Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Polllen válasza sz.balazs.95 (#199) üzenetére


Polllen
nagyúr

De ettől még nem lesz az android rendszer rossz, csak nem passzol az igényeidhez. Főleg, ha az igényeid megegyeznek a wp megoldásaival, mivel ez egy picit más logika alapján lett felépítve, mint a másik két rendszer.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#202) Pearce válasza Paul119 (#198) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Akkor nincsenek túl nagy elvarasaid"

Hát igen. Tudod valaki nem akarja folyamatosan a telefonját buzerálni a mókolással meg a launcherek telepítésével /mert az egyik ezért nem jó, a másiknál az nem működik megfelelően/.
A csempék is milyen szarok már, érdekes, hogy a "nyalóka" meg visszamegy a dedóba a kör-háromszög kombóval, nem?

(#195) sz.balazs.95

"Aztán a metró UI-t is milyen szépen lekoppintották az 5.0-ban"

A Lollipop inkább az új iOS-re hajaz.

(#200) karldergroße

Ők az idősebb generáció, akiknek a telefon funkcióiról fingjuk sincs, csak márka fanatikus. Kb. mint az Aple-sök.

[ Szerkesztve ]

(#203) sz.balazs.95 válasza Polllen (#201) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Rendben, az egy dolog, hogy az Android másképp működik, de akkor már legalább lehessen úgy átalakítani, hogy az nekem jó legyen, hamár annyira testreszabahtó. :(

(#202) Pearce:

Szerintem az iOS színes-szagos, cukormázzal leöntött izéje se az Androidra se a WP-re nem igazán hasonlít.
Az Android viszont egyre inkább hasonlít a WP-re. Ami mondjuk nem feltétlen baj. A 4.0 pl. rettenet bénán nézett ki. :D

Viszont az ékes példája arra, ami nem jó, de változtatni sem lehet rajta. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#204) hroberto válasza Polllen (#201) üzenetére


hroberto
veterán

De akkor fordítsuk meg ezt a hozzászólást, és akkor kb. az lesz belőle, hogy nem rossz a WP, csak nem passzol mindenki igényeihez. Persze azt még hozzátenném, hogy a WP fikázók nagy részének még nem volt a kezében WP telefon.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#205) Polllen válasza sz.balazs.95 (#203) üzenetére


Polllen
nagyúr

Lehet, csak nem két kattintással. Persze vannak ilyen megoldások is pl. xposed, de minél egyedibb az igény, annál nagyobb szaktudás kell hozzá.

hroberto

Így van, nem is szoktam azt mondani, hogy rossz a wp. Ha használtál több típust/rendszert látod te is, hogy a többség egy valamit próbált és az alapján ítéli meg azt a rendszert és a konkurenciát is. Ami szimpla butaság.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#206) Paul119 válasza sz.balazs.95 (#199) üzenetére


Paul119
addikt

Értelmeztem :) nem jól működő rendszer talán a 2.3volt :)
Pearce: 3 droidos mobil van nálam (Z1, G2, s5) köszönik szépen nem kell őket piszkálni :)
hroberto: lumia 520 után soha többé :) 36 ezer rablás volt érte :) használtan 15 kért jó alternatíva 2. Mobil na semmi több :)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#207) ctvagyok válasza sz.balazs.95 (#199) üzenetére


ctvagyok
őstag

Így van az android olyan szar, azért lett a piacvezető rendszer :W
Nekem nem fagy le hívások között, de még használat közben egyszer sem kelett újraindítanom. Biztos csak szerencsém volt eddig.
Mondjuk nem 512mb ramom van...

(#206) Paul119 Mondjuk ha nem az 520 alapján ítélnéd meg wp-t? Ez lenne, mintha galaxy ace alapján az androidot...

[ Szerkesztve ]

(#208) Paul119 válasza ctvagyok (#207) üzenetére


Paul119
addikt

sokkal többet nem nyujtana egyik sem , max jobb kamera glance es itt ki is fújt a dolog :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#209) Tomyyy93 válasza Paul119 (#206) üzenetére


Tomyyy93
tag

egy 30ezres telefontól mit vársz? l520 nagyon nem 1 kategória a z1, s5, g2-vel :)

(#210) Pearce válasza ctvagyok (#207) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Így van az android olyan szar, azért lett a piacvezető rendszer"

Nem, azért lett piacvezető, mert annyira szuper. :W
Azért lett az, mert akkor még csak iPhone volt, ami meg méregdrága, a doridot meg a Samsung felfuttatta.
Plusz a mókolás, ez is egy érv az elterjedése mellett. A másik viszont az, hogy a legtöbb felhasználó egy háttérképet állít csak be a telefonján meg párszor kipróbálja a cserélhetőséget, aztán ennyi.

