Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) LadyLorien


LadyLorien
tag

Köszönöm mindenkinek! :R

Ndruu: A jobb agyféltekésről jókat hallottam, de én magam nem próbáltam. Egyszer írtam ide blogba egy rövid bejegyzést róla és az érdeklődésem annyiban is maradt. Ha jól tudom, van valami munkafüzet is mellé. A kettőt elvileg együtt érdemes használni. :)

Hieronymus: Igen, mondjuk főként azért tettem fel, hogy látni lehessen, hogyan alakul. Tehát az arányokat is azért mutogattam. Egy mezei Movie Maker-rel készült, egyelőre még nincs komolyabb programom rá, de utána nézegetek :) Köszönöm!

kemotox: Sajnálom, hogy feladtad. Párom is elkezdett tanulni velem rajzolni és neki már nagyon jól megy. Csak lusta :DDD de ha jól megtanítanak és elmagyarázzák a dolgokat, akkor szerintem idővel menne az! Esetleg, ha más nem, akkor jobb agyféltekés tanfolyam :) Nagyon jókat hallok róla!
Egyébként én agyagozni próbáltam, de az például nálam katasztrófa volt :DDD Pedig mindenki hogy várta, hogy na majd milyen jót fogok alkotni, mert "tehetséges vagyok" vagy mi. Hááááááát.

Klaus Duran: Ha elmész egy normális tanárhoz, az első, amit veled csináltatni fog, az a kockák, kúpok, hengerek... vázlat szinten, satírozva stb. A végén már nagyon meg lehet unni. Aztán jön a különböző tárgyak lebontása kockára, kúpokra vázlati szinten. Ha jól emlékszem, ezután rajzolgattunk drapériákat és "köcsögöket"... De mire eljut az ember a portréig, már háromszor elunja az életét a kockákkal meg ezekkel. :DDD Viszont jó alap nélkül nehéz házat építeni.

flymi: Fejből egy ideig nekem se ment a portré. Sokat másoltam fotóról, mire berögzült. Oké, lehet, hogy le vannak írva az arányok, de mégse ugyanaz a dolog, ha nem látod a gyakorlatban.
Viszont mértani formákkal is lehet durva dolgokat alkotni. Na nekem meg ahhoz nem lenne türelmem :D

Köszönöm még egyszer mindenkinek. Egy kis keret sztori, hátha valakit érdekel: nekem ez a rajzolás úgy kezdődött, hogy kiskoromban teljesen belebolondultam a ceruzákba, aztán általános iskolában mindig komolyabb feladatokat kaptam (gondolom próbáltak velem másképp foglalkozni). Végül egy magántanárnál kötöttem ki, ahova fél évig elég borsos összegért jártam, hogy felkészítsen a művészeti iskola felvételijére.
Szóval nekem majdnem az egész életem erről szól. :) Fura, ahhoz képest mégse tudok olyan profin rajzolni, ahogy elvárnám magamtól :DDD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.