Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALI_G


ALI_G
veterán

A ''cikk'' a teljesség igénye nélkül készült, mindössze 24 órát volt nálam. Ennyi idő erre volt elég. Sok beállítási lehetőség van az OS-ben, melyeket nem írtam le, de mind triviális szerintem.

Remélem lesz olyan akinek segítettem.

Az összes cikkel kapcsolatos észrevételt, hibát kéretik eme topicba levésni, és hozzátenném ez az első ilyen jellegű írásom, még amatőrnek se nevezném magam ezen téren.

(#2) VladimirR válasza ALI_G (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: ne szoj hozza meg nem jelent irashoz, eleg hulyen nez ki
2: ''...még amatőrnek se nevezném magam...'' - en sem ;p

(#3) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

up

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) Grafiqs


Grafiqs
őstag

próba

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#5) Panther válasza Grafiqs (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA



[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Én csináltam meg, én csináltam meg!! :))

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7) Kokkantas válasza Racecam (#6) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Mitet e?

(#8) ALI_G


ALI_G
veterán

Köszönöm a modiknak :)

Tegnap volt egy kis botlás. Megírtam a cikket, és ma délre állítottam be a megjelenést. Közben írtam 1 hsz-t a topicba, amivel létrehozta, csak én nem tudtam, hogy az meg kikerül a fórumba. Azt hittem, hogy majd csak az is akkor, amikor a cikk felkerül. VladimirR írt is a topicba, így észrevettem (szólhattál volna Vlagy :U ). Töröltettem a topicot, mert hát, hogy néz ez ki. Csak ez után az új hsz-re klikkelve a régi, ám törölt topicba akart új hsz-t felvinni, ami értelemszerűen tiltott :)

Ezt csinálták most meg nekem. :R köszike ;)

mod.: a kép tökéletes amit kiraktatok. thX! :)

[Szerkesztve]

(#9) ALI_G


ALI_G
veterán

Pár dolgot a napokban még leírok ide a fórumba, mert tegnap már problémák voltak a PDA-val, resetelni kellett, mert a Media Player befagyott, és taskmanager-ben nem lehetett kilőni, a memóriát meg lezabálta. Jövőhéten jön vissza a kicsike.
Aki kíváncsi valamire, írja le, és majd megnézem a PDA-ban.

(#10) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem tetszett az írásod. Remélem többen is kedvet kapnak, hogy mobil/pda témában alkossanak.

less qq more pewpew!

(#11) Klemice


Klemice
senior tag

nekünk is ilyen van
remek készülék ami megéri az árát

(#12) ALI_G válasza Polacheck (#10) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi, akkor van remény :)

Klemice: Milyen navigációs softver van rajta? Szokott fagyni, vagy ilyesmi?

(#13) BloodRay


BloodRay
veterán

IGO-t akkor ingyen adták hozzá oder was? :F Milyen GPS-e van?
Mennyire stabil os-e? How much is the fish?(akarommondani mennyi is az a 100k majdnem? :U )
Hja és köszi szépen a cikket! :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#14) ALI_G válasza BloodRay (#13) üzenetére


ALI_G
veterán

Van ám kérdés :)
Alapból az IGO 2006-os Magyar-t adták. 83250 Ft+ÁFA, de változó. OS stabilitását nem tudom, olyan sokáig nem volt még nálam, de az idő alatt semmi baj nem volt.

''Milyen GPS-e van?'' :F mire gondolsz?

Nincs mit.

[Szerkesztve]

(#15) Klemice válasza ALI_G (#12) üzenetére


Klemice
senior tag

iGO 2006 európa meg nyári update
az iGO még nem fagyott csak elég nehézkes neki GPS jelet találni de ha egyszer megvan neki nem ereszti
az OS sokszor kifagy pl kikapcsolom a sima power gombocskával kapcsolnám be ésnem kapcsol be..
on/off tolóka kell ahoz hogy életre keljen
kérdés új játékot honnan tudok rá szerezni ami a cd-n van az milyen és sima szinkronizációval mehet rá?

(#16) agentzee


agentzee
csendes tag

Nekem is van egy Dell x51v, március eleje óta. Óriási dolog egy ilyen. Nem kell búgatni a PCt, ha bármit akarok.

