki válasza Shinjike87 (#116) üzenetére


manokaki
őstag

Lettem volna tulaj ,ha legalább egy 90Hz-es képfrissitést beletesznek, de igy maradok az oppo-nal ez tuti :)

(#119) l.kiss válasza Shinjike87 (#116) üzenetére


l.kiss
tag

Lennél kedves mesélni élményeidről?
Milyen az élet egy ilyen szépséggel?

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#120) kali_c válasza Shinjike87 (#116) üzenetére


kali_c
tag

Engem is érdekelne a tapasztalat. A Velvet és az A71 között gondolkodunk. Akku és kamera érdekelne, a különbség esetleg. A többiben úgy látom jobb az LG.
Mediában nyomkodtam őket.

(#121) Inarus válasza Shinjike87 (#116) üzenetére


Inarus
addikt

Ha a Telenor nem cseszi el a rendelésem, akkor elvileg nem sokáig leszel egyedül.

(#122) Remekelek28 válasza kali_c (#120) üzenetére


Remekelek28
őstag

Élőben is szép a velvet? Milyen érzés fogott el?
Igy képeken brutál szép.

(#123) Shinjike87 válasza Remekelek28 (#122) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Teljesen színfüggő, kinek milyen érzés. Szilikon tok kell rá, de az akármilyen, már ront az összképen.

A telefon batár nagy, simán lecsippenthettek volna belőle 2 centit. Nekem extrém lapát tenyerem van és nem érem át hüvelykujjal hosszában. A mostanában menő szivárványhatású hátlapos kapható a legtöbb helyen, az a baj. Ettől függetlenül egy csinos darab, nagyon tetszetős a hátlapi kamera, nem bumszli bunkó, mint az összes szigetes cucc manapság.

Akkuidőről, praktikusságról még nem tudok érdemit írni, ahhoz kell idő. Egy hét múlva jelentkezem.

(#124) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Én nem tudom milyen alternatív univerzumban él az LG, de ez a telefon ennyiért 2020-ban igencsak gyengusz. Nem beszélve a kameráról, amitől finoman szólva sem vágódtam hanyatt. Nem ez a telefon fogja kihúzni az LG-t a slamasztikából, az tuti. Hol van az LG G4-es legendás kamerája, ami anno simán felvette a versenyt a versenytársakkal. Nagy csalódás. :(

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#125) manokaki válasza Hopkins95 (#124) üzenetére


manokaki
őstag

G4 ?! Az igazi nagy dobás az a G2 volt azt nagyon eltalálták akkoriban :)

(#126) janeszgol válasza manokaki (#125) üzenetére


janeszgol
félisten

A G2 egy legenda a szememben, de a G4 kamerája is a legjobbak között volt akkor. Erről az öcsém is meggyőződhetett, amikor Galaxy Note 7-től arra váltott.

(#127) Shinjike87 válasza Hopkins95 (#124) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Mi volt kiváló abban a kalap sz/rban? Évekig volt nálam G3 és G4, mindkettő jó képeket csinált napsütésben/megfelelő fényviszonyok között. Amint sötétedett, már vállalhatalan szemcsés képeket készítettek és volt, hogy 2 mp-ig próbált fókuszálni benne és még úgy is homályos fotót csinált. Egyszerűen nem lehetett jól elkapni a kislányomat, hogy ne legyen gáz a fotó.

Szóval semmi jó nem volt abban a kamerában csak megjelenésekor, lézeres autófókusz ide, vagy oda...

(#128) Hopkins95 válasza Shinjike87 (#127) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pedig az LG G4-es mobilarénás teszt ennek szöges ellentétéről tanúskodik. Az a durva, hogy visszanézve az képeket a G4-nél még az sem biztos, hogy a Velvet jönne ki egyértelműen győztesen egy összevetésből. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#129) Tengri válasza Shinjike87 (#127) üzenetére


Tengri
senior tag

Miért lett volna "kalap sz/r" a G4?
5 évig szolgált ki. Megjelenésekor mindent tudod amit egy jó telefonnak tudnia kellett. Én teljesen meg voltam vele elégedve. 10 hónap után jött a "kötelező" bootloop majd a szerviz (már annak tudatában vásároltam, hogy biztosan lesz ilyen hiba) és onnantól tökéletesen működött. Az hogy megsemmisült meg az én hibám volt, mert az új akkumulátort amit vettem bele nem a szervizben vettem meg hanem egy barátom ajánlására egy "telefonos" boltban.
Ez lett az eredménye:


