Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Persze, a pénzért szinte mindent, de azért remélem van egy pont, amin túl nem fognak engedni akkor se, ha anyagilag megérné nekik!

(#2) atike


atike
nagyúr

"a kínai elnök, Xi Jinping (Hszi Csin-ping - 习近平)"

Most már ezt is tudom... :)

(#3) Z_A_P válasza Fred23 (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

de azért remélem van egy pont, amin túl nem fognak engedni akkor se, ha anyagilag megérné nekik!

Nincs.

OK

(#4) Narxis válasza Fred23 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Van az a pénz amiért az ember haja korpásodik. ;]

Thanos was right.

(#5) Zeratul válasza Fred23 (#1) üzenetére


Zeratul
addikt

Elmúltak a cocom listás hidegháborús idők. Ezt "felvilágosodott" "liberális" "demokrata" nyugat képtelen felfogni. A nagy kalmárcégek korát éljük.

(#6) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Persze divat utálni az Apple-t, de azért lássuk be, hogy a "hazai cégek támogatásán" kívül az egyik legfontosabb célja a kínai kormánynak, hogy erősen szűrje, milyen információ jut el a lakossághoz. Nehogy nálunk is kedvet kapjanak ehhez, persze szigorúan csak a hazai cégek védelmében.

Laci

(#7) Rodi 4.80 válasza Fred23 (#1) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Nincs. A részvényeseknek pont az az érdekük, hogy ne legyen az a pont... Így a vállalatvezetőké is az. :O
A többiről nem is beszélve.

(#8) attila9988 válasza Gusztáv (#6) üzenetére


attila9988
őstag

A nyugati propaganda mindig ezt a sok marhaságot nyomja. A valóság az, hogy Kínát ezzel a nálunk szokásos ballib bohóckodással nem lehetne irányítani. Nagyon is jól csinálják, amit csinálnak. EU már rég nem lesz, amikor Kína még mindig egységes állam lesz. (sőt... Az EU -nak ezzel a jelenlegi hozzáállásával, talán már csak évtizedei vannak hátra)

Az igazi megfigyelés, és cenzúra nyugatról érkezik. Ebbe a témába azért nem szívesen mennék bele, nehogy túllépjem a határokat, amit a forum szabályzat előír. De hidd el nekem, nyugatról sokkal több dolog érkezik, ami miatt aggódnod kéne, mint keletről.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mindkét oldal sokat veszíthet. Lefizetni talán nem tudná az Apple a kínai döntéshozókat, akik egy ideje árgus szemekkel figyelik egymást a korrupció visszaszorítása miatt, de felvethetik azt, hogy a gyártást pár év alatt elvihetik Kínából máshova is. Azzal nem csak pár ezer állás szűnne meg, de nehezebbé válhatna az ipari kémkedés is számukra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) bencze válasza attila9988 (#8) üzenetére


bencze
senior tag

Bezzeg azok a szép békebeli idők amikor orosz tankok biztosították a jólétet Magyarországon...
(chemtrailről és reptíliánokról elfelejtettél írni)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11) adlersson


adlersson
aktív tag

Így vegre eljöhet az idő, hogy a kínai Apple Store-okban is lesz reg.mentes WiFi és internet a kiállított gépeken.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#12) Tigerclaw válasza attila9988 (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"amikor Kína még mindig egységes állam lesz...." Azért nem mindegy, hogy demokratikus szabad országban élsz, van tisztességes munkád, amiért tisztességesen megfizetnek, vagy biorobot vagy életed végéig és katonák, törvények és propagadna biztosítsa, hogy nehogy eltévedj a nyájtól. A kedves vezetők meg mindent csinálhatnak, amit neked megtiltottak...és persze milliomosként tengetik az életüket, míg te munkásszálláson éled le az életedet (ha szerencséd van).

Ez Kína. Neked lehet hogy tetszik...nekem nem igazán. Sajnos a mi kedves vezetőnk láthatóan pont Kínát tartja követendő példának...és még örülhetünk, hogy nem Észak-Koreát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) csibe1


csibe1
addikt

.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#14) leeate válasza attila9988 (#8) üzenetére


leeate
senior tag

A valóság az, hogy a nyugati államoknak és a "ballibnek" (WTF?) már az 50-es években befellegzett. Megmondta Rákosi elvtárs is. Az, hogy azóta is kétszer magasabb életszínvonalon élnek, mint mi, az csak a Bildenberg csoport halhatatlan gyíkember tagjainak köszönhető, akiknek korlátlan a vagyonuk, és titokban szórják bele minden nyugati vállalatvezető fecske alsógatyájába, hogy azok mindvégig ellenőrzésük alatt tarthassák a keletet, azt a keletet, akik elhozhatnák a valódi demokráciát, az pedig, hogy néha cenzúráznak vagy újságírókat tesznek el láb alól, csak Soros hazugsága. Ha nem hiszed, akkor nem nyílt még fel neked sem a szemed!!!!!!

