Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Wind-Storm válasza Bikkrom (#1050) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt most így hirtelen nem értem. Kifejtenéd bővebben?

(#1052) freemanone válasza Szent Petya (#1047) üzenetére


freemanone
őstag

Nagyon szivesen! :) A sok marhaságot amit meg összehordtak neked felejtsd el.... :K

(#1053) Bikkrom válasza Wind-Storm (#1051) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Alapból 96-ra van téve HDSentinelben amit mutattál fentebb.
Felhúzom 254-re "Engedélyezés és Beállítás" erre visszaugrik 96-ra a csúszka.
Újraindítom. Már 254-re van téve, de a "Státusz: Letiltva" jelenik meg.
Ha meg nem újraindítom hanem kikapcsolom a gépet akkor visszaáll megint 96-ra az érték.

Szóval röviden. Vagy nem áll be, vagy beáll, de le van tiltva a kiírás szerint.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1054) Wind-Storm válasza Bikkrom (#1053) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Alapból 96-ra van téve HDSentinelben amit mutattál fentebb.
Felhúzom 254-re "Engedélyezés és Beállítás" erre visszaugrik 96-ra a csúszka.

Kétszer nyomj rá az engedélyezés és beállítás gombra, hogy legyen ideje észlelni az új beállításokat, vagy teljesen zárd be a programot és nyisd meg újra utána!

Újraindítom.

Csak a programot, jól gondolom?

Már 254-re van téve, de a "Státusz: Letiltva" jelenik meg.
Ha meg nem újraindítom hanem kikapcsolom a gépet akkor visszaáll megint 96-ra az érték.

Ez oké, hogy visszaáll, hisz így működik ez az APM, hogy áramtalanítás esetén visszaáll a gyári alapértelmezett állásba.

A letiltva viszont érdekes... ha sehogy sem bírod engedélyezni, akkor esetleg próbálj meg egy másik AHCI drivert, ha natív sata módban használnád, mert ez függ a drivertől is.

De előbb csak a programot indítsd újra, és nézd meg, hogy letiltva állapotúra változik-e a státusz.

[ Szerkesztve ]

(#1055) Bikkrom válasza Wind-Storm (#1054) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Marad letiltva. :((( Szóval driver baja lesz. A legújabbat tettem, tegnap telepítettem.
Amúgy is ha visszaáll 96-re áramtalanítás után akkor ugyan ott vagyok, mint a QuiteHDD-vel.

Azért kössz!

Úgy látszik muszáj leszek kiírni ezt a wdidl3 cuccot CDre...

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1056) Wind-Storm válasza Bikkrom (#1055) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Marad letiltva. :((( Szóval driver baja lesz. A legújabbat tettem, tegnap telepítettem.

Nem mindig a legújabb a legjobb.

Blue esetén nem hinném, hogy bármire is mennél vele, de mindenképp írd meg bármi is történik!

Azt meg említettem, hogy ott a pipa, ha megveszed a programot minden programindulás után újra beállítja az általad is megadott értéket. Vili? :)

(#1057) Bikkrom válasza Wind-Storm (#1056) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A progit nem vettem meg. 5ös licencet vett a cég. :) Én is kaptam belőle. De mikor bekapcsol a gép nem a beállított 254-et lövi fel. Újra 96.

Azt mire értetted, hogy blue esetén nem megyek semmire? Wdidle3-mal?
Akkor mit csináljak? Reinstall tegnap volt. Most tettem fel a QuiteHDD-t. 3800-ról 5800 LCC. Egy nap alatt 2000...

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1058) Wind-Storm válasza Bikkrom (#1057) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja értem, szóval teljes verziós lett a HDSentinel, ez a lényeg.

Úgy néz ki nem tudod engedélyezni az APM-et valamiért, de valószínűleg támogatva van.

Mindenképp írj rá hdsentinelre, itt van ph-n, valószínűleg a programban kell valamit fejlesztenie, ha küldesz neki jelentést a merevlemezedről biztosan meg fogja tudni mondani a tutit, vagy küld neked egy bétát amiben már kijavította ezt a hibát.

Azt mire értetted, hogy blue esetén nem megyek semmire? Wdidle3-mal?

Tudtommal csak desktop greenekkel kompatibilis, de próba szerencse...

Akkor mit csináljak? Reinstall tegnap volt. Most tettem fel a QuiteHDD-t. 3800-ról 5800 LCC. Egy nap alatt 2000...

Felejtsd el azt az programot, szerintem driverfüggő lesz ez...

