Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Én személy szerint a Revolutot használom. Napi vásárlásaimat is arról intézem eddig semmi probléma vele. Elvileg ha nem volt még soha használva a kártya és hírtelen egy nagyobb összeg érkezik rá akkor zárolhatják pénzmosás gyanújával de akkor emg írni kell a supportnak és elintézik.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#2) dugo_


dugo_
veterán

Revolut, Wise, Zen váltáshoz. Után pedig fektesd be, mert euróban ülve ugyanúgy inflálódik. Banki devizaszámlára utalva pedig extra költséged fog keletkezni majd a kiutalásnál.

(#3) vince


vince
őstag

szpénz

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

1 milliót egyben váltani Revoluton nem igazán éri meg mert az 1000 eurós havi limiten felül van és 0.1% fee-t számol fel azt hiszem. Ráadásul én attól is félnék, hogy esetleg pénzmosás gyanújával letilt a Revolut.

Két út van:
1.) Te azért szeretnél most 1 milliót váltani gyorsan, mert el akarod költeni mondjuk kocsira/utazásra. Akkor minek nyitnál egy deviza számlát annak minden költségével? Tényleg a legjobb út a Revolut még talán a plusz költségeivel is.
Ebben az esetben még előfordulhat hogy van lehetőséged egyéni árfolyam ajánlatot igényelni a bankodtól, de abban az esetben szintén kell számla.
Vagy ott van például a Wise
2.) Megijedtél az inflációtól és a forint leértékelésétől ezért szeretnél hirtelen eurót venni, de nincs mire elköltened csak állna a párnacihában. Ebben az esetben igazából már eső után köpönyeg, felesleges átváltani, viszont érdemes betenni állampapírba, hogy a további inflációtól védve legyen.

Továbbiakért r/kiszámoló.

Én minden nyaralásra Revoluton tartom a pénzem. De ez igazából akkor éri meg ha tudod, hogy ki szeretnél menni mondjuk Csehországba a nyáron és elkezdesz minden honapban Revoluton félre tenni rá pár tízezer forintot ott váltani majd onnan költeni a nyaralás alkalmával. Elég egyszerű egszerű képlet hiszen egy nyaraláson nagymennyiségű készpénzre szinte sosincs szükséged. Ha Belgiumba mész kocsival tankolni se tudsz kpval, parkolójegyet se tudsz fizetni és De Lijn jegyet se igazán tudsz venni úgy automatából.

(#5) joey04


joey04
titán

revo

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) DEJVID


DEJVID
őstag

Wise

[ Szerkesztve ]

(#7) Hieronymus válasza Steve_Brown (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az állampapírok sem védenek meg az inflációtól. Csak kevesebbet veszít a pénz az értékéből. ha állampapírokban van.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) Somatom


Somatom
veterán

Revolut, Zen.com.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) Steve_Brown válasza Hieronymus (#7) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Jajj bocsánat ha valami az infláció felett fizet másfél százalékot nyilván ugyan úgy veszít az értékéből a pénz
aha igen értem.

Most nem tudom hol csúszik el a kedves fórumtárs matektudása de ha van 1 millió forintom és az infláció 15 százalék akor a kamat 15% plusz a kamatprémium 1,5% az minden esetben 16.5% vagyi 1.5% nyereség.

Az állampapírok simán az infláció felett fizetnek, pont ez a lényegük. Tessék utána nézni.

(#10) Ptech válasza Steve_Brown (#9) üzenetére


Ptech
őstag

Csak annyi a bibi, hogy az infláció papíron és a valóságban marhára nem ugyanakkora mértékű.
Nem véletlenül hatósági áras a farhát meg a csirkemell és társai, henem mert annak a jószágkosárnak igen nagy súllyal nyomó elemei, amiből az infláció van számolva.

(#11) Steve_Brown válasza Ptech (#10) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Akkor tessék PEMÁPban tartani :)

(#12) JoeYi


JoeYi
őstag

nem kifejezetten a profit a fontos, hanem a pénz elértktelenedését elkerülni. Félek, hogy egy nagy lejtő elején vagyunk és a forint fokozottan érzékenyen reagál.

Köszönöm a javaslatokat. Reméltem, hogy lesz olyan javaslat amivel itthon maradhat a pénz. Revoluttal az a baj, hogy jelenleg veszteséges cég, ha egyszercsak csődöt jelent akkor szaladhatsz Litvániába.

(#13) JoeYi válasza Steve_Brown (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

360-ról elugrott 400-ra. Én úgy gondolom, hogy a tél közeledtével ugrunk majd tovább a 420-450 régióba. Az pedig nem tűnik hihetőnek historikusan, hogy visszatérünk a 360 közeli szintekre, valaha

(#14) KROK640 válasza JoeYi (#12) üzenetére


KROK640
veterán

Arany, vagy revolut.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15) Graphics válasza JoeYi (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én megpróbálnék apránként összeszedni valamennyit.

A terv az ,hogy a 400 körüli áron 7 számjegyű összeget átrakni euróba, igazából már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdenem, és nem forintba halmozni... Akkor most nem izgulnék annyira...

