Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Mokee válasza ktmt (#1050) üzenetére


Mokee
csendes tag

tényleg működik a home gomb twrp-vel.de a signal icon nálam még mindig nem jó

(#1052) robi64 válasza Mokee (#1051) üzenetére


robi64
aktív tag

CM 12.1 -re gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#1053) Mokee válasza robi64 (#1052) üzenetére


Mokee
csendes tag

igen

(#1054) robi 64 válasza Mokee (#1053) üzenetére


robi 64
tag

Nállam se volt rendben mikor próbáltam az utolsó 12.1 et.Vissza a CM 12 re.

(#1055) ktmt válasza Mokee (#1051) üzenetére


ktmt
aktív tag

Nálam volt térerő jelzés újraindítás után, majd az újabb felpakoláskor is. Home gomb viszont egyszer sem. Parajelenségek a köbön.

[ Szerkesztve ]

(#1056) krisz1991052


krisz1991052
csendes tag

Valakinek ez a téma meg van?
[LGHome/MultiHome] LG G3 Theme

(#1057) krisz1991052


krisz1991052
csendes tag

Már megvan : https://docs.google.com/uc?id=0B09IyZFWDAWnN1JWckw0cDIwbnc&export=download

(#1058) robi64


robi64
aktív tag

Ha birja az elem, akkor maradok a cm12.1-en (04.16),térerő jelzés rendben.
Az utolsó cm12 (04.15) elkezte zabálni az elemet,fél nap alatt lemerült. :F,vagy is észrevettem mióta használom a TWRP -t hamarább merül. :F

[ Szerkesztve ]

(#1059) ktmt válasza robi64 (#1058) üzenetére


ktmt
aktív tag

Ma frissítettem TWRP-re és CM12.1-re, és működik a home gomb :DD . Az akkuidőt figyelem.

(#1060) guyver válasza ktmt (#1059) üzenetére


guyver
senior tag

Jobb az üzemidő, ha a goggle play service és a Google alkalmazásnál az ébrentartást + felébresztést letiltjátok.

Poco F3 & Gear S3

(#1061) robi64 válasza guyver (#1060) üzenetére


robi64
aktív tag

És azt hol találom ? A CM12.1 tovább birja,bár nállam.

[ Szerkesztve ]

(#1062) guyver válasza robi64 (#1061) üzenetére


guyver
senior tag

beállítások - adatvédelem - adatvédelmi beállítások, aztán a 3 pontos menü alatt: haladó. kiválasztod a google alkamlamzást meg a play szolgáltatást és azokon belül lekapcsold a kis kapcsolóval az ébrentartást és a felébresztést. hidd el sokat fog számítani az is.

[ Szerkesztve ]

Poco F3 & Gear S3

(#1063) robi64 válasza guyver (#1062) üzenetére


robi64
aktív tag

Köszi,ez érdekes,tegnaptól mivel 04.19-es cm12.1

[ Szerkesztve ]

(#1064) ktmt válasza robi64 (#1063) üzenetére


ktmt
aktív tag

Tapasztalataim szerint is érzékelhetően gyorsabban merül a CM 12.1 (a Google szolgáltatások letiltása után is), miközben úgy általában nem gyorsabb. Mivel vm03 már nem fejleszti a CM-12-őt, gyanítom, hogy ennél maradunk. Vagy akkor jöjjön az RR?

[ Szerkesztve ]

(#1065) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Pár kérdés L70-nel kapcsolatban:
1) Az, hogy lehet, hogy a 4GB-ból 1,7GB foglalt és csak 70MB szabad? Így egy 160MB-os app-ot nem enged telepíteni. És egyáltalán miért kezdi el letölteni az app-ot, ha nincs elég hely? Miért nem szól már a telepítés elején? Gondolom most meg kellene keresnem a félig letöltött app-ot, és manuálisan törölnöm...
2) Nem lehet beállítani a maximálisan futtatható app-ok számát valahogy? Mert van, hogy 10 app is fut egyszerre tök feleslegesen és ezt is csak manuálisan tudom kilőni (középső gomb hosszan megnyom). Egyébként ezzel leállítom egyáltalán véglegesen az app-okat?
3) A Facebook alkalmazás adatai elég sok helyet foglalnak, ezt ha törlöm akkor csak a gyorsítótáras képek, videók törlődnek, vagy más beállítás is? Miért nem lehet beállítani valami limitet erre?
4) A Windows Phone is szenved ilyen gyerekbetegségekben, mint az Android? :F (itt főleg a "nincs elég hely, pedig van" szövegre gondolok).

