Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) robi64 válasza taknyí (#200) üzenetére


robi64
aktív tag

Nekem nincs Wi-Fi-s tv, de lehet hogy ez segit [link]

(#202) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Sasolgatomezt a telefont, átpörgettem a topikot, de kérnék összefoglalót, ha lehetne.
Legfontosabb: most akkor lehet az appokat sd-re telepíteni, ha nem, akkor a root megoldja, van e rá root?
Nem vagyok pixelhuszár, vállalható a kijelző? (még élőben nem volt hozzá szerencsém, de volt már L5 ii-őm, tetszett az IPS, fényető stb)
Akksi állandó wifi vagy mobolnet melett mennyit bir? Főleg netezés, fb, whatsapp.
Segítségetek előre is köszi :R

Maine coon

(#203) taknyí válasza atosan (#202) üzenetére


taknyí
senior tag

Teljes összefoglaló. Közvetlenül SD-re nem tudsz telepíteni. Telepített appok közül át lehet helyezni az SD-re, amelyiket engedi. Van rá root, az Sd-t olvashatóvá, írhatóvá lehet tenni. A kijelző teljesen vállalható, normál könyvolvasási távolságból jól látod a filmeket pl. és egyáltalán nem látom a pixeleket. Az aksi vonatkozásában (2100) pedig a kategóriájában nem nagyon találsz erősebbet. Jól bírja. Azért nem nagy fáradság bemenni egy voda üzletbe és megsasolni. 13k-ért rárepültem mint veréb a lósz@rra. Várd meg míg robi64 reagál a kérdésedre, mert én nem root-tal használom. :K

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#204) atosan válasza taknyí (#203) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm a választ, nagyjából ezeket vártam :)
Mire hazaérek sajnos zárva minden, ezért nem sikerült még tapicskolni :(
Függetlenül veszem, telenyomornál még nem járt le a hűségem, ami van (samu trend plus) megfelel, csak az akuidő nem fényes, ezt majd megörökli az asszony, annyit nem használja mint én :)

Maine coon

(#205) taknyí válasza atosan (#204) üzenetére


taknyí
senior tag

Nekem vodas van, bejött a telo, igaz én csak egy "igénytelen" felhasználó vagyok ezt is, azt is egy kicsit, de nem merülök el egyik funkcióban sem. A rendszer meglepően gyors, akadást egyáltalán nem tapasztalok, teszi az általános felhasználók álltal elvárt szintet. Ha nem vagy játékos típus nem rossz választás. Játékok közül szórakozni pl. utazásnál vonaton stb. max. 800 Mb nagyságrendű progikkal tudsz (Striker Soccer 2 ez a kedvencem), mert a gyárilag feltelepített app-ok kitisztításával is (törlöd amit enged, utána ha kell a frissítési /App központból bármikor visszatelepítheted) kb 900MB hely szabadítható fel amivel te rendelkezel. Én online filmeket is nézek rajta f@szán viszi, legjobb a Vidto server. Függetlenül mennyi az annyi? :F

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#206) atosan válasza taknyí (#205) üzenetére


atosan
addikt

Én max Andry birdsöt játszok, inkább a net meg a csevegő cuccok mennek rajta. Rendszert ismerem és tetszik is, az L5 ii szépen pörgött, annàl a telefonnàl nem használtam launchert, úgy jó ahogy van.
10 kilóméterre lakom a szlovák határtól, ott 158euró (cirka 47 ezer forint), ami a lényeg, két év garival :)

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#207) #35692544


#35692544
törölt tag

Mi annak a programnak a neve amivel a kijelző re lehet rajzolni?

[ Szerkesztve ]

(#208) atosan válasza #35692544 (#207) üzenetére


atosan
addikt

QuickMemo, legalább is L5 ii-n ez volt a neve a gyári appnak.

