Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szóval fognak egy ilyesmit és kap egy multi touch kijelzőt, no meg egy Win8-at. Valóban, ehhez kell ám az Intel is!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

ezt a konstrukciót nagyon tudtam szeretni anno a hpq tc 4200-ban, egy hatalmas baja volt, kb 7-8 hónap után a zsanér totálisan elpusztult.. remélem arra lesz értelmes ötletük hogy tovább húzza...

egyébként meg jó az irány, de az árak nem lesznek barátiak az már most fix

(#3) Joci10


Joci10
őstag

Lehet, maradi vagyok, de nálam tablet-android és notebook-windows párosítás él. Persze tudom, hogy a Win8 elsősorban a tabletes kinézetre, használatra készül; de akkor sem lesz elérhető pl. az android market (ami nálam egy tablethez szintén hozzá tartozik), és akkor sem lesz egy ugyanolyan 'könnyed' (és egyszerűen/logikusan használható) oprendszer.
Vagyis nem minden "a hardveresen megoldunk minden öszvériesítést" gondolat, ha a szoftveresen nem tudják ugyanazt nyújtani, akkor maradnak a hátrányok is.

[ Szerkesztve ]

(#4) .mf


.mf
veterán

Az eddigi összes Convertible (kihajtható, forgatható képernyős) amivel találkoztam vagy ami nekem volt (pár HP, Lifebook, IBM), mind vastag volt már a képernyőnél is, és néhánynak még így is gyenge volt a zsanér- és forgatómechanizmusa. Az ultrabook ultravékonyságába ez nem fog beleférni, ha jól meg akarják csinálni.

Valahogy sejtettem, hogy még mindig lesz, aki ezt a zsákutcát próbálja meg. Szerintem fordítva kéne: a képernyőben van a gép lelke, és a lecsatolható billentyűzet a fedél, de más hardverelem nincs benne (max. lapos akku). Csak a normális kitámasztó-rendszert kell valahogy jól kitalálni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Már az ultrabookok is rohadt drágák, ezt vajon hova lövik be? 1500 dollár?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) GreenGuy


GreenGuy
tag

És ha levehető lenne a kijelző? Nem lehetne megoldani a wi-divel?

(#7) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Érdekes, biztos ütős ára lesz, :)

[ Szerkesztve ]

(#8) lujó55


lujó55
őstag

én kíváncsi vagyok mi lesz belőle.
Ahogy Asust ismerjük, nem kétfilléres a dolog...

(#9) vanhalen


vanhalen
senior tag

Anno azt reméltem, az első tablet-feckék ilyenek lesznek :)

A koncepció amúgy nem új (de JÓ! :) ):

(#10) kolosanyi válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én is annyira tippelnék... :DDD

(#11) GribMate válasza vanhalen (#9) üzenetére


GribMate
aktív tag

Óh miket idéz ez fel bennem :DDD Egyik nagykedvencem. És tényleg, állandóan azt a tablet-szerűséget használták.
Erre emlékszel: Rodney a Mac-et ajánlja?

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Idevótmá. Bár a fene tudja, hogy összejön-e nekik, mivel szinte lehetetlen emberi áron olyan tablet pc-t teremteni, ami nem hullik szét idő előtt.

Szóval vagy drága lesz, vagy szar - rosszabb esetben viszont mindkettő.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Boxi88


Boxi88
őstag

Amit itt már említettek, a vékonyságából adódóan valami erős anyagból kell készíteni a zsanért, vagy egy fabatkát sem fog érni az egész...

(#14) vanhalen válasza GribMate (#11) üzenetére


vanhalen
senior tag

Húú ezt nagyon régen láttam, de jó :DD (és milyen igaz..)
Most így hirtelen eszembe jutott, mikor Oneill és Teal'c időhurokba ragadtak és ott golfoztak meg zsonglőrködtek a papírgalacsinnal latin tanulás közben, Oneill is valami érintőképernyős tablet félét nyomogatott :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) zord01 válasza Boxi88 (#13) üzenetére


zord01
senior tag

Szerintem nagyon jó ötlet. Nekem baromira bejönnek az ultrabookok, de néha kifejezetten előny, ha nincs billcsi, néha meg kell. Szóval ez nagyon jó ötletnek tűnik.

Ami a mechanikát illeti, nos egyfelől jó anyagól kell csinálni, másfelől ne felejtsük el, hogy a régi 2-3 kilós monstrumok helyett egy ultrabook 1-1,5 kiló között mozog, s szerintem ez jót fog tenni a strapabíróságnak.

Ha meg nem, engem az se zavar, ha amolyan transformes prime szerűre csinálják, meg, hogy nem fotgatható, csak leszedhető a teteje.
A lényeg, hogy win legyen rajta, és fusson a Red Alert2, meg a Generals, meg az UT.
És kell egy USB port is a logitech nano reciver-nek. Oszt rögtön van normális bill és egér is a géphez. :)

Hajrá Asus... jah és legyen olcsó... Úgy értem 1000 dollárt tényleg adnák egy ultrabookért, de tipikusan Magyarország, hogy bár az intel az 1000 USD-t a végfelhasználói árra mondja, mire ideér kishazánkba simán 300k és akkor még nincs benne SSD.
SSD-s ultrabbok 400-at karcolja alulról.
Jövőre meg még az ÁFA is 27% lesz. Szánalom...

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.