Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Köszönöm a bemutatót. Nagyon sok emlék jött elő. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Wow... ;]

A.

(#3) Auratech


Auratech
őstag

Jó a beszámoló és örülök, hogy Falcon030 is volt kinn. :DD

Auratech Field Recording

(#4) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Azért az itt szereplő Dallas főcímen csak pislogtam. 1 MHz, ugye? Ma meg 4 magon akadozik a böngészés.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5) M5Norbi


M5Norbi
őstag

De jó kis múltidézés volt ezt végignézni :R

Hány percet,órát,napot ültünk a tesómmal a Mega Drive előtt :DDD

Na meg a másik hogy öregszünk.....mivel ennek pont 20 éve...... :O

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#6) Pttypang


Pttypang
veterán

Szep :)

Everybody lies.

(#7) Angel1981


Angel1981
veterán

Egyszerre fantasztikus, és megható! :B :R

(#8) AndrewBR válasza M5Norbi (#5) üzenetére


AndrewBR
senior tag

+1

A.

(#9) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

nem tartott sokáig megtalálnom magam a képeken. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10) Pferi


Pferi
senior tag

Nekem egy ZX Spectrum, egy Commodore +4, egy Commodore 64 és egy Amiga 500 van a padláson eldobozolva rengeteg kiegészítővel, de sajnos sem helyem, se időm nincs foglalkozni velük. Próbaképp összeraktam kb. másfél éve a plus4-et, rákötöttem a magnót és a kistévét és láss csodát, elsőre betöltötte a kis gép a Steve Davis snooker c. programot. Büszke voltam rá :)

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11) silentzsolt


silentzsolt
csendes tag

Hát (majdnem) elmorzsoltam egy könnyet amikor megláttam életem első konzolmasináját (intellivision) És csak jöttek sorban a többiek is.
Nagyon köszönöm. És üdv Zsolt! :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra." Clint Eastwood!

(#12) kpal


kpal
veterán

Szép :K Nekem is van itthon 1-2 ilyen masina igaz hiányosak .

(#13) sz.balazs.95 válasza kpal (#12) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem SNES-ből van egy komplett pakk, egyedül annyi a gond, hogy csak 1 kontroller van, és van 1-2 játék, ami hiányzik. Illetve N64-ből is van 1 hibátlan állapotú, amihez viszont már 2 gamepad van, de csak 3 játékom van rá, és expansion packom sincs.
Illetve csak Nintendo vonalon vannak retro konzoljaim egyelőre.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

nem piskóta

[ Szerkesztve ]

(#15) kpal válasza sz.balazs.95 (#13) üzenetére


kpal
veterán

Nekem is irányítók és konnektorba való dugók hiányoznak .

(#16) brd válasza szaszlaci (#4) üzenetére


brd
nagyúr

Az a 4 inkább csak 1, nem túl jól párhuzamosítható egy böngésző. Ill. sokkal pazarlóbb programozási nyelven készülnek a mai programok. Cserébe kevésbé kocka hozzáállású programozóval és állítólag gyorsabban készíthetőek.

The only real valuable thing is intuition.

(#17) energy4ever


energy4ever
addikt

Enis kint voltam. :K
Kezi konzolokbol viszont alig volt, talan csak egy gameboy advance sp volt egyedeul!?

(#18) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Negyed évszázad után tudom meg innen, hogy a Last Ninja magyar fejlesztésű volt...?

(#19) Tegla80


Tegla80
addikt

Köszönöm az összefoglalot :R

Sony® & PlayStation®

(#20) #79621120


#79621120
törölt tag

Nagyon jól sikerült írás lett .