Maine coon

(#209) #35692544 válasza atosan (#208) üzenetére


#35692544
törölt tag

Van fent egy csomó de az lg félét nem találom a play-en

[ Szerkesztve ]

(#210) atosan válasza #35692544 (#209) üzenetére


atosan
addikt

Ja, ebben már nincs benne gyárilag? Amire én gondoltam azt nem fogod a playen megtalálni, esetleg az Lg saját boltjában, de nem vagyok benne biztos. Playen lévő ilyen stílusú appokat nem ismerem :(

Maine coon

(#211) robi 64


robi 64
tag

LGQMemo.apk és odex a system/priv-app mappában van.

[ Szerkesztve ]

(#212) robi64 válasza #35692544 (#209) üzenetére


robi64
aktív tag

Próbáltad a BaroMemo [link]

(#213) #35692544 válasza robi64 (#212) üzenetére


#35692544
törölt tag

ezt próbáltam de nem lehet elmenteni a képet
meg amíg ez megy nincs értesítési sáv ha meg kilépsz akkor ugrik amit feljegyeztél

Az asszony vett magának egy L70-et én meg a Pop C7-re szerettem volna letölteni azt az alkalmazást

[ Szerkesztve ]

(#214) tatabike


tatabike
őstag

Nekem ma délután hozta meg a futár a vörösöktől. Szerintem nincs vele semmi baj, nem akadozik, szép a képe, még a Defy után (3,7" 852x480/263ppi vs 4,5" 800x480/207ppi) sem tudtam igazából belekötni. Persze, van különbség, de az IPS-panel miatt simán vállalható a 207ppi is szerintem, a Defy ugye TFT.
10 évnyi hűséges kártyatöltögetés után ajánlották fel ezt a lehetőséget, és éltem vele. 12 volt a beugró, 3100 lesz a havidíj, amiben van 100 perc lebeszélhetőség, meg egy kevés internet és egy korlátlanul, ingyen hívható kedvenc telefonszám. A feltöltögetős módszerrel ugyanez majdnem 5ezer volt havonta, és nem hívhattam ingyen sem senkit.
Fekete, szürke, sűrűn bordázott hátlap, olyan finomat szőtt szövet kinézetre, tapintásra pedig stabil. A méretéhez képest elcsodálkoztam, hogy nagyon könnyű, mondjuk a Defy után ez már nekem a tepsi kategóriát súrolja, de nem vészes, egy kézzel simán kezelhető, legalábbis nekem.
Hozzáteszem, átlag felhasználó vagyok, nem próbálgatom soha a telefonjaim határait, és nem játszok rajtuk. Telefon, meg esetleg rádió. Fotózni meg MP3-ra külön kütyüket használok. Kipróbáltam a fényképezőgépet, nem rossz, telefon kamerához képest persze. A kompaktom azért jóval többet tud, de ez nekem nem is volt soha szempont.
Az induló, független árán nem valószínű, hogy megvenném

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#215) jUUh


jUUh
addikt

Körülbelül addig olvastam el, hogy 1.5 giga a tényleges szabad hely, és nem támogatja az SD-re telepítést... És mind e mellett még drága is.

Samsung Galaxy S23+

(#216) tatabike válasza jUUh (#215) üzenetére


tatabike
őstag

Sokmindent át lehet helyezni SD-re, úgyhogy olvasd tovább szerintem... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#217) taknyí válasza tatabike (#216) üzenetére


taknyí
senior tag

Igaza van, telepíteni nem tud sd-re. Az athelyezés a belső memoriába történt telepítés után lehetséges, ha engedi az sd-re, de az nem oldja meg a fő problémát, azt az sd közvetlen írása, olvasása oldaná meg. Ahhoz sajnos root-olni kell. :K

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#218) robi 64 válasza jUUh (#215) üzenetére


robi 64
tag

Kb 1Gb alatt lessz a memorijád ha minden rendszer szolgáltatást,amit lehet frissitesz.

[ Szerkesztve ]

(#219) taknyí


taknyí
senior tag

Dunakeszi környékén valaki nem vállal bér root- olast? :F

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#220) tatabike válasza taknyí (#217) üzenetére


tatabike
őstag

Miért, én mit írtam? Olvasd már el...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#221) jUUh válasza tatabike (#216) üzenetére


jUUh
addikt

Természetesen vicc volt, elolvastam az egészet, de így is felejtős számomra.