Amúgy menj el Kínába, és üsd be: google.com. Mit látsz?

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#15) Braddock válasza attila9988 (#8) üzenetére


Braddock
őstag

Pedig ha valóban tudnád, akkor nem írnál ilyen butaságokat.
(Jöhetnek a gyíkemberek...)

leeate :DD
Az sem véletlen, hogy az ilyen oldalak 90%-át az oroszok pénzelik.

De vegyük azt, hogy minden ilyen összeesküvés igaz, akkor sem szeretnék keleti gyarmat lenni.

[ Szerkesztve ]

(#16) Narxis válasza attila9988 (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Uhh sok lesz ez a butaság így egyszerre. Olyan válasz nem lehet, hogy mindegyik nagyhatalomnak megvannak a saját hibái és egyiket se kéne felszopkodni vagy beállni mögé bégetni? Sőt ahogy én látom közös bennük az, hogy mindegyik a saját képére szeretné formálni az internetet és saját érdekei szerint alakítani az információ áramlást.

Thanos was right.

(#17) Rodi 4.80 válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Először azt hittem hogy Magyarországról írod ezt. :D De aztán rájöttem hogy igen.

(#18) attila9988 válasza bencze (#10) üzenetére


attila9988
őstag

Nem igazán értetted, amit írtam. (Nem mellesleg a Kínai kommunizmus csak nevében azonos az orosszal... )

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#19) #51736960 válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

"...vagy biorobot vagy életed végéig és katonák, törvények és propagadna biztosítsa, hogy nehogy eltévedj a nyájtól..." - tudom, kínára értetted, de ez magyarországra is érvényes :)

(#20) attila9988 válasza Narxis (#16) üzenetére


attila9988
őstag

Ez a hozzászólásod abszolút elfogadható, és rendben is van...

Én nem is akartam nagyon politikai témával foglalkozni, inkább csak a gazdasági vonatkozásával. Abban pedig ha megnézed, Kína egészen máshogy működik, mint mi... Mert mi mit is csinálunk? Lesarkítva, egyszerűsítve, a rövidség a kedvéért a következőt:
Lássuk csak. Idejön egy multi. Bekopog Viktorunkhoz, azt mondja neki, rakok én ide egy gyárat. Vagy kettőt.... vagy tízet. DE, akkor nem nagyon szeretnék túl sok adót fizetni, mert az már úgy nem buli...
Erre Viktorunk azt mondja neki, rendben... gyere csak. Megbeszéljük okosba az adót, én meg majd reklámozom hogy "munkahelyet teremtek"... statisztikák jók lesznek, mindenki boldog.
Elkészül a gyár. Felvesznek oda 400 db szalagmunkást, meg pár adminisztrátort, kapuőrt, ilyeneket minimálbérért.

Jó ez így? Attól függ, kit kérdezel... Szerintem pl nem. Minden EU nagyvállalat szerint, viszont igen. Viktorunk elmondja mekkora gazdasági fellendülés van, gyűlnek a munkahelyek.... a nyomor marad, a forint ugyanolyan vacak mint előtte volt, a 400 ember pedig robotol. A nagyobb nyomorból, a kicsit kisebb nyomorba lépett át, de a gazdaságot nem pörgeti, mert ugyanúgy nincs pénze.
Ez a beruházás nem indít meg újabbakat, mert nem helyi vállalkozás, nem termel ide semmit sem a 400 minimálbéren túl, és még adót sem igazán fizet, csak keveset. SŐT, ha olyan tevékenységeket folytat, amivel elnyomja, megöli az esetleges helyi vállalkozásokat, akkor még kárt is okoz, nem is keveset.

