Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó látni, hogy éjszaka is aktívak a kedves fórumtáérsak, mert már akkoris lett egy jó adag lekérés... :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) plömplöm


plömplöm
őstag

FET-et én még nem hívtam tranzisztornak, csak FET-nek...

a másik, hogy ha a földjét visszük el, akkor a fordulatszámjelzés az alaplap (vagy más) felé megszűnhet létezni, ezen kéretik nem meglepődni

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3) CPT.Pirk válasza plömplöm (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

''FET-et én még nem hívtam tranzisztornak, csak FET-nek...''

A FET szó maga a Field Effect Tranzistor, vagyis a térvezérlésű tarnzisztor rövidítése.


Fordulatszámkijelzéssewl nemigazán foglalkoztam, mert minden esetben halható az aktuális fordulatszám. A procin lévő venti minden fordulaton korrekten küldi a fordulatszámadatokat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) plömplöm válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


plömplöm
őstag

a nevét én is tudom, csak sztem jobb következetesen mindig ugyanannak hívni :)

de inkább vedd úgy hogy meg sem szólaltam, még a végén megkapom hogy kötexem :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5) CPT.Pirk válasza plömplöm (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem,nem a következetességben teljessen igazad van. Ha legközelebb írok valamit, azt majd igyekszem nem éjjel csinálni, és figyelni a részletekre... :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) joghurt válasza Kalandor (#6) üzenetére


joghurt
addikt

''ígyis'' két szó,
''suply'' helyesen két p-vel (több helyen),
''trimmerpótméter'' <- ezt a Word helyesírás-elrontója ajánlotta?
''nemtudtak'' külön írandó,
''mosfet'' nagybetűvel, utána a ''minden'' nagy kezdőbetűvel, mert mondat eleje.
''szembőlnézve'' külön,
''msofet'' elgépelve,
''lehülésekor'' hosszú ű-vel,
''lassúlni'' rövid u-val,
''kevesebb jut a mosfet,'' kimaradt a ''-re'',
''nemkell'' külön írva,
''iutóbbi''
''lejebb'' két j-vel,
''ventik mikor'' közé vessző,
''gépházhoz ér baj'' a ''baj'' elé vessző,
''nemtudja'' külön írva.

A képek helyén nekem csak egy [kép] szöveg jön be, vagy még az sem. A kepfeltoltes-es linkből is lehetne linket csinálni.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) CPT.Pirk válasza joghurt (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

jolvan, 1-es, leülök...

Firefox alatt nézve minden kép a helyénvan, ie alatt nézve meg nem, nemtudom mi a probléma.

Igyekszem javítani a dolgokat.

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) eddie303


eddie303
őstag

Jegesmedve uljon a kepfeltoltes.hu-ra, vagy allergias Romaniara, vagy nem tudom, de sehogy sem jonnek le a kepek, pedig erdekelne nagyon :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#10) #24889344


#24889344
törölt tag

Nálam is nagyon lassan jönnek le a képek.Hát a képfeltöltes.hu tényleg kua lssú.
Amúgy érdekes írás.Lehet hogy kipróbálom majd a bekötést. :U

[Szerkesztve]

(#11) CPT.Pirk válasza eddie303 (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehh, behalt a kpfeltöltes.hu, átteszem a képeket másik tárhelyre, és javítom az oldalt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) eddie303 válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


eddie303
őstag

Koszonom szepen!

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#13) cousin333 válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


cousin333
addikt

így is (külön)
elektrotechnika

Képek nálam sem jönnek be...:(

update: most már igen :).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#14) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Javítottam a dolgokat, képek is megvannak végre. :DD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) plömplöm válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


plömplöm
őstag

a lábkiosztásos kép még képfeltöltéses (lenne)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#16) cousin333 válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


cousin333
addikt

2. kép még mindig nem töltődik be.

nekiálltam
nefelejcsétek jujj! Talán inkább ne felejtsétek

"We spared no expense"

(#17) CPT.Pirk válasza plömplöm (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

hopp, na ez is javítva...
remélem már több hiba nm lesz...

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18) cousin333 válasza CPT.Pirk (#17) üzenetére


cousin333
addikt

A forrásod linkjét elírtad, helyesen: http://www.heatsink-guide.com/ [link] ;]

"We spared no expense"

(#19) CPT.Pirk válasza cousin333 (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megesik, néha nem reagál a billentyűzet.

Aki legközelebb hibát talál, lécci priviben jelezze... :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) Rive


Rive
veterán

Az áramkör jellemzője, hogy a ventilátorok tehetetlensége miatt nem indulnak el a géppel együtt, hanem mikor már elérte a hőmérséklet azt a szintet, ahol már elég tápot kap a venti, na akkor elindul. Ebből kifolyólag bekapcsoláskor kb. a boot ideje alatt általában nem pörögnek fel a ventik...