(#209) Tomyyy93

Hát ne hülyéskedjél már! Tudja már a low-end azt, amit a felsőkategória! :))

[ Szerkesztve ]

(#211) ctvagyok válasza Pearce (#210) üzenetére


ctvagyok
őstag

Akkor mond mi a gond az androiddal? :D
Aki azt mondja, hogy fagy meg szar, annak azt mondom nálam nem, pedig tácsvizem van.

(#208) Paul119 Lehet, hogy ha nem 512mb ram lenne benne, akkor jobb lenne. Szóval több ot a több ram is a listához.

[ Szerkesztve ]

(#212) Paul119 válasza Tomyyy93 (#209) üzenetére


Paul119
addikt

no shit Sherlock :) nem azokhoz hasonlítottam :D maga az ár rablás érte :)
ctvagyok maga a soc kevés , az 512mb ram csak a jég hegy csúcsa

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#213) tomboy0013 válasza karldergroße (#200) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Akinek most Nokiás WP-je van, azoknak a 80%-a azért vette, mert Nokia és NEM a WP miatt."
Ez valami hivatalos adat? Csak azért kérdezem mert akinek a környezetemben WP-s Nokiája van az azért ment át mert Windows van a telefonon nem android. Általában ezek az emberek befürödtek a droiddal és mivel szolgáltatóknál más WP-s telefont nem kapni csak Nokiát ezért azt vettek. Lehet, hogy itt csak a maradék 20%-ból vannak emberek de ezt erősen kétlem. De nyilván van a dologban valami amit mondasz, de ilyen kijelentést azért nem tennék. A Nokia név régen volt húzúnév nem az elmúlt 2 évben.

(#214) ctvagyok válasza Paul119 (#212) üzenetére


ctvagyok
őstag

Mi van az 520 ban? valami S4 nem? Azért azzal még android is elmegy valahogy. Az újakban meg s200 vagy s400. Az mihez kevés? Játszani lehet kevés, meg cadezni :D
Pedig emlékszem, hogy írták a wp forumba a wp fanok, hogy wpnek elég az 512 mb :D
Ez olyan, hogy az iphone nem laggol, és optimalizált. Igen az, de a legbikább harveren fut.
520 hibája, hogy a kijelzők hibásak voltak. kb mind

[ Szerkesztve ]

(#215) sz.balazs.95 válasza ctvagyok (#207) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"Mondjuk nem 512mb ramom van..."

Mondjuk nekem sem. :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#216) ctvagyok válasza sz.balazs.95 (#215) üzenetére


ctvagyok
őstag

hajaj akkor dobd ki a kukába azt a vacak androidot :)

(#217) sz.balazs.95 válasza ctvagyok (#216) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#218) Tomyyy93 válasza Paul119 (#212) üzenetére


Tomyyy93
tag

akkor az S5 ára mi, ha nem rablás? :D
(#214) ctvagyok mondj egy olyan kukarobis telefont amiben 2*1,2-es proci+512mb ram és 'kitekati' fut rajta gond nélkül :) anno az ot995-öm is megfeküdt ics alatt :)

(#219) ctvagyok válasza Tomyyy93 (#218) üzenetére


ctvagyok
őstag

Már nem nagyon gyártanak 512mb al androidot, szóval nehéz lenne. De megoldható szerintem, elvileg kitkat 512 is el kéne hogy fusson. Az más kérdés, hogy gyári launcher megeszi a ramot.
Amúgy meg nem értem mi ez a legfrisebb oprendszer mánia. Ha az alap szoftvered stabil és ha frissítés az csak lassít rajta akkor mi értelme? :F

(#217) sz.balazs.95 Nem azt mondtad, hogy nem jó a droid? Akkor félreértettelk bocsánatot kérek.