De megértem, amit írsz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) KROK640 válasza Graphics (#15) üzenetére


KROK640
veterán

Ne félj, ezt hibát én is elkövettem 6 számjegyű összeggel, aztán meg gyorsan el is költöttem tartós fogyasztásicikkekre, és egy kis kiruccanásra, legbiztosabb "befektetés".

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17) Somatom válasza Graphics (#15) üzenetére


Somatom
veterán

Én inkább úgy csinálom, hogy Euróban keresem meg és Forintban költöm el. Így ami megmarad, azt nem kell váltogatni. Én is csak azt sajnálom, hogy csak 2015 -ben fogadtam meg ex miniszterelnökünk 2006 -os, bölcs tanácsát. Persze, nem teljesen volt igaza. Nem kell elmenni, itt hagyni őket, mert sztem itt tök jól el lehet lenni. Csak a pénzt kell hozzá máshol megkeresni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Graphics válasza Somatom (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem ez a verzio nem opció sajnos, de jó gondolat, aki nem kötött.

@KROK640: Nem magamnak teszek félre, vagyis valamennyit biztosan, de a gyerek az első.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Somatom válasza Graphics (#18) üzenetére


Somatom
veterán

A gyerek az jobb befektetés, mint az Euró? Most nézem, hogy nyomorult plusz 600 köbméter rezsicsökkentett gázhoz hármat kell legyártani. Totál deficites project.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) Steve_Brown válasza JoeYi (#12) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ha te bízol az árfolyamnyereségedben akkor Revoluton váltás és PEMÁP. Sehova se kell bemenni, online intézhető az egész. Az euróba való váltással nem nyersz semmit.

ui.: A te pénzed tényleg megvan egy Litván bank számláján, szóval ha a Revolut csődöl be akkor az téged annyiban érint hogy onnan visszautalják a pénzed. Ha meg az a bank maga jelent csődöt akkor ott a biztosító ami biztosít téged.

[ Szerkesztve ]

(#21) Graphics válasza Somatom (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nwm a gyerekvállalás a befektetés. Félreértesz.

Neki is teszünk félre. Mi nem azért vállaltunk gyereket, hogy mondvacsinált kedvezményeket kapjunk.. azokat en le is tojom.
Mi szerettünk volna gyereket. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) GEIL


GEIL
addikt

Addig jó a pénz amíg euróban van.... :U :K :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#23) Ellia


Ellia
addikt

Ajánlom olvasgatásra: https://www.reddit.com/r/kiszamolo/

(#24) Somatom válasza Graphics (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Hát igen. A gyerek az egyik legdrágább hobbi. Ráadásul még abbahagyni sem lehet, ha az ember nem bírná anyagilag.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Graphics válasza Somatom (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem így tekintetünk rá. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Somatom válasza Graphics (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Vágom. Én is símán megmagyarázom, hogy mekkora szükségem van arra az épp vágyott izére. A barátnőm már csak annyit mond, hogy:
-"Tudom, tudom. Már megint egy nagyon praktikus minek." :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) Graphics válasza Somatom (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehetne erről úgy beszélgetni, hogy elfogadod az én álláspontom, és nem degradálod le? :U

Én se kezdtelek el b.szogatni szerintem. És finoman fogalmazok. Szerintem semmit nem magyaráztam meg.

Mi szerettünk volna gyereket vállalni, elég sokáig tartott. Erre jössz te, ezzel a beszólással.. Nem egy "izéről" beszélgettünk szerintem.

Köszi. Azt hiszem többet sem kezdek normális kommunikációba. Nem csípem a leminősítéső dolgokat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Somatom válasza Graphics (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szóltam le semmit és maximálisan elfogadom az álláspontod. Amikor örököltem, akkor belekezdhettem volna hitellel egy lakásvásárlásba, de én azonnal egy Harley szalonba mentem és egy pillanatra sem bántam meg, annyi élményt adott/ad.
Nekem inkább úgy tűnik, hogy Te érzed fontosabbnak a gyerekvállalást más dilijénél.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) Graphics válasza Somatom (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem feltétlenül. :)

A gyermek mellett hidd el ugyanúgy megvannak azok, amikre nekem is igényem van. Ez nem egy röghöz kötés, nem annak kell felfogni, az régi szoci berögződés szerintem.

Na de lap, eurót ha tud valaki szóljon :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) bkercso


bkercso
nagyúr

Correct Change.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31) Somatom válasza Graphics (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Mennyi kell? Havi ezer körül szoktam Forintosítani. Azt Revo árfolyamon oda tudom adni (Bp.). Ne keresd benne a bízniszemet, mert nincs. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) aujjobba válasza bkercso (#30) üzenetére


aujjobba
addikt

A weboldaluk szerint epp most 408.8 Forintert tudsz naluk venni egy eurot, ugyanez Revolut-on 398.2 Ft.
Ertem en, hogy nehanyak szerint a revolut rossz vagy megbizhatatlan, de ez 10 Ft kulonbseg, rengeteg.
1000 EUR eseten (ennyit szoktam valtani egyszerre) ez 10ezer forint kulonbseg a Revolut javara, raadasul el se kell mennem a penzvaltoba.

