Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) McClane


McClane
aktív tag

Itt van róla még egy kép.

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kíváncsi leszek, ennek a teljesítménye hogy fog visszaesni Dx11 alatt... :(( :(

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Thomas1


Thomas1
őstag

Ez olyan lesz DX11 alatt, mint az FX5200 DX9 alatt. Tudja, kb. ennyi.

Viszont becsületes dolog, hogy az alsóbb osztályokban is GDDR5-tel szerelt kártyák szerepelnek.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#4) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Tegyük hozzá, hogy ez az invázió jelenleg csak papíron állja meg a helyét. :)

Persze be lehet szerezni nagy nehezen, de ez azért még nem az invázió kategória.

5770-el csak az a bajom, hogy drágább, mint a 4890. Persze tudom, jövőre jobbak lesznek, amikor jön a 625 dx11-es játék, de addig..............................

Amúgy életképesek lennének ezek is, csak ne lennének túlárazva. A felső, és a csúcskategória árait megértem, 5850/70-et megéri venni, de alatta még nem látok benne fantáziát.

Nagyon remélem, hogy nem jutnak ezek az újdonságok is a 4770 sorsára.

(#5) lsc válasza antikomcsi (#4) üzenetére


lsc
nagyúr

Javaslom mielőtt temeted az 5770-et fusd át ezt a tesztet, ezen az oldalt vannak az árak és a konklúzió .

Akkor ez a kártya a 4670 helyére jön ? Ha igen belépőszintre jó lehet jó árazással, a fogyasztás biztosan rendben lesz .

Az élet kegyetlen .

(#6) dudika10


dudika10
veterán

Hát ha elég olcsó lesz, és nyújt valami teljesítménytöbbletet a HD3850-emhez képest akkor érdemes lesz váltanom. Nagyon szimpatikus, mind a hossza mind az, hogy nem kell neki külön tápcsati. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7) Abu85 válasza antikomcsi (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már nem olyan gáz a beszerzés. HD 5700 van a nagykerekben szarásig (százas darabszámban). A HD 5800-ból is elfogadható a mennyiség. Valóban nehéz volt szerezni ilyen kártyákat, de most már csak az akaraton és a pénzen múlik. Gondolom ha nálunk van a nagykerekben, akkor külföldön sem lehet annyira más a helyzet. Mondjuk az lehet, hogy ott tartanak raktáron HD 5970-et is. :D

Az árazás az piacfüggő. Az AMD és a partenrek addig nem fognak csökkenteni, amíg ezeken az árakon eladják a heti készletet. Márpedig eladják. :) Majd ha látják, hogy nem veri egymást a nép a HD 5000-ért, akkor lehet számítani az árak apadására.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Löncsi


Löncsi
őstag

Az órajelekről keringő pletykákat sem érdemes véglegesnek tekinteni, de jó esély van a 775 MHz-es mag- és a 4 GHz-es effektív memória-órajel elérésére.
400 db shader proci mellé azért egész kellemes értékek, 4670 leváltására megfelelő kártya.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#9) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Akármilyen tippje valakinek van a vélt specifikációk alapján, ez hogyan viszonyul majd teljesítményben a 4670-hez, 4830/50-hez?

(#10) #65675776 válasza McClane (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még erre a kis micsodára is dual slot hűtés? Ezt nem gondolják komolyan...

Mondjuk a furatok alapján nem az a végleges cooler.

(#11) Trolluska


Trolluska
tag

Ha már egyszer nincs telezsúfolva alkatrészekkel (bár ez még lehet, hogy változik), igazán megoldhatták volna az alacsony hűtést/low profilet. Bár hagyni kell némi tervezőmunkát a gyártópartnereknek is :D
Amit viszont nem teljesen értek, minek erre 1GB RAM? :F

Még 1 év és alaplapra fognak ilyeneket pakolni (vagy prociba :P )

[ Szerkesztve ]

(#12) rocket válasza Thomas1 (#3) üzenetére


rocket
nagyúr

"Ez olyan lesz DX11 alatt, mint az FX5200 DX9 alatt. Tudja, kb. ennyi."

