Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kefete


kefete
tag

Végre van valami kézzelfogható infó erről a prociról.

Athlon 64-es rendszerre terveztem fejleszteni a gépemet, de ha valami jó áron adják ezt a procit, meg lesz hozzá olcsó lap is, akkor lehet, hogy elcsábulok az AMD-től.

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#2) dragonfx


dragonfx
veterán

kiály :B :R
Remélem mihamarabb a ph hasábjain olvashatunk egy átfogó tesztet.
Belinkelnéd a fórumot ahonan szedted a képeket??
vagy csak ennyi volt?
nem voltak tesztek,,,stb????
Lehet talán jobban kihajtaná a 7600gt-t mint a mostani :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Yesss! Asszem erre a procira várok! (és gondolom sokan mások is)
Köszönjük fLeSs! :R

<< Heimdal >>

(#4) fLeSs válasza dragonfx (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezen kívül még egy alaponjáratott cpu-z kép volt, meg egy primestabil állapot screenshot 2700-on. [link]
tesztek nincsenek. az alacsony FSB és a 2 MB cache miatt nem kell aggódni... ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Bici


Bici
félisten

Ezek szerint ez a proci csak annyiban fog különbözni a Pentium E2160-tól, hogy 2MB L2 cache lesz benne? [link]
Ha a 4MB és a 2MB L2 cache-el felruházott Core2 procik sebessége között nincs nagy különbség (azonos frekin), akkor az 1MB is talán elég lehet, és ha ez a Penya még olcsóbb lesz, mint az E4300, akkor még BEST-ebb buy lehet...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) Bici válasza Bici (#5) üzenetére


Bici
félisten

Még annyi eszembe jutott, hogy jövő év közepén, amikor megjelenik a Pentium E2160, akkor nagyon jó ára lehet, mert a 4300-as ára addigra csökkenni is fog, és ez biztosan lejjebb nyomja a penyát is. Szerintem ez még nagyobb durranás lesz, mint a D805.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) Gtxtt


Gtxtt
tag

A 2007 az Intel éve lesz. :C :R
Ennek a procinak nem tud ellenfelet állítani az AMD (jelen állás szerint).

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#8) fLeSs válasza Bici (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért a 2 MB vs. 4 MB nem ugyanaz mint az 1 MB vs. 2 MB.
ennyi erővel cache nem is kéne a procikra. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) ftc válasza fLeSs (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

Celeron 400-ról nem irsz azt is linkelhetem neked...én linkelek te irsz majd :D

[link]

(#10) fLeSs válasza ftc (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Asszed az E4300-ról hamarabb tudtál mint én? :D :C

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Bici válasza fLeSs (#8) üzenetére


Bici
félisten

Nem azt mondtam, hogy ugyanaz a helyzet, de a rövid futószalagos procik - információim szerint - kevésbé igényelnek sok Cache-t, mint pl. egy prescott. És a prescott-nál sem váltotta meg a világot a 2MB Cache.
Ezt persze nem állítom, mert nem vagyok processzor tervező, de sokat ezen a véleményen vannak.
Remélem, ha megjelenik az említett penya, akkor összehasonlítjátok az E4300-al... :DDD
Akkor majd kiderül, aminek ki kell derülnie. Lehet, hogy hatalmasat tévedek. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) dragonfx válasza fLeSs (#4) üzenetére


dragonfx
veterán

köszi :R
Nem hát kb ez a proci olyna lesz mint a 805D.
De ha az ára csak kicsit lesz a 6300as laatt akkor nem lesz piaca...most olyna 40-45e a 6300as amikorra ez ideér kb 35 lesz ennek a procinak az ára ez esetben 25e kb reálisan...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13) fLeSs válasza dragonfx (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem az ára miatt jó ez a proci.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) Csapi007


Csapi007
veterán

:C

"Csak úgy mondom"

(#15) Hack3er


Hack3er
őstag

Tényleg jó kis proci lesz. Jó lenne ha 25000ft lenne. akkor tuti hogy átváltanék az AMD-ről.
:C

(#16) lorcsi


lorcsi
veterán

163 dollár vagy euro
nem mindegy mivel számoljuk...

