Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

up, mert érdekel a véleményetek :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Móci


Móci
addikt

A túróba, akkor mi lesz 2012-vel? Bakker, vissza kell térni a világvége után, hogy szívhassunk a nappal?
Remélem nem vágja tönkre az elektronikát, nem volt olcsó a házimozi, no meg pc nélkül rendszergazdának lenni... :F

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) :-I


:-I
tag

Ezt folyton eljátsszák, volt már meteor, nem is egyszer, aztán valahogy az sem jött be. Én nem hiszek az ilyen baromságokban.

Amúgy ez Nicolas Cage filmjére emlékeztet, a Képletre.

[ Szerkesztve ]

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#4) dízelracer


dízelracer
senior tag

Ugyan. Majd jön Bruce Willis a koszos fehér atlétájában és megmenti a világot. Ha nem boldogul csak szól Chuck Norrisnak aki majd belehajít a napba pár jéghegyet. Ne parázz minden rendben lesz... :D

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Lenni lesz mindenképp s mindig is volt....

S nem akarom megsérteni a NASA-t...de honnan tudjak, hogy 2013-ban? Még a földrengéseket se tudjuk előre megmondani akkor pont egy ilyet fogunk

(#6) Rive


Rive
veterán

A felerősödött naptevékenység az biz' tényleg tud gondokat okozni: más kérdés, hogy az ebből adódó kényelmetlenségek illetve esetenkénti lokális katasztrófák kit mennyire érintenek, illetve ki mennyire érzi magát világvégésnek tőlük.

Ha nem lesz net, majd olvasok könyvet. Ha nem lesz villany, akkor gyertyafénynél. Részemről ennyi.

Ftc: a napciklus az nagyjából szabályos, azért.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) samfishR


samfishR
senior tag

Ezen fölösleges idegeskedni, úgysem tehetünk ellene semmit. Majd ha itt lesz az ideje, elég lesz akkor idegeskedni :D

(#8) nem_tom


nem_tom
őstag

Dupla pusztulat vár ránk? :D

Amúgy ha jól tudom ugyanannyi az esélye, hogy most vág minket földhöz egy napkitörés, mint 2013-ban. Ugyan úgy, mint a szuper-vulkánok.

(#7) samfishR: Részben igazad van, de szerintem akkor sem kell idegeskedni, mivel azzal se mented meg magad. :U

[ Szerkesztve ]

(#9) No-kia


No-kia
őstag

uhhh de ha emiatt nem tudok fórumozni.. durci leszek :((( :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#10) Magnum_ válasza samfishR (#7) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jójó, de feljutunk mi is a hajóra, vagy csak az euró milliárdosok?

I humbly and respectfully decline™

(#11) csimave


csimave
tag

Mindig kitalálnak valamit... :DDD
Saint_: egy jegyet veszel nekem?:D Lécci-lécci. :))
sagesz: tényleeeeeeeeeg :O ;]

[ Szerkesztve ]

http://www.pro-betting.atw.hu TUTI TIPPEK SPORTFOGADÓKNAK!

(#12) sagesz93


sagesz93
addikt

Mi már 2012-be megfogunk halni nem?
Akkor meg tökmindegy mi lesz 2013-ba..

(#13) szablya


szablya
tag

Én már bejegyeztem magamnak a telefonba 2012 dec. 21-ét, mint hivatalos világvégét, velem holmi csillagok ne baxxanak ki! :((

amúgy ez tényleg szar ügynek tűnik :F

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) Móci válasza szablya (#13) üzenetére


Móci
addikt

Dupla kombó. ;) Ha nem döglesz meg 2012-ben, akkor majd 2013-ban! :D
Amúgy ha valóban menekülni kellene, s valóban hajóval/repülővel/űrhajóval, akkor az egyszerű pórnép az megdöglene. Sajna.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) Aron93H


Aron93H
csendes tag

Valószínűleg ez sem igaz, bár ez inkább "hihetőbb" mint a filmből szedett hülyeség.

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

(#16) Bocaa


Bocaa
senior tag

csak kitalálnak vmit a tudósok :F

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#17) Lenry válasza Bocaa (#16) üzenetére


Lenry
félisten

hiába találnak ki akármit, ha az dollármilliárdokba kerül, akkor b*szhatjuk.

sőt tulajdonképp bármit mondanak, nekünk mindegy, esetleg a csomagold alufóliába a cuccaid és akkor nem pusztulnak el... ezt még talán ki tudom vitelezni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) ABE


ABE
őstag

Gondoskodni kéne róla, hogy a jövőben se maradjunk hírek nélkül, mondjuk "Konferenciára járó riogató (brit) tudós" szakot kéne indítani az eltén, vagy ilyesmi.

(#19) Mr.Csizmás válasza ftc (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a földrengésekkel nem a NASA foglalkozik

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) nem_tom válasza Magnum_ (#10) üzenetére


nem_tom
őstag

Teljesen egyértelmű, hogy a magunkfajta csórókat itt fogják hagyni megdögleni. Na meg aztán 2012-3-ig biztos nem fejlődünk ki ennyire.

