Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kecz


kecz
aktív tag

Ami az előzőnél van swap-os link, az működik ennél is?

(#2) impalaman válasza kecz (#1) üzenetére


impalaman
aktív tag

Igen, működik. A Pulse topikban feltett A2SD-vel kapcsolatos kérdésedre pedig az a válaszom, hogy próbálj meg egy frissebbet feltenni. Mennie kellene elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#3) NPeete


NPeete
tag

Mivel még nem telepítettem soha wipe nélkül romot, így szeretném megkérdezni, hogy megmarad ilyenkor minden alkalmazásom, és azok beállításai?

(#4) impalaman válasza NPeete (#3) üzenetére


impalaman
aktív tag

Elvileg igen, ilyenkor megmarad minden.

(#5) kecz válasza impalaman (#2) üzenetére


kecz
aktív tag

Ez már jó lesz szerinted?

(#6) Aron-


Aron-
újonc

nagyon jó a rom, ismét csak gratulálni tudok, köszönjük.
A sokat említett gps problémát (ikon kintmaradás és jel elvesztés) nem tudnád kijavítani?

(#7) benyboy


benyboy
tag

Impalaman!

el sem tudom képzelni, hogy hogy tudtál ennyire jó romot elkészíteni! Nagyon köszi érte, és le a kalappal... a gps probléma nálam is fent áll, de más nem igazán, taskiller nélkül használom, néha-néha lövök le mindent, de nem vettem még észre változást... tényleg! nagyon jó lett! grat!

(#8) pozi


pozi
újonc

Sziasztok!
örölök, hogy foglalkozol javításokkal, tökéletestéssel is. Az előző változatnál jeleztem (privátban is), hogy számítógépes csatlakozásnál nem tud feljelentkezni az internetre. Modemes probléma van. Visszetelepítve a a dcm 2.1 9-est, jó minden. Ezért nem tudom használni ezt a verziót, holott ez lenne számomra az ideális.
Most nem tudom kipróbálni, hogy a hiba fenn áll-e mert szervízben van a teló.
Kérdésem: Nálatok is jellentkezi ez a hiba? Szoftveresen esetleg tudjátok javítani? Mi a teendő?
Köszönettel: Pozi

(#9) pozi


pozi
újonc

Pdanettel működik a kapcsolat. A telóra és a pcre is kell telepíteni, és így már megy a mobil internet a pc-n.

(#10) barii86


barii86
tag

próbálgatom a DMC-t és ezt is. Na most ez ment 2 napig fagyás nélkül, sima app2sd-vel,
ha a keveset használt programokat átpakolom, nekem annyi hely elég.
DMC esetén nem elég, kell az app2sd+, feltettem az oc kernelt is, és most nem tudom, hogy DMC miért fagy. OC miatt, app2sd+ miatt, azért, mert került sd-re olyan app, amire azt mondja ne tegyem oda, vagy a ROM sajátosságai miatt. Kérdés: milyen gyors sd esetén érdemes a dalvik-cache-t is áttenni, illetve swap-et csinálni, és mire jó a swap? arra, hogy ha használok pl 3 programot és váltogatok köztük, ne kelljen újra indítania mindig?
BTW a2sd cached-nél a dalvik-cache másolásánál hibát jelez, de azért befejezi és ujra indul. ez gebasz, vagy csak azt jeleni, hogy a dalvik-cache még üres?

az a baj, hogy DMC-t használnám, mert jó a GPS és a gyroszkóp, de hiányzik a power manager, és egyáb cyanogen cuccok, pl hogy amit nem akarok, nem kötelező az sd-re mozgatni

[ Szerkesztve ]

(#11) wincmd32


wincmd32
tag

Szépen felment a rom. feltettem az app2sd-t és a gapps-ot is (ezt:gapps-pulse-f0.3.zip)
mégsincs marketem!!??feltettem egy másik zip-et, de ugy sincs. csak nekem van ilyen problémám? mi a megoldás? pls!!