(#17) fLeSs válasza lorcsi (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

usában dolcsi, az euban meg euro.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Probiker válasza fLeSs (#17) üzenetére


Probiker
aktív tag

nem egy árfolyamon vannak :U

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#19) fLeSs válasza Probiker (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

tudom, de attól ez még így szokott lenni.
nem én tehetek róla.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Probiker válasza fLeSs (#19) üzenetére


Probiker
aktív tag

Az igen, ez nekem még új. Szóval ami usaban pl 100dolcsi az az euban 100euro. A kabzsi annyukat :DDD

Amúgy szerintem, Amd-nek is lesz erre a procira megfelelő válaszuk :))

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#21) dragonfx válasza fLeSs (#13) üzenetére


dragonfx
veterán

hanema tuning miatt, gondolom 3.5ön felér egy 6600assal is akár ;]
Vajn ez elmegy 945ben avgy ez is csak 965ösbe való lesz? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#22) ftc válasza Probiker (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

nem kabzsi annyuakt..hanem EU vám meg minden lótúró ...

(#23) fLeSs válasza dragonfx (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mért ne menne 945-tel?
sztem pont ők fogják főleg venni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Remington válasza fLeSs (#23) üzenetére


Remington
őstag

sztem úgy érti h a sima 945-ösökben is megy vagy csak a rev2-esekkel? bár sztem csak az utóbbival...

amúgy jó kis proci lesz ez:) olyan d805 rev2:D remélem az ára is olyan lesz


https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#25) he7edik. válasza fLeSs (#8) üzenetére


he7edik.
addikt

És ez játékokban mit jelent?

Égő szöveg a flém vázon

(#26) _seth_ válasza Remington (#24) üzenetére


_seth_
veterán

Ez pont jó lesz a 805-ösöm (@4,18 GHz) utódjának :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#27) janee_


janee_
tag

meglehet, mondjuk a 9x szorzo kicsit durva ... elég nagy esélye van a best buy cimre

''A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?''- Albert Einstein

(#28) janee_ válasza Probiker (#20) üzenetére


janee_
tag

kiváncsi leszek mit fog az amd cisnálni ezekel a c2d-kell ... ;] :)

''A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?''- Albert Einstein

(#29) _seth_ válasza janee_ (#28) üzenetére


_seth_
veterán

Semmit... A 805D-nek sincs ellenfele az AMD részéről :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30) DeSanto válasza _seth_ (#29) üzenetére


DeSanto
őstag

Azért egy x2 2500Mhz-en nálam jelentősen gyorsabb volt mint egy 4Ghz-re felhúzott D930

(#31) #64791808 válasza DeSanto (#30) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez igaz, csak nem erről volt szó.

20k környékén megvehető X2-es, amit aztán 2400-ra tudsz húzni? Mert a D805 ilyen, megveszed bagóért, már kétmagos, és az esetek többségében 50% tuningot rá lehet tenni. Na ezért nincs ellenfele a D805-nek, és nem lesz az E4300-nak sem. Annak az ellenfele egy 32 ezer forintos 4200+ lenne, ha tuningot is nézzük, akkor egy olyan 32 ezer forintos 4200+, amit utána stabiln 3-3,2 gigán járatsz. Így néznek ki a teljesítményi megfelelőségek.

(#32) DeSanto válasza #64791808 (#31) üzenetére


DeSanto
őstag

Valóban :B

Félreértelmeztem a dolgot itt a végén!

