Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Ez nem karácsony függő! Az ilyen meg nem boltos, hanem hülye....(de én nem szoktam ezt szó nélkül megállni)

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#2) Rolly


Rolly
veterán

én meg oda szoktam ilyenkor menni, s mondani mi kell ...

(#3) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ma ugyanigy jártam, és iylenkor szoktam mondani: megismersz? én lennék a vevő... ami persze sosem tetszik nekik..

röviden-tömören: az ilyen köcsög boltos dögöljön éhen... nem képesek felfogni, egy mosoly, egy jó szó sokkal nagyobb bevételt eredményez...
:((( :((( :(((

I humbly and respectfully decline™

(#4) stvnppp


stvnppp
senior tag

Biztos jól megy nekik, ha még vevőre sincs szükségük...

(#5) proof88


proof88
addikt

Iponban és Aquában mindig boldog vagyok (leszámítva, hogy Ipon elköltözött és ugyanúgy sokat kell várni, mert rengetegen vannak a vásárlók). Aquába sok éve járok, de mindig a Dohány utcai üzletükben voltam, onnan vannak jó tapasztalataim. Iponba csak ez évtől, de már sokszor voltam és tetszik.

(#6) Gyusz


Gyusz
őstag

Dohány utcai Aqua nálam nem a pozitív listán szerepel, a Moszkva téren lévő üzletről viszont jó tapasztalatom van. Iponnal nem volt problémám, pedig garanciális ügyem is volt. Még az A4 Team szimpatikus számomra, eddig mindig abszolút elégedetten távoztam onnan.
Az Extreme Digital a "kedvencem", eddig akárhányszor vásároltam ott személyesen, mindig valami gubanc volt. Nem is mennék ennek a boltnak a közelébe, ha barátok/családtagok nem kérnének meg rá, hogy hozzak el valamit. Házhoz szállítással viszont nem volt még probléma ott sem.

Sok tapasztalatom mondjuk nincsen, mert általában innen a PH!-ról szoktam cuccokat beszerezni, de van amikor mégis betérek egy-egy üzletbe.

[ Szerkesztve ]

(#7) proof88 válasza Gyusz (#6) üzenetére


proof88
addikt

Igen, jó hely a PH! a cuccok beszerzésére, egyre több dolgot veszek itt, viszont a Dohány utcaival milyen rossz tapasztalatod van? Még nem olvastam rájuk sehol sem panaszt, és én mindig úgy éreztem, hogy rendesen viselkednek velem. :) Emlékeim szerint 2 garis dolog volt, egy USB-s hdd rack, amit egyből cseréltek, és egy videokártya, ami szintén cseréltek (komplett gépet rakattam ott össze passzív Gigabyte 7600GT-vel 2 és fél éve, 1 hét múlva spontán elkezdett szemetelni a kártya, visszavittem a gépet és 3 nap után visszakaptam, mert elvileg a cserekártyával megint végig csinálják az aquamark, 3dmark, stb. teszteket). Ja és amikor összerakattam a gépet, külön kértem, hogy írják fel nekem a teszt eredményeket, amikkel teszteltek, hogy nekem ne kelljen megnéznem. :D Felírták, tök viccesen nézett ki a garipapíron vagy valamelyiken. :D
off: amúgy magam szoktam gépet összerakni, de azt még direkt a bolttal rakattam össze!

(#8) Loha válasza Magnum_ (#3) üzenetére


Loha
veterán

nem képesek felfogni, egy mosoly, egy jó szó sokkal nagyobb bevételt eredményez...

Ezzel az a baj, hogy sztem az éhbérért dolgoztatott alkalmazottat ez egyáltalán nem érdekli, mert neki tök mind1, hogy mennyire megy a bolt.

(#9) zso73 válasza Rolly (#2) üzenetére


zso73
veterán

Én meg láttam, hogy nyakig vannak a munkában ezért nem zavartam a telefonálás közben, és a doboz rkosgatás közben. És azért nem néz rám, hogy ne neki kelljen velem foglalkoznia. Majd a másik alapon megy a dolog. Nem túl szimpatikus dolog ez így.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Elméletben az volna a dolguk, hogy kiszolgálják a vásárlókat, ha fáradtak, ha nyűgösek.
Én ha ilyet csinálnék, biztosan búcsút inthetnék a munkámnak és igazuk is lenne... :((

(#11) Depression válasza Loha (#8) üzenetére


Depression
veterán

Sőt! Ilyenkor (időben) többet kell melózniuk, a főnökük cseszegeti őket, jönnek a bunkónál is bunkóbb, ideges vevők, és a végén meg a főnöktől még egy köszönö.öt sem kapnak, nemhogy jutalmat.
Persze a cikkben szereplő lehet, hogy alapból ilyen, de a karácsony mindenkinek az idegeire megy.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) dabadab


dabadab
titán

Ez a csillagozas mire jo?

