Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Tonyk válasza Tonyk (#7986) üzenetére


Tonyk
veterán

Új TM! #9405 [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8052) laszkan


laszkan
csendes tag

Sziasztok,

sok sok éve már, hogy használom a készüléket. Egyszer beállítottam, azóta megy, időnként restart, kis fizikai tisztogatás/porolgatás, hibamentes üzem.
Most gondoltam a beállításokon módosítanék, megnézném van e frissités hozzá, stb.
Próbáltam belépni böngészőből, ahogyan régebben is, de nem tudok. Bármilyen böngészővel próbálom ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH és ehhez hasonló üzeneteket kapok. Visszaolvastam, valahol a 6000# hozzászólás környékén volt valakinek hasonló gondja, de nem találtam rá választ.
Szóval van ötletetek, hogy hogyan tudnék belépni és beállításokat müdosítani? Mint a fentiekből kiolvasható, alap felhasználó vagyok, csak az alap dolgokon módosítanék, illetve a jövőben is hasznos lenne, ha egyszer elszáll valami, akkor elérjem az alapbeállításokhoz legalább...
Köszönöm

(#8053) gumimaci1235 válasza laszkan (#8052) üzenetére


gumimaci1235
tag

Másik gépről is próbáltál belépni?

(#8054) [w] válasza laszkan (#8052) üzenetére


[w]
őstag

képernyőképet mutatnál erről a hibaüzenetről?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8055) Xabi78 válasza gumimaci1235 (#8042) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Végül a hard reset, majd a teljes újrabeállítás segített. Ha backupoltam, elszállt megint, de végül így 2 nap szöszöléssel újra sikerült beállítanom.
Az SMB1 upgradere továbbra sincs megoldás?

Üdv: X.

Cave canem!

(#8056) gumimaci1235 válasza Xabi78 (#8055) üzenetére


gumimaci1235
tag

Smb1 upgradnél mire gondoltál?

(#8057) laszkan válasza gumimaci1235 (#8053) üzenetére


laszkan
csendes tag

Köszönöm a tippet. Találtam egy olyan win7 gépet, amin még eredeti Explorer böngésző volt és azzal sikerült belépnem.
Ennyire elszaladt a világ az NSA325 mellett, hogy az újabb böngészők már nem engedik megnyitni sem az admin felületet?

(#8058) gumimaci1235 válasza laszkan (#8057) üzenetére


gumimaci1235
tag

Újabb böngészővel is mennie kellene!

(#8059) laszkan válasza gumimaci1235 (#8058) üzenetére


laszkan
csendes tag

Ebben az esetben este ha hazaérek készítek egy printscreen-t az alap lenti hibaüzenetről, hátha tudtok segíteni. Én már feladtam. Ha jól emlékszem akkor a Maintenance/SSL menüben a force https vagy mifene be van rajta kapcsolva. Ha ez számít egyáltalán valamit.

(#8060) [w] válasza laszkan (#8059) üzenetére


[w]
őstag

azért kértem a hiba képét, mert ha eredetileg az SSL miatt be is volt kapcsolva a (saját) tanúsítvány megkövetelése, bármelyik böngészőben lehet ezt kivételek közé adni és tovább kell engedjen

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8061) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Uraim,

Egy időre búcsút intek a Zyxel vonalnak, nagyon köszönöm a rengeteg segítséget amit itt kaptam, kiváltképp Tonyk és MrDini kollégáktól.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#8062) laszkan válasza [w] (#8060) üzenetére


laszkan
csendes tag

Ezt a hibaüzenetet kapom.

Ezen a gépen biztosan nem telepítettem külön tanusitványt a böngészőhöz.
Kicsit később tudok küldeni a NAS beállításairól is képet, de ahhoz kell a másik gép, amiről be tudok lépni...

(#8063) gumimaci1235 válasza laszkan (#8062) üzenetére


gumimaci1235
tag

És amin beléptél, azon telepítettél tanusítványt?

