Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Én továbbra sem értem miért kell ekkora ügyet csinálni a mobiltelefonos játékokból.

Az első mobilos játék amit próbáltam a snake volt. Talán még 5110-esen. Tök jó volt, mert ha halálra untuk magunkat a suliban :) akkor egész jól el lehetett lenni vele.
De aztán kész is. Ha hazaértünk toltuk neki valamelyik NFS részt, vagy Quake 3-at.

Szóval nem értem miért számít - nem csak itt sok máshol is olvasom - annyira, hogy milyen játék van egy telefonon?
Én próbáltam többet is. Úgy igazán egyik se fogott meg. Kipróbáltam a híres angry birds-öt is. Aztán az első percben rájöttem, hogy én már évekkel ezelőtt játszottam ilyennel sz.gépen flashben. A szisztéma meg ugyanaz volt, így az újdonság varázsa elveszett. A többit ami maradt, azt meg kb a 12. pályánál meguntam. Ennyi. Nem rossz játék, de közel sem akkora szám, mint ahogy azt manapság hypeolják.
Volt jópár játék amit androidon és iphone 4-en is kipróbáltam, dehát egy régi PC gamernek ezek már nem tudnak újat vagy valami extra élményt nyújtani.

Arról nembeszélve, hogy a manapság szokásos tapicskolós irányítás eléggé katasztrofális. És ehhez még hozzájön, hogy ennek az irányításnak köszönhetően az amúgyis icike-picike kijelzőből mégtöbbet vesz el az ember az irányítással.

De a lényeg ott van, hogy egyszerűen ezek a mai telefonos játékok közel sem adnak olyan és akkora játékélményt, mint amit egy PC-s , konzolos játék adhat.
Mert lehet akármilyen jó játék telefonon, egy jelenlegi konzol vagy PC grafikáját mégcsak megközelíteni se fogja. Valamint teljesen más leülni a gép elé és 24 esetleg 32 colos monitor / TV előtt játszani. Kontrollerrel vagy egér + bill-el. Ennyi. Mondhat bárki bármit :) egy telefonos játék élménye a tizedét sem éri el a fent említett PC-s Konzolos játékélménynek.

Egy szó, mint száz, unaloműzésre kiváló a telefonos játék, de igazi szórakozásra, játékélményre lószart se ér. Unaloműzésre viszont a 10 éves snake is teljesen megfelelő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.