[ Szerkesztve ]

(#220) Paul119 válasza ctvagyok (#214) üzenetére


Paul119
addikt

S400 lesz az :) már ez alatt is pl a walking dead eléggé nyögve nyelős :( dead triggert már meg sem próbáltam :D
jó hát akkor minek kb ?:) ennyi erövé erre elég egy Nokia n9 vagy c7 :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#221) Tomyyy93 válasza ctvagyok (#219) üzenetére


Tomyyy93
tag

"Amúgy meg nem értem mi ez a legfrisebb oprendszer mánia. Ha az alap szoftvered stabil és ha frissítés az csak lassít rajta akkor mi értelme?"
Ezzel egyet kell értenem :D de mintha úgy olvastam volna a kitkat megjelenése előtt, hogy 512-ramra optimalizálják, hogy simán futhasson a gyengébb vasakon is (bár lehet hogy rosszul emlékszem.. rég volt már az)

(#222) ctvagyok válasza Paul119 (#220) üzenetére


ctvagyok
őstag

Jó na, játékok megakadnak Adreno 305 ön, ez nem vitatéma. Nálam dead trigger elmegy elég simán s4 minin. Bár gondolom nem max grafikán. De mondtam én nem játszom, max szókereső meg free flow. :)

(#221) Tomyyy93 Igen, aztán az xperia sp sem kapja meg. Gyártók nem adják ki arra ami elbírná. Mondom nem lenne feltétlen túl nagy baj ez, ha az alap szoftver megbízható és nem bughalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#223) azopi74


azopi74
addikt

Amíg Kínában 0 % körüli a részesedésük, addig nem lesz itt áttörés, még ha EU-ban és USA-ban akár 15% felé is tornásszák magukat, mert a fejlesztők csak annyit látnak , hogy 10% alatti a globális részesedés, és továbbra is csak messze a legutolsó prioritást kapja a platform a három talpon maradt közül, így nem indul be az ökoszisztéma. ... És amíg nem lehet warezolni, addig nem lesz Kínában kimutatható részesedés. De ha lehetővé tennék a warezt, azzal a jelenlegi, nem túl népes fejlesztői tábort köpik arcon, akik most is fejlesztenek wp-re. Ördögi kör ez.

(#224) gyurkikrisz válasza azopi74 (#223) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Akkor Androidra miért fejleszt bárki is? Mert ugye ott a warez szinte olyan egyszerű mint telefonkönyvet megnyitni.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#225) HKorn


HKorn
addikt

Mindenesetre én örülök annak, ahogy olvasgatom az ilyen topikokat, hogy egyre többen vannak a WP mellett.

Mikor megvettem a 710-em 2012 januárban, még csak ugyanaz a pár arc írogatott a WP szakmai topikban, most meg már egyre többekkel találkozni, egyre többen fedezik fel, hogy ez egy jó rendszer és igenis alternatíva lehet a másik kettő mellett. :)

Run&Ride

(#226) Flind válasza Tomyyy93 (#218) üzenetére


Flind
senior tag

Nem teljesen stimmel, mert egy mag és 1,8GHz (Snapdragon S4), de 512MB RAM és 4.4.4 KitKat fut az OT-995-ömön. :B Persze ezt én mókoltam rá. De ha ≈két naponta újraindítom elég pattogósan, "gond mentesen" megy. De elég volt ennyi, valószínűleg én is megyek majd WP-ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#227) tomboy0013 válasza HKorn (#225) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én 2011 augusztusában vettem az Omnia 7-es telefonom, nézett is minden ismerősöm, hogy mi a franc van ezzel a telefonnal, hogy ilyen szines téglalapok meg négyzetek vannak rajta :D Nagyon sokáig nem találkoztam az utcán olyan emberrel akinek WP-s telefon lett volna a kezében. Mára ez rengeteget változott, egyre több embernél látok Nokiákat és nem néznek már bután rám az emberek mikor meglátják a WP-t :D A rendszer is borzasztó sokat fejlődött ezidő alatt, épp múltkor meséltem valakinek mennyire buta volt az alap WP7 és egy Mango frissítésnek úgy örültem mint majom a farkának. De legalább már akkor is egyedi és megbízható volt, szerencsére ezekben nem változott a rendszer.

(#228) Polllen válasza tomboy0013 (#213) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az én környezetemben 1 ember anno azért vett omniát, mert windows mobile-t ismerte. Én meg azért vettem optimus 7-t, mert tetszett a csempe. Azt se tudta senki, hogy mi ez amúgy.

Amikor a nokia kiszórta a lumia szériát, hirtelen lett 2 520 meg 1 620. Mindenki azért vette mert Nokia, az nem lehet rossz és olcsó volt. Ha android-s lett volna, azt veszik.

Sokat cserélgetem a telóimat / legalábbis cserélgetem, így szoktak tanácsot kérni a környezetemben, hogy milyet vegyenek. Ha az igényeiknek wp felel meg a legjobban, azt szoktam ajánlani. Akkor az jön mindig, hogy jó, de mondjak mást, mondjuk androidot, mert nem tetszik neki a csempe.