Le kellene fordítani angolra , és mehet más internetes fórumokra is . :)

(#21) Duree


Duree
veterán

Sajnos nem tudtam elmenni,pedig szerettem volna,igazi nosztalgia show volt.Köszönöm ezt a kimerítü írást,így legalább tudom miböl maradtam ki.

duree54

(#22) silentzsolt


silentzsolt
csendes tag

Teljesen a hatása alatt vagyok a mai napig. Mert akkoriban amikor én is kiscsimpasz az ilyen szórakozási formák totál közösségi élmények voltak. Volt a nagymenő akinek a muterja becserkészte Bécsből. Mi meg fel lógtunk hozzá suli után. Meg a számtek szakkörök ahol alig vártuk, hogy a BASIC -után a tanbá megengedje, hogy toljunk egy-két kört valamelyik c64 stuff-al. És amikor kiderült. hogy a spectrum 16K memórája kevés az általam megálmodott galaxian shooter alá. Rengeteg szép emlék...

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra." Clint Eastwood!

(#23) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Azt lehet tudni hogy hányan voltak ott?
A képeken nagy tömeg nem látszik.
Én tuti ott lettem volna ha kicsit közelebb van. Jómagam ZX Spectrum és C64el kezdtem :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24) AndrewBR válasza Sirandrish (#23) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Én is fix ott lettem volna ha nincs az a fránya pár száz km távolság... :O

Ui: Just Sega Mega Drive

A.

(#25) atike


atike
nagyúr

Nagyon nagy királyság! :R :R

Igen, ezeken nőttünk fel. Nekem C+4, havernak C64, uncsitesómnak Amiga500+.... :) Szép idők voltak. A 40-es korosztály találó... ;)

(#26) Vesa


Vesa
veterán

Nagyon jó cikk, nosztalgia érzés előjött!
Mai napig van a szekrényben egy NES, egy Sega Megadrive 2, egy Sony Playstation 1, és egy C64 is. Eszmei értékük miatt képtelen vagyok megválni tőlük.

Viszont mindig hiányolom az ilyen összefoglalókból a jó öreg PC XT-t és 286-ot! Ezek is a 80-as évek sztárjai voltak, maguk szegmensében persze. Nekem volt mindkettő, toltam anno CGA grafikával MS Flight Sim 2/3-al. Egy EGA grafikus kártyától (16 szín) akkoriban bepisáltunk örömünkben...

A tudomány a valóság költészete!

(#27) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Erről eszembe is jutott, hogy nincs-e valakinek C-64-hez patika joy-a, amit elbizniszelne csokira, sörre, bugylibicskamittudoménmire? :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) interstate76


interstate76
addikt

Nekem egy C+4-es figyel a szekrényben, teljesen újszerű állapotban - mindig elfog a nosztalgia, ha ránézek, ahogy a cikk olvasása közben is! Köszi! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#29) Tamás88 válasza szaszlaci (#4) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez akár még csengőhangnak is elmenne.

(#30) hege8888


hege8888
aktív tag

A wifis Amigáról ha valaki tud több infót (hardware, software), ne tartsa vissza az infót!
Mire képes a vas, (flash, Youtube, java, stb?)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#31) Piftuka


Piftuka
veterán

Nagyon klassz kis összejövetel lehetett ez! Kár, hogy nem tudtam ott lenni!

Egy Commodore 64 szett (egy C64c, Made in West-Germany alapgép, és egy 1541-II FDD, Made in Japan by NEC páros) boldog tulajdonosa vagyok, és ha rajtam múlik, soha nem válok meg tőle.

Bár legalább 4-5 (de lehet, hogy 8-10) éve nem kapcsoltam be, de most ismét megjött a kedvem, hogy repüljek pár küldetést a GUNSHIP-el, vagy kalandozzak a karibi térségben a PIRATES! világának köszönhetően. ;)

A gép egyébként rendkívül megkímélt állapotban van, és bízom benne, hogy még újabb ~30-40 évig működni fog hiba nélkül! :)

Megjegyzem, amikor a Commodore nevet hallom, mindig elszorul a szívem. Belegondolok abba, hogy ha a cégnek hozzáértő reklámszakemberei és vezetése lett volna, talán az egész IT világ fejlődése teljesen más irányt vett volna napjainkra. (És nem "IBM kompatibilis PC-kkel", hanem Commodore gépekkel dolgoznánk.)