Mit csinál Kína? Azt mondja hogy, "ha idejössz, az én szabályaim szerint játszol"... feltételeket szabnak. Nagyon helyes... nem a "benyalunk csontig a multinak" stratégia a nyerő, mint láthatjuk pl a saját példánkból....
És ami nagyon fontos. Kína támogatja a helyi vállalkozásokat.... tudom, minden EU szimpatizáns felhördülne, hogy "dehát miért meg hogy, hát ilyet nem lehet..." (mivel ugye itt nekünk azt tanítják, hogy az nem szokás, és nem is szabad... mivel mi itt élünk az EU -ban) pedig dehogy is nem... és pont ez a kulcsa az egésznek. Nem szabad engedni, hogy külföldről pár politikus, és vállalati vezető mindent irányítson helyetted. A helyi vállalkozás a lehető legfontosabb a gazdaság fellendítése szempontjából, mert az helyi. Helyi anyagból dolgozik, helyi emberrel, és helyben termel javakat, amit aztán be lehet forgatni a gazdaságba. Ha támogatás kell neki, hát kapja meg. Ez volna, egy NORMÁLIS állam feladata, hogy a helyiektől beszedett adóból, a helyieknek, az ország gazdaságának hasznos beruházásokat indítson, és vigyen véghez. Ennek pedig nem csak az része, hogy csinálok utakat az autók alá, hanem az is, hogy megfelelő tőkéhez juttatom a vállalkozásokat, amiknek arra szüksége van, ha úgy érzem, hogy ennek lehet stratégia jelentősége.
Kína ezt megteszi.

Nem, nem állítom hogy tökéletes volna ott minden, mert nyilván nem az. Én csak azt mondom, hogy sok dolog van, amit sokkal jobban csinálnak, mint mi. Ez már csak azért is lehet így, mert mi manapság szinte semmit sem csinálunk jól, és jó úton vagyon a komplett kihalás felé, minden értelemben. Nem lepődnék meg, ha 100 év múlva már az ország sem lenne meg.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#21) Narxis válasza attila9988 (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem vagyok híve a gyári munkáknak. Egyrészt a jelenlegi gazdasági modellben folyamatosan a többlet termelésre van kényszerítve ami egyenes út ahhoz, hogy ideig-óráig működjön. Vagy fizetést csökkentek vagy viszik másik országba a termelést tehát az ott dolgozó ne is álmodjon arról, hogy tisztességes fizetést kap, éppen annyit fognak fizetni amennyiért még elvállalják a munkát a gyárnál az emberek. Másrészt egészségileg se tartom a legjobbnak, hogy egy monoton munkát végezzen az ember egy olyan munkahelyen ahol a kiadást mindenáron minimalizálni akarják tehát gyorsan elavul, elromlik minden és csak annyit költenek rá, hogy a termelés ne álljon le.

Persze vannak olyan gyári munkák amihez szaktudás kell, de az jóval kevesebb embert érint. Nálunk adókedvezménnyel próbálják csábítani a nagyvállalatokat, Kínában ott van a betanítható nyugati szinthez képest borzasztóan keveset kérő embertömeg akik ráadásul sokkal jobban terhelhetőek. Ezért tudja Kína még azt mondani, hogy a saját feltételei szerint kell ott működni cégeknek. Szvsz hosszabb távon ez is változni fog.

Egyre több ember szeretne jobb életszínvonalon élni ami teljesen természetes de a jelenlegiek azért élnek jobban mert sokan sőt többen vannak aki meg rosszabbul élnek. Kipukkad ez a lufi és akkor majd itt is meg Kínában is nagyot fog durranni.

Thanos was right.

(#22) zoltszalay


zoltszalay
tag

Én azért nézek furán amikor valaki nyugati liberális demokráciáról, és kínai cenzúráról beszél, mert nyugaton minden második japán játékot cenzúrátat a steam/noa/sony míg kínai verzió mindíg cenzúramentes, a dead or alive xtreme 3mam és a moe chroniclesem kínai angollal kiegészített verziós.

tudom "mit pampogok ha megoldom" egy kínai meg egy tor böngészővel oldhatja meg ha politikailag érzékeny témákat keres a neten.

Nem mellesleg lehet beszélni hogy rossz a gyári munka, de csak abból lesz külföldre is eladható termék. A nyugati gazdaságoknak egyre nagyobb problémája az hogy kifelé áramlik a pénz. Egyébként a munka is olyan dolog hogy nem demokrácia-diktatúra kérdése, ahol demokrácia van, ott sem dolgoznak kevesebbet mint kínában, hallottatok már a Japán-Koreai(dél) munkamorálról? Szerintem azok emberek ott alapból ilyenek vagy nemtudom...

