Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Ez mennyivel jobb, mint mondjuk a Google Chrome, ahol egy új tab nyitásakor nagyjából ugyan ezt láthatom?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) h-yle


h-yle
addikt

Pulitzer díjat a szerzőnek!

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#3) BigManus válasza z0d1AK (#1) üzenetére


BigManus
addikt

Ha nyitsz egy újabb tabot akkor ezt is használhatod és eléred egy másik számítógépről?
Szerintem nem értetted az oldal lényegét...

" Továbbá ez egy olyan böngésző független kezdőlap, amit ha beállítasz az igényeid szerint, azt máshol egy másik számítógépen is könnyen el tudsz érni egy egyszerű bejelentkezéssel. "

Más...
Ugyan én a Prohardveren kívül egy közösségi oldalon sem vagyok fent illetve látogatom, de szerintem ez egy jó ötlet volt, jó kezdeményezés.
Gomba mód nőnek a degenerált oldalak, de végre lett egy olyan aminek értelme és tartalma van.
Gratulálok a készítőnek!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4) tjb007


tjb007
nagyúr

Nem rossz de létezik már ilyen (elég régóta), ráadásul regisztrálni sem kell a használatához.

[ Szerkesztve ]

(#5) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tűnik hülyeségnek...

(#4) tjb007: Ha' de ez magyar.. :) Meg ahogy elnéztem, custom linkekhez már ennél is reggelni kell.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6) hackeeeee válasza hackeeeee (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Janem, az más... Semmi. :)

Véleményem szubjektív...

(#7) #13260800


#13260800
törölt tag

Igényes munka! Gratula hozzá!

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Ez itt a reklám helye.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Agrox


Agrox
tag

nagyon baró. köszi a cikket :C

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Csináld meg chrome kiegnek ami képes használni a google szinkronizáció képességeit.

(#11) hackeeeee válasza D1Rect (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak akkor viszont, hogy mint? Magára az oldalra hivatkozna a kiegészítő? Mert ha azt nézzük, ugye ha belépsz a user-rel, azzal elérhető bárhol a saját oldalad. Ha jól értelmezem.

Véleményem szubjektív...

(#12) banhammer válasza hackeeeee (#11) üzenetére


banhammer
veterán

Ha hordozható Chrome-ot használsz akkor nem mindegy?
Plusz felrakod mellé a Speed Dial-t.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Hasznos ötlet, remek kivitelezés. Köszi! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#14) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Szép, de nem sok értelmét látom. :N
Nagyon sok böngészőhöz vannak ilyen pluginok és lassan az összes szinkronizálható lesz interneten keresztül.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Opera mondhatni ugyanezt tudja.

Ha van az embernek Opera Link regisztrációja, akkor szinkronizálhatja is a gyorshívóját.

Aki viszont megrögzötten Internet Explorert használ, annak jó lehet az oldalad. Egyébként szép munka.

Harrrr!!!!

(#16) #TOTTI válasza banhammer (#12) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ne irigykedj az ötletre, de majd pont hordozható Chrome-ot fogok használni csak, hogy ne ezt kelljen, az ilyen alternatív megoldások amiket felkínálsz, körülbelül csak neked felelnek meg!

(#17) hackeeeee válasza banhammer (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Máraki.. Jah...

Véleményem szubjektív...

(#18) Laslow válasza Speeedfire (#14) üzenetére


Laslow
senior tag

Szép, igényesen kivitelezett, tényleg, de nem hiszem hogy használnám. Firefoxon bármilyen gépnél beszinkronizálom pillanatok alatt a könyvjelzőimet, ami nagyobb adatmennyiség, ha meg csak 5-10 oldalról van szó, akkor azokat meg begépelem a címsorba és kész. Nem mellékes, hogy ha nem saját gépekről netezek (ilyen eleve nem szokott lenni, csak szökőévente egyszer), akkor valószínűleg nincs szükség arra, hogy a kedvenc weboldalaim linkjei ott legyenek rögtön előttem, hisz olyankor tényleg csak 1-2 oldalt nézek meg, amikre épp SZÜKSÉG is van. Ráadásul macera up-to-date tartani a kezdolapom.eu-t.