A cég számomra ugyanis egyet jelent a "zseni" fogalmával. A mérnökeik az innovatív megoldásaikkal gyakran egy évtizeddel megelőzték a korukat. (Ez lett a vesztük; pedig aztán később - számukra ez már nem vígasz - mindig őket igazolta a jövő.)

Őszintén remélem, hogy amikor mi már nem leszünk, akkor is lesz még hírmondója a Commodore cégnek, és a jövő, IT technikusai, felhasználói hallani fognak még akkor is arról, melyik vállalat volt, amely egykor forradalmasította az otthoni számítógépezést világát, és a számítógépet, ezt a korábban sokak számára idegennek tűnő, bonyolult eszközt elvitte - minden korábbinál nagyobb számban - az egyszerű emberek otthonaiba is!

"Aquila non captat muscas."

(#32) azka79


azka79
aktív tag

Amiga Forever :R

(#33) Ghandi válasza Synthwave (#27) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Csokiért? Én kb 3éve adtam el két megmaradt joyomat amit C-64hez használtam,akkoriban ezek "csúcs"-nak számítottak.Egy Quickjoy II és egy Quickshot II Turbo szinte patika állapotban,de még a doboza is nem úgy mint ezeken a képeken,mert akkoriban az ember még tudott vigyázni az ilyen dolgaira,ugyanis ha elromlott nem biztos hogy kapott másikat a szülőktöl. Ha jol emlékszem olyan 3ezer Ft per darab áron adtam el a vaterán,és a gyerek 2napon belül ott volt érte személyesen,pedig 50-60kilóméter távolságból jött! Kérdeztem hogy nem lett volna e jobb postán feladni,de ö azt mondta hogy az ilyen dolgokat nem bízza a postára,nehogy valami bajuk legyen. Állítólag nehéz ma már ilyen jó állapotú joyokat kapni. Azért kiváncsi lettem volna arra hogy mennyi lett volna a legfelső lélektani határa ezeknek,én azt hittem ennyit se fogok kapni.

Azért érdekes hogy az ilyen dolgot szinte azonnal megvették ilyen áron is,most meg egy pár éves DVD-s kamerát nem tudok eladni nyomott áron sem mert nem kell senkinek egy ilyen öreg xar.... hogy megváltozott a világ

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#34) Synthwave válasza Ghandi (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

QuickShot II-őt én 500 Ft-ért vettem, hozzá három nem működőt -alkatrésznek- ajándékba.

Fele annyiért, mint maga az alapgép, elég elszállt ár.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Ghandi válasza Synthwave (#34) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Hát az én agyam sem egy C64! :D
Ugyanis nem darabja volt 3000 hanem a kettő összesen volt annyi,és nem a vaterán adtam el hanem itt a hardveraprón....de a többi stimmel!!!! :DDD
Meg is találtam az egyik hirdetésemet guglival amit ezekszerint a mai napig nem zártam le! Ejnye ejnye!
Mindenesetre 500ért te jó üzletet csináltál ugyanis ahogy nézem az átlagárakat még most is a többség 1000-2200Ft-is terjed.
Nem is tudom régen mennyik lehettek ezek a cuccok,csak anyira emlékszem hogy egyik karácsonyra kaptam meg a C64-et magnóval,következő karácsonyra a flopyt és mindig azt halottam hogy apád sokat sporolt ezekért fiam,vigyázz rá!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#36) Synthwave válasza Ghandi (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A szép állapotú C-64/II + 1541/I + magnó + kábelek-et ingyen kaptam, úgy 10 éve. Még doboza is volt, igaz, az a Nirvana és a totális dezintegráció között lebeg. Régi turbótöltőm meg akadt itthon.

Origi software-ed nem maradt? Olyanok érdekelnének, mint Newcomer, A Kastély, bburago Rally, Long Life, Last Ninja 2.

Ill. egyéb működő lemezek, kazik.

Egy ezrest még adnék egy patent joy-ért. Meg egy valamilyen monitor is jöhetne.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) Piftuka


Piftuka
veterán

Az a "csővezeték dizájnt kapott" SNES egyébként baromi jó ötlet. :K Gyárilag ilyen, vagy egy rajongó "agymenésének" köszönhető?