DRM is theft

(#13) philoxenia válasza dabadab (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Karácsony van.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) ez_meg_emaz válasza Depression (#11) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Pontosan ezt akartam mondani én is ezzel kapcsolatban. :R
Én voltam eladó ruházati boltban. Ott se volt jobb a helyzet. Ha mosolyognom is kellett volna asszem 1 hét után otthagytam volna. De köcsög soha nem voltam senkivel(bár munkatárs, pár vevő megérdemelte volna).
Amugy nem rossz melo a diákmelokhoz képest, mert ez fizikailag nem fáraszt, de az idegeket terheli rendesen. Tegyük hozzá nem szeretem az embereket és nem is lenne erőm ahhoz hogy egész nap emberekkel foglalkozzak hosszu évekig. :)

(#15) kali válasza zso73 (#9) üzenetére


kali
legenda

ha még néhány métert sétáltál volna, akkor találsz egy másik - több éves tapasztalatom szerint nagyon korrekt - üzletet! :K

(#16) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Szerintem meg a vevok a bunkok!!!!!!En egy Supermarketben vagyok elado mar 4 eve.Es mar nagyon unom a bunkosagukat es a lenezesuket,es azt hogy egy bolti tartozeknak neznek.Es semmi tiszteletetnem mutatnak az ember irant!!!!Igazad van, hogy egyes eladok bunkok, de nagyon sok ember meg koszonni sem kepesek, nemhogy inteligensen beszelni, es az ember egy ido utan megunja oket es a bunkosagukat!!!Ittt a baj az, hogy nagyon sok a bunko allat, a vasarlo es az elado kozott.Nem minden elado bunko.En is talalkoztam sok olyan eladoval, hogy alltam az uzletbe es neztem a nap felkeltet mer b*sztak ram.De azert a lenezest meg a felgma viselkedest is ruhellem.meg azt a r*hadt turelmetlenseget.
En kedvesen es szepen szoktma viselkedni aki viszonozza a kedvesseget, vagy kedvesen es intelligensen beszel az emberrel.

(#17) proof88 válasza ez_meg_emaz (#14) üzenetére


proof88
addikt

Tegyük hozzá nem szeretem az embereket :DD

(#18) zso73 válasza kali (#15) üzenetére


zso73
veterán

Azt a boltot kerestem. Király utca bal oldalán van egy bolt nem tudom, hogy mi a neve alapon kerestem. Ezekkel a szavakkal irányítottak át. A névben meg nem voltak biztosak. Így a szörcs az első találatnál megállt. Be is mentem vesztemre.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19) Dr. Romano válasza Magnum_ (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Bassz... dolgozzál legalább fél évet egy boltban és utána alkoss véleményt plz. Szerinted egy boltosnak az a feladata hogy ott áll és kiszolgálja a vevőket azt csá?
Ebben az ünnepi hajtásban semmire sem jut idő. Tonnányi áru érkezik amiket be kell vételezni, fel kell matricázni, be kell árazni fogadni kell a szervizes gépeket, javítani kell őket, árajánlatokat készíteni, küldözgetni, telefonokra válaszolgatni, nagykerből összeírni a beszerzési listát... jah igen és közben rohamoznak a vevők is és persze egyszerre kell mindezekkel foglalkozzál alap bérért hosszabbított nyitvatartással.
Nah erre mosolyogjál ha tudsz :U

Természetesen a cikkben említett boltosok tényleg odaszólhattak volna az emberünkhöz hogy ugyan mit szeretne, mert az nem tart semeddig.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) WiZARD válasza proof88 (#5) üzenetére


WiZARD
addikt

ipont sokáig szerettem én is de a multkori után IPONBA SOHA TÖBBET NEM MEGYEK.