(#21) Móci válasza nem_tom (#20) üzenetére


Móci
addikt

Akkor muszáj lesz visszaszoknom majd a cigire, megígértem sajna. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#22) mephi666


mephi666
nagyúr

"A Nap 11 éves ciklusokban változik: a ciklus elején 3-4 évig egyre több napfolt jelenik meg és egyre hevesebb napviharok törnek ki, majd a maximumot elérve csökkenni kezd a napfolttevékenység. A jelenlegi napciklus körülbelül két éve kezdődött, a csúcsa 2012-ben, 2013-ban várható. Egy-egy hevesebb napkitörés során a Nap akár több milliárd tonna anyagot is kilövellhet a Föld irányába: a jelenség elektromágneses viharokkal jár, ez pedig kiütheti az elektromos berendezéseket bolygónkon."

oké, de én nem emlékszem, hogy a 11évvel ezelőtti ilyen ciklusnál tönkrement volna minden műszaki cikkem :( mi a f@szért jó riogatni a népet? habár majd 2013-ban mindenkitől megveszem akkor a műszaki cikkeit, ne nála vesszen kárba: pl plazmatévékért, új vga-kért meg mindenféle (még) működő cuccért adok 100ft-ot darabonként ;] jó bolt lenne...

#23: jah, de a zindex-es ábrán úgy mutatják, hogy az intenzitása kb az előzőéhez lesz hasonló... :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Magnum_ válasza nem_tom (#20) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és ha egy lecsúszott íróként, aki sofőrködik, éppne jó helyen vagyok jó időben?

I humbly and respectfully decline™

(#25) Dany007


Dany007
veterán

Ha jól tudom 11 évente van napfolt maximum. Ami történetesen, csak a poén kedvéért 2012-ben lesz újra :)
Ebből adódó EM sugárzás komoly gondokat tud okozni. Ha jólemlékszem volt is ilyen a 80-as években, bár az inkább csak egy figyelmeztetés volt, nem "komoly".
Szintén ha jól tudom jelenleg 30 perccel előre tudnak figyelmeztetni ilyen kitörés esetén. De lehet, hogy még annyi se :)
Amúgy a cikket még nem olvastam, de mindjárt megnézem.
Na, most nézem a cikk is ezt írja. Szóval igen, szerintem határozottan lehet benne valami. Ott is 2012 vége 2013 eleje.

[ Szerkesztve ]

(#26) nem_tom válasza Móci (#21) üzenetére


nem_tom
őstag

Persze... haljunk meg büdösen! :DDD

(#24) Saint_: Megyünk segget nyalni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez sajnos nem faszság, a napfolttevékenységnek van egy nagyjából 11 éves ciklusa, de ezen kívül több elmélet is létezik arra, hogy van egy tágabb ciklus is, ami a napfolttevékenység "erősségében" jelentkezik (88 év). Most elvileg a napfolttevékenység "maximumának a maximuma" fog jönni. Sajnos ez ellen tényleg védtelenek vagyunk, nincsenek rendesen felkészítve a műholdak, az elektromos berendezések, stb. Remélem, hogy komolyan veszik a dolgot, még van idő felkészülni.

Egyébként nagyon érdekes összefüggések vannak a napfolttevékenység és az éghajlatváltozás között is, de ezt nagyon próbálják titkolni - ugyebár most a globális felmelegedés lobbi a széndioxid-adóval nagyon bekeményített...

[ Szerkesztve ]

(#28) Lenry válasza ^Clown (#27) üzenetére


Lenry
félisten

ez utóbbiról hallottam én is, hogy a naptevékenység okozza a globális felmelegedést

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) BITBOYS válasza Lenry (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Erről egy vicc jut eszembe :)

-Helló, hogy vagy? -Ne is kérdezd, Homo sapiensem van..
-Ugyan, párezer év és elmúlik!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#30) BITBOYS válasza BITBOYS (#29) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jah, úgy kezdődik...Két bolygó beszélget :))

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#31) nem_tom


nem_tom
őstag

Amúgy, ha tönkre mennek az elektronikai berendezések, akkor készüljünk fel a nomád életmódra. :U

(#32) samfishR válasza Magnum_ (#10) üzenetére


samfishR
senior tag

"Good! That is good!"

nem_tom: tudom, de akkor már úgysem leszünk nyugodtak :D

(#33) nem_tom válasza samfishR (#32) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem jobb nyugalomban, békében meghalni? :D