(#1066) robi64


robi64
aktív tag

Ha cm-12.1-20150419 vagytok és twrp_w5_20150403-as otok van,szabadon lehet OTA frissiteni.Beállitások/A telefonról/CyanogenMod frissitések/Frissitések keresése,letöltitek az új ROM-ot majd frissitetek.Magátol elvégzi,belép a TWRP-be,telepiti a frissitést és a végin csak meg kell várni az alkalmazások optimalizálását (nállam 116) magátol bootol.Ezzel fönt az új ROM.Anroid 5.1.1

[ Szerkesztve ]

(#1067) guyver válasza robi64 (#1066) üzenetére


guyver
senior tag

sajna a dual sim-esnél mindig át kell szerkeszteni a zip-ben található script-et. így nálam ez nem megy sajna. bár úgyis csak 2 hetente fogom frissíteni.

Poco F3 & Gear S3

(#1068) robi64 válasza guyver (#1067) üzenetére


robi64
aktív tag

Hát sajnálom,és még valami kell ügyelni arra hogy az intrnál (belső memórián) legyen elég hely,hogy ráférhessen a ROM,a cmupdater mappába kb 250Mb mivel a ROM 246.078Mb.

(#1069) ktmt válasza maestro87 (#1065) üzenetére


ktmt
aktív tag

Üdv a topikban! Lehet, hogy már megoldódott a dolog (gondolom a szülinapi IGO telepítése volt az eredeti probléma), de néhány dolgot talán mások okulására is érdemes megint leírni.
(1) Az, hogy ilyen kevés hely a telefon és a gyári szoftver hibája, nem az Androidé.
A készülék csak 4 GB memóriával bír, ami alapból kb. 900MB szabad helyet ad, ide lehet tenni az appokat és ide kerülnek az alkalmazásadatok, és a rendszeralkalmazások frissítése is. A tapasztalatok szerint elég gyorsan elfogy ez a hely. Ezen úgy lehet segíteni, ha az átmozgatható alkalmazásokat a Beállítások->Alkalmazások menüben az SD-re helyezed át. Azt hiszem, hogy erre alapból van lehetőség van, de lehet hogy egy alkalmazás segítségével előbb írhatóvá kell tenni az SD-t (valaki megerősíthetné, én már régóta nem használom a gyári rendszert).
A rendelkezésre álló hely tovább növelhető átparticionálással, esetleg az belső SD és külső SD memória felcserélésével, ez azonban már haladó témák, ehhez rootolás, bootloader nyitás, custom recovery telepítés kell, amiről Orionhilles topiktárs bejegyzésében olvashatsz. Ezek után már tetszőleges ROM-ot fel tudsz tenni a telefonra, SLIM, CM, RR, elég nagy a választék. Ha ezzel kapcsolatban van kérdésed, elakadnál valahol, akkor próbálunk segíteni.

A továbbiakra röviden: (2) nem kell kilőni az appokat, a memóriakezelés a rendszer dolga, ha kell a hely, akkor leállítja a futó alkalmazásokat. Ha mégis erre vágysz akkor vannak olyan "ingyenes" appok a piactereken, amik megoldják helyetted ezt a kérdést és más optimalizációt is elvégeznek automatikusan (Clean Master, cCleaner).
(3) Jól gondolod, csak a gyorsítótárat törli, akár a böngészőben (nem használok FB kliens, de valaki majd megerősíti).
(4) Nem használtam még WP-t, de a desktop tapasztalatok alapján ez az oprendszer nem éppen a jó memória-gazdálkodásáról híres. Ha problémamentes telefonra vágysz, aminem a zökenőmentes használatához nem kell a felhasználói akkor inkább Iphone.

(#1070) ktmt válasza robi64 (#1068) üzenetére


ktmt
aktív tag

Az előzőekhez is csatlakozva, én az átparticionálás mellett döntöttem, ezért most van elég helyem (cc 500MB), fel is kúszott az IGO, amit aztán jól áthelyeztem a SD-re. Az új CM (Android 5.1.1.) nem eszik nálam többet, mondjuk én is letiltottam Google/Play Services szolgáltatásoknak az ébresztgetést.