Samsung Galaxy S23+

(#222) robi 64 válasza jUUh (#221) üzenetére


robi 64
tag

Rootolva ,de még semmi se törölve az eredeti app bol,megtömve szolgáltatásokkal,navigácijó,játékok és még mindig szabad memogia 1.05Gb.Természetesen ki hogy szereti.

[ Szerkesztve ]

(#223) tatabike válasza robi 64 (#222) üzenetére


tatabike
őstag

Van már valami oldal, ami a rootolással foglalkozik? Defy telókat nyúztam az L70 előtt, többet is, mindegyik agyon volt moddolva...:) Gondolom az L70 sem sokáig húzza nálam stock állapotban...:)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#224) robi 64 válasza tatabike (#223) üzenetére


robi 64
tag

[Re:] Előrendelhető az LG L70 - Okostelefonok fórum. Itt találsz ami kell.

(#225) tatabike válasza robi 64 (#224) üzenetére


tatabike
őstag

:R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#226) Ledfold


Ledfold
tag

Én is beszereztem egy fehéret a vörösöktől.
A kijelző szerintem szép. Erős napfénynél tényleg kicsit nehezen látható, de még elmegy.
Használati élménye szerintem ezért az árért nagyon jó, mind az anyagminőség mind a gyorsaság, mind a menürendszer dizájnját tekintve.
Desire 310-en gondolkodtam még emellett, mert az erősebb, de miután mind a kettőt kipróbáltam ehhez húzott a szívem. A Desire 310-nél feltűnt hogy nem észleli mindig ha rányomok egy ikonra. Ez viszont tökéletesen működött. Hosszú távon nagyon fel tudott volna idegesíteni ha hiába gyorsabb hardverben, de egészében lassabb a bizonytalan érintőpanelje miatt.
Ezzel alapvetően elégedett vagyok. Egy hibát vettem észre. Néha (eddig kétszer) leáll és csak a fekete képernyőt látom. Hiába nyomok bármit. Néha berezeg mintha érezné, de nem jelenik meg a képernyő. Ilyenkor csak az újraindítás segít. Eddig nem volt gyakori ez, remélem így is marad.
A készenléti ideje is megfelelő. Ha nem sokat kell használni akkor az 5 nap simán megy.
A navigáció is szépen megy rajta. Nem volt még olyan feladat ami nálam a rootolást igényelte volna.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#227) tatabike válasza Ledfold (#226) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem sosem csinálta még ezt a fekete képernyőt. Ha előjön Nálad még, és a helyedben visszavinném.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#228) taknyí válasza tatabike (#227) üzenetére


taknyí
senior tag

+1 nem szabad lenne ezt a hibát produkálnia. Nálam nem fordult még elő... :(

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#229) robi 64 válasza Ledfold (#226) üzenetére


robi 64
tag

Viddvissza és kérj újat neáljrá hogy szervizbe küldjék.

(#230) Ledfold


Ledfold
tag

Ma reggel az ébresztést elfelejtette és kb fél óra múlva kezdett ébreszteni akkor viszont fekete képernyő és le sem lehetett állítani az ébresztést csak a kikapcsoló gomb folyamatos nyomására indult újra. Olyan mintha valami program befagyna blokkolná és nem tudna kilépni belőle. Szakadás van a téridő kontínumban és félóra múlva észreveszi hogy hopp elfelejtettem ébreszteni...
Valahol vissza lehet állítani gyári állapotra a készüléket nem? Akkor csak a gyári programok lennének rajta? Lehet hogy az segítene?
Bár semmi extrát nem csináltam vele csak a Playrol telepítettem + navi az SD-rol.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#231) taknyí válasza Ledfold (#230) üzenetére


taknyí
senior tag

Beállítasok\ÁLtalános\Biztonsági mentés és visszaállítás\Gyári adatok visszaállítása. S zűzen kapod vissza a rendszert, újra magadévá teheted... ;]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#232) Ledfold válasza taknyí (#231) üzenetére


Ledfold
tag

Ez annyira parádésan hangzik hogy a képek lementése után este ki is próbálom. Aztán pár napig megnézem hogy szűzen hogy muzsikál a rendszer. :)

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#233) pch válasza atosan (#210) üzenetére


pch
aktív tag

Benne van gyárilag.
Alulról középen felcsúsztatod az újjad és a jobb oldali lesz.
Működik a mentés is.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#234) janeszgol


janeszgol
félisten

Üdv!