Ez azert nem ilyen egyszeru.
A Battleforge es a STALKER COP teszt hasonlo kepminoseg mellett, tesszalacio nelkul jelentosen gyorsabb DX11 alatt mint DX10/DX10.1 alatt.
Szoval kicsit osszetetebb a dolog a DX11 kapcsan, mint volt a DX9 eseteben :)

#8: 128bit es GDDR5 akkor valoban nem rossz, de a GPU-Z egy adatbazis amit manualisan updatelnek, es nem lat a GPU/memoria agyaba ;)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) mad1


mad1
veterán

Ez szerintem 4850et fogja surolni teljesitmenyben.Leszamitva a dx11et.

Ne szemetelj ! = Steam

(#14) Trolluska válasza #65675776 (#10) üzenetére


Trolluska
tag

megelőztél :R

(#15) laci666 válasza Solicidium (#9) üzenetére


laci666
senior tag

Szerintem 4850/30-hoz nem kell hasonlítani mert azoktól gyengébb lesz tuti,4670-től valszeg gyorsabb vagy egálba lesznek.
Az árakról meg annyit hogy ez se fogja megérni az árát mint ahogy az 5700-es széria se éri meg az árukat.
A kezdeti hype után azt hittem le fog menni az ára az 5700-es szériának de nem ment le. :(

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#16) Trolluska válasza laci666 (#15) üzenetére


Trolluska
tag

Várd meg a jövő tavaszt, ha áresést akarsz

(#17) Depression válasza rocket (#12) üzenetére


Depression
veterán

Lehet, de 100 dolcsi, az kb. 4850 kategória, amivel nem veszi fel a versenyt. Persze majd jövőre, amikor nem lesz kapható már a 4-es széria.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) antikomcsi válasza Abu85 (#7) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

5700-as család valóban elérhető normálisan. Csakhogy az pont nem alternatíva, 4850/70 cseréjére.

Pont attól a kártyától nem roskadtak a polcok eddig, és még most sem nagyon, amit szerintem megérné beszerezni, és az az 5850. Talán a közeljövőben ez normalizálódik. Persze, igaz, pénz kérdése. Csak ma abból van az embereknek a legkevesebb. Legalábbis nekünk, akik dolgozunk. :DDD

Ha eladják, hát eladják, és míg van olyan aki megveszi nem is kell csökkenteni.
Ilyen a marketing, aki nem kapkodja el a dolgokat, jobban jár jelenleg egy 4890-el, mint egy 5770-el.

(#19) laci666 válasza Trolluska (#16) üzenetére


laci666
senior tag

Azt nem kellene meg várni inkább 4890 vagy GTX275 lesz belőle,egy kicsivel többe kerülnek de teljesítménybe is oda verik az 5770-t.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#20) barnam_


barnam_
nagyúr

Nem lesz a 400 shader kevés?

(#21) McClane válasza #65675776 (#10) üzenetére


McClane
aktív tag

A hűtésről nincs szó a cikkben de a teljesítménye állítólag k.b. egyharmadával lesz a 4670-es felett.

Előzetes teszt [link]

(#22) tzsolesz válasza barnam_ (#20) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szerintem kevés lesz. :K Nem értem az ATI-t, miért tolta ennyire le a 600-as szériát. Az 5770-nek kellett volna lennie a 670-nek. De ez csak az én véleményem. Ez nagyjából 4830 szintjére jön, de inkább az alá vagy 10%-al.

(#23) Abu85 válasza antikomcsi (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát azt nem mondanám. Hidd el az ATI most arra játszik, hogy eladja a HD 5000-es készletet, de fenntartsa a HD 4000 széria jó keresletét. A játékok támogatásában viszont a HD 5000 felé viszik az ipart, és jövőre rákényszeríti a HD 4890 tulajokat a váltásra. Tényleg nem csak pár DX11-es címmel készülnek. Több mint tucat DX11-es játék lesz már 2010-ben. És mindnek a fejlesztését az AMD felügyeli szóval könnyen váltásra kényszeríthetik a népet. :)

