Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) boncser


boncser
aktív tag

Ettől pixelesebb sz@r képeket nem is lehetett volna kiszivárogtatni :DD

(#2) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

A e-ink jó lenne az üzemidőt tekintve. Kérdés, hogy mit tud?!

(#3) Duree


Duree
veterán

Itt az újabb örület "okosóra" Lesz még valami ami "okos"

duree54

(#4) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Gyönyörű ez a kép. A Minecraftból van? ;]
Egyébként ha tudnak nem Sony telefonokkal is mindent, akkor egészen jó lehet. Nem vagyok az okos óra híve, de arra jó lenne, hogy ne vegyem elő mindig a telefont, ha időt akarok nézni, ha zenehallgatás közben hívnak, akkor egyszerűbben fel tudnám venni, és könnyebben látnám azt is, hogy fontos dolog miatt morgott-e a telefon vagy sem. Kérdés az ára.

Nyugodj békében Integra!

(#5) RepeatSector válasza Duree (#3) üzenetére


RepeatSector
senior tag

De még lenne is ekkora kijelzős mobiloknál előnye pl bluetooth füles mellé hivás kezdeményezésre vagy sms olvasásra! (telefon a táskában)
Egyet viszont nem értettem miért nem lehet egy e-ink kijelzőt egy normális anyaghasználattal rendelkező órára tenni, még ha nincsenek okos funkciók akkor is egy üveg lap mögött egy választható óralapokkal rendelkező karóra ütős lenne!

[ Szerkesztve ]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#6) #86973952


#86973952
törölt tag

Biztos nagyon rossz minőségben "szivárgott ki", tehát élvezhető méretben ilyen kompromisszum kell, a lényeg szerintem látszik. Nekem nem tetszik.

Jó lenne majd valam olyan teszt a PH! -n, ami ezeket összehasonlítja. Nagyon sok okosóra jön ki és szerintem az emberek többsége nem is érti a lényegét ennek. Persze nem olyan mély összehasonlítsára gondoltam, csak felvilágosító cikkre, aminél a különböző márkák előnyei és hátrányai is megmutatkoznak. Ártól függetlenül.

(#7) jacis


jacis
nagyúr

Tetszik.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#8) Simi87


Simi87
senior tag

csodálatos. nem is szenvednek a design-al. Sony, csamcsung, eldzsi tök egyforma. mégis ezt fogja venni a sok borjú, nem a Moto órát. éljen az egyediség. :U

(#9) Csapoati válasza Simi87 (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na várjunk csak egy kicsit. Tehát aki nem kerek felületű órát akar (mert mondjuk nem hagyományos óra pótlékaként tekint rá és szeretné, ha el is különülne attól vizuálisan), az azonnal borjú? :B

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) Lionking01 válasza #86973952 (#6) üzenetére


Lionking01
tag

Jó lenne, csak nem ilyen egyszerű. A különböző okos órák, különböző operációs rendszert használnak. Bizonyos típusok (Samsung) csak Samsung készülékekkel használhatók, míg a Sony órája szinte bármelyik Android-os telefonnal használható. Tehát lehet, hogy teszt szerint egy Samsung okos órát vennék, de mivel HTC telefon van, már szóba sem jöhet.

(#11) Lionking01 válasza Simi87 (#8) üzenetére


Lionking01
tag

Az összes Samsung telefon tök egyforma. Egy szemernyi ötlet sincs egyik design-jában sem. Semmi egyediség, mint pl. egy HTC esetében. Mégis sok borjú azt veszi.

(#12) Simi87 válasza Csapoati (#9) üzenetére


Simi87
senior tag

nem, csak kb. egyenruhát is hordhatnánk ennyi erővel. nekem van 6db órám, mindig azt veszem fel, amelyikhez kedvem van. de ha szeretnék pl. 3 különböző okosórát, akkor bajban lennék. értem?

(#13) joey04 válasza Duree (#3) üzenetére


joey04
titán

okospóló
14: :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Simi87 válasza joey04 (#13) üzenetére


Simi87
senior tag

nem kommentálom, mert kiraknak, mint macskát sz..ni. :D

(#15) #86973952 válasza Lionking01 (#10) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mível írtam, hogy nem mélyebben, így talán érthetően arra gondoltam, hogy alap funkcióiban lenne érdekes az összehasonlítás. Ebből a szempontból teljesen indiferens, hogy milyen rendszert használnak, illetve milyen készülékkel kompatibilisek. De semmikép sem feledi ez azt a tényt, hogy az emberek többségének fogalma sincs ezekről az eszközökről.

Telefonokat is össze lehet hasonlítani rendszertől függetlenül. Persze említést lehet arról tenni, hogy "XY" óra csak saját márkájával kompatibilis (ami fontos is lehet), de nem is ilyen tényezőkre gondoltam.

(#16) Lionking01 válasza #86973952 (#15) üzenetére


Lionking01
tag

Sajnálom, de nem értek egyet.
Nem hasonlítunk össze Windows Phone-t és Android-ot, mert szerintem felesleges. Ahogyan a Windows és a iOS-t sem hasonlítjuk össze. Vagy ha mégis, akkor csak a rend kedvéért.