(#8064) laszkan válasza gumimaci1235 (#8063) üzenetére


laszkan
csendes tag

Bevallom, anno próbálgattam ezt a tanusítvány dolgot. Készítettem a NAS képen látható menüjében egyet, amit letöltöttem, majd telepitettem is, de szerintem az még egy korábbi windows volt. A kérdés az, hogy hogyan tudom kvázi resetelni a dolgot? Ha telepitettem tanusitványt (bár nem látom a tanusitványok között), akkor mi a teendőm?

Jelenleg ez a beállítás, illetve az explorer is ezzel a megkötéssel enged tovább.

(#8065) [w] válasza laszkan (#8064) üzenetére


[w]
őstag

mondjuk próbáld meg firefox alatt (ott biztosan lehet kivételt hozzáadni) vagy valami hasonló értelmes böngészővel

szerk.: itt is ott van a lehetőség a saját képeden, "továbblépés erre a webhelyre..." :W

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8066) laszkan válasza [w] (#8065) üzenetére


laszkan
csendes tag

Alapvetően Chromeot használok a mindennapokban, Firefoxxal sem megy alapból.
Másnak alapból működik a webes elérés? Ha igen. akkor nyilván valamit én barmoltam el nagyon a NAS buksijában.
A kivétel hozzáadása alatt mit értesz pontosan?

(#8067) [w] válasza laszkan (#8066) üzenetére


[w]
őstag

például

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8068) laszkan válasza [w] (#8067) üzenetére


laszkan
csendes tag

Köszönöm, így már értem. Évekkel ezelőtt, amikor a tanusítvány telepitéssel próbálkoztam, az azért volt, mert akkoriban kezdte el kiirkálni azt a szöveget, ami a példalinken a Chrome esetében van. Akkor telepítettem a tanúsítványt és működött. A baj az, hogy jelenleg más a hibaüzenet és nincs is olyan lehetőség, hogy saját felelősségre továbblépek (kivéve a régi explorert).

(#8069) gumimaci1235 válasza laszkan (#8064) üzenetére


gumimaci1235
tag

Amelyik gépen be tudsz lépni kapcsold ki a https-t, és úgy próbálj belépni azon a gépen amin nem sikerült! Úgy már mennie kellene.

(#8070) laszkan válasza gumimaci1235 (#8069) üzenetére


laszkan
csendes tag

Kikapcsoltam, sajnos így sem megy :(
A Chrome ugyanazt az üzenetet dobja. Hét végén lesz egy kicsit több időm foglalkozni vele, próbálkozom még. Aztán ha sikerült valami, akkor jövök infóval.

(#8071) gumimaci1235 válasza laszkan (#8070) üzenetére


gumimaci1235
tag

Esetleg beállítás után indítsd újra a NAS-t!

(#8072) laszkan válasza gumimaci1235 (#8071) üzenetére


laszkan
csendes tag

Természetesen az is megtörtént. Elég tanácstalan vagyok, de tudom hogy egyszer összejön.
Lehet egy gyári reset kellene neki és ujrakonfigolni az egészet.
Emlékszem a transmissiont utólag raktam rá valamivel és passwordot is mókoltam hozzá. Az megmaradna reset után? Félek nem tudnám ujra felrakni rá.

(#8073) gumimaci1235 válasza laszkan (#8072) üzenetére


gumimaci1235
tag

Mentsd el a beállításokat, majd "hard reset" (16 mp-ig nyomd a resetet.), majd nézd meg hogy így eléred-e.
Aztán töltsd vissza a beállításokat, és úgy is próbáld elérni.
Ha nem maradna meg a transmission, azt is fel lehet rakni.

(#8074) -Philip- válasza -Philip- (#8046) üzenetére


-Philip-
tag

Sziasztok,

A TM tekintetében túl korai volt az örömöm, úgy tűnt hogy működik de mégsem rendesen.

A tünetek:

Letöltés megy remekül a beállított mappába, sebesség is abszolút rendben.

Feltöltési sebességem nagyon gyenge, szinte nem is talál peer-t.