Látok HD 5850-et is a nagykerekben. Bár HD 5870-ből több van. :)

tzsolesz: Miért tolná fentebb? Az NV-nek van a GT218, GT216, GT215 ellenfélnek, míg a felsőkategóriába lesz Fermi (GF100). Az AMD azt csinál a középkategóriában amit akar. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) glutamin válasza Löncsi (#8) üzenetére


glutamin
őstag

Szerintem a 4670-esről nem érdemes erre váltani. Én legalább 5750-est vennék. Nagyon kicsi a teljesítménylépcső.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#25) Egzee


Egzee
őstag

ha a 4850 szintjén lesz lehet cserélek és nem csak a dx11 meg a 1gb ram miatt hanem a fogyasztás miatt is...

(#26) leviske válasza Thomas1 (#3) üzenetére


leviske
veterán

Hát azért egy HD3870+ teljesítményével még a mai napig lehet mit kezdeni... Egy HD4800-ast inkább az 1650x1080 felbontás követel meg, 1280x1024-hez szvsz elég lesz egy HD5600.

Vannak jó páran, ahogy olvastam, akik 1650x1080-ban játszanak még GeForce 8600-assal. Persze aki benchmark játékokkal akar játszani, az nem HD5600-ast fog venni, hisz ott a HD5900 is lassan alap, de aki normálisan megírt játékokkal játszik, ahol nem a szemkápráztatás a lényeg, hanem a minőség, oda nem lesz kötelező a HD56-osoknál erősebb kártya. Így tök felesleges a semminek megfelelő FX5200-hoz hasonlítani.

(Arról nem is beszélve, hogy az még nincs lefutva, hogy a HD4730 szintjét hozza, a HD3870+ helyett.)

(#25) Egzee: Miután a HD5750 hozza nyögvenyelve a HD4850 szintjét, az szinte biztos, hogy a HD5670 számára ez felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#27) rocket válasza Depression (#17) üzenetére


rocket
nagyúr

Mire megjelenik a HD5670 az AMD elkepzelesei szerint a 100$-os HD4850 mar csak egy szep emlek lesz, a kartya a GT240 ellenfele lesz, szep magas (marketing) szamozassal.

Az arazas kapcsan szokas szerint megkell varni a megjelenest az urban legendak elkerulese vegett, <99$ MSRP az nem 100$-t jelent ;)

Egyebkent HD5670 eseteben az 1GB GDDR5 nem tul valoszinu, sot mivel a GT240 ellen keszul, es ott az 1GB-os kartyak tobbsege valojaban DDR3 memoriaval van szerelve, itt is elofordulhat hasonlo trukk az AMD reszerol.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#28) aram01


aram01
nagyúr

kevés a pénz úgyhogy valszeg ez váltja a 3850-et

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) barnam_ válasza tzsolesz (#22) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem is. Én 800 SP-t vártam volna a 4670 utódjától, de annyi van az 5770-ben, a 5750-ben pedig 720. És gondolom úgy csinálják meg hogy ne legyen konkurenciája az 5750-nek.

szerk.: az AMD megint összehozta amit anno a prociknál: kezd nagyon kusza lenni a számozás, nem lehet tudni melyik hol helyezkedik el egymáshoz képest. meg aztán ennyi modellt... ember legyen a talpán aki tudja melyik milyen :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Egzee válasza aram01 (#28) üzenetére


Egzee
őstag

:) Csakhogy 3850-est már kapni jó esetben egy 10-esé is! :D

(#31) Archer válasza antikomcsi (#4) üzenetére


Archer
őstag

Miért, mi lett a 4770 sorsa?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#32) antikomcsi válasza Abu85 (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Öööö, mit nem mondanál? :DDD Komolyan, ez most melyik részre vonatkozik. :B

Egyértelmű, hogy az eladásokra játszanak mindkét szériánál, hisz nem hülyék. Viszont mondjuk a 4890 tulajok nem fognak 5700-5600 sorozatra váltani. Inkáb új konfigokhoz fogják venni, vagy a jó öreg 3850-4670-et cserélik, ha olcsó lesz. Bár teljesítményben éppen csak jobb lesz az 5600-as sorozat nagyobbik tagja, de mégiscsak új.

Nem voltál katona ugye?

