Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

20-25 évvel ezelőtt mit nem adtam volna egy pár ilyen lemezjátszóért. Sajnos igen szűk réteg használ már csak bakelitot. Gondolom ezen példányok gyűjtőknél landolnak majd...

(#2) kalmani


kalmani
tag

Patron=Hangszedő, pick-up

(#3) Voloka


Voloka
tag

Szűk réteg, de egyre bővülő réteg!
A minőségi zenehallgatás, nem megy ki a divatból!
Nem véletlenül, egyre több "bakelit" lemezt gyártanak, újra!
Sajnos, az MP, a számítógépes ricsaj csinálás, a könnyebb kezelhetőség miatt sokakat elcsábított, de visszatérünk, ( vagy el sem mentünk! ) ha zenéről van szó!

(#4) Dester31 válasza zzola (#1) üzenetére


Dester31
tag

Gondolom rohadt drága lesz, de mivel van jó pár bakelitem (köztük ritka kiadások is, mert ugye érték), régóta kacérkodom, hogy veszek egyet. (Mondjuk kéne hozzá erősítő és két rendes hangfal is, úgyhogy rögtön belekarcoltunk a hét számjegybe, és még nagyon nem is erőltettem meg magam.) Nos, ha az ember vesz egy ilyen lemezjátszót, jó eséllyel kiszolgálja a hátralévő életében.

Des

(#5) jerry311 válasza Dester31 (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valamit nagyon rosszul válogattál össze, ha ez a lejátszó benne van a csomagban és belekarcolsz a hét számjegybe. :DDD
Annyira nem jó lejátszó ez, hogy emiatt érdemes legyen a többi komponensre csilliárdokat költeni.

(#6) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Patron, waze.. :W
Hangszedőről (cartridge) hallottak már a marketing osztályon?
Amúgy meg mozgó mágneses? Ennyit a hájendről, köszönjük, Emese. Nem mintha a technológia nem fejlődött volna rengeteget mára, de azért világrengető innovációt nem lehet rábizonyítani, lássuk be. Mozgó tekercsesre elkezdtem volna felkapni a fejem, még ha sokkal több macera is jár vele, de akkor már rögvest adhatnák hozzá aranyrögökért a saját készítésű trafót is és úgy elhiszem, hogy volt vele meló, nem csak átcímkéztek egy másik terméket.
A DD meghajtás is minimum kérdéses, mikor a legtöbb komoly futómű szíjas hajtású - persze meg kell hallgatni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7) Dester31 válasza jerry311 (#5) üzenetére


Dester31
tag

Egy jobb erősítő és egy jobb hangfalpár mind simán megvan 200-300e forint. De főleg az utóbbi. Egy jobb lemezjátszó is 200-300e Ft. Kábelekkel, minden szirszarral együtt összejön ebből egy szép vastag összeg.

Des

(#8) Polarstar válasza Dester31 (#7) üzenetére


Polarstar
nagyúr

És mindehhez kurva jól fogod magad érezni, ha felteszel egy fekete korongot és elengeded magad. :C :C :R

Igen, a lemezjátszó szektor a minőségi analóg zenehallgatással szépen bővül.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) Viktor81 válasza jerry311 (#5) üzenetére


Viktor81
senior tag

Vagy én nem értem jól, amit írtál, vagy Te nem vagy tisztában azzal, hol mozog ezeknek az ára. Ez a lejátszó £3,999 kb. 1400000Ft. Tehát ha semmit nem vett még mellé, akkor is bőven hét számjegyű az összeg. Csak azért, hogy sokkoljalak, a hozzá passzoló erősítő és hangfalpár akciós ! ára: 4300000 és 3600000 Ft. Így lehet, hogy a nyolc számjegybe fog könnyedén belekarcolni...

(#10) Ear001 válasza RetepNyaraB (#6) üzenetére


Ear001
addikt

A Nagaoka 300-as 500-as mozgó mágneses, pontosabban mozgó vasas (Moving Iron) hangszedői nem egy MC tulajt késztettek már sűrű csuklásra. Mondjuk azt, hogy egy középkategóriás Ortofon, Benz Micro nincs partiban vele.

