Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k.


k.
őstag

A magyar ember csóró, boldogtalan és állandóan elégedtelen.

Legalábbis a nagyrésze. Tisztelet a kivételnek :)

(#2) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

jajj de tudtam mar az elso bekezdésben hogy délmagyar és az indulatot kiválto cikkre is van egy masszív tippem :)

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#3) Lenry válasza dy_nmq (#2) üzenetére


Lenry
félisten

látatlanban megmondom, hogy eltaláltad, de te is tudod, hogy gyakorlatilag bármelyik dm cikk után ellőhettem volna ezt a bejegyzést, csak hát van, ami jobban érdekel, no...

(főleg, hogy az átszervezésekben még nekem is volt egy halovány részem ;) )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Z86


Z86
őstag

Azta, eddig azt hittem még sosem olvastam ezt a portált, de ahogy elkezdte beírni a címet, a firefox már kiadott egy korábbi cikket onnan.
Mivel van gond, az erste bankos cikkel?

(#5) The DJ


The DJ
addikt

Lehet, hogy én vagyok az egyetlen, aki nem tudja pontosan mi indította el benned ezeket az érzéseket (nem olvasok DM-ot), de magával a leírtakkal teljesen egyetértek.

A Facebook változásaival kapcsolatos picsogásoktól akadtam ki nemrégiben. Megjelent a timeline és mindenki úgy éli ezt meg, mintha eljött volna a világvége. Aztán jönnek itt azzal, hogy miért kell elrontani valamit, ami jó? Miért nem lehet visszaállítani a profilt az eredeti nézetre? Miért nem olyan fejlesztéseket végeznek, ami hasznos? Miért nem a fordításokkal törődnek? Kinek kell ez a haszontalan, átláthatatlan valami?

Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy az embereknek miért nem esik az le, hogy ez nem egy ördögi terv a felhasználók ellen, hanem csupán egy újabb logikus fejlesztés, ami pont abba az irányba tesz egy lépést előre, amire egy szociális közösségi oldalnak haladnia kell. Meg úgy alapból, mi a fenéért kell félni az újdonságoktól? Főleg a mai világban, ahol szinte naponta történik valami olyan fejlesztés vagy változtatás, ami fenekestül felforgat mindent, amit megszoktunk. Hiszen ez jó dolog, ezzel jutunk előbbre. Ezt be kell fogadni és meg kell szeretni, ha nem akarunk folyton csak a múltban élni és tanácstalanul pislogni akkor, amikor kötelező lesz majd váltani.
Így volt ez az XP - Windows Vista/7 esetében is, és így lesz majd akkor is, amikor a 7-es lesz az elavult rendszer. De ráhúzható ez az analógia bármi másra is. Ha megjelenik valami új, akkor sírás van, hogy miért nem maradhat az, amit már megszoktunk. Ha pedig nem történik semmi újítás vagy fejlesztés, akkor pedig azért megy a sírás, hogy miért nem haladunk már valamerre. :U

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) Lenry válasza The DJ (#5) üzenetére


Lenry
félisten

gyakorlatilag bármelyik cikk lehetett volna, mindegyik alatt megfigyelhetők ezek a kommentek.
de épp élesítés alatt van az új Hardverapró, annak a topikjában is ez lesz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) The DJ válasza Lenry (#6) üzenetére


The DJ
addikt

*Popcornevős smiley*

Ja, hogy Délmagyar... le se esett hirtelen. Én szerepeltem benne anno, mármint írtak egy cikket a településünk új honlapjának fejlesztőjéről, azaz rólam. :D Ez pedig megjelent ugye a webes felületen is. Hát mondanom se kell... 10 hozzászólásból kb. 2 volt gratuláció, a többi az elégedetlenkedés, a kritika, a fikázás. Miért nem lehet kikapcsolni a slidert? Mert állítólag lefogja a gépet. (Pentium 3-as konfig alatt sajnos valóban... :U ) Miért csak CMS alapú a honlap? (Mert ingyen csináltam vazze, határidőre, és bármennyire is szeretném, nem vagyok egy személyben programozó, grafikus és adatfeltöltő is. Hihetetlen. :) )

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8) Lenry válasza The DJ (#7) üzenetére


Lenry
félisten

megvan :)

igen... a szokásos. kicsit a PH-s "programozó keresünk" rész jut róla eszembe. mindenki hisztizett a követelményeken meg a fizetésen, de egyik se pályázott, mert egyik se értett hozzá.
a partvonalról kiabálni persze könnyű.