Ott megtanultad volna, hogy soha ne mond, hogy ez, meg az lesz, csak az biztos, ami már elmúlt. :DDD

Nekem is azt "mondták", hogy a shattered horizon hiper-szuper physx-es játék lesz, én meg el is hittem, és bosszankodtam, hogy a fiziksz kártya semmit nem ér, erre pont a minap világosítottál fel, hogy nincs is a játékban a hardveres támogatás. :B ;]

(#33) tzsolesz válasza barnam_ (#29) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen ha azt nézzük, hogy.

3850/70 --->320SP >>> 4670 320SP
4850/70 --->800SP >>> 5670 800SP <--- ez ugye csak 400 lett, pont a fele. :Y

Eddig ez volt a szokványos, illetve ezt várta volna ez a júzer.

Most érzem először azt a bizonyos dolgot, hogy AMD/ATI a 4xxx-es szériát túl jóra csinálta. Ezért nem tud akkorát domborítani az 5000-es széria alsó-középkategóriájában.

Sok az az SP a 4850-ben 800, hogy holmi 5670-be "beleférjen".

[ Szerkesztve ]

(#34) barnam_ válasza tzsolesz (#33) üzenetére


barnam_
nagyúr

A baj hogy ott a 57xx, ami eddig nem volt. Ha az nem lenne, beleférne az 5670-be is.
Így tulajdonképpen az 56xx lejjebb csúszott egy kategóriát. A számozás is ezt sugallja, alatta 55xx lesz. Legalább is e szerint: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35) antikomcsi válasza Archer (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Semmi különös, csak az, hogy megjelenése óta nem éri meg egy újat beszerezni.

Légyszi ne kezd el bizonygatni, hogy de igen, mert Neked az van. Nem bántó szándékkal mondtam.

(#36) Abu85 válasza antikomcsi (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem mondanám, hogy a HD 4890 jobban megéri a HD 5770 helyett. Már most grafikai butítások vannak a DX11 hiányában, ezek jövőre csak durvábbak lesznek. Az AMD gondoskodni fog arról, hogy a HD 4890 tulajoknak a HD 5770 is alternatíva legyen, ha meg többre vágynak az még jobb, de cserére fogják őket kényszeríteni. :)

A Batman-es botrány szvsz sokat ártott a PhysX-es címeknek. Valszeg nem számítottak arra a fejlesztők, hogy az AMD a nép haragján keresztül támadja meg őket. Nyilván az fáj a legjobban a fejlesztőnek, ha nem veszik meg a játékát. Talán ennek tudható be, hogy a Shattered Horizon és a Borderlands végül nem lett GeForce PhysX támogatású program. Persze szerintem idővel a Shattered Horizon megkapja a GeForce PhysX támogatást, csak kicsit várnak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ebből 2 darab lesz valószínű a gépben, de elképzelhető egy 4670-5670 CFX kombináció ha a Hidra jól fog üzemelni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#38) barnam_ válasza atti_2010 (#37) üzenetére


barnam_
nagyúr

Teljesen felesleges 2db 5670-et venned. Az 5670 megjelenésekor lesz 20k körül, akkor 2db 40k, annyiért meg vehetsz 5770-et, ami garantáltan tudja azt ami rá van írva, ellentétben a 5670 CF-el. De akár egyedi hűtős ánusz 5770-et is lehet annyiért kapni :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#39) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Passzív hűtés mikor lesz?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#40) antikomcsi válasza Abu85 (#36) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Csak mire bekerül, addigra a játékban már túl vagyok az uninstall szakaszon is. ;]

Terminátor Salvation is úgy indult, hogy kőkemény physx, aztán mikor kijött a játék az lett belőle, hogy a physx majd egy patch formájában kerül be. Azóta sem tudom, hogy kijött e az a javítás, de amíg játszottam vele biztosan nem. :)

Mégegyszer pedig biztosan nem játszok vele.

Kár, hogy más az üzleti érdek, mint a felhasználói, mert így az lesz a vége, hogy kifogynak az igazi pc-s játékok, és minden szinte konzol lesz.