Ahol javulást látok, az a céges környezet. Az olcsó készülékek pont jók telefonálni meg e-mailezni. Nálunk is (Nilfisk) meg a Nestlé-nél is lumiákat adnak belépő céges mobilnak. Mondjuk a 620-k nagy mellényúlás volt nálunk, mert mindegyik újraindulgat, most 630-t adnak.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#229) Tomyyy93 válasza Flind (#226) üzenetére


Tomyyy93
tag

A 2*1,2 és 512ram-ot az l520ra értettem :)
pont az a lényeg hogy mókolás nélkül nincs kitkat, a régebbi telefonokra.. az ics meg sz*r volt ot995-re, még a gps se talált jelet amikor megkapta a 4.0-ás frissítést (persze downgrade-re nem volt lehetőség mert miért is lett volna).. mondjuk az pont a gyártó balf*szsága miatt volt.. és pont ezért olyan a véleményünk az androidról amilyen, mert a gyártók ott nyúlnak bele a rendszerbe ahol akarnak..

(#230) Flind válasza Tomyyy93 (#229) üzenetére


Flind
senior tag

Igen, tudom, csak érdekességképpen írtam. Egy véleményen vagyunk. :)

(#231) buvartacsko válasza wortz (#84) üzenetére


buvartacsko
addikt

Tehát azt mondod ennyi? :D Az iPhonet már nem lehet fejleszteni? Lezárták a kódot végleg? :DDD

(#232) Elementh


Elementh
aktív tag

Sztem átlag felhasználó igényeit bőven kielégíti a wp, csak ugye nem tolják úgy az arcukba, mint ahogy a Samsung telefonokat. És ugye nem is vesz mindenki évente 200ért új telefont, tehát igenis jó alternatíva..

(#233) lorinser válasza Polllen (#106) üzenetére


lorinser
senior tag

Pl. Weather Flow

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#234) karldergroße válasza Elementh (#232) üzenetére


karldergroße
senior tag

Valahol a kettő között van az igazság szerintem. Megpróbálom összefoglalni. Androidos telefonom van, bár az első androidos telefonom (egy Samsung Advance) életem legrosszabb telefonja volt. Az aláírásomban is látható, kezdetben buta, majd okos Nokiáim voltak, mígnem 2013 januárjában megvettem ezt a borzadályt. (Akkor a 7-es WP gyakorlatilag béta volt, a symbian halott, a iOS meg drága). Állítólag az Advance középkategóriásnak számított akkoriban, de rendszeresen újraindult, laggolt, lefagyott, a telefonkönyve 10 másodperc alatt jelent meg, ha kiléptem a kezdőlapra, hosszú másodpercekig töltötte újra a launchert. A Nokia C7-emnél százszor rosszabb telefon volt. (csak félve teszem fel a kérdést: milyenek lehetnek akkor az alsó kategóriás androidok...?) Hogy miért maradtam egy HTC M8 révén most továbbra is androidos? Nagyon gondolkodtam egy Nokia 830-on, mert a Nokia iránt nosztalgiát éreztem és úgy gondoltam, hogy egy közepes WP biztos jobban működik, mint egy közepes android. A végén azonban - több okból is - meggondoltam magam: 1. megnéztem az app-kínálatot a neten: elég siralmas volt. A 3%-os piaci részesedésnek köszönhetően nagyon kevés fejlesztő dolgoz ki programot a platformra, vagy nem frissíti azt. Ha létezik is ugyanaz az alkalmazás WP-re, mindenképpen elmaradottabb, mint az androidon. Az androidon kb. 15 E Ft-ot költöttem appokra, azokat dobhattam volna ki. Nekem egyszerűen kell a PowerAmp (A WP lejátszója túl fapados), kell a Sygic, kell a kicker, kell a menetrendek, a dropbox stb. 2. A GSM-Aréna tesztjei alapján még a jobb WP-s telefonoknak (pl 930) is elég gyenge az audio (zenelejátszó) minősége. Nekem ez fontos szempont volt. 3. Bár utálom a Google erőszakosságát és kíváncsiságát, mégis csak egy lterjedt rendszer és szükségem van egy netes névjegyzékre, emailfiókra és naptárra. Ez nekem a gmail-ben van meg és nincs kedvem átállni most. 4. A Microsoft tönkrevágta a Nokiát, ez pedig érzelmileg távolított el a platformtól. Így aztán inkább a zsebembe (és a rablánchoz) nyúltam és vettem egy erős androidot. Ez persze most zsír (kérdés: meddig :-).
Ha (egyáltalán meg)marad a WP és jó lesz a W10-es, akkor lehet, hogy 2016-ban a következő rabláncnál majd a platform felé fordulok (bár a Nokia tönkrevágását nehezen bocsátom meg Elopnak).

