Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Nekem is egy ilyen van, vagyis pontosabban a 1350E. Ez annyiban más, hogy ennél hivatalosan is támogatott a 64 bit. Ez mind szép és jó, csak a 64 bites driverük tudása kimerül abban, hogy nyomtat. Semmit nem tudsz beállítani, se egy kétoldalas nyomtatást, se egy több lapot egy oldalra, semmit. (Ez az oldalukon lévő PCL5e emulációra értendő. Azt most nézem, hogy van PCL6-s, ezt még nem próbáltam.) A supporttal beszéltem is ezügyben, hogy ez most mi, ezt merik teljes 64 bites támogatásnak nevezni?! Ezért vettem direkt a drágábbat, nem a W-t. (Nem az a 2000 ft számít, hanem az elv.) Természetesen érdemi előrelépést nem sikerült tenni.

A megoldás: HP 4350-es drivert ráerőszakoltam és gyönyörűen használható.

A nyomtatóval egyébként meg vagyok elégedve. 1-2 éve már biztos megvan. Gyorsan, szépen nyomtat és olcsó volt, nekem ennyi számít.

Negatívumnak az mondható, hogy a ventillátora nagyon zavaró. Nyomtatás után még percekig megy "alapjáraton", mire hajlandó elcsendesedni. Illetve a kimeneti papírtálcáját ha teljesen kihúzom (ahogy elvileg kéne), akkor sokszor bepöndöríti az első lapot (és utána már a többi is összevissza esik kel).

Utángyártott tonerből vagy én fogtam ki rosszat vagy nagyon rosszak. Azóta, hogy egy Ipontól vásárolt papíron 6K-s utángyártott toner van benne, csattog mint a fene. A papíron pedig nagyon halvány csíkozás látható. Ezen kívül pedig a kontraszt se olyan, mint az eredetivel. Hangsúlyozom, lehet, hogy csak én fogtam ki rossz darabot, de ha ez kifogy, biztos, hogy eredetit fog kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.