merre jártál? rég láttalak :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) The DJ válasza Lenry (#8) üzenetére


The DJ
addikt

Kivettem egy fél éves szabit. :)

Ezt a legtöbben nagy csinnadrattával, búcsúzkodós bejegyzésekkel és az oldal fikázásával karöltve tették meg, én meg csak gondoltam egyet és nem léptem be egy "kis" ideig. :) Ez idő alatt átrendeztem magamban néhány dolgot, új munkát találtam, rendbe szedtem, amit rendbe kellett az életemben és újult erővel térhettem vissza. Bár túl nagy űrt nem hagytam magam után itt sem. :D A visszatérésem oka pedig annyi, hogy szükségem volt a közösség tapasztalatára az új notebookommal kapcsolatban, aztán ha már ennyi idő után újra itt vagyok, akkor be-benézek a régi kedvenc topikjaimba és segítek is itt-ott.

Azért örülök, hogy látok még ismerős nickeket és az új hardverapróról sem késtem még le.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Néha kicsit túlreagálod, leszarom gomb megnyom, és tessék a saját életed építeni, megtalálni azokat a dolgokat amik neked tetszenek, a többi meg nagy ívben le van sz@rva :DDD
Nekem ez elég jól bejött.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) Kassadin válasza k. (#1) üzenetére


Kassadin
addikt

Az elsőből következik a másik kettő, gondolom, ez még nem tűnt fel.

(#12) szőröscica


szőröscica
addikt

Nekem abból van elegem, hogy mindig másokra mutogatnak, sosem magukban keresik a hibát.

(#13) baluka26 válasza The DJ (#9) üzenetére


baluka26
veterán

Pont nem rég nézegettem az adatlapod, hogy mióta nem voltál belépve... Meg is lepődtem ma, amikor láttalak hozzászólni :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) po1son válasza Kassadin (#11) üzenetére


po1son
addikt

+1 (ritka ez, hogy egyetértek veled.) ;]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#15) Kassadin válasza po1son (#14) üzenetére


Kassadin
addikt

:DDD

(#16) The DJ válasza baluka26 (#13) üzenetére


The DJ
addikt

Olyan meglepődést váltott ki az emberekből a hiányom, hogy fel sem tűnt senkinek. :))

Egyébként hogy tévedtél az adatlapomra? :)

(#17) Kassadin: Na nézdmá', még a végén kiderül, hogy nincs igazam. :D

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) Kassadin válasza The DJ (#16) üzenetére


Kassadin
addikt

Én is néztem nagyokat, mondom jól látom, hogy te írtál? :DDD

(#18) baluka26 válasza The DJ (#16) üzenetére


baluka26
veterán

Egyszerűen eszembejutott, hogy rég láttalak az oldalon, aztán használtam a PH! nem hivatalos tagkereső szolgáltatását (phmegbízhatóság), és voilá ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) Lauda válasza kraftxld (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Hasonlot irtam volna. A legtobb ember a masikon csamcsog meg fikazza, szerintem elobb nezzunk korul a sajat portankon, legyunk magunkal elfoglalva.
Ez nem a blogironak szolt.

[ Szerkesztve ]

(#20) Kassadin válasza Lauda (#19) üzenetére


Kassadin
addikt

Jól van zsepi hegy, nyugodj meg. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) Vladi


Vladi
nagyúr

Ne olvasd. Amúgy meg: najaigenhátjah. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) Lauda válasza Kassadin (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Van ujabb. ;]

(#23) Lenry válasza Vladi (#21) üzenetére


Lenry
félisten

az a baj, hogy a szegedi híroldalként még mindig ez a legpártatlanabb, így aztán marad, de előbb-utóbb íratok valakivel egy userscriptet, amivel elrejtem a kommenteket.

más híroldalt meg nem olvasok, mert az országos politikán csak még jobban fölhúzom magam és sok után legszívesebben Dragunovval a kezemben másznék egy Kossuth téri tetőre.

erről jut eszembe: nem akar nekem írni valaki egy userscriptet, amivel elrejtem a kommenteket? :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Lauda válasza Lenry (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Van olyan script, de csak a modiknak. :DDD

(#25) Vladi válasza Lenry (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr

Most mér? Én minden reggel m1 műsorra ébredek. Félálomba már megy fel a pumpa, tuti időben kelek! :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) Lenry válasza Vladi (#25) üzenetére