rendeltem 2 dolgot, külön rendelésben.
reggel tárgyaláson vagyok. privát számról hív valaki. nem veszem fel, 5letem sincs kiaz, NEM hagy üzenetet sem.
dél körül jön sms hogy mehetek a rendelésért.
odamegyek, erre közlik hogy csak az egyik van meg, a másik nincs, de ők próbáltak hívni. mondom hogy az lehet, 1X, privát számról, hogy esélyem se legyen visszahívni, üzenetrögzítő van, de nem hagy üzenetet. később nem próbál újra, sms-t nem küld, hogy nincs meg, és emailt se. erre kiakad nekem a köcsög, hogy mit képzelek, és nekik nincs idejük engem hívogatni.
na akkor kapják be. elmúlt félévben otthagytam közel fél millát, mivel nem csak magamnak vásárlok, de mind1, innen kezdve megyek máshova. ez csak egy 50k-s rendelés lett volna...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21) Magnum_ válasza Dr. Romano (#19) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bocsánat hogy élek... pultban dolgoztam, ott is a vendég az elsö, azt megtanultam :U :U Sok vendég a kiszolgálásom miatt jött vissza, amit a fönököm nem csak anyaglilag honorált pluszban...

I humbly and respectfully decline™

(#22) Gbi82


Gbi82
tag

Én is jártam már úgy Miskolcon,hogy azt vágták a fejemhez,hogy "ha nem tetszik a kiszolgálás, nem kell itt vásárolni" Én erre csak annyit mondtam,hogy ez lehetne a cégetek szlogenje is.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#23) Magnum_ válasza Magnum_ (#21) üzenetére


Magnum_
nagyúr

amugy nem tudom, miért sirsz... ezt irtam: az ilyen köcsög boltos dögöljön éhen
azért véded öket, mert TE is ilyen vagy? ugye értesz? nem az eldókra irtam, hanem azokra, akik igy viselkednek... irhatom például ezt a kényelmes orvosokra is...vagy mág sok foglalkozást üzö emberre.. DE ha a mi irodánkba bejön valaki, és igy viselkednénk, a hideg vizre valót nem keresnénk meg.. tisztasor?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#24) zso73


zso73
veterán

Én is dolgoztam szolgáltató iparban, szervízben. Soha nem volt reklamációm, ami jogos volt..........A nem jogos is egy volt csak. Mindenkinek van rossza napja, és ez mind a két oldalra igaz. De három embernek nem lehet egyszerre. Vagy, ha igen, akkor ott k nagy gáz van!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#25) proof88 válasza Magnum_ (#21) üzenetére


proof88
addikt

amit a fönököm nem csak anyaglilag honorált pluszban... - a főnöknőd? :DDD

(#26) Magnum_ válasza proof88 (#25) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nő volt, de nem az volt... :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#27) Geffry válasza Dr. Romano (#19) üzenetére


Geffry
aktív tag

Érdekes... kénytelen vagyok Saint_ kolléga mellé szegődni... én gyógyszertárban dolgozok... minden nap van rengeteg áru amit át kell venni, bevételezni, árazni elpakolni... készítős gyógyszereket elkészíteni, telefonok (problémás betegektől elsősorban) , rendelések összeírása és elküldése a nagykernek, ja hoppá, nem mindegyik nagyker fogadja a netes rendelést akkor szóban 100+ tételt bediktálni...
Egész nap nem tudsz leülni, rohansz fel és alá, épp meg tudsz kajálni ééés... mégse a betegen engeded ki a dühöd... ha egyszer dolgozol akkor dolgozol... ilyen a munka...

Egyébként személyes tapasztalatom szerint a legtöbb, hangsúlyozom a legtöbb (tehát nem az összes) számtechbolti dolgozó mind ilyen... ők az atyaúristen Te meg senki vagy... ha megpróbálod úgy elmondani amit akarsz hogy az pontos és egyértelmű legyen, akkor wichtig belekérdez valami apró részletbe hogy Ő legyen az okosabb... a lekezelő magatartás és a nemtörődömség gyakorlatilag létszükség nekik.

Ettől függetlenül nem érdemes elvonni az általános következtetést hogy akkor mostmár mindegyik eladó bunkó.

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#28) Magnum_ válasza Geffry (#27) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ettől függetlenül nem érdemes elvonni az általános következtetést ez az, nincs általánositás. nemcsak karácsonykor vannak bunkó eladók.. vannak nyáron is. ilyen egyszerü. de sajnos, mi egyik évszakban sem engedhetjük meg, hogy az ügyféllel köcsögök legyünk...

