Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) weiss


weiss
addikt

És a 32 bites driver nem hajlandó felmászni?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) tjb007 válasza weiss (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem működik vele.

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Még ha lenne 64bites xp-s driver, akko talán működne.

De így elég necces. Próbáltad úgy, hogy betallózod neki a 32bites driver inf-jét? Esetleg.

Mondjuk ez a Virtual PC jó megoldás, csak elég zavaró tud lenni, ha hirtelen és gyorsan akarsz nyomtatni...

Véleményem szubjektív...

(#4) proci985


proci985
MODERÁTOR

az elődmodell 1300W win7@64 alatt megy a 32bites xp driverrel. nekem legalábbis sikerült belé életet lehellni (én voltam a legjobban emglepődve, hogy milyen egyszerűen működött).

az 1300wnek az volt a baja, hogy a soros/usb mapping finoman szólva se volt tökéletes, xpn szívtam vele sokat.

a papír felszedőmechanizmusa meg elöregedett, szal most van egy lézernyomtatóm kb két teljes patronnal, ami nem tudja rendesen felszedni a papírt, így nyomtatni sem. szóval a garipapírt érdemes megtartani, bár lehet ebben a modellben már javították.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) hackeeeee válasza proci985 (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk igaz.

Érdemes lehet megpróbálni a 32bites XP-s driverrel. :K

Véleményem szubjektív...

(#6) iknight


iknight
senior tag

Pénteken vettem ugyan ilyen nyomtatót, bár valamivel drágábban, eddig nagyon megvagyok vele elégedve, főleg ennyiért.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#7) FRENK1988 válasza iknight (#6) üzenetére


FRENK1988
veterán

nekem is tetszik az ára, de ez a driver mizéria fail

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) elistvan válasza iknight (#6) üzenetére


elistvan
senior tag

20 vagy 30ezer oldalt bír a dobja aztán vehetsz bele 35ért új dobot. na ezért vettem én egy Kyocerát. És még a driverrel se kellett szívni.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#9) benoce


benoce
tag

nem véletlenül kerül ennyibe, van vagy 6 éves modell már
amire kell arra meg tökéletes,
az hogy nem készül hozzá meghajtó, nem meglepő, vásárold meg az újabb modellt.

megj: régen az epson lézereket (pld. EPL-6200), a KM gyártotta, érdemes megnézni azt is meghajtó ügyileg

[ Szerkesztve ]

(#10) Penyus


Penyus
senior tag

En mai egy HP Laserjet 5L-t hasznalok :) tobb mint 10 eve:) De meg az x64 win7em is hasit vele. Nekem eleg. A tintasugarasoktol meg mentesem meg az isten

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#11) kaller1 válasza Penyus (#10) üzenetére


kaller1
veterán

A tintasugarasoktol meg mentesem meg az isten

Mi a baj velük? Nekem olyan van. :D

.::> <::.

(#12) Shim válasza kaller1 (#11) üzenetére


Shim
őstag

Drága fenntartás, lassú nyomtatás. Én se váltanék vissza tintasugarasra.

Ez a PagePro 1350W modell az előző munkahelyemen a hivatalos nyomtató. Mind a 13 telephelyen 10-30 db ilyen szolgál. Borzasztók, hajam égnek állt tőle, minden nap rettegés, hogy ne akkor romoljon el, mikor az ügyfél vár az anyagára... én messze kerülném.

Begyűri a papírt, egyszerűen nem akar nyomtatni, vagy éppen a lap egyik felére nem nyomtat. Maga a műanyag borítás is gyász, 1-2 hónap alatt nagy részüknél letört, megrepedt a burkolat, lapadagoló, kivezető tálca füle (olyankor persze gyűri a papírt mikor kiadja.)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#13) tjb007 válasza hackeeeee (#3) üzenetére


tjb007
nagyúr

1 kattintással tart tovább az egész (amíg elindítom a virtuális XP -t, ez hajszál pontosan 15mp 23szmp)

elistvan:
'20 vagy 30ezer oldalt bír a dobja aztán vehetsz bele 35ért új dobot'

Akkor majd megy a kukába és veszek helyette egy újat :)

(#14) HPAA


HPAA
őstag

nekem is 3 eve van 1350-em de most komolyan:
ez milyen dolog egy ekkora gyartotol hogy maig nincs hozza driver 64bites rendszerhez
jo ,ok win 7 alatt tettem xp modot azala felment a 32es xp driverevel tudom hasznalni , de akkor is konyorgom ennek nem ez a modja

amugy jo , megbizhato korrekt kis cucc

************* censored

(#15) stol


stol
addikt

5 oldal után úgy gondolta, hogy bizony neki ennyi munka mára elég is volt és a továbbiakban csak üres papírokat adott ki magából.