Szóval jó-jó, meg tényleg jól is van megvalósítva, de vagy sokkal kényelmesebbé kellene tenni a használatát, vagy igazából nincs rá szükség. Kényelmesebbé tenni a használatát: pár klikkel vagy drag&droppal lehessen belehúzni a böngészőben lévő könyvjelzőket (nem tudom megoldható-e, hogy kilistázza egy ablakban, hogy ezek a könyvjelzők vannak az aktuális böngészőben, és áthúzhassam egy másik panelre, ami meg a kezdolapom.eu-n tárolt könyvjelzők listája lenne, vagy CTRL-B után belehúzgálhassam az oldalpanelen megjelenő listából az elemeket...), drag&drop lehessen módosítani az ikonok sorrendjét, és mindent rögtön mentsen le automatikusan, esetleg hisztorizálással együtt, hogy tetszőleges állapot visszaállítható legyen. Nagyszámú linknél lehetne kategorizálni is őket, és ha nem egy közvetlen weblap linkjére klikkelnénk, hanem vmelyik kategórialinkre, akkor pl. a képernyő jobb oldalán megjelennének egy blokkban az adott kategória linkjei.

Jó, ezek persze sok fejlesztéssel járó dolgok, főleg, hogy minden böngészőn jól működjenek, de ezekkel együtt már é is azt mondom, hogy lenne értelme. Gyakorlatilag kiváltaná a böngészők Kedvencek funkcióját, így bárhonnan elérhetővé és böngészőfüggetlenné válna a kedvencek kezelése.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#19) banhammer válasza #TOTTI (#16) üzenetére


banhammer
veterán

Nem szokásom irígykedni (jócskán kinőttem az irígykedésből) , mert attól nekem nem lesz semmivel sem jobb.

"körülbelül csak neked felelnek meg"
Meg még annak a pár száz ezer embernek aki használja ezeket.
De mondhattam volna a Firefox-ot, Operát, stbt is, csak most hirtelen ez ugrott be (Chrome).

A szájkaratét itt most befejeztem, felesleges arról vitatkozni, hogy kinek mi a jó.
Kinek a pap, kinek a papné, nekem speciel a Schulz Gizi...

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) Laslow válasza Laslow (#18) üzenetére


Laslow
senior tag

Az az aspektusa, hogy saját gépen használva egyszerűen könnyen meg tudjam nyitni a kedvenc weboldalaimat azért nem igazán számít, mert vagy eleve megnyílnak a böngésző indításakor (Firefox rögzített lapalkalmazásai), vagy beírom a címsorba az URL első betűjét, és már fel is kínálja, vagy ki van rakva a Kedvencek eszközre a link, vagy ott valamelyik mappán belülre. Nem elég nagy előrelépés az, hogy átváltsak a kezdolapom.eu oldalt mutató tabra, majd ott klikkeljek a linkre - ennyi melóval egyébként is be tudom hozni a kívánt oldalt. (Saját gépen.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#21) pengonorbert


pengonorbert
tag

Hát igen ahogy leírtátok létezik sok az oldalhoz hasonló plugin, meg böngésző, meg kiegészítő meg nem tudom mi. Részben tudok róluk, hogy igen, ezeket már tudják a böngészők, ahogy leírtam, de nem testre szabhatók olyan szinten, amilyen szinten ez lesz testre szabható amikor már fejlettebb lesz úgy mond. :D
A Myfav.es oldalról eddig nem hallottam, tényleg hasonló. Sajnálattal látom hogy már kb ilyet csinált valaki, de ettől az enyémet ugye nem fogom kidobni.
Az igazat meg vallva az oldalt először csak saját használatra kezdtem el megírni, de később ahogy ismerőseimnek mutattam, kérték hogy tegyem fel netre, mert ők is használnák. Így aki használni akarja attól én nem vonom meg, rajtam ne múljon, de akinek jó a pluginos, böngészős alap annak nem kötelező az oldal alkalmazása :)
Ez teljesen olyan, hogy valakinek megéri használni, valaki meg azt mondja inkább nem. Tisztába vagyok vele hogy nem egy úttörő site-ról van szó. :)

