Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Croissant


Croissant
aktív tag

"A készülék 200 000 forintba kerül, aminél azért már lényegesen olcsóbban is lehet ilyen felbontású és méretű monitorokat kapni, viszont az Ergo nem egy hagyományos szimpla talp, és ez joggal dobja meg az árát."

Ha nem több, mint 20.000 Ft a különbség, mert annyiért már lehet venni többféle ugyanilyen monitorállványt.

(#2) ricsip


ricsip
addikt

Alza Ergo Arm AR1 talpat vettem tavaly (talan pont ugyanilyen) 14-15 ezer Ft-os áron. De van naluk kb meg ezer hasonló, amit csak el tudsz képzelni. Viszont tényleg nem való minden asztalhoz, mert sok esetben nem lehet az asztallap oldalára rákapatni.

[ Szerkesztve ]

-

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Ez jó: "...az LG 27GN880, amely egy nagy képfrissítési rátát produkáló, kiemelkedő felbontású..."

2021-ben 27"-on kiemelkedő felbontásnak minősül a WQHD. Na, eddig tudtam olvasni. Ez kábé annyira igaz, mint a ma Hírkeresőn látott "Brutális üzemanyag-csökkenés lesz, meg a "Régen tankolhattunk olyan olcsón, mint holnaptól" címek, amik ~1%-os árcsökkenésről szólnak... Igaz, ettől még lehet a monitor tényleg jó, de én így 7,5 év után lassan az asztalról leszedni tervezem a B276HUL-t, csak találjak megfelelő nagyobbat.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ennek az allvanynak - a nem-gamer tarsanal - elvileg az volt a selling point-ja, hogy open office-ban ide-oda forgathatod kollaboraciohoz. Ezt a jatekosoknak szerintem nehezebb eladni. Otthonra egyszer beallitod a megfelelo pozicioba, szogbe es ugy marad evekig.

En is most tervezek valtani es ahogy felettem irtak, ez a felbontas mar nem tul vonzo, inkabb 4k-ra szurok, hogy idotallo legyen. Bar nekem nem jatekra lesz.

(#5) South Velen


South Velen
addikt

Még mindig nem tudom hogy méritek a minimum fényerőt... Fekete háttérrel? ;]

Baromi félrevezető, hogy az összes monitortesztetekben kb harmada az érték a valóságnak. Egyszer majdnem ez alapján vettem egy monitort mert 29 cd/m3-at mértetek ami minden más tesztben és aztán a valóságban tesztelve is 80 körül volt. Még jó hogy megnéztem más teszteket is. Itt is 6 cd/m3... Persze...

[ Szerkesztve ]

(#6) ImpersonatoR

Bécsbe 135.000 ft ból kijön [link]
Csak kell oltási igazolás ha jól tudom.

De ennek már van utódja ha jól tudom ami már 165 hz -es + jobb a Max fényereje.

(#7) ricsip válasza Zotya84 (#3) üzenetére


ricsip
addikt

Arra kíváncsi lennék, h. a talpat leszámítva egy LG 27GL850-hez képest hol van?

-

(#8) Griff55 válasza ricsip (#7) üzenetére


Griff55
senior tag

Egy az egyben ugyanaz, annyi hogy a 27gl850 még rendelkezik 2 usb 3.0 porttal, de maga a panel egy az egyben ugyanaz.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#9) haxiboy válasza ricsip (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Sajnos én pedig nem kapok olyat ami elbírná a monitorom :\

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Biztosra veszem, hogy - a gyári megoldáshoz képest - ez egy nagyon stabil állványnak számít.

(#11) ricsip válasza Griff55 (#8) üzenetére


ricsip
addikt

Ez biztos?

-

(#12) Solten


Solten
addikt

Kar hogy nincs freesync tamogatas, a konzolok igy kilove.

Saor Alba

(#13) atus72 válasza 0xmilan (#4) üzenetére


atus72
senior tag

27"-on a 4K-nak mi értelme van? Nagyítóval használod? :)

(#14) South Velen válasza atus72 (#13) üzenetére


South Velen
addikt

Miért kéne nagyítóval használni?

Ott a 150%-os skálázás.

(#15) HELLAFLUSH válasza Solten (#12) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Van benne Freesync és megy XSX-en.

(#16) Solten válasza HELLAFLUSH (#15) üzenetére


Solten
addikt

Es tenyleg, szuper!

Saor Alba

(#17) Bandit79 válasza South Velen (#14) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Ott a 150%-os skálázás.
akkóóóó mi a fszmnak a 4k ? ;]
Amúgy tényleg fszméregetés célja kb. akinek 27" monitoron, játékra 4k kell...

(#18) 0xmilan válasza Bandit79 (#17) üzenetére


0xmilan
addikt

Egy szoval sem emlitettem, hogy jatekra kell. :P
Amugy neztem review-t kifejezetten jatekos szemszogbol es ott az lett az eredmeny, hogy ha van kartya, ami ki tudja hajtani (vagy ha a jovoben lesz), akkor erdemes lehet 27"-on is a 4k az 1440p helyett, mert utobbinal meg latszodnak pixelek, a 4k viszont olyan, mintha egy "ablakon keresztul neznel be egy vilagba" es nincsenek lathato pixelek, ezert semmi nem emlekeztet ra, hogy ez a vilag amugy virtualis.

(#19) Bandit79 válasza Bandit79 (#17) üzenetére


Bandit79
aktív tag

50 inch-es tv-n már van aki orgazmust kapott a 4k-tól azért cserélték le gyorsan a FHD-ról.
(ez még érthető)
A 42"-on már igen csak jó a 4k az már kb 105 ppi-t ad, de hogy 27"- meg kisebb méretekre ez kell játékra azt igazán nem értem ..

(#20) Bandit79 válasza 0xmilan (#18) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Igen ott meg max az veszi el a figyelmed ,hogy a vga közben izzad.. :) és a szaggatástól zökkensz ki.. :)

(#21) South Velen válasza Bandit79 (#17) üzenetére


South Velen
addikt

Pont azért...
Hogy ne legyen pixeles.

Volt 1440 meg 4k monitorom ugyanabban a méretben, nekem minden beállításon jobban tetszett játékra is a 4k medium mint az 1440p ultra és kb ugyanannyira nyírta a kártyát.
Mi több, dlss 1440p-ben már ocsmányra rontja a képet, 2160p-ben meg észre se lehet venni.

Munkára meg egyenesen egy külön univerzum a 4k...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.