[ Szerkesztve ]

(#1059) NPeete válasza Bikkrom (#1057) üzenetére


NPeete
tag

Habár új firmwarerel én nem találkoztam, mint már korábban írtam, felraktam az Intel Matrix Storage Drivert (pont egy hónapja írtam róla), azóta nem fagyott a gép, már a QuietHDD-ről is leszoktam, amúgy az a driver telepítése előtt nekem nem használt. Egy esélyt azért adhatsz szerintem ennek is.

[ Szerkesztve ]

(#1060) Bikkrom válasza NPeete (#1059) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Fagyás nálam nem tapasztalható. Az LCC ami zavart. Nálad mióta nincs quiteHDD mennyiről mennyire emelkedett az LCC?
Amúgy közben wdidle3 megvolt. Egyenlőre nem változott az LCC csak bekapcsoláskor. Se quite HDD se HDsentinel. 300-ra tettem, mert korábban írták, hogy a disable ennél a változatnál nem szerencsés.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1061) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Hát ez sem vált be. Itt hagytam estére. 8 óra alvás. Az még tesók közt is 96 LCC 5 percre állítva... Bő 400at ment...
Akkor a francért nem írja ki a WD, hogy a többi vinyójával is baj van és keresnek megoldást? :(((

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1062) NPeete válasza Bikkrom (#1060) üzenetére


NPeete
tag

Hmm, azért igazad van, utoljára ~180akárhányezer volt az LCC, amióta nincs quietHDD, már 191087 (csak a későbbi pontos dokumentálás miatt írom :) ), szóval tényleg megnőtt. Viszont én ezeket a leállásokat nem veszem észre, nálam sokkal inkább az volt a baj, hogy fagyott a gép folyamatosan a vinyó miatt...

(#1063) pifu001


pifu001
tag

sziasztok, véletlenül tévedtem erre de megláttam miről van szó és gondoltam megkérdezem nekem kell e valamit állítanom ezen adatok alapján, vagy jó így ahogy van. nem értek hozzá nagyon, ezért mellékelek 2 képet és köszönöm előre is a segítséget. :R

ja a vinyóm típusa: WD10EZRX

gondolok itt erre a fejparkolás hibára, ez vonatkozik még erre a típusra is? amúgy igazából semmi hangot, ill. hibát eddig nem fedeztem fel a működése közben.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#1064) Wind-Storm válasza pifu001 (#1063) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az az 5173 parkolás a 237 ki be kapcsoláshoz reális, hogy ebben is legyen parkolgatós feature.
Ha nagyon aggódsz, akkor a wdidle3.exe esetleg segíthet, de nem tudom támogatott-e ez a típus, illetve ha netán elcseszed vele (mivel firmware-be nyúl bele), utána engem ne keress, felelősséget nem vállalok... :))

(#1065) pifu001 válasza Wind-Storm (#1064) üzenetére


pifu001
tag

rendben köszi, inkább akkor hanyagolom, mert problémát nem tapasztaltam eddig. ;)

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#1066) Wind-Storm válasza pifu001 (#1065) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:)
Esetleg még HDSentinelben beállíthatsz figyelést a lemez sorszámának megadásával és akkor nem hagyja parkolni. (de ez azt hiszem csak teljes verzióban működik...)

(#1067) pifu001 válasza Wind-Storm (#1066) üzenetére


pifu001
tag

ez teljes verziós elvileg :K

de inkább nem kísérletezek ezzel egyenlőre hagyom.

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#1068) Wind-Storm válasza pifu001 (#1067) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A figyelést nyugodtan beállíthatod, attól nem történik semmi, max ha negatívan hatna valamiért, vagy nem történik semmi, kikapcsolod és ennyi.

az amúgy egyelőre

(#1069) dontibee


dontibee
tag

Sziasztok

Volt egy WD20EARS 2 TB winyóm, ami vissza küldtem garira, ezekkel a hibákkal:
Csatlakoztatáskor a lemez nem indul és nem is ad semmilyen hibaüzenetet, a Számítógép-kezelés/Lemezkezelés menüben sem jelenik meg (Windows 7 alatt). BIOS alatt a merevlemez területére 0,0 GB-ot ír ki.
Egy ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 típusú alaplom van, melynek egyik SATA portján sem jártam sikerrel.

Ma, közel egy hónap után, megkaptam az újat. Nem javították, hanem cserélték. Én bontottam ki itthon a vákumcsomagolt winyót. Összedugom a géppel és minden teljesen ugyan úgy van, ahogy volt: a Win 7 nem látja, BIOS-ban 0,0 GB.

Most megint küldjem vissza? Vagy lehet valami más a hiba?

Egyébként van egy WD15EARS is a gépemben, azzal semmi probléma. Van még benne egy OCZ SSD és egy Maxtor winyó is, mind jól működik.