(#11) RetepNyaraB válasza Ear001 (#10) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

A Moving Iron az innováció az MM után. Nem néztem utána és a cikkben nem jelezték miről van szó a "patronban"

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12) jerry311 válasza Viktor81 (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem láttam árat erre a limitált kiadásra, úgyhogy az SL-1200 és SL-1210 árából indultam ki, ami kb. tizede ennek. Azért is csodálkoztam, hogy egy ~100k HUF-os lemezjátszó mellé minek a milliós hifi...

Itthonra csak egy AT-LP120XUSB jutott, de én azon szerencsések közé tartozom, akik nem hallják meg a különbséget a 3000 és 300 000 forintos kábelek közt.

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ennek addig volt értelme amíg lemezen jött a zene, és volt mit scratchelni a bulikon.

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Csajokra szokták mondani hogy "egy patront megér", ez akkor valami hangtechnikai izé lehet...
:D

(#15) dagonya válasza kalmani (#2) üzenetére


dagonya
aktív tag

ha patron van a hangkar végén, akkor lehet nem lejátsza hanem nyomtatja a vinylt

(#16) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Már megint "csak" a normális lemezjátszók maradtak ki.

(#17) Tetsuo válasza Voloka (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ja, de otthon nem DJ lemezjátszót használ a többség, hanem automatát és leginkább szíjhajtásút.

(#18) Tetsuo válasza Dester31 (#4) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezt nem azok veszik, akiknek még nincs lemezjátszójuk és akarnak "valamit" az elfekvő (álló) hanglemezekhez, hanem akik vadásznak a ritkaságokra. Mellesleg ez jó befektetés is.
Azon a napon elkel az összes, amint elérhető. Ráadásul szerintem ezt leginkább párban vagy hármasával veszik 40-60 éves DJ-k. :D

(#19) jerry311 válasza Tetsuo (#18) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól, hogy direct drive Technics még nem DJ lemezjátszó. :U

(#20) zzola válasza jerry311 (#19) üzenetére


zzola
félisten

"Ez a modell a nemzetközileg is elismert Grand Class SL-1200G lemezjátszóra épül "

Grand Class SL-1200G:
*Az SL-1200 széria továbbfejlesztett koncepciója

Mondjuk a 70-es évek végétől DJ-nek gyártott lejátszó a SL 1200 MK2 volt.

[ Szerkesztve ]

(#21) Viktor81 válasza jerry311 (#12) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ez egy olcsó darab. A SL-1000R ára akciósan: 5950000, de egy SL-1200G is 1370000.
Japánok nem viccelnek...

(#22) BlindMind


BlindMind
tag

Tény és való hogy van ennél jobb/szebb lemezjátszó de az átlag white fül-nek ez tökéletesen elég lesz, és mivel még limitált is garantáltan nem marad rajtuk egy darab sem.
Ami viszont elvitathatatlan az a strapabíróság,amit ezek ki bírtak anno a kezeim között (az 1200as széria) több ezer bulit majd 20 év alatt. Van olyan lejátszóm amibe annyi pia lett beöntve,hogy egy komplett italnagykert ki tudtam volna belőle árulni, és baja sosem volt egyszerű mint a 100as szög , verhetetlen konstrukció.

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#23) zebra_hun válasza jerry311 (#19) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nevezzük dj lejátszónak, de egy klubban nem fogod látni az tuti ;) A dd miatt alkalmas scratch-re, poti miatt mixre, tehát alkalmas dj munkára. Az ára miatt viszont aki dj-ként keresi a kenyerét az nem veszi ezt. Kizárólag gyűjtők. Mk2 tökéletes egyébként a mai mapig. Korongokat én sem nagyon teszek fel már lassan 20 éve, de vettem egy serato-t. Persze ez olyan hogy egy kicsit korong is meg digi is. 2001-ben hagytam abba, azóta nincs 50 óra a 2 mk2-be. Idő nuku, porfogó szerepét töltik be sajnos. Minden tiszteletem a korongos dj-nek. Lehet hogy már nincsenek is, nem tudom, 20 éve a lábam sem tettem semmilyen szórakozóhelyre. Mk24eva ;)

(#24) jerry311 válasza zzola (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

És viszel magaddal DJ-zni 2x 1.5 milliónyi lemezjátszót, vagy bepakolod a 2x 70k HUF-ot inkább?
Egy Ferrariba is befér két zsák trágya, de általában nem ezért veszik.