Ha ezzel akarsz játszani vegyél ilyen gépet, ha meg azzal, akkor amolyat. :(

(#41) barnam_ válasza CYBERIA (#39) üzenetére


barnam_
nagyúr

vmod mikor lesz? :DDD

(#42) Abu85 válasza antikomcsi (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajna a Terminátor fejlesztői tönkrementek. Az NV-nek van egy beta állapotú benchmarkja, de az sem lát már napvilágot.

Pontosan ez a helyzet most a PC-vel az AMD a szabványokat akarja, míg az NV a saját technikáit erőlteti. Ez addig így fog menni, amíg ez egyik cég elképzelése meg nem bukik. Az nyilván borítékolható, hogy az AMD nem fog az NV platformok mögé állni mint támogató, így csak abban lehet reménykedni, hogy az NV visszatér a szabványok ösvényére.

#43: Igen ... a The Future is Fusion valami kartellakció fedőneve lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) antikomcsi válasza Abu85 (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Csak reménykedhetünk, hogy az egyik okos lesz, és enged, mi szamarak pedig nem fogunk szenvedni.

Csak arra nehogy rájöjjenek, ha összeállnak kegyetlenül lekaszálhatják a népet. ;]

Mert, hogy is van? The future is fusion? :DDD

(#44) Archer válasza antikomcsi (#35) üzenetére


Archer
őstag

Nem veszem magamra meg semmi ilyesmi, elvégre csak a véleményedet mondtad el de nem értek Veled egyet és most nem azért mert nekem is 4770 van.
Az ára már nagyjából beállt a 4850 szintjére már ahol (még) lehet kapni. Fogyasztásban viszont alatta van, nekem terheletlenül a 3850 szintjét hozza, viszont terhelve kijön a 40nm előnye, sokkal kevésbé melegszik (a 3850-hez viszonyítva, az volt előtte) így nem kell rá mindenféle bumszli hűtés sem és szinte hozza a 4850 szintjét (mondjuk nem nálam, proci csere betervezve).
Használtan persze a 4850 sokkal jobb vétel amikor már 18-19k-ért is láttam de most újról van szó.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#45) iZed


iZed
aktív tag

micsoda? 100dodó alatt? az kevesebb nmint 20ezer huf.. dx11-es kartya ennyiert? akkor dobom is el a 9800GTX-emet, gondolom azt halalra alazza.

(#46) Bocaa


Bocaa
senior tag

eléggé 4770 hűtője van biztos beragadtak vele :U

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#47) Sundesz


Sundesz
őstag

Azért nem lesz rossz kártya ez a 5670. Nekem 4670-em van, ami a legtöbb játékra elég 720p maximális beállítások mellett, ennél az új jövevény azért többet fog tudni. GT 240 meg nagyon gyenge lett, annak a 4670 lenne a konkurense, de az meg rendesen megveri.

Hörcsög Powa'

(#48) bartucc


bartucc
addikt

Én a minap szereztem be egy 9600Gt-t, mert a 3850-el amit először vettem nem voltam megelégedve. Nem érzem előnyét sem a Dx 10.1-nek, és a Dx11-nek főleg nem egyenlőre. Egyelőre elleszek ezzel, de biztos nem egy hasonló teljesítményű, de fejlettebb váltja le, mind egy 5750. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#49) Gyuri27 válasza bartucc (#48) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 9600gt nagy vásár volt. Épp egy hajszállal jobb a 3850-l. Nem tudom mennyiért vetted, de gyanitom +3k-t kaptál volna jobb ati-t is. :DDD

Remélem nem ez a ronda hűtő lesz. Én imádtam a gddr4-s 4670-t. Remélem ebből is lesz valami hasonló fasza verzió. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#50) D.Orion válasza Trolluska (#11) üzenetére


D.Orion
veterán

Még 1 év és alaplapra fognak ilyeneket pakolni (vagy prociba :P ) <> Felejtsd el, AMD útitervben (ha jól emlékszem) 2011-ben szerepel legelőszőr a dx11-es igp ha jól rémlik. Még vagy 3 év mire te ilyen teljesítményt fogsz találni a lapon, és vagy 5 év míg a prociban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.