Hogy mi a legjobb benne?
- Internetezés az ágyban, WLAN on.
- E-book olvasása (mindenféle formátum) bárhol.
- Naptár, határidőnapló, email, chat (skype, MSN), mp3 player, mindentudó számológép, szótár, szövegszerkesztő a zsebedben bárhol, bármikor.

Ráadásul sose kell kikapcsolni, nem eszik 300W-ot, nem búg, no virus (egyelőre).

Jóllehet, ezeket egy mai modern okostelefon mind tudja, de olyan sok embert nem ismerek, aki intenzíven használná. Sokan még SMS-t se szeretnek küldeni a macerás beírás miatt, hát még szöveget szerkeszteni!

Aki teheti, és van ismerősének, mindenképp próbálja ki, talán bejön :)

Ami a fagyásokat illeti: sajnos előfordul, de reset után 10-20 másodperc alatt újra feláll.

Magyorosítást nem ajánlom, erősen leszívja a teljesítményt meg a memóriát. Azért ez nem PC, aki elboldogul egy angol mobillal, annak ez sem fog akadályt jelenteni.

(#17) ALI_G válasza Klemice (#15) üzenetére


ALI_G
veterán

A GPS-szel nem volt nekem gond, azonnal megtalálta amint elindult, olyakor 8 műholdra is rálátása volt. Menet közben is 1 M-es pontosságot írt maximum.
OS nem fagyott, bár 1 nap alatt lehet nem is volt rá lehetősége. :) A Media Player-t leszámítva persze.
On/Off-ot nem is használtam, csak reset volt.

Legközelebb mikor jön akkor játékokat kell rárakjak, meg Wi-Fi-t kell belőjem rajta (ettől félek, amennyi beállítása van).

(#18) ALI_G válasza agentzee (#16) üzenetére


ALI_G
veterán

A magyarosítás azért kellett az illetőnek, mert nem vágja az angolt, 40 évesen meg már nem is fogja szerintem, pedig angollal éretségizett vagy mi. Alap dolgokat tud, de azért még ha értene is a PC-khez se tudná beállítgatni, főleg nem angolul.

WLAN-nal kapcsolatban: neked mennyit kellett állíthatnod, hogy működjön a net rajta?

A számológép ezen is überfaxa, mindent vált mindenre :)

(#19) Klemice


Klemice
senior tag

3 laptop 1 asztali gép révén működő WLAN hálózat van nálunk bekapcsoltam a wifit rajta és egyből ráállt az SMC routerre szóval azzal nincs gond semmit sem állítottam át rajta

hmm érdekes én bekapcsoltam és kérdezte milyen nyelvet használjon és voálá ott volt a magyar :|

[Szerkesztve]

(#20) ALI_G válasza Klemice (#19) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem csak a laptop van amiben van wi-fi, majd azzal akarom kipróbálni a netet.

Az első bekapcsolásnál nem voltam ott, de nem találtam semmit ahol magát az OS-t lehetett volna magyarra állítani, szerintem Te az IGO szoftverre gondolsz, ami valóvan megkérdezi.

ööö...olyan problem van most a PDA-val, hogy az OS-ben jobb fent van a hangerő ikonja. Valamiért le van némítva, és így az IGO nem beszél. Rábökök a hangerő ikonra, felrakom csutkára, és nem menti el. :F Volt már reset, és akkor sem.

(#21) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy miért nem hozzá való sunnysoftos magyarosítást raktál rá.
Ez a hozzá való.[link]

(#22) Klemice


Klemice
senior tag

nem,nem
a PDA is kérdezi hogy magyart tegyen fel nemtom hol lehet átíllitani a nyelvet :S

(#23) conchris


conchris
csendes tag

Nekem is ilyen gépem van, két napja vettem 90 ezerért, iGO nélkül.
Nem érdemes megvenni az iGO-t 50 ezerér, bárhonnan letöltheted! :)
Viszont a magyarosítás nem valami jó, nagyon sok elírás, meg helyesírási hiba van benne.
Amúgy nagyon jó kis gép, nagyon meg vagyok vele elégedve, mindenkinek ajánlom!

(#24) lorcsi válasza agentzee (#16) üzenetére


lorcsi
veterán

hogy tudsz ezen normálisan msn-be vagy szövegszerkesztőbe szöveget írni?

(#25) ALI_G válasza DLDKox (#21) üzenetére


ALI_G
veterán

Előszöt ezt akartam én, de ez ''15 days fully functional DEMO version'' és nem hozzá való kulcsot mellékeltek.