(#12) wincmd32 válasza barii86 (#10) üzenetére


wincmd32
tag

Bari86
szerintem az oc kernel miatt fagy. azzal nekem is fagyott, vagy ujraindult... app2sd+ -al használok minden romot és nem szokott fagyni normál esetben. nem tudom milyen kártyánál érdemes, class6-osnál már mindenképp megéri szerintem. nekem csak class4-es van, de igazábol igy sincs vele bajom :)

(#13) wincmd32 válasza wincmd32 (#11) üzenetére


wincmd32
tag

a kérdés tárgytalan, sikerült megoldanom :)

(#14) wincmd32


wincmd32
tag

ez "hardveres gyorsítás engedélyezve a build.prop-ban" mit takar pontosan?
hol van ennek szerepe?
grafikus megjelenitéssel kapcsolatos, vagy processzor igényes alkalmazásoknál vagy mihez kell? esetleg emiatt érzem azt hogy ez a rom valahogy folymatosabban és simábban megy mint az eddigiek?

(#15) impalaman válasza wincmd32 (#14) üzenetére


impalaman
aktív tag

A grafikus megjelenítéssel kapcsolatos, de elviekben a rom sebességébe is bejátszhat.

(#16) wincmd32 válasza impalaman (#15) üzenetére


wincmd32
tag

Köszi
amúgy gratula a romhoz, eddig ez a top scorer nálam ;)
pedig elég kritikus vagyok, majdnem mindbe találtam kivetni valót, de ez most jó :)

(#17) wincmd32


wincmd32
tag

sziasztok!
nekem az a2sd hibát ir ki, nem másolja át a cache-t a karira, azt irja "segmentation fault" ez miért van?
köszi

(#18) wincmd32


wincmd32
tag

Felraktam egy ujabb a2sd-t flasheltem, de most meg azt irja ki, mikor kiadom a a2sd cachesd parancsot, hogy a2sd not found
ilyenkor mi van? :(
hlp pls

(#19) barii86


barii86
tag

mióta leszedtem a kártyáról a swap partyciót, minden jó. értem én, hogy lassú kártya, de akkoris, 5 perces programbezárás akkoris sok
app2sd+ megy mégis rendesen

(#20) dtomix


dtomix
újonc

Sziasztok!
Nem tudom másnak is csinálja e vagy csak én bénázok, de ha hív valaki akkor csak egyszer cseng a telefon és utána már csak vizuálisan jelzi, hogy hívás érkezik... Váltottam csengőhangot is, de nem segített.
Van erre valami megoldás? Másnál is van ilyen probléma vagy ez egyedi?

(#21) wincmd32 válasza dtomix (#20) üzenetére


wincmd32
tag

nekem is volt hasonlo, aztán a call settingsen belül van egy olyan menüpont hogy "turn over silence" azt bepipáltam, és azota rendesen cseng amig fel nem veszem..

(#22) dtomix válasza wincmd32 (#21) üzenetére


dtomix
újonc

:( Rajtam ez nem segített...

(#23) sümi


sümi
csendes tag

Üdv!
Tegnap tettem fel a ROM-ot eddig nagyon elégedett vagyok vele. Pár kérdésem lenne.
1: hogyan tudok hozzárendelni egy csengőhangot egy telefonszámhoz
2: hogyan tudok saját ébresztő zenét beállítani
3: hogyan tudok feljegyzéseket írni (mert ezt nem találtam)

Köszi a segítséget! :)

(#24) dtomix


dtomix
újonc

Nem talált ki valaki megoldást arra, hogy fogy a memória?! Napról-napra kevesebb.... és a vége az, hogy használhatatlanul lelassul. A cache-t meg a böngészési előzményeket rendszeresen törlöm. A postafiókomat IMAP-al használom az exchange-et meg csak egy napi mennyiséggel szinkronizálom. És még is... :(

(#25) cotkeny


cotkeny
csendes tag

Ismét egy problémával szembesültem. Nem csatlakozik az itthoni wifi hálózathoz. MAC címmel van kódolva a router és eddig semmi gondom nem volt vele most viszont nem csatlakozik valakinek ötlete?

(#26) instantwater


instantwater
addikt

Próbáld ki, hogy FIX IPt adsz meg a telóban. (amikor listázza a wifi hálókat, MENU gomb, és ott Advanced)
Nekem segített.

(#27) cotkeny


cotkeny
csendes tag

Jah kösz már megcsináltam én is. A rom adott egy új maccímet amit beírtam a routerbe.
Egy másik kérdés ami nem olyan lényeges fönt a status bar-t azt hiszem így hívják nem lehet valahogy fehérről feketévé változtatni?

(#28) instantwater válasza cotkeny (#27) üzenetére


instantwater
addikt

Keress rá az Espresso MOD ra, úgy emlékszem az pont egy ilyen skin.