Elnézést kérek :R

(#33) _seth_ válasza #64791808 (#31) üzenetére


_seth_
veterán

Ott a pont ;)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#34) rollins válasza _seth_ (#29) üzenetére


rollins
őstag

De mennyit fogyaszt? :Y E4300 ígéretesnek tűnik, ilyet szeretnék :) (csak álmodozom)

[Szerkesztve]

(#35) _seth_ válasza rollins (#34) üzenetére


_seth_
veterán

Mi az áramot még tudjuk fizetni gond nélkül :P Vagy mások már nem és ezért fontos ennyire? :D Majd ha vki gondoan ügyel, hogy a TV-t ne hagyja a hálózatban ha kikapcsolta, csak addig használja a lámpát ameddig feltétlenül kell, kézzel mos stb majd akkor lehet foglalkozni a fogyasztásával :) A fogyasztásánál a melegedése egyébként is zavaróbb :)
(Kell neki áram: FSP Blue Storm 500W, hűteni is kell: vízhűtés - én így oldottam meg bár a vh már nagyon régóta meg van)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#36) VaniliásRönk válasza rollins (#34) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ne vicceljünk! :D 45k helyett 40-ért kapni majd a legkisebb Core 2-est... wow

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) dragonfx válasza fLeSs (#23) üzenetére


dragonfx
veterán

már mint azokra a 945ökre gondolok amikben a 6xxx nem megy. :U
Egyik ismerösöm nemsokára szeretne venni a 630asa helyett valamit ő 945re gondolt egy asus ld2-be, de abba a conroe nem megy, vajon ez menne? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#38) fLeSs válasza dragonfx (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

biztos, hogy nem fog menni ez sem.
olvasd el a most megjelent alaplapos cikk második bekezdését.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) dragonfx válasza fLeSs (#38) üzenetére


dragonfx
veterán

aha, neki rev.1es ld2je van valszeg a vr10es....akkor megszívta :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#40) orbano


orbano
félisten

na, újabb (p2) celeronunk lesz? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Mekkora esély van rá hogy ez a proci egy olcsó gépben Asrock alaplapba bepakolva vinni fogja a 300MHz-es FSB-t (2,7GHz) alapfeszültségen? (Nem tudom mennyire igénylik a feszemelést ilyen frekin a Core2 procik.)

[Szerkesztve]

(#42) Csapi007


Csapi007
veterán

:Y
Most nézem hogy ez majdnem 100%-os tuning. :U

"Csak úgy mondom"

(#43) fLeSs válasza Flashcash (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a legtöbben 3 ghz-en feszcsökkentve használják a procijukat. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Flashcash válasza fLeSs (#43) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez jó hír, akkor egész olcsón összehozhatok egy videó tömörítő gépet. ;)

(#45) Bici válasza fLeSs (#43) üzenetére


Bici
félisten

Bocs az OFF-ért, de ha már szóba került az asrock lap, és a tuning, akkor meg kell kérdeznem, hogy egy alaplap tuningképességei csak a fesz emelés lehetőségétől, és a lap FSB-tűrésén múlik?? Haver s478-as ASUS lapjában csak fesz emeléssel megy egy G1-es prescott 3.8GHz-en, ami az én lapmban (Albatron) fesz emelés nélkül 4.1-et vitt... emeléssel 4.4 stabilan. Ezek szerint mástól is kell függenie, nem? (ASUS lap: 865, Albatron: 875)

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46) fLeSs válasza Bici (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem csak ezektől függ.
a felépítéstől is függ (kondenzátorok, tekercsek, mosfetek minősége).
a p4p800-zal az a baj, hogy nagyon nagy a vdropp, ez azt jelenti, hogy a feszültség terheléskor leesik, és emiatt nagyobb fesz kell a procinak tuningnál.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) Calibos


Calibos
addikt

Na ideje lenne hogy Amd is tenne már valami értelmeset, felfoghatatlan hogy míg az Intel magabiztosan halad előre addig ez az Amd-ről nem mondható el.

(#48) VaniliásRönk válasza Calibos (#47) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Gondolkoztál a hsz előtt? :U Szerinted mennyi ideig tart összedobni egy új architektúrát? :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) Bici válasza fLeSs (#46) üzenetére


Bici
félisten

Értem, vagyis gagya a fesz stabilizátora... :(
Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50) Calibos válasza VaniliásRönk (#48) üzenetére


Calibos
addikt

Abszolút átgondoltam mielőtt írtam, én nem beszéltem új architektúráról, van abból AMD részéről már elég.
Elegendő lenne ha PL. AM2 4200-es Cpu nem annyiba kerülne mint egy C2D 6300 mert teljesítményben elég nagy a különbség

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.