Ötlet valakinek?

(#1070) Wind-Storm válasza dontibee (#1069) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A kábeleket próbáltad már felcserélni?
Másik táppal próbáltad már, de csak úgy, hogy csak a tápkábelt dugtad be?
Így kéne megnézegetni, hogy egyáltalán felpörög-e, ha igen, akkor tovább lehet lépni, bár valószínűleg már működni is fog.

(#1071) dontibee válasza Wind-Storm (#1070) üzenetére


dontibee
tag

Megpróbáltam, de ez sem segített. Az több winyót és ventilátort lehúzva, több tápcsatlakozóval próbáltam de megint ugyan az: 0,0 GB.

De most hallgatóztam is. A lemez felpörög, ahogy kezd gyorsulni egy halk kattanás, utána megint felpörög, megint kattan és utána nem nagyon hallani semmit.

A BIOS kép:

Egy Chieftec (GPS-450A A-101 A) 450 W-os táp van a gépemben. Jelenleg nincs benne videó kártya sem, és csak 2 winyó, egy SSD, egy blu-ray író és 3 ventilátor megy róla.

Akkor küldjem újra garira?

Mekkora az esélye, hogy két új winchesternek pont ugyan az legyen a hibája?
(Bár gondolom, ha az elsőt cserélték, akkor csak volt vele hiba. Az új pedig mindenben pont ugyanúgy viselkedik!)

[ Szerkesztve ]

(#1072) Wind-Storm válasza dontibee (#1071) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Érdekes jelenség...
Tudni kéne, hogy leáll vagy pörög-e a lemez benne egyáltalán..
Ez a kétszeri leállás egyáltalán nem jó jel, nem normális.
Csöndben kéne hallgatózni, kizárólag ezt a drive-ot üzemeltetve.
Ha erre nincs mód, esetleg kézben fogni, hogy rezeg-e egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

(#1073) dontibee válasza Wind-Storm (#1072) üzenetére


dontibee
tag

Igen megint meghallgattam. A többszöri felpörgés és lekattanás (nem is 2 hanem kb. 5) után is pörög, de elég halkan (olyan mint amit a felpörgés legelején hallani, mikor még nem erős a hang), rezgést nem nagyon érzek.

(#1074) Wind-Storm válasza dontibee (#1073) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Valszeg ez is rossz lesz.

(#1075) -=BadZ=-


-=BadZ=-
csendes tag

Sziasztok!

Én csak most szembesültem hogy a WD 10 EARX SATA3 Caviar Green 1.0TB 5400rpm / 64MB -os winyó is pakolgatási mániában szenved... 3 nap és 1h üzemidő mellett 670x pakolgatott HD sentinel szerint... Nem tudom ez mennyire egészséges, ezt ha valaki megmondaná megköszönném... Felraktam a QuietHDD-t de nagyon nem érdekli, wdidle-t meg nem merem használni, mert olvasgatva volt akinek több kárt csinált mint hasznot. Tudna valaki esetleg ajánlani valami megoldást arra hogyan lehetne esetleg más módon megszüntetni, vagy növelni a fejpakolás idejét?

Köszönöm a segítséget!

(#1076) Wind-Storm válasza -=BadZ=- (#1075) üzenetére


Wind-Storm
őstag

(#1077) -=BadZ=- válasza Wind-Storm (#1076) üzenetére


-=BadZ=-
csendes tag

Szia!

Köszönöm, elvileg most megállt a fejpakolgatás, legalábbis nagyon remélem!

Üdv: BadZ

(#1078) Wind-Storm válasza -=BadZ=- (#1077) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nm. és reméljük.

[ Szerkesztve ]

(#1079) pifu76


pifu76
tag

Üdv!

tudna segíteni valaki? ez a fajta vinyó: wd 2500avvs tudja az AHCI módot? sata 2es green.

fontos lenne tudnom!!

(#1080) Wind-Storm válasza pifu76 (#1079) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tudja persze, mivel Sata II-es, de miért olyan nagy kérdés ez?

(#1081) pifu76 válasza Wind-Storm (#1080) üzenetére


pifu76
tag

mért? mert eladtam egy ilyen vinyót és a vevő azzal reklamál hogy a gépében a bios-a nem látja ennél a vinyónál az ahci módot, a többi vinyójánál működik :((

na most tőlem kipróbáltan hd sentinel szerint 100\100-as állapotban elvitte, most meg azzal jön hogy ez elektronikai hibája a vinyónak vegyem vissza :((

az apja fa..a hiba az.