MAC: Találtam egy ilyet. Valaki ismeri?
http://www.introkun.in/setmacaddress

[ Szerkesztve ]

(#29) instantwater


instantwater
addikt

Letöltöttem a cikkben linkelt ZIP et, flasheltem UK 2.1 re, de nem bootol be, hanem újraindul recoverybe. :(

(#30) instantwater


instantwater
addikt

LOL
Letöltöttem az FLBMOD 1 topikból a svéd Tre 2.1 et (http://tre.se/Global/dload.rar), és a Tmobile splash screent lecserélte HUAWEI re. Csak néztem mivan :D
Na mindegy.
Erre ráflasheltem a cikkben linkelt zipet, és prímán működik a superuser :)

(#31) xxman


xxman
senior tag

Üdv!
Nekem Wifinél csak annyit ír ki hogy Error. Orvosolható ez? :/

I just wanna have some fun.

(#32) xxman


xxman
senior tag

MAC & IP Address Unavailble ...

I just wanna have some fun.

(#33) impalaman


impalaman
aktív tag

Tedd újra a romot és wipeolj telepítés előtt, akkor nem lesz probléma. A MAC és az IP cím pedig nyilván elérhetetlen, hogyha épp nem megy a wifi.

(#34) xxman válasza impalaman (#33) üzenetére


xxman
senior tag

rendben köszönöm szépen a segítséget... a ROM meg hihetetlenül király :R:R

[ Szerkesztve ]

I just wanna have some fun.

(#35) xxman


xxman
senior tag

Bocs hogy megint fárasztalak de , újra raktam az eredeti tmobos romot hogy elkerüljem a wifi problémát , de most más volt a recovery menü , csak reboot és wipe funkció volt...
hogy flasheljem újra fel?

I just wanna have some fun.

(#36) xxman válasza xxman (#35) üzenetére


xxman
senior tag

Már megint ideszennyezek :D
sikerült a recoveryt megoldani :R

I just wanna have some fun.

(#37) wincmd32


wincmd32
tag

Bocs a kérdésért tudom h em szeressük itt, de pulse unlockban valaki jártas?
linket, infot valamit tud valaki irni nekem? :U
wincmd32@gmail.com
köszi

[ Szerkesztve ]

(#38) instantwater válasza wincmd32 (#37) üzenetére


instantwater
addikt

Vékony fekete fólia TURBO SIM a neve.
Én azzal használom DJUICE kártyával....
Üdv.

(#39) instantwater


instantwater
addikt

Nem tudom felflashelni a DarkTremor A2SD 2.7.5.2 -t.
Clockwork felflasheli de a terminálban (természetesen SU után) ezt adja:

/system/bin/a2sd: line 28: /system/bin/busybox.a2sd: No such file or directory.
(28-41 ig sorolja a sorokat)

Megnéztem már rootexplorerrel a system partíciót, de fullra tele van. 0 szabad hellyel. Olyan mintha nem férne rá.
Tre 2.1 re akarom flashelni.

(#40) impalaman válasza instantwater (#39) üzenetére


impalaman
aktív tag

Nem csak olyan mintha nem férne rá, hanem nem is fér rá. Megpróbálok valamilyen megoldást találni rá, mivel elég sok embernek ez a gondja. Amint meglesz a megoldás, valószínűleg felteszek egy új romot, amiben már benne van az A2SD, vagy fel lehet rá tenni.

(#41) instantwater


instantwater
addikt

Az jó lenne, mert az iGo a DATA-ra felpakol 12 megát, ami ADAT, és nem PROGRAM, tehát a Froyo beépített kártyára pakoló funkciója nem tudja áttenni csak az APK-t, az adatokat nem...

Nekem személyszerint nincs szükségem sem a gmail, email, maps, DSPManager, ROM manager, és még egy sor programra.

ROM manager pl minek? ClockWorkmod-dal mindent meg lehet csinálni.
Jó lenne egy olyan amiben csak a minimális google cuccok vannak, amik ahoz kellenek, hogy menjen a naptár, meg a market, a többit meg közzé lehetne tenni flashelhető ZIP ben, és mindenki felrakna ami kell neki.