Két Android Wear operációs rendszerrel rendelkező órát érdemes összehasonlítani, mert bizonyára ugyan az, vagy legalábbis a szolgáltatások és programok nagy része, elérhető lesz rájuk. Viszont ha egy Wear-es eszközt egy Sony-val hasonlítok össze, akkor bajban leszek, mert ég, és föld, lesz a különbség. Mind működésben, mint pedig szolgáltatásokban. Akinek fogalma sincs arról, hogy mi értelme lehet egy okos órának, annak elég egy tesztet, bármelyiket, elolvasni, és utána árban, felszereltségben, és a telefonjának megfelelően kiválaszthatja azt, amelyik legjobban tetszik. Elvégre annyira kevés ilyen eszköz van jelenleg, hogy úgysincs sok lehetősége az illetőnek.

Persze megértem, amit írsz.

(#17) #86973952 válasza Lionking01 (#16) üzenetére


#86973952
törölt tag

Két telefont nem tudsz összehasonlítani szimplán a specifikációi vagy a funkció alapján, rendszertől függetlenül? Pl. 1 -es szereplőn van infra, 2 -es szereplőn nincs? Bizonyos funkciók és használhatóságok nem rendszertől függnek.

(#18) Kékes525


Kékes525
félisten

A külcsín helyet a tudására lenék kíváncsi. Nekem az eddigi okos órák a funkcióikhoz képest nagyon drágák. Amit tudnak arra ott van a telefon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) #86973952 válasza Lionking01 (#16) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem értjük amúgy egymást, csak máshonnan közelítjük meg a témát. :D

Annyira nagy még az újdonság ezen a téren, ráadásul még a konkrétumok sincsenek arra vonatkozóan, hogy mik is ezek, mire jók, hogy tudod használni. Szerintem nem lenne rossz egy felvilágosítás, mert egy szakmainak mondott fórumon is nagy a köd ebben a témában. Ezt meg nehéz lenne megtenni úgy, hogy nem említünk órákat és funkciókat. Objektíven. PH! szakmaisága szerintem meg nem vitatható. Persze ez egy nagy vállalkozás lenne, csak ötletként merült fel bennem.

[ Szerkesztve ]

(#20) Csapoati válasza Simi87 (#12) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Veszel egy Moto 360-at, egy Gear S-t és egy Gear Fitet (vagy ezt a Sony okoskarperecet), probléma megoldva. :D De amúgy miért kéne 3 különbözőt venni (főleg amilyen áron is adják őket...), mikor nagyjából ugyanazt tudják? A számlap úgyis változtatható, csak az alap formát (kerek v szögletes) kell kiválasztanod.
A telefonok is mind szögletesek, vagy minimálisan lekerekített sarkúak.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) mrlujoak válasza Simi87 (#8) üzenetére


mrlujoak
veterán

...már ne is haragudj, de ilyet, szakmai fórumon eléggé tenyérbemászó dolog kijelenteni.

Direkt nem fogom a felmenőidre "hárítani" enyhén sem okos kijelentésed, de azért nézz magadba, kit borjúzol le!

Főleg, hogy van olyan, aki már akkor okosórát hordott amikor még a nagyok ki sem hoztak olyan modellt!! :((( :(((

(#16) Lionking01:

...nem feltétlen lesz ég és föld a különbség.
Márcsak azért sem, mert a SmartWatch és SmartWatch 2 már most szinte azonos tudást is adhat az alapfunkciókat tekintve.
Ráadásul például a kameravezérlést jobban is oldotta meg a Sony a saját szoftverével, mint pl az LG a Google szoftverrel.
Persze, ettől még mindkettő alapjaiban más...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#22) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Az e-ink-es még akár jó is lehet. Tök fölösleges színes kijelző ilyen méretben.

(#12) Simi87
6db óra? Te aztán adsz a megjelenésre :D
Nekem csak 1db Seiko-m van, de az passzol mindenhez. Ja, meg egy búvár órám, mert a Seiko arra egyszerűen nem alkalmas. De, hogy ugyanarra a funkcióra egyszerre több eszközt tartsak ...
Na, mind1, nem vagyunk egyformák.

(#23) Csapoati válasza <Adamsky> (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sokaknak ékszer az óra. Ezek viszont nem ékszernek, hanem funkcionális eszköznek készültek. Ezt a különbséget kéne megérteni az okosórákat fikázóknak (mármint akik minden ilyen hírhez belinkelnek egy Certinát, hogy akkor már inkább egy olyat...)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) dsr


dsr
senior tag

Kíváncsi leszek rá kicsit részletesebb képeken :)

(#25) Simi87 válasza mrlujoak (#21) üzenetére


Simi87
senior tag

Én kérek elnézést, hogy leírtam a véleményemet. Nem tudtam hogy tied a lapcsalád. 😝

[ Szerkesztve ]

(#26) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Tuti drágább lesz mint a telefonom. :( Amikor megjelent az első sony okosora, ha jól emlékszem az pont a smart watch volt (elődje az SE LiveWiev volt) alacsony áron indult, de csak rövid ideig tartotta és utána BIGBÁDÁBUMM az egekbe szökött az ára.

(#27) Enci1983 válasza Simi87 (#25) üzenetére


Enci1983
senior tag

Simike, ez brutal-isan jó szöveg volt :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#28) Duree válasza joey04 (#13) üzenetére


Duree
veterán

Ezek után jöhetne az okos alsógatya is,az is tudna sok mindent mérni.

duree54

(#29) Duree válasza RepeatSector (#5) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon igazad van,senki nem gondol erre.

duree54

(#30) Csapoati válasza Duree (#29) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vajon letezik kor alaku szines e-ink? Nem vagyok benne biztos.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) mrlujoak válasza Duree (#28) üzenetére


mrlujoak
veterán

...nyugi, már foglalkoztak az okos alsókkal...

[link]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.