Mindegy, ti tudjatok.
(kozben volt par filler mozgas)

[ Szerkesztve ]

(#35) UnA válasza JoeYi (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

"Revoluttal az a baj, hogy jelenleg veszteséges cég..."

Ezért szoktam javasolni a Wise-ot (korábban Transferwise), ami másfajta üzleti modellre épül, és nem a befektetők pénzéből tartja fenn a növekedést. Ott is van bankszámla és kártya is, ha szeretnél.

(#37) DEJVID válasza UnA (#35) üzenetére


DEJVID
őstag

Wise > Revo

(#42) D1Rect


D1Rect
félisten

wise

(#43) refrigerator válasza Somatom (#41) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Karácsonykor kap majd egy képeslapot Angliából. Ráadásul a magyar posta azt is késve viszi majd ki.

(#44) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Hogy a kérdésre is legyen válasz:
Revolut. Lehetőleg ne egyben utald ki az 1 milliót, mert zárolhatják a számlát. Ezt úgy értsd, hogy van, aki 30 milliót kiutal és nem zárolják, van akinek 500 ezernél. Utána akkor oldják fel, ha tudod igazolni a pénz eredetét, erre készülj fel!

Ott át tudod váltani euróra. Figyelj, hogy banki munkanapon, banki munkaidőben válts, mert azokon az időkön kívül ott is drágább!

Ezekután - ahogy jól írtad - utaltasd haza egy pénzintézetnél vezetett devizaszámlára! Ilyen devizaszámlát legtöbbször nulla forintos havidíjért igényelhetsz a rendes bankszámlád mellé! Sajnos a pénzműveletek extrém drágák ha onnan utalsz.

Pro tipp: keress egy külföldi brókert és oda utaltasd a revolutról. Leginkább ajánlott az interactivebrokers. Ott ezzel nyílik egy befektetési számlád, aminek a terhére vehetsz részvényeket, stb. De nem kötelező! Állhat a pénz magában! (Vigyázz, ha nyereséged lesz ilyen részvényezésből az már adóköteles!)

Pro tipp 2: pepperstone.com Ez egy forex bróker, de előnye, hogy tudsz kártyával befizetni náluk (0 ft díj) és ott az eurót tárolni. Nem kell vele kereskedni! Ha kivennéd, akkor ugyanarra a kártyára (=mögötte álló számlára) küldik vissza, mit ad az ég: nulla forintért. Évek óta nyugalommal használom, a világ minden táján biztosított cég, leányvállalatokkal.

Pro tipp 3: vegyél belőle magyarország által kiadott eurós állampapírt. Ennek a legkisebb a kockázata, hogy elveszik. Egy nagy pénzügyi viharban egy interactivebrokers meg egy pepperstone be tud bukni, zárolni számlákat, de ha a magyar állam se váltja vissza az állampapírt, akkor már igazán nagy lesz a baj. Hátrány: nem 100%-on fogják visszaváltani az állampapírt gond esetén.. és mikor kell majd a pénz? ha gond van :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Somatom válasza Krugszvele (#44) üzenetére


Somatom
veterán

A Revoluton 350 ezer Ft a havi váltási limit ingyenes fiókkal. Afölött feláras. Szóval az egy millát három hónap alatt lehetne átváltani. Pl. Zen.com -on nincs free account, de az alap ár csak 1 Euró/hó. Az árfolyam kb. egyezik a Revolutéval, de a havi limit 5000 Euró. A kiutalás is gyorsabb hazai számlára.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Sorry, kissé pontatlan voltam. Ennek oka, hogy nem vagyok benne a dzsunka web3 jemeni-style pénzváltó startupokban. Minden héten jönnek-mennek, biztos van épp egy legjobb ajánlat.
Revoluton értettem az összes ilyen kabát-alatt-keletiben-indiai arc webes váltócéget. Felőlem hívhatják akárhogy a héten.
Egyébként meg micsoda dühítő dolog már, hogy az utalások továbbra is jó esetben órák, de inkább napok alatt mennek át? Inkább ezen dolgoznának!

(#47) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

De hogy okoskodás helyett megoldást is mondjak:

interactivebrokers.com

Bármennyit beutalhatsz, nem fognak hőzöngeni, sőt, ki is utaltathatsz, nem zárolják habókból a számládat.
Rendes forex árfolyamon válthatsz, jobb áron, mint a revolutnál.

(#49) JoeYi válasza KROK640 (#14) üzenetére


JoeYi
őstag

aranyat hol vennél?

(#50) JoeYi válasza Krugszvele (#44) üzenetére


JoeYi
őstag

köszönöm a részletes választ

"nulla forintos havidíjért igényelhetsz a rendes bankszámlád mellé! Sajnos a pénzműveletek extrém drágák ha onnan utalsz."

Az OTP-nél ezt már megtettem. De ezt úgy érted, hogy ha onnét visszautalok eurót mondjuk a revolutra akkor annak nagy a költsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.