(#1082) 69Raizen69 válasza Wind-Storm (#1051) üzenetére


69Raizen69
tag

Valaki tudná pontosítani,hogy milyen programoknál vagy operáció-rendszernél áll fenn ez e gond,mert a cinkben Linuxot említenek,de itt a hozászolásokban mindent említetek csak ezt nem.
Mert nekem van 2db WD20EARS -om 1: 00S8B1 és 1: 00MvWB0. (1,5-2évesek)
Windiws 7-est használok,és ezeket a HDD-ket kizárólag adattárolásra használom,most készülök új HDD vásárlására,és nem tudom hogy mit vegyek,egy : ST32000542AS vagy WD20EARS?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#1083) Wind-Storm válasza 69Raizen69 (#1082) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Operációs rendszer független a dolog.
Seagate-t én nem valahogy vennék az tuti....

(#1084) spiritex


spiritex
veterán

Erre a típusra akkor nem vonatkozik a hiba ugye?
WD 2000GB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 WD20EARX
Mert nem szerepel a cikkben...

Más:
A fenti vinyót adattárolásra vettem, de csak SataII-es portra tudtam kötni.
A WD oldala azt írja a specifikációk között, hogy:
Formatted Capacity: 2,000,398 MB, ami 1953 GB a számításaim szerint, de a W7 Disk Management csak 1863 GB-nak látja az Unallocated space-jét. Tehát 90 GB hiányzik. Gondolom a formázással nem lesz ennél már több.. Mit kéne tenni, hogy meglegyen a gyártó által megadott szabad hely mennyiség?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1085) Wind-Storm válasza spiritex (#1084) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Erre a típusra akkor nem vonatkozik a hiba ugye?
WD 2000GB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 WD20EARX
Mert nem szerepel a cikkben...

Szerintem igen nagy eséllyel vonatkozik arra is a hiba. Ugye ami nagy kapacitású, 5400RPM-es és green azoknál szinte biztos......

A port meg nem számít, eleve egy merevlemeznek röhejes a sata III...

A kapacitás illetően pedig annyi sose lesz a fájlrendszer miatt, örülj, hogy egyáltalán „csak" ennyit veszítesz.

[ Szerkesztve ]

(#1086) spiritex válasza Wind-Storm (#1085) üzenetére


spiritex
veterán

Ajj, és akkor azt csak evvel a módszerrel lehet kiküszöbölni? Nincs más megoldás?

Nem lehet, hogy az újabb kiadásokban, újabb modellekben már gyárilag javították ezt a hibát?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1087) Wind-Storm válasza spiritex (#1086) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem lehet, hogy az újabb kiadásokban, újabb modellekben már gyárilag javították ezt a hibát?

Hát nézd meg és akkor megtudod...

Ha ez a „hiba" fennáll, akkor vagy az általad linkelt módszerrel (ha még működik ezen a típuson), vagy HDSentinel teljes verziójában a „Lemez Figyelés" menüpontban beállítod a lemez sorszámát és akkor bizonyos időközönként még mielőtt parkolna parancsokat kap és így nem hagyja parkolni.

(#1088) worxland válasza spiritex (#1084) üzenetére


worxland
addikt

"Formatted Capacity: 2,000,398 MB, ami 1953 GB a számításaim szerint, de a W7 Disk Management csak 1863 GB-nak látja az Unallocated space-jét. Tehát 90 GB hiányzik." Nem hiányzik, a WD 2000398*1000000 byte-al számol, a Win7 pedig 1863*1024*1024*1024-el.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1089) spiritex válasza Wind-Storm (#1087) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a választ!
Azt amit írsz, hogy nézzem meg, azt mire érted? Mit és hol nézzek meg?

(#1088) worxland
Ó, akkor értem már. Köszi neked is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1090) Wind-Storm válasza spiritex (#1089) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja, hogy nem tudod.. akkor leírom:

A HDSentinel nevű programot ajánlom feltételre. Megnyitod, rámész a S.M.A.R.T. fülre, az adatok között nyomsz egy jobb-klikket és átállítod decimális adatmezőre ahogy azt a képen is látod.
Következőnek megnézed a Load Unload Cycle Count értékét, hogy nagyjából megegyezik-e a Start/Stop Count vagy a Drive Power Cycle Count értékével.
Ha az utóbb kettőhöz képest lényegesen nagyobb a Load/Unload értéke (több száz, idővel több ezerre fog nőni..), akkor szinte biztos, hogy menet közben is parkolgat.
Bár ez egy samsung notebook hdd, WD-nél jó pár dolog eltér elnevezésileg.