Levegős volt a fej.
Gyakori hiba fix fúvókás fejes nyomtatóknál.

(#16) naga válasza Shim (#12) üzenetére


naga
senior tag

Elég rosszul választottak ott nyomtatót, ez tuti nem mindennapos irodai használatra van, nem csoda, ha hamar elfárad.

(#17) KTU válasza elistvan (#8) üzenetére


KTU
addikt

:K :K

Konica Minolta PagePro 1350W idézet a manualból:

A dobmodul élettartama kb. 16 000 (egyoldalas feladatok) ill. 20 000
(folyamatos nyomtatás) A4/Letter formátumú oldal (átlagos 5 % vagy
alacsonyabb fedettség mellett)

tehát 2,666 - 3,333 db nagy-kapacitású 6000 oldalas kazetta után

bár otthoni használatra 200 oldal / hó -val számolva 6,6 év a 16000 oldal is
szóval :U lehet mégis jobb mint 1 beszáradós tintás akár HP 165oldal ( a HP szerint :C )
3000 párszáz 1 patron és 2db kell bele

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18) Realradical


Realradical
őstag

Hajajaaaj, hogy ez a hulladék mindig visszaköszön a múltból. Dolgoztam olyan helyen ahol olyan kb. 35-40 ilyet kellett üzemeltetni. Hát egy rémálom volt. A papíradagolója elmászik 1-2 hónap után (volt ahol két hét elég volt) így folyton elakad, kb. ugyanennyi idő után csíkozni kezd szép fokozatosan, majd többet nem megy mint amennyit működik.

Ennyire összegányolt sz@rral még sehol találkoztam. Óvaintek ettől a nyomtatótól mindenkit.

Van benne egy zöld henger a fene tudja hogy hívják, arról lekopik a bevonat, ha amúgy nem csíkozna akkor ettől biztos fog. Emlékeim szerint ez is olyan 3-4 hónap volt míg elkezdődött. Ára akkor (3 éve kb.) 12k volt ennek a hengernek, tehát nem éri meg javíttatni. Ugyanilyen árkategóriában a HP-nek mérföldekkel minőségibb printerei vannak.

szerk: win xp-n kb minden 5-6 indítás után lehalt a driver egy idő után. Ilyenkor ha szerencséje van az embernek akkor felismeri újra a printert a win, majd újratelepül. Ha nem akkor meg kell próbálni másik USB-be dugni és imádkozni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#19) proci985 válasza Realradical (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a papírt Nálatok rendesen felvette a tálcáról? (de ha valaki másnak volt ilyen jellegű tapasztalata, az is válaszolhat)

az 1300on az a rész romlott teljesen el.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) KTU válasza Realradical (#18) üzenetére


KTU
addikt

így van ahogy leírtad :K
de 1 mondatoddal nem értek egyet:
Ugyanilyen árkategóriában a HP-nek mérföldekkel minőségibb printerei vannak.

a most kapható új lézernyomtatók közül, HP LaserJet P1102 a legolcsóbb helyen 24000ft
fekete-fehér lézernyomtató, 2MB memória, USB, A4 18lap/perc, 600x600 dpi
a toner 1600 oldal gyári kb.: 19800Ft :Y , bár már van hozzá utános toner jóval kevesebbért
nincs dobegységcsere külön

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21) smiti válasza tjb007 (#13) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

Üzemeltetése olcsónak mondható, az utángyártott toner 7500 Ft -ba kerül

Engem csak ez érdekelne, hogy honnan vetted, vagy hol lehet ilyet venni ?

várom válaszod, üdv.: smiti :R

(#22) tjb007 válasza smiti (#21) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szia!

A linket elküldtem PÜ -ben.

(#23) smiti válasza tjb007 (#22) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm :R Te már vettél náluk? Csakhogy tényleg van-e egyáltalán?

(#24) tjb007 válasza smiti (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még nem. Ami nem rendelhető azt leveszik az oldalról de az a legegyszerűbb és legbiztosabb ha írsz nekik egy emailt vagy felhívod őket telefonon.

(#25) kaller1 válasza Shim (#12) üzenetére


kaller1
veterán

Nem vagyok ipari felhasználó, én egy Brother DCP-375CW típust használok. Decemberben vettem, egy hete kellett először fekete patront cserélni. 550 Ft egy utángyártott patron, és kb. 300 oldalra elég, szóval nem tartanám drágának az üzemeltetését.

Ezt csak azért írtam le, hogy vannak kivételek is, nem szerencsés általánosítani. :)

.::> <::.