És még csak nem is töltéskor kelt meg így az aksi :DDD Viszont térfoglalásával mindent átalakított a telefonban nagyon rövid idő alatt.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#130) Hopkins95 válasza Tengri (#129) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az igen, pattogtatott aksi! :DD

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#131) Shinjike87 válasza Hopkins95 (#128) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Neeem, egyáltalán nem tartom jobbra a Velvet kameráját. Annak tudatában vettem ezt, hogy nem várok tőle sokat. Nem a G4 sz/r, hanem a kamerája nem szólt akkorát, mint amit vártam. Én is azon csodálkoztam, hogy a mobilaréna sokkal jobbat írt. De mondom, nagyon sokáig kitartottam a G4-nél, és nagyon szerettem, ám a kamerája nálam nem váltott világot. De hangsúlyozom, ez nem kiváló fényviszonyok között értendő, 10-ből 3 képet nem élesített ki 2 mp alatt, a gyerek meg 40 centire volt tőlem. Lámpafénynél, félhomályban nagyon belassul a kamerája és minőségben is alacsonyabb. Velvet esetén még nincs tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#132) MikeWazowski válasza Shinjike87 (#127) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Szar? Akkor neked hibás a szemed... Vagy nem volt olyan telod. -G4 kiba jó telefon még ma is. Kamerája kb. jobb mint ennek a női telefonnak.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#133) Shinjike87 válasza MikeWazowski (#132) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Miért vitáznék olyannal, aki végig sem olvassa a hozzászólásomat?

(#134) ofgm


ofgm
tag

Sziasztok,
Én most rendeltem a páromnak a Telenortól, meg is érkezett, szerintem gyönyörű kis női telefon, na de viszont a csomagban nem volt benne az ajándék vezeték nélküli fülhallgató, felhívtam az ügyfélszolgálatot és úgy csinálnak mintha nem tudnának semmiről hogy van ilyen promóciós akció, a Telenor is megéri a pénzét...

[ Szerkesztve ]

(#135) Inarus válasza ofgm (#134) üzenetére


Inarus
addikt

Ugyanilyen a promóció fut a vodafone-nal, ott a MaxxonMedia Kft. elérhetőségeit adták meg ahhoz, hogy a vevő megigényelje a promóciós ajándékot. Ennek mentén érdeklődtem ott én, a Telenor vásárló, nem meglepő módon azt a választ kaptam, hogy velük az az akció csak Vodafone-nal karöltve zajlik. Ettől független promó persze mehet a Telenornál is, ezt csak azért írtam le, hogy másnak már ne kelljen ezt az utat is végigjárnia.

[ Szerkesztve ]

(#136) Shinjike87 válasza ofgm (#134) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Bizony. Vodánál szépen le van írva, mi az igénylés folyamata. Nem tudom , Telenornál mi a helyzet. Azert nem mindegy, hogy van-e vagy nincs, mert 20 000 Ft plusz ajándék, amit ér az a füles.

[ Szerkesztve ]

(#137) Shinjike87 válasza kali_c (#120) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Különbséget nem tudnék írni arra, hogy versenyzik az A71 mellett, de azt tudom mondani, hogy amit egy középkategóriától el lehet várni, azt hozza. Ugyan nem kiemelkedőek a fotók, de otthoni felhasználásra megfelelőek, az akkumulátor hiába 4000 mah feletti, ugyanúgy tölteni kell a nap végén (bár nekem egészen le van terhelve). A merete miatt kissé kényelmetlen egy kézzel használni, könnyen ejthető is, ha nem két kézzel fogjuk. Egyes menük érthetetlenül a telefon legalján helyezkednek el (pl híváslista/tárcsázást/névjegy váltása), továbbá én az istennek sem tudom letiltani a gametool notificationt, mindig itt díszeleg az értesítési sávban.

[ Szerkesztve ]

(#138) Inarus


Inarus
addikt

Jól érzékelem, hogy nincs asztali mód a Snapdragon 845-ös verzióban? Hovatovább a videójelet is csak wireless akarja kiadni az eszköz és kábelre dugva erről külön figyelmeztet is?

(#139) Shinjike87 válasza Inarus (#138) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Ez egy jó kérdés. YT videók között több találat is következtet arra, hogy van desktop mód, ám én ennek kivitelezésében laikus vagyok.

(#140) Inarus válasza Shinjike87 (#139) üzenetére


Inarus
addikt

Van, a 765G verzióban. Nem nagyon készült ugyanis teszt a 4G-s változatról. Épp ezért kérdeztem, hogy ugye másnak is ez a tapasztalata erről

(#141) Szoke1982 válasza ofgm (#134) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Az telenor oldalon írják, ha feltőltőkártyásan vettétek nem jár! (Csak ha 2 év aláírsz!)