(#34) mephi666 válasza nem_tom (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

lovagoljuk meg a témát és forgassunk egy ilyen magyar katasztrófafilmet arról, hogy milyen lenne a posztapokaliptikus jövő mindenféle elektromos berendezés nélkül... :K lehetne kóborolni mondjuk a hortobágyi puszta közepén meg az alföldi tanyavilágban... az emberek meg ilyen megvadult zombiként viselkednének, ha valakinél (valami csoda folytán) mondjuk működőképes eszközt találnak...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35) pityeszka


pityeszka
őstag

Utálom a napviharokat! :D

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#36) nem_tom válasza mephi666 (#34) üzenetére


nem_tom
őstag

Ja, mondjuk bekövetkezik az egész, aztán egy ideiglenes anarchia és káosz uralkodik el az emberiségen. Jó pár év múlva, meg nomád életmód, közben próbálják visszaállítani a dolgokat. Ezt pedig még meglehet fűszerezni egyéb dolgokkal is. :K

(#37) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a fenti helyzetben képzeld el, ha az apple fanok találnának egy működőképes ipadot :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

"ááááááááhpeeedddd... brééééénszz" ;] ;] ;]

komolyan, milyen fasza kis thriller-horror-paródiát lehetne csinálni... mennének szakadt apple pólóban, másik csapat meg mondjuk intel pólóban... harmadik amd-sben :) aztán menekülnének egymás elől... a végén meg világbéke, hepiend, stb... és akkor beb@sz tényleg az armageddon és mindenki megdöglend :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#38) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a microsoftosokat kihagytad, akik titokban el akarják pusztítani a világot :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40) nem_tom válasza mephi666 (#38) üzenetére


nem_tom
őstag

Ha rajtam múlik ebből nem heppiend lesz. ;]

(#41) Lenry válasza BITBOYS (#29) üzenetére


Lenry
félisten

neked nem volt egy szexi transformerses avatárod?

áh, megvan. meguntad?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) sviba


sviba
tag

Olvassuk el Asimovtól a "Mikor leszáll az éj" című könyvet, és kezdjünk el pánikolni. :))

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#43) nem_tom válasza nem_tom (#40) üzenetére


nem_tom
őstag

Bár kinek mi... az Apple tábor minimum nem maradna életben. ;]

Na, no off!

(#44) Tim82


Tim82
nagyúr

Vajon Kaposváron ezt is túléljük, vagy csak a 2012. évi világvégét? :F

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45) ^Clown válasza Tim82 (#44) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Irány Kocsord, atombunker, Árpi bácsi és az ojjektum megvéd :D

(#46) Dany007 válasza ^Clown (#27) üzenetére


Dany007
veterán

A gond az, hogy nagyon nem lehet felkészülni. Ha lehet hinni a natgeos, Discoverys tudományos ismeretterjesztő dokumentumfilmeknek, akkor az egyetlen megoldás a rendszerek azonnali áramtalanítása / kikapcsolása. Esetleg leárnyékolás? Már ha ez lehetséges. Különben az összes gép, ami elektromos árammal működik, plusz ugye az erőművek tönkre fognak menni.

Hogy ezt mennyire lehet előre jelezni azt nemtudom, legutóbb ~30 percet hallottam, viszont a nap ~ 8 fénypercre van innen, gondolom az EM sugárzás se megy sokkal lassabban a fénynél, szóval sok idő nem lenne megnyomni a "power" gombot.

És ha ez tényleg bekövetkezik és 'olyan erővel', akkor azok a bizonyos katasztrófa filmek már nem csak a sci-fi kategóriában lesznek érvényesek. Elég belegondolni, hogy minden elektromos berendezés, ami épp be van kapcsolva tönkremegy, a poén, hogy jelenleg szinte minden elektromos berendezést is egy másik, szintén elektromossággal működő berendezéssel gyártanak. Szóval ördögi kör.

Amúgy egy hasonló már történt a 80-as években, nagyon kis méretben. Akkor az USA és Kanada területén vágott haza jópár transzformátorállomást egy ilyen kis(!) napkitörés. És fogalmuk se volt, hogy gond lesz, sőt, napokon (talán hónapokon) át azt se tudták mitől volt.
Akkor még a mainál is gyerekebb : ) cipőben járt az efféle kutatás...

(#47) ABE válasza Tim82 (#44) üzenetére


ABE
őstag

Én már keresem a lakást Kaposváron. :K

(#48) Gergő_


Gergő_
őstag

Leszarom a kütyüket, lehet hogy jót is tenne a világnak egy ilyen megújulás. (nem a hatalmas méretű károkra gondolok, az a része tényleg kellemetlen lenne) :(

csinálok egy ólomkapszulát a kütyüknek, napelemeknek és dinamónak. :D
Tehát ólmot vennék! :D

Engem az érdekelne hogy ez milyen szinten képes befolyásolni az élővilágot?
Pl. bekattanak az állatok és megdöglenek? Mint pl a Road című filmben? Mert az nem jó poén. :N

(#49) Móci válasza Tim82 (#44) üzenetére


Móci
addikt

Kaposváron? Mindent! ;)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#50) nem_tom válasza Gergő_ (#48) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem az állatok, az emberek kattannának be és egymást ölnék meg, vagy nem tudom. De az biztos, hogy a pokol elszabadulna. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.