Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Samus


Samus
addikt

Én ebből a szempontból "szerencsés" voltam, minden simán ment (eltekintve attól, hogy városi vizsgán harmadszorra mentem át). Az időpontok sajnos ilyenek, Baranyában sem jobb a helyzet, három héttel később kaptam időpontot a nyár közepén (zsúfoltság...), a "vizsgatábla" két hétre előre mindig tele volt).
Egy dolgot viszont nem értek, bár lehet egyszerű. Voltak nálunk segédmotoros "gyerekek" (bocsi a kifelezésért, de ez az igazság, 14 évesen még gyerekek). Hárman jöttek vizsgázni, hárman buktak. Pedig ha jól emlékszem csak 25 kérdésük volt. Én elsőre átmentem ("B" kat-ból), három hibával (paráztam, mint atom), egyszerre jártunk KRESZ oktatásra. Miért van ez? Miért van az, hogy ennyire semmibe veszik? Vagy csak fiatalok?
Kár, hogy egyszerű régebbi robogóval tanítják az "M" kategóriát. Újabb gépekkel kellene, amik jobban mennek, mint az elméleti maximum. Biztos, hogy a tanulók 90%a bukna, mind gyorshajtás miatt (mikor először mentem robogóval vizsga után (új gép volt), 5 perc után vettem észre, hogy már ennyi ideje 70el megyek városban..Friss jogsi, figyelmetlenség, ugye...).
Az is nagy volt, mikor oktató mesélte, hogy régebben mikor még gyakorlatot is oktatott (mára már csak elméletet intézi), volt, hogy egyszerre hárman vizsgáztak. Mindenkin headset. Jön egy kereszteződés. Oktatónk bemondja a tuti, menj balra. Három motoros három irányban ment...
Máshol is ilyen Rózsás a helyzet?
Az elsősegélyről. Én helyben csináltam, nem mentem be a vöröskereszt központba. Tanfolyam 4 napx4 óra, annyit röhögtünk, hogy az hihetetlen (egy fiatal mentős tartotta az órákat), úgy adta elő a srác a dolgokat. Vizsgán egy idősebb korú emberke jött, késve. Utolsók voltunk. Már mindenki elment. Elég volt az egyik gyakorlati fogást bemutatni. Ha valamit nem tudtál, a "bácsi" elmondta helyette, Te bólogattál, erre mondta: "Na, látja, tudja Maga!". Nagyon megkönnyebbültem, mikor meglett minden, és már csak egy órát kellett várnom az okmányirodában...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.