(a jövőt szerintem jól mutatja hogy a pisa teszten csak kelet-ázsiai országok vannak elől a kínai nagyvárosok is elől vannak, nyugatiak kiszorultak, szerintem is hülyék a fiataljaink többsége tisztelet a kivételnek persze ) :

(#23) bencze válasza zoltszalay (#22) üzenetére


bencze
senior tag

Azért csak érted a különbséget te is aközött, hogy országos szinten cenzúráznak politikai utasításra esetleg megütöd a bokád ha rosszat mondasz / írsz (tartalmi cenzúra), vagy pedig a 18-as karika típusú "cenzúra" (társadalmi konzenzuson alapuló gyerekvédelem, hívjuk így egyszerűen). Ha egy 12 éves kislány csöcseit megbámulhatod Japánban de nálunk nem annak elég egyszerű okai vannak, aminek a politikához semmi köze. A két rendszer közt koncepcionálisan az a különbség, hogy itt a politika inkább végrehajtó.Hogy ez problémákat okoz - sokan visszaélnek vele, a tömeg jó része meg nem tudja mit kezdjen a lehetőségeivel (droid szavazók) - csak azt mutatja, hogy még van hová felnőni a birkalétből.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24) zoltszalay válasza bencze (#23) üzenetére


zoltszalay
tag

Magyarországon is bámulhatnák amit akarok videojátékban és mangában (vagy koreai manhwában vagy kínai manhuában ... a többi ázsiai ország mangáinak már nem találtak ki külön nevet : ) ha olyanom lenne (nincs olyanom mármint a loliconra nincs igényem, a többi fanservice jöhet mielőtt bárki félreértene : ) mert a törvények kb ugyanolyanok, belegondolva a marvelous aqlnek sem lett baja belőle hogy cenzúra nélkül hozza ki a senran kagurákat európában bár az tényleg bátor dolog itt, a különbség tényleg a társadalmi megítélésben és a más kultúrák folyamatos félreértésében van ... talán tényleg kár volt a kultúrális különbség részt felhoznom.

De leginkább a jövőről beszéltem, európát ha így haladunk a jelenlegi kisebbségek is túlszaporodják és újabbak jönnek, a pénz egyre inkább kifelé áramlik, az új generáció műveltsége egyre kevésbé van világszínvonalon ... kelet-ázsiában egyre inkább az ellenkezője igaz azaz nem engednek be kisebbségeket tehát hiába ott is csökken az "őslakosság" mint európában max kisebb lesz a népsűrűség pár generáció múlva de kína és japán ugyanúgy kína és japán marad ami európáról nem mondható el) , a világon ott van a legmagasabb színvonalú oktatás, a diktatúráról annyit hogy elvileg spanyolországban, és dél koreában is az volt, ahogy fejlődött az ország békésen átmentek demokráciába, talán kínában is az lesz, az internetet nem lehet cenzúrázni, kínában is elég egy vpn és már nincs cenzúra, magyarországon is egy hamis cím megadása a hongkongi angol támogatásos PSNen (playstation network) és hongkongi paypalon és már nincs is videojáték cenzúra, kivéve hogy a legbrutálisabb-legvéresebb tömeggyilkos szimulátoros amerikai játékok véres jeleneteit cenzúrázzák ott.

[ Szerkesztve ]

(#25) bencze válasza zoltszalay (#24) üzenetére


bencze
senior tag

Ha Kína lesz a világ vezető társadalma akkor majd odamegyünk mind. Azért jön ide mindenki (nyugati társadalmak irányába) mert azért a pórnép szintjén elég nagy szabadság van, nem kötnek kasztok meg pártok meg fene tudja mi abban, hogy összerakj magadnak egy életet, plusz egyelőre elég sok pénz és tudás van itt. A kínaiak nem véletlen, hogy mindenhol aláígérnek a nyugati cégeknek, tuti piac és tudás megszerzése a cél ami biztosan be is jön nekik 10-20 év alatt, de azért megvannak nekik is a pénzügyi nehézségeik már most. Az a nagy jólét mégsem annyira nagy jólét, a társadalmi egyenlőtlenségek jóval nagyobbak mint nálunk és ez nem látszik, hogy csökkenőben volna. Ha már másról kell példát vennünk, akkor már inkább észak fele néznék, legalábbis bizonyos dolgokban.
A faji témát nem érdemes itt feszegetni, a szegény tanulatlan rétegek mindig jobban szaporodtak, ez nem genetika kérdése. Inkább arra kellene törekedni, hogy mindenkit egy alap elfogadható szintre hozzunk akkor egyenlőbb lesz a szaporulat. Ennek sosem lesz vége de egy javuló arány az egész társadalom javát szolgálná, gazdaságilag is (vagy elsősorban gazdaságilag).