Routeremben port forward rendben, canyouseeme is látja, hogy nyitva van.

A TM valamiért nem tudja ellenőrizni a portot, azt írja, hogy "port status : unknown"

A virágbolt központja szerint nem seedelek, holott a TM szerint visszatöltöttem ~300MB-t, azt írja, hogy "Stopped"

További probléma, hogy az /ffp/start/transmission.sh parancs nem állítja le a transmission-daemon-t. A webes elérés megszűnik, de az /ffp/start/transmission.sh status parancsra azt kapom, hogy "transmission-daemon is running, pid : 16226"

Ahányszor kiadom az /ffp/start/transmission.sh start parancsot, annyi pid azonosítót kapok vissza. Ezek után az /ffp/start/transmission.sh stop parancsra néhány példány bezáródik, de futva marad most éppen 3...

Transmission indítás utáni log:

2 napja kutatom a fórumokat hasonló tünetek megoldását vadászva de eredmény egyelőre 0. :U

Kérlek segítsetek nekem, hogy merre induljak el.

Előre is ksözönöm :R

- Rallymania -

(#8075) gumimaci1235 válasza -Philip- (#8074) üzenetére


gumimaci1235
tag

Nem lehet hogy keveredás van a gyári és az FFP-s között.
(Régebben én is így jártam.)

Amúgy annak idelyén próbáltam az FFP-set, nekem is problémám volt vele. A Mai napig a gyári beépítettet használom, ami remekül működik.

[ Szerkesztve ]

(#8076) Gabás válasza -Philip- (#8074) üzenetére


Gabás
addikt

Ahogy a felettem lévő írja, csak az egyik klienst használd, lehetőleg a frisset. A TM tesztjét figyelmen kívül hagyhatod.

(#8077) -Philip- válasza gumimaci1235 (#8075) üzenetére


-Philip-
tag

A gyári letöltő ki van kapcsolva és nincs másik TM telepítve csak ez az egy.

Én figyelmen kívül hagynám szívesen a port tesztelést, viszont a torrent vezér a seed elmulasztása miatt ki fog tiltani.

Hogyan tudom teljesen eltávolítani a telepített TM-et? Lehet, hogy megpróbálnám a Metarepo-ban lévő 2.82-est, úgy emlékszem, hogy az működött korábban...

- Rallymania -

(#8078) Tonyk válasza -Philip- (#8077) üzenetére


Tonyk
veterán

Ugye kivetted a pipát innen (tm webes felület):

vagy innen (tm remote gui):

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8079) -Philip- válasza Tonyk (#8078) üzenetére


-Philip-
tag

Szia,

Természetesen kivettem és a canyouseeme is visszaigazolta, hogy nyitva van a port.

- Rallymania -

(#8080) gumimaci1235 válasza -Philip- (#8079) üzenetére


gumimaci1235
tag

Ha a routeren jó a portforward akkor elvileg működnie kellene, így gondolom az FFP-s transmissionnal van a gond, ha az fut.
FFP-st én eltávolítanám, és kipróbálnám mi a helyzet a gyárival.

(#8081) -Philip- válasza Tonyk (#8078) üzenetére


-Philip-
tag

Feltettem a Trensmission Remote GUI-t is, alábbi történik a Port próba gombra:

- Rallymania -

(#8082) -Philip- válasza gumimaci1235 (#8080) üzenetére


-Philip-
tag

TM mindenképpen kellene, mert szinte csak az android-os alkalmazásával kezelem a letöltéseket, otthon szinte egyáltalán nem kapcsolok be gépet.

Másrészt úgy vegyek vele, hogy ami javítható azt próbáljam meg megjavítani, az autóm sem cserélem le mert valami baja van éppen :)

Köszönöm szépen a segítségeket, de most elakadtam.