[ Szerkesztve ]

(#235) tomboy0013 válasza karldergroße (#234) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem az nem igaz, hogy nem frissítik a meglévő appokat. Szinte minden nap frissül 2-3 alkalmazásom pedig nincs telezsúfova a telefonom appokkal. Egy dolog hiányzik nagyon: egy normális szókereső :D
Azt sem igazán értem pontosan mi a baj például egy 930 audiós képességeivel, én pont azt látom tesztekben hogy dícsérik.
A Nokiáról meg annyit, hogy saját magát intézte el azzal, hogy nem kapcsolt időben a piaci változások idején. Ennek vajmi kevés köze van az MS-hoz. Ők kihasználták a helyzetet, hogy gyárakkal együtt felvásárolják a Nokiát. Nem kell ezt szerintem túldramatizálni, minden vállalkozás így jár aki nem képes lépést tartani a piaccal. Ha nem így történt volna, most lehet szegényebbek lennénk egy WP-val. Aminek én speciel nem örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#236) Polllen válasza tomboy0013 (#235) üzenetére


Polllen
nagyúr

Még a wp-ről beszélünk? Viber/spotify frissítések/funkciók?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#237) tomboy0013 válasza Polllen (#236) üzenetére


tomboy0013
veterán

Na mondjuk én azokat pont nem használom, én csak azt mondom nem kell általánosítani, hogy nem jönnek frissítések semmire sem szinte, mert ez nem így van. Ettől függetlenül van még hova fejlődni :)

(#238) HKorn válasza karldergroße (#234) üzenetére


HKorn
addikt

a 3-as pontot lehúzhatod a listáról, az megy szépen WP alatt, én is google mailt, névjegyzéket és naptárt használok.

Kb az én sztorim is nagy vonalakban olyan, mint a tied, én a Nokiás korszakom után egy Ace-be futottam bele nag lelkesen, hogy isten az android, aztán fél év múlva csak azért nem vertem szét atomjaira kalapáccsal, mert még jó áron el tudtam adni.

Én akkor teljesen ismeretlenül beleugrottam a WP7.5-be és azóta is itt vagyok, teljesen elégedetten. Később egy esélyt adtam még az androidnak egy tablet személyében, azt írtam is pár hsz-szel feljebb, arra jó volt, hogy végképp elfelejtsem a droidot, egyszerűen nem az én világom.

Elhiszem, hogy egy 150K+-os készüléken még élvezhető is a droid, de egy olyan rendszer, ami egy 40-50 ezres készüléken nem bír normálisan futni, az nálam nem érdemel több esélyt.

Run&Ride

(#239) daniel909 válasza HKorn (#238) üzenetére


daniel909
addikt

próbálj ki egy 4gb memóriával szerelt 512MB-os wp-t és majd rájössz h a WP se isten rendszer, közelebb van a használhatatlanhoz.
eleve 512mb rammal mindent újratölt a rendszer, mert annyira kevés, így kevésbé élvezhető a "folyamatosság". mindenre várni kell mire megnyílik.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#240) Thome válasza daniel909 (#239) üzenetére


Thome
addikt

Viszont az 512-es WP és android között épp csak annyi különbség van, hogy a WP nem fossa össze magát mindentől, nem okoz neki gondot megnyitni egy névjegyzéket (ami alapfunkció, de ez a droidnak elég nagy lecke), nem fagy le mindentől. Azt aláírom hogy megakad, beakad, de hogy teljesen összefossa magát mint az android, az sokkal ritkább mint egy hasonló droidnál.