Akinek van, meg tudja mondani, hogy milyen képeket csinál, illetve a wifi mennyire erős (1 és 2 falon át)? Köszönöm.
Illetve ha most csak úgy eltűnne (az ára meg vissza a tárcádba), újra megvennéd? (Elégedettségi faktor.)

Azért fontos, mert ezt néztem ki fő fő telefonnak.

Szerintetek mennyi lehet ebből a selejtarány?

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#235) tatabike válasza janeszgol (#234) üzenetére


tatabike
őstag

Tűrhető képeket csinál, de nem ezzel kell fotópályázaton részt venni.
WiFi elég erős, két falon át is hibátlanul ment nekem.
Eddig egy hibás bukkant fel itt a fórumon, ha jól emlékszem.
Igen, megvenném újra, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#236) janeszgol válasza tatabike (#235) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönöm szépen! :R

Akkor bezsákolom, amint lehet.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#237) tatabike válasza janeszgol (#236) üzenetére


tatabike
őstag

Ez a kopogtatós képernyő nyitás/zárás elég jó, nekem bejött. Mondjuk én nem használtam eddig ezeket a huzigálós vackokat, olyat is be lehet állítani, de ez a koppintásos tetszik.
Jah, és bekapcsolt WiFi-vel, 3G-vel, átlagos telefonálással, kevés internetezéssel, éjjelre repülőgép-üzemmódra állítással 85 órát ment el egy töltéssel. Az 3 és fél nap, szóval elég jó az üzemideje.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#238) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Beújítottam én is egy ilyen masinát.

Átlag felhasználónak nem kell több. A kijelző bőven vállalható, nem hordom magammal a film gyűjteményemet a telefonon, elférek egy 2GB-os SD-n is. A menü nem akad, bár ez szerintem relatív, akinek volt xperia U vagy J készüléke, az érti mire gondolok. Konkrétan J-ről váltottam és ez fényévekkel jobb.

Kijelző felbontása lehetne nagyobb, de vállalható kategória, nem tudom megszámolni a pixeleke, szóval nem vészes. A hátlap sem csúszós, de ez is relatív, omnia W-t is nyúztam, ott növesztettem tapadókorongokat a tenyeremen. :DDD

Egyedül az állapotjelző led hiányzik, a többi rendben van. Akinek ettől több kell, az nyúljon mélyebben a zsebbe, vagy kockáztasson. Előfizetéssel 1 kemény eurót adtam a masináért, nekem ennyit megért. ;)

(#239) taknyí


taknyí
senior tag

Az utóbbi frissítés mit hozott? :F

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#240) taknyí válasza Mágus2 (#238) üzenetére


taknyí
senior tag

+1 :K

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#241) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Mintha megdöglött volna a topic, senkinek semmi kérdés, óhaj, sóhaj?

(#242) Devas válasza Mágus2 (#241) üzenetére


Devas
őstag

Ebben az árkategóriában szinte csak a Lumia topic pörög. Én mondjuk személy szerint pár fotót szívesen megnéznék, mert szimpatikus a készülék. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#243) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Sziasztok,

Mivel gyaníthatóan várni kell még egy ilyen LG tesztre, ezért a telefont birtokló emberekhez lenne 1-2 kérdésem / kérésem:
-Edzéshez a sports-tracker programot használom. Glonass van esetleg? Mennyire pontos a GPS?
-1-2 fényképet tudna valaki feltölteni amit a telefonnal készített?
-Akksi kibír 1 napot? :)
-Zenehallgatás mennyire vállalható? Jelenleg egy 520 tökéletes a célra, pedig EQ sincs...