I humbly and respectfully decline™

(#29) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Kedves Proof88!!"Tegyük hozzá nem szeretem az embereket"hat ez reszben igaz, nem szeretem a bunko embereket.
En mint elado azon az elven vagyok, hogy a kedvesseget viszonozni kell.Nalam a meloba meg nem volt panasz ram, ha volt is az nem volt jogos.
Es egyet ertek Geffry vel, a szamtech boltba a sracok az atya uristenek, azt hiszik, hogy ok mindent tudnak, te meg egy ko bunko aki csak tv bol latott gepet.De mint fentebb emlitettek a legtobb ilyen helyen igy viselkednek de szerencsere vannak kivetelek.Es ilyenek a vevok is, vannak barmok meg bunkok de vannak kivetelek.Nem kell altalanositani.
Csak en azt nem ertem miert ilyen be kepzelt bunkok ezek a szamtech es sracok?Mit tudnak ok jobban mint mi?Talan atvagni az embert?Mert az tuti jol csinaljak. Egy haverre pl. egy alaplapot a realis ar 3x an akartak neki eladni, szerencseje az, hogy kikerte a velemenyem es figyelmeztettem, hogy ne legyen hulye, hogy annyi penzt ki ad erte

(#30) pee13


pee13
senior tag

Én egyszer egy elektro boltba mentem be, két eladó, egyik kotorászik az ic-k között valamit, és beszélget a másikkal. Benyitok, az ajtó még csöng is, mondom a jónapotot, semmi. Dumálgatnak tovább... Mondom megint, semmi. Kifordultam és beb@sztam az ajtót..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#31) Geffry válasza Magnum_ (#28) üzenetére


Geffry
aktív tag

A végszót a cikk írójához intéztem... de amúgy kb azt akartam vele kifejezni amit írtál.
És nem elvonatkoztatni akartam, csak kifutottam a mod időből...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#32) Magnum_ válasza Geffry (#31) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tudom, csak zabszem van a fenekemben, és nem birtam megállni, hogy ne irjak :DDD :B

I humbly and respectfully decline™

(#33) Gyusz válasza proof88 (#7) üzenetére


Gyusz
őstag

Helyesbítenem kell, egy Váci úton lévő üzlet volt a negatív tapasztalt (Bluefish, Mistral, vagy mi volt ott?), nem tudom miért kevertem össze :W. Logitech G5-öt kerestem a megjelenés évében, aztán mindenképp egy G9-et akartak rám sózni.

Innen a PH!-ról vettem anno memóriát, az eladó a Dohány utcai Aquában dolgozott. Jó áron volt a cucc és még gari is volt rá. Szóval mégis csak jó emlékeim vannak onnan is. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Dr. Romano válasza Magnum_ (#23) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem hatott meg az előző hsz-eg úgyhogy nem sírok... jah és nem is vagyok "ilyen köcsög boltos" ahogyan te fogalmazol, mert ezt ha akarnám sem tehetném meg (kis bolt vagyunk a főnök is a pult mögött velünk). Csak megpróbáltam ecsetelni, hogy néha egy boltosnak is lehet túl sok egy nap, ugye értesz?
Remélem ez is tiszta sor...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35) Magnum_ válasza Dr. Romano (#34) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem hatott meg az előző hsz-eg úgyhogy nem sírok

felesleges ilyen nagy mondtaokkal támadnod.. meg az 1. posztodban, hogy akkor erre mosolyogjak. ezzel maximum olcsó népszerüségre teszel szert, de szerintem arra se.. nem ismerlek, nem a monitor mögött akarlak meghatni. örülök, hogy a fönököd is beáll a pult mögé, és örülök, hogy te nem ilyen köcsög munkaerö vagy. akkor nektek van esélyetek ;)
de azért vállalom a véleményem, hogy azok a boltosok, akik nem olyan "sales"-orienáltak- ezek szerint-, mint ti, lehuzhatják a rolót.

got it?

mod: sanjos, vagy nem sajnos, de az eladó van a vevőért. nem csak a kisboltokban, a közértben, az ujságosnál, mindehol.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#36) proof88 válasza Ice_Man22 (#29) üzenetére


proof88
addikt

Én egyetértek Veled, csak a "nem szeretem az embereket" viccesen hangzott, így hogy "nem szeretem a bunkó embereket" már más. Amúgy eredetileg is értettem, csak kiemeltem. :)

(#37) proof88 válasza Gyusz (#33) üzenetére


proof88
addikt

Ahh, mindjárt más. :D Váci úton Mistral biztosan van/volt, Bluefish nem tudom, hogy volt-e Váci úton.