[ Szerkesztve ]

(#1091) spiritex válasza Wind-Storm (#1090) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, és köszönöm!
De úgy látom te sem foglalkozol a dologgal, mert 22314 az jóval nagyobb az 1178-nál ill. 1113-nál. Akkor most kell nekem a para?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1092) spiritex válasza spiritex (#1091) üzenetére


spiritex
veterán

Valamit elfelejtettem!
A parkolás tiltás beállítása után ki lehet lépni végleg a HDSentinel-ből vagy folyamatosan futnia kell rezidensen?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1093) Wind-Storm válasza spiritex (#1091) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nincs mit, ezért van a fórum. :)

De úgy látom te sem foglalkozol a dologgal, mert 22314 az jóval nagyobb az 1178-nál ill. 1113-nál. Akkor most kell nekem a para?

Ez egy Samsung HM641JI notebook merevlemez és van egy állítható APM benne, ami minimumon le is állítja a merelvemezt, maxon pedig nem hagyja még parkolni se.
Ez (ha jól rémlik) alapból 6 másodpercenként parkol idle, de viszont van benne az előbb is említett APM (advanced power management) aminek a csúszkáját ha max.-ra húzom, abszolút nem parkol, igen ám, de ez a beállítás (ellenben az akusztik menedszmenttel) minden kikapcsolás után törlődik, firmware-ileg sem létezik megoldás erre, de viszont HDSentinel kolléga kitalált erre egy okos megoldást:

Minden programinduláskor újra beállítja ezt a szintet, de amíg elindul a program bőven parkolgathat, meg ha nem windowst használok akkor is.
A háttérben láthatod, hogy nem számottevő a növekedés, ellenben ha nem törődnék vele talán már talán a milliós számhoz kacsintgatna.
Egyébként csak storage-nek használom, az SSD-men van a rendszer, ezért is lenne bőven ideje parkolgatni.

(#1092)

Futnia kell, és még a windows-zal is együtt kell indulnia.
De ez csak előnyös, mert legalább mindig látod tálcán minden meghajtónak a hőfokát.

[ Szerkesztve ]

(#1094) spiritex válasza Wind-Storm (#1093) üzenetére


spiritex
veterán

És te miért inkább az APM-et használod a HDSentinel-es Lemez Figyeléses Parkolás tiltás helyett? Vagy megy mind a kettő, mert szükség van mind a kettőre?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1095) Wind-Storm válasza spiritex (#1094) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem, nálam csak az APM.
A green-ekben és így a tiédben sincs tudtommal APM, azért is mondtam a figyelést.

(#1096) TeeJay


TeeJay
félisten

én a HDDScan nevű proginál teszem "disabled"-re az APM-et és a következő áramtalanításig megszűnik a fejparkolás sőt így még a motorleállítás is ami 1000x rosszabb az előzőnél mert bőven 4-5másodperc mire a leállítástól újra felpörög illetve újra sávra áll a fej
a WD meg elmehet a fenébe hogy azóta nem írt FW frissítést a hibás szériákra és minden indításkor ezzel kell szórakozni egy notivinyónál :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1097) Wind-Storm válasza TeeJay (#1096) üzenetére


Wind-Storm
őstag

De az notivinyó mint írtad és Samsungnál is ugyanez a helyzet. Én már nem is várok változást ilyen téren.
De itt desktop green HDD-kről van szó, és azoknál meg teljesen más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1098) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Megtudnátok mondani,hogy ezek az értékek jók-e?
meg hogy mekkora értékeknél kell aggódni?
1,5éves WD20EARS-00MVWB0 :

1éves WD20EARS-00S8B :
1
Féléves WD20EARX-00PASB0 :

Féléves WD20EARX-00PASB0 :

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#1099) Wind-Storm válasza 69Raizen69 (#1098) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Persze, hogy „jók"
Ezek közül mindegyik merevlemezben van intellipark feature, de a leállítások számához képest a féléves WD20EARX-00PASB0 áll a legjobban.
A másfél évesnek a16464 se túl sok, ha azt nézzük, hogy ha így halad mennyi lesz évek múlva.
Én nem hagynám őket menet közben parkolni az tuti, az alább elhangzottak közül valamelyiket elvégezheted rajtuk.

(#1100) 69Raizen69 válasza Wind-Storm (#1099) üzenetére


69Raizen69
tag

Azt értem,hogy miért rossz ha 8másodpercenként leparkolja a fejet,ha rendszer HDD.
De ha adattárórásra szolgál,megy a gép de azokkal a HDD-kel nem csinálok semmi,akkor 1x leprakor és órákig úgy marad,amíg meg nem nyitok róluk valamit,ugye?
Ekkor is rosszat tesz a parkolás?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.