(#26) ALI_G válasza Klemice (#22) üzenetére


ALI_G
veterán

nemá :F Ha ez igaz akkor nem tudom neki miért angol lett beállítva. :F Nyelvet kiválasztani tud, legalább is az IGO-nál mindig kitudja :)

(#27) ALI_G válasza conchris (#23) üzenetére


ALI_G
veterán

A magyarosításban nekem az nem tetszett, hogy sok kis tipp az ablakban nem fér ki. Az ablakot nem méretezi át, hogy a hosszabb, magyar szöveg kiférjen.

(#28) agentzee válasza lorcsi (#24) üzenetére


agentzee
csendes tag

On-screen billentyűzetet használok. Blokk és betűfelismerő nem tetszik, amúgyis sajnos hadilábon áll a ppc a magyar karakterekkel. Keyboard viszont elég jól megy, ha az ember megszokja.

(#29) Klemice


Klemice
senior tag

háth van olyan hogy clean boot amivel minden nullázódik...
on/off tolóka ON-ra állítása után bekapcsolás közben a felfele gombot kell nyomni

(#30) ALI_G válasza agentzee (#28) üzenetére


ALI_G
veterán

A betűfelismerés nekem se tetszett, elég lassú lenne vele gépelni. On-screen-t pedig hamar meglehet szokni, ha PC-n gépelsz eleget és nem ütsz mellé minden második alkalomkor :)

Klemice: megnézem.

[Szerkesztve]

(#31) conchris válasza agentzee (#28) üzenetére


conchris
csendes tag

Én is az OnScreen billentyűzetet használom, jó és gyors.
A blokk is használható, csak lassú, de én a K meg az E betüt sehogy se tudom bele írni, meg az ékezete betüket se.

(#32) ALI_G


ALI_G
veterán

hát úgy nézem decemberben már nem jön vissza a kicsike. :(

(#33) Dtomi


Dtomi
őstag

Hali valaki nem tudja hogy mitől képtelen a 0 perces gyárilag telepített kicsike a 4.kerületben GPS jelet találni kb 100. szor fut le a keresés és képtelen jelet fogni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#34) Tutivesztes válasza Dtomi (#33) üzenetére


Tutivesztes
tag

Nekem ugyanez a hiba...a gps ''jel'' maxon van, telizöld, de jelet az nem talál...szar az egész?:(
:((

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#35) Skyer


Skyer
senior tag

Nekem sem talál GPS jelet, és alig van rajta pár játékos alkalmazás ami szakadás nélkül futna. Pl a Skyforce az nagyon akad. GPS hez az iGO szoftvert telepítettem de hiába kerestetek vele gps jelet, nem talál semmit. Üzenet: nincs gps kapcsolat. Valamelyik nap kiprobáltam és jártam egy 100m es kört persze a gpsbe táplálás szerint és semmit nem mutatott. azt se hogy megmozdultam volna e vagy sem. Kezdek nagyon kételkedni hogy a készülék valóban megéri e az árát. Wifinél is a titkosított hálózatra képtelen fellépni mivel még a jelszót se birja megjegyezni, ezen teljesen fel voltam háborodva! Kikellett hogy szedjem a Wep kódot. Igy viszont bárki hozzáfér a netemhez aki wifivel kapcsolodik. Valaki talált már megoldást erre a temérdek bugra?

[Szerkesztve]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#36) ALI_G válasza Dtomi (#33) üzenetére


ALI_G
veterán

Dtomi, Tutivesztes: ajánlom próbáljátok meg alap állapotba hozni. IGO mit ír, mit karattyol?

én ahogy írtam, betettem az IGO kártyát, pár kérdés, és máris 8 műholdat látott.

(#37) ALI_G válasza Skyer (#35) üzenetére


ALI_G
veterán

mit akarsz Te futtatni rajta? :) A WOW nem fut rajta meg ilyenek. Ha csak egy dolgot futtatsz egyszerre akkor mennie kell ott sok mindennek akadás nélkül. Tegyél fel rá rendes gémeket ha annyira játszani akarsz vele, és ne kókányokat, mert azt eltudom képzelni,hogy nem hivatalos, vagy nem ehhez való akad. De mást nem.