(#241) Mister_X válasza daniel909 (#239) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A megoldás az, hogy nem kell 4GB háttértárral (gondolom nem bővíthető, azért hoztad fel, más esetben le kell szarni és beletolni egy microSD-t) és 512MB RAM-mal WP-t venni :U ha valóban olyan szar, mint ahogy leírod - de én két év alsó kategóriás WP-zés (Lumia 620, 625) után ki merem jelenteni, hogy a legtöbb funkcióhoz elég a fél giga ram. Olyan piti áron szórják az 520-530-620-625-630-635 telefonokat, hogy ezeket le lehet nyelni valamit valamiért alapon - senki ne várjon ilyen olcsón tökéletes telefont, nem omlik össze a világ, ha ennyi pénzért az usernek néha loading képernyővel kell találkoznia... Android ezen az áron meg minimum ugyan ilyen, ha nem rosszabb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#242) Tomyyy93 válasza daniel909 (#239) üzenetére


Tomyyy93
tag

pont ma hasonlítottam össze muter telójával (1 éves ace 3 lte) az l625-öm.. hiába az 1giga ram az ace 3-ban.. az l625 sebességben konkrétan megeszi vacsira az ace 3at :D

[ Szerkesztve ]

(#243) HKorn válasza daniel909 (#239) üzenetére


HKorn
addikt

Asszonynak egy 630 van itthon, egészen pontosan 40-ért vettük neki, nyomkodtam eleget, mire beállítgattam neki mindent. Kicsit túlzás ahogy leírod az 512-es készülékeket, nem hogy használhatatlan, hanem teljesen kellemesen használható (mondom egy 930 után, pedig nem egy kategória a kettő.)

Ha az android csak ennyire lenne smooth 40 ezerért, egy büdös szót nem szólnék, de mindketten tudjuk, hogy nem így van :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#244) daniel909


daniel909
addikt

De akkor is sokkal lassabban tölti be a programokat mint egy android os. Meg alkalmazást váltasz ott lesz az idegesítő betoltes felirat.

szoval szép animációt végig nézed majd betoltes felirat egy 5mpig. Ez kicsit lehangoló tud lenni.
Androiddal nem lehet összevetni mert nincs hw követelmény. Szóval van olyan ami nagyon szar meg van jo is akar kevés rammal is. A htc pl eleg jól optimalizal.

De amúgy 30 körül nehéz kifogni korrekt telefont ostol függetlenül is.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#245) Tomyyy93 válasza daniel909 (#244) üzenetére


Tomyyy93
tag

Csak én nem találok összefüggést az írásaidban? Bocsi.. nem kötekedésnek szánom ezt, de először jössz azzal, hogy 512 rammal a wp se olyan húú de faja, aztán meg jössz azzal, hogy 'pl a htc jól optimalizál'.. csak htc-ből 100k alatt nem nagyon találsz telefont, ha meg mégis, az biztos hogy nem 512mb rammal van felszerelve. A többi droidhoz képest optimalizált jobban a htc :) Szerintem erre gondoltál :D

(#246) daniel909 válasza Tomyyy93 (#245) üzenetére


daniel909
addikt

van alsó kategóriás eszköze is a htc-nek...
persze ez tény h jobban optimalizál. ezért írtam h nem mindegy mit hasonlítunk össze mivel. a wpnek van egy minimum hw követelménye, de az androidnál ez nincs meg, ezért kb egál hardvert érdemes össze vetni. és ezen túl az se mindegy melyik gyártó....

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#247) sz.balazs.95 válasza daniel909 (#246) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„a wpnek van egy minimum hw követelménye, de az androidnál ez nincs meg”

És amúgy az androidos hibák durván 80%-át ez okozza. :)

ez pl. egy olyan dolog, amin hogyha nem változtat a Google, addig biztos legfeljebb csak másodlagos OS-nek fogom használni a droidot.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#248) karldergroße válasza sz.balazs.95 (#247) üzenetére


karldergroße
senior tag

Hát igen, ez az ő 80%-os részesedésüket nyilván komolyan veszélyezteti.

(#249) sz.balazs.95 válasza karldergroße (#248) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

aminek kb. a fele a „nettószemét” kategória, amik max. elméletben okostelefonok.
Azért ennél árnyaltabb a kép, minthogy 80% a droid.
Mindegy, ezen szerintem felesleges vitatkozni.

Egyébként az ázsiai piac eléggé „torzítja” a képletet az Android javára szerintem.
A helyi gyártók nyilván droidot fognak gyártani, emiatt ott nyilván droidos telefont fognak venni.
Ha a Meizu, Xiaomi, stb. elkezdenének WP-s mobilokat csinálni, és azt rendesen marketingelnék, akkor mindjárt másképp festenének a dolgok. ;)

EU-ban pl. 10% körüli a WP, ami azért már nem rossz arány.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#250) Polllen


Polllen
nagyúr

Sokat beszélgettünk arról, hogy mit visznek, meg mennyiért.

520, 625, 630

Nem a prémium szegmensben robbantottak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.