(#25) zzola válasza jerry311 (#24) üzenetére


zzola
félisten

Nem erről van szó. Csak válaszoltam a felvetésedre... :DDD

(#26) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Iparági sztenderd volt húsz éve. Kár lenne egy ilyet Serato-ra/traktorra használni...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#27) zebra_hun válasza muxi-muxi (#26) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem hasznalom semmire. Amikor kiléptem azokat eladtam és vettem 2 db 0km-est. Seratot később vettem talan 12-ben, pontosan nem tudom. Azert írtam hogy félig digi mert legalább ott forog, analóg módon nyúlsz bele. 2.5 sl fekete még sync nélküli ;) aki komolyabban veszi azzal tolja. Mármint ha seratozik. Akik meg full mp3, ott semmi nincs, rakás sz@r... ha egy szoftver djzik az nálam semmi. Sajnos időm sincs beizzítani a cuccost, pedig sok ezer korong itt figyel.

(#28) Cingáriusz válasza Voloka (#3) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Amíg a zenehallgatók 90%-a YouTube-ról hallgat zenét, telefonon egy 2000Ft-os headset-el,nem fog széles körben elterjedni a minőségi zenehallgatás, pláne nem azon az áron, amin egy High-end cucc megy.

(#29) -Skylake- válasza Viktor81 (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ezeket a hangfal meg erosito arakat amugy hogy sikerult kitalalni ? Lelistaztal egy webshopban ar szerint csokkenobe aztan megnezted melyik a legdragabb polcsugarzo vagy mi ? Mi alapjan dontotted el, hogy ezek a hozza passzolo cuccok ? Csak kerdezem...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) Viktor81 válasza -Skylake- (#29) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Eltévesztettem, mert ezek a SL-1000R reference class "barátai".
Kérdésedre, néhány hónapja voltak cikkek a SL-1000R-ről és azokban voltak mellé állítva, mivel ez a csúcskategória a Technics-nél.

(#31) Duree


Duree
veterán

Nekem régen a klasszikus korban, (1990-töl)amikor nem létezett mp3 csak analóg technika volt egy Technics SL1200 a birtokomba Pickering hangszedővel. Bátran állítom hogy magasan lekörözte a mostani digitális zenét.

duree54

(#32) Tetsuo válasza Cingáriusz (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Nem fog"... Az ember egyre igénytelenebb. Régen a minőségre nagyobb igény volt, ma pedig a mennyiségre.
Már soha nem lesz olyan, hogy a minőség lesz a tömegigény.

(#33) Dester31 válasza Tetsuo (#18) üzenetére


Dester31
tag

Igen, jó eséllyel igazad van :)

Des

(#34) Lenry válasza Tetsuo (#32) üzenetére


Lenry
félisten

Már soha nem lesz olyan, hogy a minőség lesz a tömegigény.

nem is volt soha ilyen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Tetsuo válasza Lenry (#34) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Régen a kerti szerszámokat is (harmonikus) faragásokkal díszítették, ma már az épületeket sem.

(#36) Ear001 válasza RetepNyaraB (#11) üzenetére


Ear001
addikt

Kábé egyszerre volt az MM meg az MI, az Ortofon ezer éve nyomja (ta) a VMS szériával például. Nem (csak) ebben van a titok.

(#37) Lenry válasza Tetsuo (#35) üzenetére


Lenry
félisten

nem attól lesz valami minőségi(bb) hogy díszes

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) Tetsuo válasza Lenry (#37) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Dehogynem, a szépség is egy minőségi attribútum. A minőség szó jelentése a jellemzőből ered és ma is ez a lényege, vagyis a mennyiséggel szembeni kiválóság mércéje.
Az emberi környezetben az esztétika egy esszenciális jellemző, ami összhangban van az ergonómiával és bár elsőre meglepő, a funkcionalitással.