Lenry
félisten

hogyne... :D
így sem én vagyok a lelki béke és örök jófejség szimbóluma (a való életben is legalább ilyen kedves vagyok, mint itt, a fórumon), kell az nekem, hogy még külön fölb*sszanak valami fassággal, mindennap?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) The DJ válasza Lenry (#23) üzenetére


The DJ
addikt

Tessék: [link]

Tudom, hogy csak poénnak szántad, de éltem a kihívással, és fél perc alatt megszületett. :D

MOD: A delmagyar.hu-ra vonatkozik természetesen, de átalakíthatom PH-ra is. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28) Lenry válasza The DJ (#27) üzenetére


Lenry
félisten

nagyon köszönöm, de akkor rögtön bugreportolok, annak okán, hogy nem működik :U
kipróbáltam Firefoxban és Chromeban is, de ugyanúgy megvannak a kommentek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Lenry válasza Lenry (#28) üzenetére


Lenry
félisten

felpatcheltem, már jó :D

// @include http://www.delmagyar.hu/*

ennyit módosítottam.
te vagy az új hősöm :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) The DJ válasza Lenry (#28) üzenetére


The DJ
addikt

Nézzenek oda... egyszer írok valamit, az sem működik. :)

Firefox 8 alatt teszteltem, Greasemonkey telepítve, a linkemre kattintva telepíti is a script magát rögtön. Ezután ha a www.delmagyar.hu oldalon kiválasztok egy cikket, ahol kommentek vannak, akkor eltünteti azt a div-et, ami ezeket foglalja magába. Ennyit csinál az a tömör egy sor. Alapesetben csak a www.delmagyar.hu oldalon működik. Ezen kívül magát a hozzászólás boxot otthagytam egyelőre, csak a kommenteket rejtettem el. Igazából nem is tudom hol kezdhetném a debuggolást, mert olyan szög egyszerű ez az egy soros kód, hogy ennek mennie kellene nálad is. :)

Nálam így néz ki az eltüntetés előtt: [link]

És után: [link]

MOD: Na feleslegesen írtam meg ezt a hsz-t is. :D

Örülök, hogy működik. :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#31) Lenry válasza The DJ (#30) üzenetére


Lenry
félisten

a csillagot írtam csak utána, anélkül gondolom csak a főoldalt figyelte, az aloldalakat nem.
köszi még egyszer :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) The DJ válasza Lenry (#31) üzenetére


The DJ
addikt

Így van, ezért működött nálam, és nálad pedig ezért nem. Én a főoldalon választottam ki tesztelésre cikkeket és csodálkoztam, hogy nálad miért nem jó. A csillag kiterjeszti a script működését minden delmagyar.hu-ból származó aloldalra. Ezen elv alapján beizzítható aldomainekre is, ha előre pakolja az ember.

Egyébként ez a kis egysoros script bármilyen más oldalra is alkalmazható, csak kell az eltüntetni kívánt elem ID-je hozzá.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#33) Dili006


Dili006
csendes tag

Nem akarlak elszomorítani, de mindenki panaszkodik. Szerintem itt probléma inkább azzal van, hogy miért, hogy, meg hogy jogosan-e?

Te bejegyzéseid közt is volt már "hülye microsoft" meg "hülye hivatalnokok", szóval ha úgy veszed, te is panaszkodsz, csak ezt jogosnak érzed, vagy érezzük. Vagy mikor múltkor beszéltük, hogy miért költenek 90 milliárdot 30 Huey-ra, az is panaszkodás volt, csak egymás között, nem írtuk ki fórumra. Biztos ha valami kormányembert kérdezel, akkor azt mondja, hogy "ez felesleges panaszkodás, mert hogy 90 milliárdot nem is lehetne ennél jobban elkölteni", stb.

A kormányt/vezetést azért szokás szidni, mert ők hozzák a döntéseket, valószínű ők a felelősek (jó persze a "meghalt a papagájom --> hülye kormány" vonal tényleg erőltetett).

Egyébként abban egyetértek, hogy a délmagyar cikkek valóban olyanok a hülyéknek, mint a zombiknak az agy, magyarul mindig odatalálnak, és akcióba lépnek. Bár ez szinte minden híroldalnál így van, ahol hozzá lehet szólni.

Inkább szerintem az a baj, ha valaki panaszkodik, de nem mondja meg, hogy hogy lenne jobb, vagy ha úgy panaszkodik, hogy lett volna lehetősége ellene tenni (ennek tipikus példája, mikor nem megy el szavazni az ember, aztán meg panaszkodik, hogy miért lett ilyen az eredmény, stb.).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.