ps. az most nem fért bele hogy pl Japánnak meg Észak-Koreának is megvannak a maguk problémái, társadalmi meg gazdasági szinten, elég annyi, hogy tőlük nem félnék, elvileg a békésebb fajta és nincsenek annyian mint a kínaiak, indiaiak :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26) Ghoosty válasza attila9988 (#20) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az a baj, hogy a hozzászólásod hibás alapokon nyugszik.

"Kína támogatja a helyi vállalkozásokat.... tudom, minden EU szimpatizáns felhördülne, hogy "dehát miért meg hogy, hát ilyet nem lehet..." (mivel ugye itt nekünk azt tanítják, hogy az nem szokás, és nem is szabad... mivel mi itt élünk az EU -ban)"

Egyáltalán nem tiltott a helyi vállalkozásokat támogatni, csak megvan a maga szabálya, hogy hogyan tedd. Csak pár már működő támogatás:
-területi alapú mezőgazdasági támogatás
-gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program
-versenyképes Közép-Magyarország operatív progarm
-vidékfejlesztési program
-Széchényi terv
-0%-os MNB hitel
-különböző vállalkozói inkubátor házak
-munkahely megtartási pályázatok
-stb

Ami nálunk gond, az az, hogy ezt politikai színtől függetlenül nem jól használják fel.

"Ez a beruházás nem indít meg újabbakat, mert nem helyi vállalkozás, nem termel ide semmit sem"

1. A beszállítók között rengeteg helyi vállalkozás is van. Így egy idetelepült multi jellemzően élénkíti a helyi gazdaságot is.
2. Az, hogy nem termel ide semmit, az alapvetően nem rossz. Gyakorlatilag beáramló pénzt jelent az országnak

"Mit csinál Kína? Azt mondja hogy, "ha idejössz, az én szabályaim szerint játszol"..."

Sajnos, nem sajnos, Kína egy 1,37 milliárdos piac, míg Magyarország kevesebb, mint 10 milliós. Nyilvánvalóan más alkupozícióban van a kettő, nem tudod megtenni.

"Jó ez így? Attól függ, kit kérdezel... Szerintem pl nem. "

Önmagában nem eldönthető kérdés. Csak valamivel összehasonlítva lehet eldönteni.
-Ha egy évekig magas munkanélküliségű térségben megjelenik egy multi, akkor az pozitív, mert ez azt jelenti, hogy helyi erőből nem valósult meg semmi ami felszívná ezt a munkanélküliséget. Teljesen mindegy, mit csinál, ez a semminél mindenképpen jobb.
-Ha egy alacsonyabb munkanélküliségű területre jön, akkor bérnövekedést indukál. Ez lehet káros a már meglévő vállalkozásoknak, de jó az alkalmazottaknak. Ez inkább semleges.
-Ha felvásárol/tönkretesz helyi vállalkozásokat, akkor ez negatív, de ezek jellemzően nem is kapnak támogatást, ezek természetes piaci folyamatok

Az egész EU-t úgy kéne felfogni, mint egy közös vállalkozást. Nem az a lényeg, hogy egyénileg a legjobb legyél, hanem, hogy együtt legyetek a legjobbak. Persze ahogy vannak rossz vállalkozói partnerek, úgy vannak saját pecsenyéjüket sütögető politikusok/vállalatvezetők is. Van sok dolog az USA-ban, amiért lehet nem szeretni őket, de ott az államok összetartóak. Az emberek büszkék arra, hogy amerikaiak, nem pedig arra, hogy Észak-Dakotai, vagy Utah-i. Persze ott is vannak függetlenségre törekvők, de eléggé kisebbségeben vannak.

(#27) zoltszalay válasza bencze (#25) üzenetére


zoltszalay
tag

Észak korea mint békés o_O ott aztán tényleg a legsötétebb sztálinista diktatúra van, ellentétben kínával, ahol a diktatúra folyamatosan enyhül. (india meg teljesen más világ mint kelet-ázsia, kb afrikai nyomor a nagy része, míg kínában a tengerparti városok világszínvonal felé közelednek, a belső "szárazföldi" nyugati-kínában meg kelet európai -ukrán- szintű szegénység van "csak" )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.