Wifiről nem tudok semmit, még azt kellene megnézzem, ha az illető visszahozná :)

(#38) Skyer


Skyer
senior tag

Na mostmár jó. Ajánlatos egy 1GB os kártyát venni bele és minden programot arra telepíteni. Nincs valami olyan böngésző ami a pocket pc-n is olyan jól jeleníti meg az oldalt mint a gépen? mert az IE lassú és nagyon gagyin..

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#39) Skyer


Skyer
senior tag

Nekem kb 20 perc mig vagy 5 műholdat megtalál az IGO. Egy internetről szedettet használok.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#40) bypet


bypet
tag

Sziasztok!

GPS-el nekem is van bajom, úgy tapasztaltam, hogy az iGO mintha nem tudná bekapcsolni.

Beállítások közt van olyan pont hogy hardver portja a GPSnek Com2, sebessége 4800 baud. Szoftveres portja pedig Com4. Ehhez magyarázatként van írva, hogy a programokban ezt kell beállítani. Semmilyen progi nem látja a 4 es poton!!! 2 essel megy mindegyik csak.
Az Aeromap simán be tudja kapcsolni a gps-t, fél perc alatt megtalálja magát, és írja a koordinátákat. Ha ezt kilövöm, és elindítom az IGO-t, akkor már az is rögtön látja a gps-jelét, és tud navigálni, de addig nem, akármit állítok :(
Esetleg nincs olyan progi, vagy beállítási lehetőség amivel GPS-egységet lehet ki be kapcsolni?

**

(#41) ALI_G válasza bypet (#40) üzenetére


ALI_G
veterán

Lehet magát a GPS-t ki és bekapcsolni, de már nem tudom hol. Nincs előttem a készülék.

(#42) laspring


laspring
tag

dokkolót lehet kapni hozzá?

(#43) Godfather


Godfather
aktív tag

Nekem meg olyat játszik, hogy egyszerűen elfelejti az időt. Már 3X volt rajta 2087. március 12, meg ma az újabb dátum 2006. ezt nem tudom, miért van.
Viszont nekem a GPS hiba nélkül megy, kb 1 perc alatt megtalálja magát, ha nem szűk utcában vagyok.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#44) tilkotam válasza Godfather (#43) üzenetére


tilkotam
csendes tag

sziasztok!

néhány hasznos dolog a készülékhez!

http://miop550.cwi.hu/

(#45) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!
A p550m csak a ROM-ban különbözik a sima p550-től?
A pdamania fórumban van egy hosszú lista, amit meg kell csinálni hogy a p550 jól működjön, ez kell az 550m-nél is?

Mac address lekérdezhető a Mioban? /Mert nekem kell, hogy tudjak WLanozni egyetemen./

Ui: Az első hozzászolásban említett cikket hol találom, mert eddig nem sikerült. Tudom velem van a gond :(

[Szerkesztve]

PSN: sirarcheer

(#46) ALI_G válasza laspring (#42) üzenetére


ALI_G
veterán

minden bizonnyal kell hogy legyen hozzá, de minek az neked?

(#47) ALI_G válasza sirarcheer (#45) üzenetére


ALI_G
veterán

fent pirossal kiemelt eredeti írás gombra kell klikkelni, de itt egy közvetlen link:
[link]
Sajnos decemberben volt nálam a készülék, őszintén megmondom fogalmam sincs, nem volt lehetőségem kipróbálni a wifijét, de szerintem le lehet kérdezni.

Azt a ROM-os dolgot meg nem tudom, talán márkakereskedő tudhatja.

(#48) ALI_G


ALI_G
veterán

Az ez után kérdezőknek, ha véletlen engem keresnének, akkor privátban is hívják fel a figyelmet. Sajnos a Logout (PH) motorja nem küld üzenetet ha a user cikkjéhez hozzászólnak.

(#49) varsza


varsza
tag

Sziasztok!
MIO P350-em van 2 napja. Meghalt! reset után fehér képernyő és semmi, PC-re sem tudom kötni USB-n mert nem látja a PC.
Mit tegyek???

Én hibáztam, mert az Add/remove Sync programnál nem figyeltem és kivettem a pipákat a nyelvi programok közül, mikor egy pdf olvasót akartam telepíteni. Ez leszedett mindent a PDA-ról és most halott. annyire, hogy ki sem tudom kapcsolni!!!
Hard reset után pedig ugyanaz a fehér képernyő jelenik meg.
HELP!!!!!

köszi

(#50) varsza válasza varsza (#49) üzenetére


varsza
tag

Megoldódott :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.