(#38) Dr. Romano válasza Magnum_ (#35) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"felesleges ilyen nagy mondtaokkal támadnod.."

Ne feledd, te kezdted azzal a sírásos mondattal és csak hasonlóval csaptam vissza. :) A népszerűség meg nem az én asztalom, azt meghagyom azoknak, akiknek arra van igényük. A hsz többi részével egyetértek. ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Először is az eladónak kell köszönnie. Ha nem köszön előre, akkor én sem fogok legközelebb, ha igen akkor én is előre köszönök máskor.
Viszont ha mégsem, akkor felveszem az ő stílusát, afféle tükörként. Ha nem vágja, akkor így járt, az ilyen boltba én sem teszem vissza többet a lábam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40) zso73 válasza Geffry (#27) üzenetére


zso73
veterán

Persze, mert ha te konkrét típussal állsze elő,akkor a kis egó sérül. " Nehogy má nekem megmondja valaki! " És akkor mi van, ha belekérdez? Nem tudod, nem baj. Neked kell neki meg tudnia kell, azért nem a hentes áll a pult mögött.
Én úgy megyek be minden esetben, hogy ep45T lapba kell...Nem tudod melyik típus? Ja a QVL lista alapján Kingmax khx8xxxxx ,és nem szól semmit utána. Ekkor nem sérül az egó, és nem indul el a mérkőzés.

Nem általánosítok...Csak kellett az Írói túlzás a cimhez, és ahhoz, hogy elolvassátok, és kerekedjen téma. Mert én kíváncsi vagyok a véleményetekre!
Nekem az Uxxx's a kedvencem egyébként.
Az E digiben én is láttam égést:
" Monitort akarok venni. Azt,de szeretném látni élőben, nem csak dobozban! "
Nem bontjuk ki, mert nem lehet.
Nem, akkor megveszem máshol.
Várjon! Mégiscsak lehet..

De a fényképezős srác ULTRA KORREKT!! Próbálja bele a gépébe a teleobjektívet.tetszik? Van másik is. Fél óra tanács. :C :R

Köszönés: Illik, és kell udvariasságból. Mindig az köszön, aki belép valahova. Vita nincs!
Fogadni szintén illik. Esetleg a hely nagysága miatt nem mindenkinek kell köszönni a 15 pultból. De ahova megy az ember ott tuti, hogy igen. Nekem ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#41) Varoz


Varoz
őstag

Nekem eddig csak pozitív élményeim vannak. Na jó volt rossz is.
Békéscsabán a Számítógépházban például nagyon korrekt eladók vannak (illetve csak voltak, mert bezárt mondjuk nem tudom miért?), készségesen segítettek meg minden.
vagy nálunk is az egyik kis műszaki boltban is nagyon jó a kiszolgálás.De tudom milyen emberek vannak és némelyik tényleg túlzásba viszi, de mind két oldalról akad példa.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#42) Bici válasza zso73 (#40) üzenetére


Bici
félisten

Nem véletlenül a Mammut-ban lévő edigis fényképezős srácról van szó?
Mert az a fickó valami hihetetlenül készséges. Megismer, amikor bemegyek, mert már többször kérdeztem tőle ezt-azt. Mindig értelmesen magyaráz.

A többieknek:
A boltba belépve nem "Jónapot!", hanem "Jó napot Kívánok!".
A "Jónapot" éppen csak több a semminél. Egy lepukkant alkesztől még elmegy.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) Varoz


Varoz
őstag

Ja a másik meg szerintem az írásban szereplő eladók közül azért valaki oda köszönhetett volna és mondta volna, hogy pillanat csak most van egy kis dolgom vagy valami.Mert elhiszem, hogy elég sok dolga lehet, főleg ünnepnapok környékén, de ennyit azért mondhatott volna.