Külföldi fórumokon találtam olyat, hogy valami ca-bundle meg ca-certificate kell a TM-nek, de egyrészt fogalmam sincs, hogy hogyan telepítsem, másrészt lekérdeztem a függőségeit a transmission-daemon-nak és aszerint minden telepítve van ami kell neki. :U

Annyiban "okosabb" a Remote GUI, hogy a Trackerek fülön mutatja az állapotot és az van odaírva, hogy "Frissítek". Ebből azt gondolom, hogy nem tud csatlakozni és az okozza a fő problémát :F

[ Szerkesztve ]

- Rallymania -

(#8083) Tonyk válasza -Philip- (#8081) üzenetére


Tonyk
veterán

mutass már egy képet a portforwardról

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8084) -Philip- válasza Tonyk (#8083) üzenetére


-Philip-
tag

- Rallymania -

(#8085) gumimaci1235 válasza Tonyk (#8083) üzenetére


gumimaci1235
tag

Külső porthoz is a 9091-et írd.

[ Szerkesztve ]

(#8086) gumimaci1235 válasza -Philip- (#8084) üzenetére


gumimaci1235
tag

És a transmissionba is a bejövő porthoz

(#8087) Tonyk válasza -Philip- (#8084) üzenetére


Tonyk
veterán

Fénysebességgel vedd le a netről a webadmin ( valamint normál tempóban az ftp, és telnet portokat.) Mivel van ssh-d használd a sima ftp helyett azt (winscp, de android ra is van kliens).

Nem tudom mi lehet. Érdekes, mert innen a melóhelyemről hozzáférek a 11111-es portodhoz, de otthonról már nem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8088) Tonyk válasza gumimaci1235 (#8085) üzenetére


Tonyk
veterán

Húha azt inkább ne! :Y :W
Ilyen rossz tanácsot ne adj, csak ha nagyon rosszat akarsz neki!
Az ott bizony a portforward nem azonos portokon! Jó az úgy! Nagyon is! Pláne, hogy a 9091-es port admin. port. Az "adat" nála a 11111-en megy.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8089) gumimaci1235 válasza Tonyk (#8088) üzenetére


gumimaci1235
tag

Akkor legalább kiderül működik-e.

Aztán lehet variàlni a portokat.

A többivel egyetértek.

(#8090) Tonyk válasza gumimaci1235 (#8089) üzenetére


Tonyk
veterán

Az jó ha egyetértesz, csak nem érted miről van szó ;) Az admin port nem egyenlő az adatporttal.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8091) -Philip- válasza Tonyk (#8087) üzenetére


-Philip-
tag

Természetesen hallgatok az okosabbra és kiváltom a sima ftp programot, valamin lemondok a webadmin lehetőségről is.

A problémámat sajnos ezidáig semmi nem oldotta meg, fogalmam sincs, hogy mi lehet a gebasz.

Hogyan tudom teljesen eltávolítani a TM-et ? :U

Feltenném a Metarepo-ból a 2.82-t, emlékeim szerint az működött normálisan.

- Rallymania -

(#8092) Tonyk válasza -Philip- (#8091) üzenetére


Tonyk
veterán

Webadmin-hoz VPN.
FTP helyett, SFTP FTPS, SSH

2.82 iszonyat régi, teli mindenféle azóta javított buggal, biztonsági hibával.
Mivel tetted fel ? Azzal is tudod leszedni. funpkg, slapt-get

(Nálad sem TM-mel van a gond, mert eddig mindenhol ment, nem volt vele gond.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8093) -Philip- válasza Tonyk (#8092) üzenetére


-Philip-
tag

Köszönöm, nem szeretném minden áron eltávolítani, de egyelőre így nem tudom használni sajnos :U .

Kutakodok még a neten, hátha találok valami okosságot ;)

- Rallymania -

(#8094) laszkan válasza gumimaci1235 (#8073) üzenetére


laszkan
csendes tag

Nos, két napja hozzá sem nyúltam, erre mára megjavult a dolog, elérem Chromeból is. Hogy mi történt közben, azt nem tudom. Mindenesetre most működik és még hard reset sem kellett hozzá. Köszönöm a segítséget.