(#22) pengonorbert válasza Laslow (#18) üzenetére


pengonorbert
tag

Az oldal még nagyon gyerek cipőben jár, és ahogy leírtam folyamatosan csinálom amikor időm van. Amiket leírtál azok nagyon jó ötletek. A kategorizálás lehetőségét már többen is ajánlották, így valószínű hogy egy jó koncepció megtervezése után, megcsinálom. A drag&drop féle könyvjelző rendezés is alap lesz később, véleményem szerint elengedhetetlen egy ilyen oldal számára.
És ahogy írtad a böngésző könyvjelzőinek kiolvasása is eszembe jutott, de konkrétan még nem néztem utána hogy megvalósítható-e. A legtöbb esetben az a baj a fejlesztésekkel, hogy ugye az összes böngészőre kell gondolnom, és tesztelnem :S
Csak úgy mint, lesz később egyéni ikon feltöltés, egyéni háttér használat, dinamikus háttér használat... most több nem jut eszembe.

(#23) banhammer válasza pengonorbert (#22) üzenetére


banhammer
veterán

Ne foglalkozz a fanyalgó kritikákkal.
Haters gonna hate.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) z0d1AK válasza BigManus (#3) üzenetére


z0d1AK
veterán

Erre van kitalálva a Google account. Össze szinkronizálom két gombnyomással az otthonit és a munkahelyit, és rögtön ugyan azt látom. Ezt természetesen más gépen is megtehetném.
Amúgy meg csak Chrome-ot használok, így számomra kevés jelentősége van a böngészőfüggetlenségnek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25) superecneB


superecneB
őstag

Gratu hozzá. Én hasonlót használok a Chromehoz van Speed Dial kb ugyan ezt tudja, csak másik gépről/böngészőből nem működik. Ki fogom próbálni!

(#26) T_Stark


T_Stark
őstag

Na ez tök jó! Be is regiztem :)

(#27) BigManus válasza pengonorbert (#22) üzenetére


BigManus
addikt

Erről van szó!
Ez a tipikus Magyar hozzáállás! ( tisztelet a pár kivételnek )
Végre valaki csinál valami hasznosat ( mert az ) erre a sok irigy kritikus egyből lehurrogja.
Csak azt nem tudom, ezek az emberek mit tudnának felmutatni? Ló nemi szervet töményen!

Pengonorbert, csak így tovább, jó gondolat volt, vidd is tovább.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28) .bableWes


.bableWes
őstag

nagy respect a készitönek.
De én személy szerint a könyvjelzöimet részesitem elönyben, na meg a kapu.hu-t ahol minden megtalálhato szinte.
de tényleg, ez legalább magyar!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#29) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon megtetszett mind az ötlet, mind a dizájn, én már regisztráltam is. Kicsit több színsémát/témát azért szívesen látnék.

Forward thinking. كرر

(#30) netpeti98


netpeti98
addikt

Szép, igényes munka gratula ;)
Viszont lenne két javaslatom:
1. A Google keresőnél ki lehessen választani hogy mit akarsz keresni.
2. Ha csinálsz rá egy Facebook lájk gombot akkor akik lájkoltak azoknak az ismerősei is látni fogják az oldalt.
Még egyszer grat remek munka! :)

(#31) caizzz


caizzz
aktív tag

nem erre való a logout kéremszépen. amelyik oldalt te keresed, az a google adwords.

marakujás kőbányai

(#32) hackeeeee válasza .bableWes (#28) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért írtam pont ezt, hogy ez legalább magyar munka. :) Ami manapság már elég ritka.. Főként, relatív ingyen. Ez végképp... :U

Mondjuk, Én könyvjelzősávos vagyok inkább, azt szoktam meg, bár ettől függetlenül, tetszik az ötlet. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33) redmonk'


redmonk'
tag

+1

!be hard, be ruthless!

(#34) blueMerle válasza caizzz (#31) üzenetére


blueMerle
veterán

Amíg nincsenek rajta reklámok, azaz nem keres vele addig miértne reklámozhatná itt?

(#35) caizzz válasza blueMerle (#34) üzenetére


caizzz
aktív tag

ez nem így működik. ha van jelen pillanatban ha nincs, haszonszerzés a célja az ilyen írásnak. az oldal pedig nem erre való. legalábbis a címlap bizonyosan nem. blogban ok.

marakujás kőbányai

(#36) Marci79


Marci79
aktív tag

Grat! :C :R

Frankón megcsináltad!!!!!