Egyébként sajnos a cikk döbbentett rá, hogy baromi öreg vagyok már! :( Amikor egy XBox már "retro" masinának számít... :O

"Aquila non captat muscas."

(#38) AndrewBR válasza Piftuka (#37) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Szerintem készítették, én is szoktam barkácsolni Snes gépeket. SNESre... :DDD

A.

(#39) davidsone


davidsone
addikt

Remek kiállítás lehet, 2012-ben voltam GAME ON kiállításon de ez jobbnak tűnik autentikusabb :R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#40) kovy79


kovy79
őstag

Nagy-nagy köszönet a cikkért, sok fényképért! :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#41) sz.balazs.95 válasza Piftuka (#37) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hát már ~13 éve annak, hogy megjelent. ;)
De igazából az Xbox 360 is már 8 éves, szóval kis túlzással az is retro. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42) Horbal válasza Ghandi (#33) üzenetére


Horbal
őstag

Rengeteg ilyen Joyt pusztítottunk ki akkoriban. Az a gagyi rugós mikrokapcsoló ment benne mindig xarni - a rugó elpattant. Aztán iskolai elektro műhelyból szereztem egy nagyobb mennyiséget belőle. onnantól nem volt para ha eltört.

Volt egy atlétikai játék, a nevére már nem emlékszem. Jobbra-balra kellett rángatni a joyt akkor futotott az emberünk. A sebességtől függött, hogy milyen gyorsan fut. Na ebben hullott a rugó.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#43) kovy79 válasza Horbal (#42) üzenetére


kovy79
őstag

Nem a Summer Games volt?
A California Games görkoris pályája is jót tett a joynak. :)
Mennyit játszottunk velük...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#44) pycur válasza Horbal (#42) üzenetére


pycur
tag

Az a Daley Thompson's Decathlon lehetett: https://www.youtube.com/watch?v=_AR0e4q1EYM
de volt egy másik ilyen játék is, a Track & Field : https://www.youtube.com/watch?v=ANgcSWmTaeU

:)

Énis ettem a joyokat. Volt egy ruszki joy-om aminek a belsejét tudtam nyomkodni ha eltörtem a joy-on a kart ami lenyomta.
Így nézett ki ha jól emlékezek:
http://lh5.ggpht.com/_sxkkerHtTRM/S3VaQdNahJI/AAAAAAAAANM/lbfCEVUYWqQ/s400/24.%20Joystick%202.jpg

A belsejében csillag alakban állt egy alu lapka amit tudtam nyomkodni.
http://lh5.ggpht.com/_sxkkerHtTRM/S3VaRLwTcSI/AAAAAAAAANU/vG8Ubt928Ew/s400/25.%20Joystick%203.jpg

A gugli csodákra képes :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#45) AndrewBR válasza pycur (#44) üzenetére


AndrewBR
senior tag

A hozzászólás írásánál van egy link gomb,
csak bemásolod az oldalt és kész:
úgy egyszerűbb! :)

[ Szerkesztve ]

A.

(#46) pycur válasza AndrewBR (#45) üzenetére


pycur
tag

Én jobb szeretem látni hova kattintok :) Bár úgyis megnézem, de ha ismerős szó akkor szívesebben megyek oda, nem kétkedve. :)

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#47) sz.balazs.95 válasza pycur (#46) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

így viszont kínszenvedés kijelölgetni az url-eket. - pláne mobilon. :N

de most pl. az, hogy „lh5.ggpht.com” - hát az aztán nagyon sokat mond. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#48) AndrewBR válasza sz.balazs.95 (#47) üzenetére


AndrewBR
senior tag

+1 a mobil miatt. :P

A.

(#49) Synthwave válasza pycur (#46) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Értelmes böngészővel látod akkor is, ha linkesíted.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) pycur


pycur
tag

Jóvanna egyetek meg mert nem gondolkoztam csak ctrl c ctrl v :D
A lényege átment.
És nem netezek semmilyen mobil eszközön, csak pc vagy laptop, ezért meg se fordult a fejemben ilyen probléma :P

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.