(#142) ofgm válasza Szoke1982 (#141) üzenetére


ofgm
tag

Ma felhívtak a telenortól, hogy a csomagból valóban kimaradt az ajándék füles, de holnapra pótolják, bár erre csak a reklamációm után jöttek rá. Amúgy, kettő éves előfizetéssel lett vásárolva, ugyanis a párom 3 éves G6-os telója már megette a kenyere javávát, viszont ragaszkodik az LG telefonokohoz. Bár bosszankodom a hűségén, mert most én egy POCO F2 Pro 8/256-os verziót gyötrök, és hiába látja mennyire jól sikerült készülékek jönnek elő néhány év alatt a semmiből, neki csak az LG.... :F

(#143) Remekelek28 válasza ofgm (#142) üzenetére


Remekelek28
őstag

Azért bármennyire is jók a számmutatók egyes kínai teloknál,én is szívesebben fogok a kezembe egy nagyobb márkát. De ha másért nem is már a dupla kopp miatt is csak az Lg t választanám. Nameg stabil rendszer.

(#144) Rinocerosz válasza Remekelek28 (#143) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igazából már elég sok telefonon elérhető ez a dupla koppintásos dolog. Először én az s9+ nál vettem észre, de ott csak a képzeletbeli home gombon működött. Az s20-nál már bárhol... persze sokat nincs használva mert ott az ujjlenyomat olvasó.

Egyébként az LG-nek tényleg jól néz ki a felülete és én is csak jókat hallottam róla. Kicsit hasonlít a Samsung One Ui felületéhez, ami nem baj mert szerintem most ez a legjobb felület. Ezért is maradtam Samsung vonalon.
Pedig az LG telóknak nagyon szépen esik az ára :P .

(#145) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Akinek már van ilyen telója annak sikerült vennie rá vmi jóféle screen protectort?

[ Szerkesztve ]

(#146) Shinjike87 válasza droti25 (#145) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Nem igazán van lekerekítettekre megfelelő. Egyszerűen "szamárfülesedik" a szilikontokoktól. Én a mobilásznál kapható hydrogel tpu fóliát vettem rá és egy ringke fusion matte tokot. Ha feltetted a fóliát, nem tudod birizgálni mert előbb utóbb lehúzod vele a fóliát is. Az üveget nem szeretem, mert tartok attól h nem mennek rá a tokok tőle.

(#147) Remekelek28 válasza Shinjike87 (#146) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ma egy médiában körbeszaglásztam ezt a telót és mit ne mondjak,lehet most ez a legszebb a piacon. Még a mate 40 tetszett,de az ára annak nem.
A samsungoknak 2-3 mm re kidülled a bazinagy kameraszigetük. Ocsmány a velvethez képest.
A g8s hez képest jobb a kamerája szebb a kijelzője és gyorsabb. Csak nekem lehet nagy lenne. De vsnnsk skik az ilyen nagy méretet szeretik.

(#148) Shinjike87 válasza Remekelek28 (#147) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Valóban szép a megjelenése, ám teljesen szertefoszlik az álom, ha szilikon tokot raksz rá, hacsak nem törekszel nagyon vékony darabra. Szeretem a telefont, ám egy G7 lett volna nálam nyerő, ha még kaptam volna garanciával.
Megszokható a magas kivitel (szélesnek nem mondható, mint pl. ha egy S9-et fognál), de az h minden (értsd, minden!) funkcióhoz vagy két kéz kell, vagy átpozícionálás, az már erős kompromisszum, főleg munkához. Az oldalsó lekerekítés miatt nem tudod olyan biztosan fogni.

Ára szubjektív, ha nem szart volna be a korábbi telefonom, most venném. Máris kapni másodkézből , pár napos használt darabokat 100 000 körül. Csak ki kell fogni.

(#149) sz.cs


sz.cs
tag

Sziasztok. Valaki tapasztalt olyat, hogy annak ellenére, hogy 4G van kiírva alig működik a mobilnet?Mobilnet Keret van még bőven, de csak 0.3 - 1 MBps el jön max. SIM kártyát most cseréltettem, egy darabig jó volt (kb fel óra) majd megint belassult. Telenor a szolgáltató. :W

(#150) Shinjike87 válasza sz.cs (#149) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Nekem nem produkált hasonlót, teljesen megfelelően működik. Bár én telekomos vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.