Köszönöm :R

(#244) tatabike válasza ViTToRe (#243) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem két napot bír ki általában wifivel, zenét nem tudom, csak a rádiót hallgattam eddig rajta, az elég jól szól, de nem a saját fülesével, hanem egy samsung-headset-tel próbáltam.

Szabadban még nem fotóztam vele, itt van egy kép a kutyámról, meg egy makró egy retro Sharp-számológép feliratáról:

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#245) Mágus2 válasza ViTToRe (#243) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1 órás képernyő idővel 3 nap alatt 50%-ot merül. Wifi otthon mindig bekapcsolva, éjszaka is elérhető vagyok, nem használok repülő üzemmódot.

[ Szerkesztve ]

(#246) ViTToRe válasza tatabike (#244) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Általában ha kell egy mobilos fényképező, akkor kint a szabadban lövöm a képet. Kérhetek esetleg egy nappali sima automata módban készített fényképet?

GPS-re van valamilyen program, ami megmutatja a pontosságot / pontosan mennyi műholdat lát. Elvileg Glonass is támogatott, de valahol írják - valahol nem... :) Futás mérése miatt ez az egyik legfontosabb szempont sajnos... :DDD

Nekem nagyjából akár napi 100 email szinkronizálása, napi 40-50 perc zenehallgatás, napi max 15 perc beszélgetés átlagban, illetve 1 órányi tracker program futtatása az átlag használatom, illetve a folyamatos adatkapcsolat / wifi kapcsolat. Ezzel azért talán tartható az 1 nap. Lumia 520 is elvan ezekkel 1 napig bőven, majd 1 Ah-val kevesebb akksival.

Van esetleg valami bosszantó tulajdonsága a telefonnak? Androidot leszámítva... ;]

(#247) Devas válasza ViTToRe (#246) üzenetére


Devas
őstag

A kb 1,5 GB felhasználható tárhely az appok részére a gyenge pontja.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#248) Mágus2 válasza ViTToRe (#246) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Parancsolj. Mai képek, itt esett egész nap.

(#249) Ghandi


Ghandi
aktív tag

2napja vagyok tulaja egy LG L65-nek.Érdekes módon pont erről a készülékről nem lehet olvasni szinte sehol sem,csak a L70 és az L40-ről,de ahogy olvastam a 70 és a 65 között csak a kijelző méretben va talán külömbség.
Az első tapasztalataim elég jók,én egy ZTE Blade III-ről váltottam erre a telóra,ég és föld a külömbség!
A legtöbb helyen az L65-re nem is irják hogy van benne NFC,hál istrennek van benne,csak használni nem tudom senkivel,a bankkártyát meg nem ismeri fel....igazából nem is tudom mire jó ez pontosan.
Elkezdtem belakni a telót,féltem kicsit az említrett kevés memórollés hogy nem lehet kártyára telepíteni,de eddig semmi bajom.A 3betűs navi simán felment a kártyáról,persze elötte engedélyeztem a nem megbízható alkalmazások telepítését. Na ekkor jutott eszembe egy régebbi progi ami lehet segíthetne azon hogy lehessen nyugodtan a kártyára telepíteni bármilyen programot!
A Playról leszedhető az App Backup & Restore progi ami az appok mentésére szolgál.
Naszóval a trükk : letöltöd a progit,kimented az appot SD-re,majd törlöd a progit és az eredeti appot és fájkezelővel az SD-ről telepíted ujra a progit.Jó,jó tudom sok progit át lehet rakni az SD-re az alkalmazás kezelővel,de érdekes módón van pár letöltött progi ami nem szükséges a rendszer működéséhez,de nem lehet átrakni SD-re.Ezzel a modszerrel bármilyen letöltött progi átrakható SD-re.
Ezen a telefonon még nem probáltam ki ezt a módszert,régebben más telóval csináltam ott működött a dolog,ha valaki kiprobálja ezen a telón irja meg az eredményt

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#250) ViTToRe válasza Mágus2 (#248) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Szuper! Teljesen vállalható. Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.