(#26) Gergő_


Gergő_
őstag

nekem is egy rossz epsonom van éppen, tintasugaras.a következő nyomtatóm lézer lenne, a hozzálszólásokat látva valószínűleg nem ez
úgy látom a topikban sok a hozzáértő, mit ajánlotok? Samsung multifunkciós lézer milyen? Főleg nyomtatni kéne, de ha lenne benne szkenner...nem kéne külön venni. :)

(#27) iknight válasza elistvan (#8) üzenetére


iknight
senior tag

17 ezer volt, egy kyocera ennek 3x-a és akkor még óvatos voltam, egyébként pedig ha 10 ezer oldalt kibír én már megelégedtem vele enniyért.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#28) Realradical válasza proci985 (#19) üzenetére


Realradical
őstag

Ezzel volt a fő bajom. :K

@KTU
Kíváncsiságból rákerestem, hát mondhatom jól felmentek az árak. Ha jól emlékszem HP 1015-ökre cseréltük az egész szériát, de az most jó borsos áron van ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis írás lett, grat.

(#30) sucre válasza proci985 (#19) üzenetére


sucre
csendes tag

nekem is ugyanez a bajom a 1300W-vel bár már lassan megszokom hogy a 2-300 oldalas jegyzeteimet egyenként adagolom be neki:D:D
De ha valami megoldást tudsz rá ne tartsd magadban.
Amúgy nekem az 1300W-vel csak ez a bajom, pedig már lassan a második patront fogyasztja el. És asszem egyszer feltettem még a Win7 64 bites próbaverzióját és leszedett valamit netről és ment rendesen a nyomtató. De nem vagyok benne biztos h 64 biteset tettem akkor fel.

(#31) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Nekem is egy ilyen van, vagyis pontosabban a 1350E. Ez annyiban más, hogy ennél hivatalosan is támogatott a 64 bit. Ez mind szép és jó, csak a 64 bites driverük tudása kimerül abban, hogy nyomtat. Semmit nem tudsz beállítani, se egy kétoldalas nyomtatást, se egy több lapot egy oldalra, semmit. (Ez az oldalukon lévő PCL5e emulációra értendő. Azt most nézem, hogy van PCL6-s, ezt még nem próbáltam.) A supporttal beszéltem is ezügyben, hogy ez most mi, ezt merik teljes 64 bites támogatásnak nevezni?! Ezért vettem direkt a drágábbat, nem a W-t. (Nem az a 2000 ft számít, hanem az elv.) Természetesen érdemi előrelépést nem sikerült tenni.

A megoldás: HP 4350-es drivert ráerőszakoltam és gyönyörűen használható.

A nyomtatóval egyébként meg vagyok elégedve. 1-2 éve már biztos megvan. Gyorsan, szépen nyomtat és olcsó volt, nekem ennyi számít.

Negatívumnak az mondható, hogy a ventillátora nagyon zavaró. Nyomtatás után még percekig megy "alapjáraton", mire hajlandó elcsendesedni. Illetve a kimeneti papírtálcáját ha teljesen kihúzom (ahogy elvileg kéne), akkor sokszor bepöndöríti az első lapot (és utána már a többi is összevissza esik kel).

Utángyártott tonerből vagy én fogtam ki rosszat vagy nagyon rosszak. Azóta, hogy egy Ipontól vásárolt papíron 6K-s utángyártott toner van benne, csattog mint a fene. A papíron pedig nagyon halvány csíkozás látható. Ezen kívül pedig a kontraszt se olyan, mint az eredetivel. Hangsúlyozom, lehet, hogy csak én fogtam ki rossz darabot, de ha ez kifogy, biztos, hogy eredetit fog kapni.

(#32) CsodaPOK válasza CsodaPOK (#31) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Szerk.: gyorsan megnéztem a PCL6-s drivert. Sikerült Konicának valami épkézláb felületet összerakni, beállítások is rendben vannak. Egyedül amit hiányolok, az a profilok lehetőségének hiánya. Nade ne legyek telhetetlen, 2 év és az is meglesz :U :DD Irónia OFF
Úgyhogy javaslom, hogy aki 64 biten használná, az próbálja ráerőltetni W-s modellre az E-hez letölthető 64 bites drivert.

Fontos: ezen a linken keresztül menjetek: Jólink (kattingatva: konicaminolta.hu -->Sárga háttéren írt "Szerviz és támogatás"-->Új operációs rendszerek-->letöltési oldalunkon) és ne ezen: Rosszlink (kattintva: a nyomtató tulajdonságlapja-->Letöltések-->Meghajtó és segédprogramok). A Rosszlinken valamiért nem jeleníti meg az újabb drivert.