Bici: Az igaz, hogy a "Jó napot" éppen csak több a semminél, de legalább több. Igaz én is mindig "Jó Napot Kívánok"-ot köszönök

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#44) proof88 válasza Bici (#42) üzenetére


proof88
addikt

De miért? Ha bemegyek pl az Aquába, ahol csupa fiatal, huszonéves srác van (van lány is, pl a pénztáros), akkor hangosan úgy szoktam köszönni, hogy "Heló!", vagy ilyesmi, és amikor odamegyek egy konkrét emberhez, aki felszabadult, ismét köszönök neki. Én még nem éreztem semmi ellenszenvet emiatt, a dolgok megtárgyalása után meg megköszönöm neki és elköszönök, de általában a boltból való kilépés előtt hangosan el szoktam még köszönni. Aztán nem érdekel, hogy ki figyelt, ki nem, ki köszönt, ki nem, szerintem a huszonéves srácoknak "heló"-val köszönni nem tiszteletlenség!

(#45) Varoz


Varoz
őstag

Most látom csak, hogy itt a köszönésről van szó én meg elfelejtem a jó szokásomat. hogy ha először írok akkor mindig köszönök :W
Úgy-hogy: Üdv. Mindenkinek!

Proof88: Ez igaz

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#46) zso73 válasza Bici (#42) üzenetére


zso73
veterán

Nem. A másik boltjuk a körúton azt hiszem Erzsébet körút..............

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#47) Csemike


Csemike
csendes tag

Eladónak már bárkit felvesznek. A vevő az csak valami bosszantó dolog, aki miatt nem lehet egész nap cigizni és játszani, hanem dolgozni is kell egy kicsit. Az persze nem érdekes, hogy a pénzt a vevő adja. Örüljön, hogy van miből és hol a pénzét költeni.

Másik oldal: a kedvesem egy évig lótifutiként dolgozott egy szerszámkészítő cégnél, nagy áruházakat kellett látogatnia. Többször jött haza kicsipkézett idegekkel, ugyanis a vevők őt kérdezgették, mit hol találnak, és az istennek se akarták megérteni, hogy ő nem dolgozó, hanem egy beszállító cég képviseletében van jelen, és fogalma sincs, hogy a bontott csirke miért annyi, amennyi. :) Ja, és mivel nem tudta, mindennek le lett hordva.

(#48) bullseye válasza Bici (#42) üzenetére


bullseye
addikt

hát már elnézést, de nem követségi fogadáson vagyunk az anyakirálynővel!

Részemről Szép jó napot, vagy Jó estét, esetleg Adjonisten, de volt már Uff is... sehol nem sértődtek meg rajta. Ki is hívnám az illetőt a hóra, ha kevesellné. Ráadásul még egy "'napot" sokkal több a semminél, mert rengetegen egyáltalán nem köszönnek...

Jó napot kívánok, az olyan régi szép rendszeres, ahol a vevőnek vigyázállásban kellett csontig kellett nyalnia a szolgáltató felet egy kis pult alatti gyümölcsért, vagy hogy 30 napon belül kijöjjön a szervíz (mondjuk ez kezd megint összejönni...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#49) athomi válasza Loha (#8) üzenetére


athomi
veterán

"...mert neki tök mind1, hogy mennyire megy a bolt."

Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Ha nem megy a bolt, akkor megszűnhet, ez pedig az eladó állásának elvesztéséhez vezet.
Manapság nehéz időket élünk, örüljön akinek van még állása. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) Geffry válasza zso73 (#40) üzenetére


Geffry
aktív tag

Remélem nem történt félreértés, nem kiokítani akartalak azzal hogy nem kell általánosítani, csak megjegyeztem hogy, ugyan a 90%-a a boltosoknak ilyen, (pc boltban kétszeresen igaz) azért tudjuk jól hogy van még egy-két hely ahova bátran mehet az ember. Itt Szegeden pl boba6 kis boltját ajánlom figyelmetekbe :B
A felsőbbrendűséges dolgot meg tényleg csak azért írtam, mert nem egyszer tapasztaltam hogy tudja mit akarok, egyértelmű minden, de azért mégis rákérdez hogy megmutassa: csak Ő... ennyi... az én egóm ettől nem sérül :N mint mondtam korábban, én a gyócerbizniszben vagyok, kicsit eltér a szilíciumlapkáktól... Szóval ahogy mondtad: az ő dolga hogy tudja, csak nem értem hogy ezt minek kell reklámoznia is? :F

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.