(#8095) laszkan válasza Tonyk (#8078) üzenetére


laszkan
csendes tag

Ellenőriztem én is a lenti pipák állapotát a tm remote guiban. Félve kérdezem meg, miért fontos, hogy ne legyen pipa? Nekem a képen látható mindkét jelölőnégyzetben ott a pipa és működik a tm.

(#8096) Tonyk válasza laszkan (#8095) üzenetére


Tonyk
veterán

Kézzel beállított portforward kikapcsolt upnp esetében ki kell kapcsolni.
Ha te bevállalod azt, hogy bekapcsolva hagyod az upnp-t a routerben, hogy bármi portot nyithasson magának és garázdálkodhasson a hálózatodon, akkor hagyd így.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8097) laszkan válasza Tonyk (#8096) üzenetére


laszkan
csendes tag

Tényleg elég amatőr vagyok... tehát ha jól értem, akkor ha biztonságot szeretnék, akkor routerben upnp kikapcsol, és manuálisan állítom a portforwardot.
Másik megközelítésben, a jelenlegi beállításom sebezhetőbb, mint a fenti alternativ?

(#8098) Tonyk válasza laszkan (#8097) üzenetére


Tonyk
veterán

Értsd: upnp-t engedélyezve a routerben a gépedről bármi nyithat portot magának a tudomásod nélkül és azon szabadon kommunikálhat (már ha nincs kitűzfalazva az adott alkalmazás). Lehet, hogy kihúzod így x évig, de az is lehet, hogy már most is van ott valami a gépeden. Az upnp nem akkora előny, hogy azt a fél perc pfw beállítást megspóroljuk. Aztán vagy egyetért valaki ezzel vagy nem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8099) laszkan válasza Tonyk (#8098) üzenetére


laszkan
csendes tag

Köszönöm, ismét hasznos tanács volt. Kikapcsoltam és beállítottam egy dedikált portot a TMnek. Felvetődött egy kérdés még.
A képen a beállítások jól vannak a NAShoz? Nem szeretnék kiskapukat nyitva hagyni.

Illetve a routerben is az UPnP-t kapcsoljam ki, ugye?

(#8100) -Philip- válasza -Philip- (#8093) üzenetére


-Philip-
tag

Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik megoldódott a problémám...

Hátha valakinek még hasznos lesz, leírom a tapasztalataim:

- eltávolítottam a legfrisebb TM-et
- nagy nehezen rájöttem (mert nem értek hozzá), hogy a slapt-get -hez hogyan tudom hozzáadni MrDini csomagját
- slapt-get -el feltelepítettem VOLNA MrDini csomagjában lévő 2.93-as TM-et, azonban sírt, hogy a curl függőség hiányzik
- vadásztam egy curl telepítőt és funpkg-vel feltettem
- slapt-get -el feltelepítettem VOLNA MrDini csomagjában lévő 2.93-as TM-et, azonban sírt, hogy a libevent függőség hiányzik
- vadásztam egy libevent telepítőt és funpkg-vel feltettem
- slapt-get -el felment a TM, boldogság
- beállítottam a TM-ben a távoli hozzáférést (nem vagyok otthon, így nem tudok LAN-on belépni)
- beléptem, random port és upnp bekapcsolva, port nyitva, boldogság
- Remote GUI-n is beléptem, port próbája sikeres, boldogság
- beállítottam a kézzel forwardolt portot a TM-ben, random és upnp-t kikapcsoltam, működik, boldogság
- frissítettem a TM-et a legfrissebb verzióra, webes felületen port zárva, Remote GUI-ban port próbára hibaüzenet...

TM 3.00+ eltávolít, 2.93 telepít, beállít és boldogság.

Alapvetően szerintem a trackerekkel kapcsolatos problémám a függőségek hiánya miatt volt, a port tesztelés meg lehet bugos az újabb verziókban vagy ahhoz is kellene még telepítenem valamit, nincs már lelkierőm kínlódni vele, marad a 2.93...

- Rallymania -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.