Ide jó lenne beszúrni egy kis útbaigazítást a tenni- és tudnivalókról. Ugyanis: [link]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21) CPT.Pirk válasza Rive (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az az ellenállás megoldotta a gondot? Nem nagyon láttam még ilyen jelenséget...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22) Rive válasza CPT.Pirk (#21) üzenetére


Rive
veterán

Van, ahol megoldható ellenállással, van, ahol nem. Mindenesetre már egy röpke utalás megtenné, hogy amennyiben az alaplap vonyít, akkor a fordulatszámfigyelést érdemes kikapcsolni. Ha lehet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23) CPT.Pirk válasza Rive (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

okok, beleírom!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) Rive válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


Rive
veterán

Jááááj! Ahova a link mutat, ott nincs 'bemutatott' eljárás :DDD . Csak a probléma van, hogy álló ventit a gép nem érzékel. A vessző utáni részt szedd ki, és helyette tegyél be egy figyelmeztetést, hogy _vagy_ fordulatszámfigyelés, _vagy_ hőmérsékletfigyelés mindenképpen legyen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) CPT.Pirk válasza Rive (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Uhh, totál nem vagyok ma képben... :)) na ezis javítva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) aeroxr


aeroxr
tag

Speedfan-nel nem egyszerűbb?

The truth is out there.

(#27) CPT.Pirk válasza aeroxr (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem minden alaplapban képes a szabályázsra, amikben kipróbáltamm, ott csak méricskélni tudott..

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) aeroxr válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


aeroxr
tag

Valóban emlékszem nekem is volt olyan lapom amit nem kezelt, az eddigi Abitokat viszont mind, kivéve a uGuru-sat, tehát mégsem mindet :B
Így már tényleg okés a cikk! :R

The truth is out there.

(#29) bizi990


bizi990
senior tag

Az nem gáz, hogy előfordulhat, hogy olyan kis feszt kap, ami még nem indítja el a ventit? Mármint az, hogy a ventin folyamatosan van fesz, de nem forog, így nincs hűtése (mármint a ventinek) illetve feleslegesen fogyasztja az ampert.
bizi

[Szerkesztve]

(#30) bizi990


bizi990
senior tag

És még egy kérdés: ki az aki ezt megcsinálja elektrolámáknak? :B

(#31) CPT.Pirk válasza bizi990 (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

picit elkéstem a válasszal, sorry. :B

Szerintem nem gáz, léteznek kereskedelemben is olyan ventik, amik nem mennek állandóan, szóval szerintem nem okoz gondot, legalábbis huzamosabb használat melett (mikor a leállás/elindulás határán voltak) mégy egyetlen ventim sem ment tönkre.

Ezt meg, hát, akinek van egy pákája, és már forrasztott valamit, az összerakja neked tuti.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) bizi990 válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


bizi990
senior tag

Ezt meg, hát, akinek van egy pákája, és már forrasztott valamit, az összerakja neked tuti.
Például te? :DD
bizi

(#33) CPT.Pirk válasza bizi990 (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akár ezis megoldhato, csináltam már ilyen cuccokat rendelésbe, bár azt városon bellül. Te merre vagy helyieg?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) bizi990 válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


bizi990
senior tag

ment priv.
bizi

(#35) tibibi válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


tibibi
őstag

beszartam az aláírásodon :D :D :D

(#36) moma


moma
őstag

csak nekem nem jönnek be a képek? :(

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#37) DZs válasza moma (#36) üzenetére


DZs
senior tag

Nem csak neked, szerintem törlődtek a képek, pedig hasznosak lennének.

(#38) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Képek újra a helyükön, párat kikelett szednem, amik már nem voltak meg a gépen, de a lényeg megvan.

Tibibi: :)) Ez komoly dolog! ;]

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) mosoi


mosoi
csendes tag

Na nem akarok nagyon beleronditani... :U

MOSFET működés ábráról hiányzik a substrát "p" bekötése a surce lábhoz amit a tokon belül
megoldanak de van hogy kivezetik negyedik lábként! Igy már érthető mért a surce-gate feszültséggel szabályozható. :R

(#40) pee13


pee13
senior tag

Hehe, ezt én is megépítettem, csak egy bóvli tápba került:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#41) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ez jó... Nekem van egy bonyolultabb, ámde nem működő kapcsolásom, abban egy műv erősítő IC dolgozik, +egy tranya, poti, 2ellenállat és egy ntk termisztor.
hómméd erősítőben van, de ezt lehet megépítem, alig kell hozzá v.mi. :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#42) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Ez de jóó! :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#43) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aki még kicsit finomítani szeretne a kapcsoláson, az a 10K-s potival kössön sorba egy 1K-s potit, mert a 10K-s potival nagyon finoman kell bánni, mikor a kívánt hőmérsékletet állítjuk be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44) Sprotni14


Sprotni14
csendes tag

Sziasztok!

Nagy baj lenne ha egy B100K tekerős potmétert kötnék be? Mert a sima kis trimmer potméter 10K nem bírta a PC tápot kis pukkal de eltávozott.... :/ :(

Mi történik ha egy olyat rakok be?

http://cfnewsads.thomasnet.com/images/large/452/452031.jpg Ilyen ment tönkre és egy ilyesmit szeretnék be rakni http://www.electronic.hu/kepek/Epitoelemek/Passziv_alkatreszek/Forgo_potmeter_16_W4B8L30_100KLOG.jpg

Zoltán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.