[ Szerkesztve ]

(#33) kcsa


kcsa
veterán

Azt hittem rosszul látok :)

Irodában amit karbantartok ez volt az eddigi legrosszabb nyomtató, de ők szeretik mert úgy érzik hogy lézer = olcsó üzemeltetés.

Ahányszor eddig javítottam már belefért volna egy rendes nyomtató is amihez hozzá se kell nyúlni csak működik...

Driver ellátottság minoltáéknál elég harmatos, már az elődje se volt kispálya, de az legalább tartós darab volt.

A lényeg hogy ezt a nyomtatót irgalmatlan hatalmas nagy ívben kell kikerülni, hiába ákciós a metróban (ez az iroda másik perverziója, a metrós akciós nyomtató... sírok komolyan :W )

(#34) CSZSG


CSZSG
csendes tag

Nálunk Xerox 3116/21/17-esek mennek, chip nélküliek a tonerjaik.
Az egyik most halt be 68 000 oldalt nyomtattak vele és 17 000Ft volt anno a Tescoba.

(#35) hocico


hocico
tag

köszi, nem tudtam, hogy mit vegyek

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#36) elistvan válasza iknight (#27) üzenetére


elistvan
senior tag

Igaz, nem mondtam a kyocera-t használtan vettem innen a fórumon 6000 oldal van benne és szállítással együtt volt 14e. Szóval bejáratós.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#37) tjb007 válasza CsodaPOK (#32) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kipróbáltam de nem működik.

kcsa:

Működik? Igen
Van rá garancia? Igen

Ha meg lejár és azután szarik be akkor eldobom és veszek helyette egy másikat.

Aki házi nyomdát akar csinálni az ne ilyet vegyen, arra meg, hogy néha 1-2 oldalt ki tudjak vele nyomtatni bőven elég.
Olyan helyre ahol jobban igénybe van véve, ahol napi 12 órában üzemel ( vagy 0-24 -ben) jó kis Canon -t kell venni, 90-100e Ft körül már lehet kapni egész jót.

[ Szerkesztve ]

(#38) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hasonló árkategóriában a Xerox Phaser 3117 van. Én olyat használok. Pont hasonló esetem volt nekem is a tintasugarassl mint neked. Meg amire kell, arra bőven elég. 3000 oldalas tonerral kapod, utántöltött tonerral meg kb. 4000k-ért hozzád vágják ha kifogy a gyári. Igaz az erkó az drága bele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39) Shim válasza kaller1 (#25) üzenetére


Shim
őstag

A kivétel próbára teszi a szabályt ;)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#40) bcbeci


bcbeci
csendes tag

Nálunk is üzemel 2db és nincs gond vele. Néha ki kell takarítani a portól.
Én 64bites Win7-hez a 1400w 64bites vista driverét varázsoltam fel hozzá és müxik.

(#41) kaller1 válasza Shim (#39) üzenetére


kaller1
veterán

Így van. Egyébként először én is lézerben gondolkodtam, de nem találtam olyan wifiset, ami árban megfelelt volna, ezért lett ez, de nem is bántam meg így utólag. :)

.::> <::.

(#42) Béló


Béló
aktív tag

sziasztok!

otthoni Hobby nyomtatásra: havi 100 oldal átlagban, megfelelőnek tartjátok a cikkbeli típust?
most van egy multifunkciós nyomtatóm de elég drága fenntartani csak színes fotók nyomtatására és szkennelésre használom, kellene egy olcsón fenntartható nyomtató és erre gondoltam.

(#43) bcbeci válasza Béló (#42) üzenetére


bcbeci
csendes tag

Én merem ajánlani. Különösebb problémám nem volt vele. Ki kell néha takarítani a portól, főleg a behúzógörgőnél.

(#44) Béló válasza bcbeci (#43) üzenetére


Béló
aktív tag

Köszönöm, akkor valószínűleg ez lesz az olcsó alapára és fenntartási költségei miatt!

(#45) sagvary


sagvary
aktív tag

Hát nem tudom, de az 1300-as minoltám mindig elfelejtette, hogy melyik USB portot használja. Ugyanezt teszi az 1400-as is, ez már csak kevesebbet nyomtat egy tonerből. Ilyenkor az uninstall/instal kb 3 perc megoldja a problémát.
Nem kedveltem meg ezeket a nyomtatókat. ha kell valakinek akkor az 1400-asból most kezd kifogyni a gyári első toner, de van hozzá gyári új teljes töltésű toner, azzal eladó össz egy 10 eFt-ért.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#46) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Több mint 1éve használom. Egy tonert vettem eddig bele. 12045 lapnál tart a számláló. Festéktakarékosra van állítva. Kiváló termék!

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.