(#1071) maestro87 válasza ktmt (#1069) üzenetére


maestro87
őstag

Helló! Először is köszi a válaszokat!
Igen, azt akartam telepíteni. De elég lenne az is ha csak a fiókomhoz hozzátudnám rendelni. Ezt hogy kell?
Amúgy ami mozgatható app volt azt már régebben áttettem az sd kártyára. :F Amúgy szerintem nem is törölte a félig letöltött appot sem.

Én azt tapasztaltam (nem ezen a telefonon), hogy ha kilövök pár futó alkalmazást, akkor jobban engedi telepíteni az appot, nem hivatkozik kevés tárhelyre (persze nem minden appnál jön be ez a trükk).

Iphone-ról meg csak annyit, hogy erősen "bojkottálják", mert a legtöbb programot csak androidra írják. De WP-ra is igaz. És itt az egyedi programokra gondolok, nem ilyen időjárásra, meg facebookra... Egyszerűen nincs választék a többi OS-nél.
Miért nem mentem én alkalmazás fejlesztőnek... :)

(#1072) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy nem tudok gyorshívót tenni az asztalra, mert azt írja: " Nincsenek telefonszámmal ellátott névjegyek." pedig vannak. Mi lehet a gond?

(#1073) robi64


robi64
aktív tag

Frissitettem cm-12.1-20150425 és betettem 32Gb 10 class SD kártyát.Most baj nélkül birok másolni gigás file-ket SD-re.Egyedül nem tudom,hogy a ROM-ban javitottak vagy hogy 10 clss az SD. Az előző 4 clss volt de nem próbálhatom ki mivel elajándékoztam.

[ Szerkesztve ]

(#1074) Kywyy


Kywyy
csendes tag

Sziasztok.
Anyumnak néztem ezt a telefont, szerintetek neki megfelelne? Nem használ sok alkalmazást...időkép,recept,zseblámpa,zenefelismerő+max. 3 játék. Emellett ha nem is gyakran, de azért szokott netezni. Olvastam pár hozzászólásban, hogy elég hamar jelez, hogy nincs több hely. Ennyi alkalmazás azért még ráférne gond nélkül?
Akadozni egyébként szokott ez a telefon?
Köszönöm előre is. :)

(#1075) matyi012345 válasza matyi012345 (#1072) üzenetére


matyi012345
őstag

Megoldódott.

(#1076) pch válasza robi64 (#1073) üzenetére


pch
aktív tag

Át kell particionálni ha frissíteni akarom?
http://androidforums.com/threads/unofficial-cyanogenmod-12-for-lg-l70-d320-d320n-d325.893621/
erre gondolok.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1077) robi 64 válasza pch (#1076) üzenetére


robi 64
tag

Én nem használom a particiónálást.

(#1078) pch válasza robi 64 (#1077) üzenetére


pch
aktív tag

És melyik gapps-ot raktad hozzá?

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1079) robi 64 válasza pch (#1078) üzenetére


robi 64
tag

pa gapps modulár nano 5.0.1 cm12 re mig a cm12.1 re gapps L-4-15-15.

[ Szerkesztve ]

(#1080) krisz1991052


krisz1991052
csendes tag

Üdv mindenki!
Ti is találtok pixel hibákat a kijelzőn?Mert nekem ebből rengeteg van és fekete hátteren szépen lehet látni

(#1081) ktmt válasza maestro87 (#1071) üzenetére


ktmt
aktív tag

Próbálj kicsit takarítani, hogy felférjen az app. Igaz valami bug miatt még néha így is kevés a tárhely üzenet jön, erre viszont volt már itt a fórumban megoldás.

@krisz1991052 nálam nincs pixelhiba, mindig megnézem, mikor megveszem a készüléket. nem is emlékszem, hogy lett volna ilyen panasz. Ha garanciális, próbáld cseréltetni.

@robi 64 Itt van friss gapps

[ Szerkesztve ]

(#1082) krisz1991052 válasza ktmt (#1081) üzenetére


krisz1991052
csendes tag

Oké mert nekem is és a tesómnak is ugyanez van és mindkettőnknek pixel hiba van :/
Egyébként annyira nem észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#1083) robi64 válasza krisz1991052 (#1082) üzenetére


robi64
aktív tag

Próbáltad ezzel vagy hasonlóval, lehet hogy segit.

@ktmt kösz.