Szerintem nincs élő ember aki a pulsen használja a gmail klienst meg az email klienst, mert kicsi a memóriája, és teletömik ezek a tárhelyet a cachelt mailekkel, a mapsot nem hasznlom, de szerintem kegyetlen lassú lehet, és semmi funciója, mert úgy tudom nem tud útvonalat tervezni. Akinek kell GPS, felrakja az iGo t vagy vmi hasonlót, térképet nézegetni pedig szerintem nem túl izgi ilyen kicsi kijelzőn.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#42) impalaman válasza instantwater (#41) üzenetére


impalaman
aktív tag

A ROM Manager azért van benne, mert van egy-két funkciója ami szükséges a CW Recovery teljes értékű működéséhez, pl. SD-t sem tudsz nélküle CW Recoveryvel particionálni. Az e-mail klienst én például használtam, amíg megvolt a telefon, mondjuk az is igaz, hogy nem valami nagy a havi levelezésem. :)

ui.: Az iGO felrakást ne reklámozd szerintem, mert erősen warez jellegű a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) instantwater


instantwater
addikt

Kártyát lehet géppel particionálni, bemountolja a kártyát CW vel, és máris lehet géppel particionálni, már aki valami emberi oprendszert használ, nem winfost :D

iGo: És ha nekem legálisan van meg az igo? :D

(#44) impalaman válasza instantwater (#43) üzenetére


impalaman
aktív tag

Tudom, de az emberek elég nagy része Windows felhasználó, ezért nem mindenkinek van lehetősége gépen particionálni. Mondjuk lehet CD-ről is Linuxot bootolni, de ez megint más dolog. A lényeg az, hogy jó az a Rom Manager ott ahol van. :)

ui.: Az iGO Androidra legálisan nem beszerezhető jelenleg, legalábbis az én tudomásom szerint. Csak egyes gyártók/szolgáltatók adták bizonyos telefonokhoz memóriakártyán.

(#45) instantwater


instantwater
addikt

Ja, tényleg, én is olvastam valami ilyesmit.

Ja, a naptár is hibát ad. Fel tudok venni eseményt, de nem jelez, és megnyitni sem tudom utána az adott eseményt, mert FC vel elszáll, illetve wifi csatlakozásnál is asszem a GAPPS FC-zik, de ettől függetlenül működik a wifi.

Égető lenne egy korrekt ROM, ert ez veszett gyors, csak ez az a2sd hiány nem a legjobb.
A külföldi modok lassabbak, és nem mindegyiknél sikerült root jogot szerezni, holott a modokban alapból benne szokott lenni.

(#46) Denny válasza instantwater (#41) üzenetére


Denny
csendes tag

Az alapfelvetés, hogy a lecsupaszított ROM jó dolog, egyet értek, szóval +1 :-)
A többi szerintem nem teljesen igaz. Napi rendszerességgel használom a gmail klienst, semmi bajom vele. Cache cleaner legacy-t és es taskmanagert használva a memóriák karban tarthatóak. Az e-mail klienst én sem használtam soha. A maps gyorsasága sokmindentől függ. Szabad és alatt 3g lefedettséggel és bármilyen wifi hálózattal (nem kell csatlakozva lennie, elég ha látja) 5-10 sec alatt megtalálja a helyét. Wifi nélkül 20 sec, 3g nélkül 30 sec környékén alakult a pozícionálási idő. Számomra ez nem kegyetlen lassú :-)
Nálam van útvonaltervezés (5.2.1) Továbbá kicsi az erőforrás igénye, nem kell telepíteni sok száz Mb térképet, stb...

(#47) instantwater


instantwater
addikt

Szegény diák vagyok, nem veszek mobilnetet :D
Egy szónak is száz a vége, zsírkirály ez a ROM, mert gyors, csak egy A2SD égetően jó lenne.

(#48) wikty114


wikty114
csendes tag

Hali!
tetszik jó lett ...csak a wifi Error-t ír ki:S
wipe-oltam én, de sikertelenül eddig:S
az előző -CyanogenMod 6.1.0 RC2 Pulse- nél se működött a wifi-m:S
megoldást tudna valaki mondani?:S

(#49) impalaman válasza wikty114 (#48) üzenetére


impalaman
aktív tag

Működnie kellene neki pedig, legalábbis eddig ilyen panasz hogyha jól tudom nem volt. Formázd le a /system partíciót is esetleg wipe után és úgy tedd fel a romot. A ClockworkMod Recovery-ben van lehetőség a formázásra.

(#50) wikty114 válasza impalaman (#49) üzenetére


wikty114
csendes tag

Köszi, mindenképp kipróbálom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.