Tetszik is, szép is, jó is, de ..... nem életképes. Ha 5-8 év múlva is meglesz, akkor tévedtem én is és elnézést kérek.

(#37) KennyONE


KennyONE
aktív tag

Tényleg nagyon jó ötlet!

Kipróbáltam,és bejött.Szép a grafikája és praktikus ha más számítógépről internetezek:)

Jó kis oldalt hoztál össze,gratulálok!:)

(#38) Chaser


Chaser
titán

Nekem tetszik :R Az megoldható, hogy egyéni ikont csinálhassunk? /vagy benne van csak én voltam láma?:D/

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Drughi


Drughi
addikt

Vannak érdekes kezdőlap lehetőségek.
ha majd kibővül rendesen, akkor lesz igazán értelme.
Én maradok a böngésző könyvjelző eszköztáránál.

(#40) kzoard


kzoard
csendes tag

Én eddig ezt használtam, ugyanerre a célra. Mint látod, nem egyedi az elgondolásod (mások is mutattak hasonlót), ellenben méltányolandó, főleg, hogy magyar.
A cikkbe külön ki kéne emelni, hogy azoknak szól, akik sok gépen, sok böngészővel dolgoznak/találkoznak nap-mint nap.
Én jelenleg a Firefox SpeedDial-ját használom FF Sync és Siphon Add-on Sync kiegészítőkkel. Ha az ember 10x-re telepít böngészőt, jól jöhet az oldal. Egy idő után fárasztó mókerolni az állandó beállítgatásokkal/szinkronizálásokkal.

(#41) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Az Opera tudja ezt legrégebben és szvsz máig a legokosabban :U
de biztos van, akinek hasznára lesz az oldal, grat :R

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#42) pengonorbert válasza Chaser (#38) üzenetére


pengonorbert
tag

nem, még nincs ilyenre lehetőség. De a későbbiekben minden féle képpen lesz egyedi ikon feltöltési lehetőség. A napokban például az egyéni háttérkép lesz beállítható most éppen azon dolgozom.
Most hogy elolvasom még egyszer a hsz-ed, és ha az egyéni könyvjelző készítésre gondoltál, az természetesen benne van.

(#43) Chaser válasza pengonorbert (#42) üzenetére


Chaser
titán

Ikonra gondolok, hajrá :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Marci79


Marci79
aktív tag

Regisztráció: ..........ok
Oldal lementése: ..........ok
Beállításokkal való szöszmötölés: ..........ok
Weboldalak ajánlásának küldése: ..........ok
Oldal ismerősöknek ajánlása: ..........folyamatban

:DDD

(#45) hackeeeee válasza caizzz (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha ez tényleg nem lenne megengedett, akkor nem tették volna ki főoldalra, szerintem... :U

Véleményem szubjektív...

(#46) infakt


infakt
csendes tag

10 percig szorakoztam vele , de meg is untam :)

(#47) veector


veector
senior tag

Legújabb tagjaink:
| boo | lsdd2qzj | "; SHOW TABLES |

:DDD valaki megpróbált rosszalkodni
Am témához: szép kis oldal, de maradok az Opera gyorshívójánál.

(#48) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Itten nézzen szét az alkotó. Kezdetben ez is ilyen fasza kis mashup volt, aztán szétkokszolták, mint annyi más kicsi de jól használható alkalmazást. Kár érte. A magyar kezdeményezés pedig kiváló! Fejleszd okosan, de ne ess abba a hibába, hogy minden szar funkciót akasztasz rá (ez a magányos programozók örökletes betegsége). Valami úgy is lehet folyamatosan sikeres, hogy nem bővül hetente új szolgáltatásokkal.

(#49) infakt válasza veector (#47) üzenetére


infakt
csendes tag

lsdd2qzj en vagyok :DD :DD

(#50) pengonorbert válasza veector (#47) üzenetére


pengonorbert
tag

Hmm máris elkel az SQL injekció elleni védelem? :D Akkor gyors azt is fixálom :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.