[ Szerkesztve ]

(#1084) pch válasza robi 64 (#1079) üzenetére


pch
aktív tag

Nem akarlak fárasztani de ez most 12 vagy 12.1?

http://androidforums.com/threads/unofficial-cyanogenmod-12-for-lg-l70-d320-d320n-d325.893621/
A changelogba 12.1 van írva.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1085) robi 64 válasza pch (#1084) üzenetére


robi 64
tag

Ez még CM12,utolso 04.18. többet nem fejlesztik csak a CM12.1-est azért a letöltési linken a fojtatásban áll CM12.1.

(#1086) pch válasza robi 64 (#1085) üzenetére


pch
aktív tag

Ha felrakom a pico gapps-ot mire mindent amit használok felrakom elfogy a hely a data-n.
Ezért lenne jó a modular full.
Egyedül a earth amit nem használok...

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1087) robi64 válasza pch (#1086) üzenetére


robi64
aktív tag

Nálam is pico van,mivel a többi Google cuccot a Play-ról telepited átlehet mozgatni az SD-re (kivéve a Google Play-szolgáltatások-at) és igy felszabaditani helyet.

Vagy particiózni a belső memóriát.Magam próbáltam,elsőböl sikerült kaptam 2.6Gb,felment a MINI MODULAR PACKAGE-is csak baj volt mikor akartam visszaállni.

Egyedül nem próbáltam,hogy úgy particiózva fel-e megy az OTA frissités,ha valaki próbálta irjon pár sort. :R

(#1088) pch válasza robi64 (#1087) üzenetére


pch
aktív tag

Nekem nem engedi átmozgatni az sd-re a következőket:
Gmail
Hagouts
Youtube
keep
Táblázatok
....
:(

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1089) robi 64 válasza pch (#1088) üzenetére


robi 64
tag

Beállitások/alkalmazások/menü/preferált telepítési hely/eltávolitható SD kártya, ezt vállasztod és már mehetnek az alkalmazások az SD-re.
Természetesen azokat amelyek a Play-ről lettek letöltve vagy is nem voltak a gapps-ban vagy a ROM-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1090) pch válasza robi 64 (#1089) üzenetére


pch
aktív tag

THX!

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1091) ktmt


ktmt
aktív tag

CM 12.1 újabb varik - Zene alkalmazás leáll. Cache törlés és Gapps frissítés után is. Máshol is? Tud valaki megoldást (azon kívül, hogy szedjem le).

[ Szerkesztve ]

(#1092) robi64 válasza ktmt (#1091) üzenetére


robi64
aktív tag

Nálam működik,04.25-9 CM12.1,de itt az Apollo vagy is Eleven a CM12-es fórumról.MOST próbáltam és működik,T.B-vel kitörlöd az Eleven-t,újrainditod a telót,telepited az Apollo-t,T.B-al konvertálod hogy legyen widget-ed(jelzi hogy nem fejezte be a konvertálást,csak újrainditod és bent is van a systemben) majd ujrainditod.

[ Szerkesztve ]

(#1093) ktmt válasza ktmt (#1091) üzenetére


ktmt
aktív tag

Megvan a megoldás, a média data újraépítése (sd leválasztása, zene app indítása, app kilövése, sd csatolása, zene megnyitása).

(#1094) robi 64


robi 64
tag

AZ utolsó 05.02 OTA frissités után több szabad memória maradt 520Mb,pedig minden ugy áll ahogy volt. Semmi se nincs átmozgatva az SD-re.

[ Szerkesztve ]

(#1095) ktmt válasza robi 64 (#1094) üzenetére


ktmt
aktív tag

Mintha nálam is több lenne a hely, majdnem 1GB átmozgatások után. Lehet, hogy az új gapps miatt törölte a korábbi firssítésket?

[ Szerkesztve ]

(#1096) robi 64 válasza ktmt (#1095) üzenetére


robi 64
tag

OTA után nem frissitem a gapps-ot mert minden marad. Gondoltam hogy kitőrölt valamint de minden számon van.

(#1097) krisz1991052


krisz1991052
csendes tag

Üdv mindenki!
V10e verziót lehet rootolni apk-val?
Csak mert teljes G3 felületet akarok csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#1098) robi64 válasza krisz1991052 (#1097) üzenetére


robi64
aktív tag

Próbáld PurpleDrake-el,leirás benne.

[ Szerkesztve ]

(#1099) krisz1991052


krisz1991052
csendes tag

Egy ideig nincs gépem :/ ezért kéne apk-s root azért köszi majd ha lesz gép megpróbálom

(#1100) pch


pch
aktív tag

Ki milyen alkalmazásokat telepít a Google playból?

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.