(#39) GodGamer5 válasza Voloka (#3) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1

Fogom a fejem amikor a sok idióta youtube-ról konvertálja a zenéket és kb ilyen piaci szintű hulladék(bluetooth-os) fülhallgatóval hallgatja...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40) Lenry válasza Tetsuo (#38) üzenetére


Lenry
félisten

ezek szerint nagyon különböző elképzeléseink vannak a minőség mint fogalom jelentéséről.
attól, hogy valami szép és díszes, még lehet egy használhatatlan ócska hulladék.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) Lenry válasza GodGamer5 (#39) üzenetére


Lenry
félisten

az fel sem merül, hogy a sok idióta azért csinálja így, mert megfelel neki így is? mert nem akar / nem tud jobbra költeni? vagy mert rohadtul nem hallaná a különbséget a csilliárdos audiofil cucc javára? vagy mert nem is érdekli? mert faszmindegy hogy egyenesen az énekes hangszálairól vett mintával is dolgozol, ha aztán a környezet elnyomja?

ritka egy elitista társaság az audiofil az egyszer biztos

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) jerry311 válasza Lenry (#41) üzenetére


jerry311
nagyúr

Voltál már a Kávé topicban, legalább ennyire elitista, sznob fos? :DDD

Ja, metróra, autóba, buszra, vagy egyszerűen csak utcai zajba minek minőség? Oké, van egy minimális szint, ami alá nem illik menni, de már az is fényévekre van az audiofil minőségtől.

Aztán persze ott van a másik véglet: egyik ismerős 128-as MP3-at üvöltet monitorba épített hangszórókon, és nem érti mi ezzel a probléma. :W

(#43) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Ha valaki szeretne nosztaligázni: az egyetlen magyar nyelvű szakkönyv a gyalugépekről, 1980-ból
http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/DEGRELL/INDEX.HTM

(#44) zebra_hun válasza lomposfarkas (#43) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi, egy kis olvasnivaló estére ;) egyébként nem vagyok nagy "mestere" a hi-fi-nek, a privat véleményem, hogy a korongok nagyon is jól szólnak a hozzájuk való cuccon. Nekem az mk2-őn van egy yamaha cr2040 és jbl 4311b. Ez nem egy ratyi cucc, de a digi hang rettenetesen szól belőle. Értem ez alatt az elektronikus zenét. Van közvetlen mellette egy sokkal modernebb cucc, sanyo hangfalakkal amivel a mai modern zene sokkal jobban szól. Egyébként osztom azt, hogy akinek jó a pc 2w teljesítmenyű hang az hallgassa azt. Nem mindenki áldoz egy rakat pénzt ilyenbe. Van akinek pl az autója fontos vagy tök más.

(#45) Tetsuo válasza Lenry (#40) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A #35-ben csak a díszítésről, illetve annak hiányáról volt szó, feltételezve a többi tulajdonság azonosságát, de hozhatnánk más példákat is, mint tartósság stb.

(#46) moleculez


moleculez
veterán

15 évvel ezelőtt a fele királyságom adtam volna egy párért, egy Allen&Heath keverő társaságában. :K :B #ilovetechno #lifebeginsat160bpm

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#47) Zirowe válasza jerry311 (#42) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha neki megfelel így, akkor pontosan mi is a baj? :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#48) Lenry válasza Tetsuo (#45) üzenetére


Lenry
félisten

ezt nem tudom miből kellett volna leszűrnöm, de oké

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) #06658560 válasza Tetsuo (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak épp nem a #35 az első komment a minőség, igényesség/igénytelenség témában. Így azzal, hogy csicsázva van, még semmi nincs elmondva valamiről, esetleg az, hogy giccses.

(#50) -Skylake- válasza GodGamer5 (#39) üzenetére


-Skylake-
addikt

Én meg az ilyen vérsznob hifistáktól fogom a fejemet , akik már egyáltalán nem a zene miatt hallgatnak zenét, hanem mert egy technikát elemeznek a fülükkel és ehhez kell egy kupac hang...
A komment amire nagyba küldöd az egyetértést pont ennyire valid mint a tied is , egyre több LP (nem bakelit lol , LP) fogy , mert minőségi zenehallgatás aha... Azért fogy egyre több LP mert az most tök hipszter , mint a lenvászon krumplizsák , öcsémnek is van 4 LP lemeze, ki van akasztva a falra mert jól néz ki. A zenehallgatása egyébként spotify+galaxy buds... Na , ők az LP felvevőrétege. Mindkettőtök kommentje egy merő tévedés az elsőtől az utolsó szóig egyébként, de most nem fejteném ki a teljes véleményem a témával kapcsolatban , mert annyi nincs benne.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.