Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) llaszlo


llaszlo
veterán

Ennek alapból ilyen a témája? Mármint a cyanogen-nek? Nem gond akkor majd csinálok hozzá egy témát. :)
Tegnaphoz képest változott valami? Mert tegnap linkelted a fórumon és onnan is letöltöttem.

[ Szerkesztve ]

(#2) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

Melyik a leginkább javasolt firmware? Ugye a magyar az egy béta és állítólag, nem a legjobb ...

(#3) mhlacko


mhlacko
újonc

hello a kérdésem az lenne hogy lesz-e ennek magyar változata?

(#4) impalaman


impalaman
aktív tag

@llaszlo: Alap Android 2.2 téma, talán néhol van egy kis módosítás. Egyébként ugyanaz a rom amit tegnap linkeltem a topikban.

@AndrewBlondS: Jó a magyar is és a svéd is, maga a firmware nem határoz meg semmit, tudomásom szerint csak a partíciókiosztást.

@mhlacko: Hogyha ki lesz adva a rom forráskódja, akkor elképzelhető, hogy készítek egy magyar verziót.

(#5) kiss94 válasza impalaman (#4) üzenetére


kiss94
csendes tag

Hali. Ezzel a cache át helyezhető az sd kártyára? És ha igen akkor hogyan?:D Lécci ird már le nekem a dmc romokkal ment de ezt még nem nagyon ismerem :D :R

(#6) Muki94


Muki94
aktív tag

Egyértelműen Te vagy a magyar pulse-osok megmentője...:)
Szenvedés a clockwork, szerintem.
Remekül megy a rom. ADW van benne eredetileg, eddig nagyon utáltam, rátoltam egy Launcher pro-t. És egyből elkezdett lassulni, akadni. FLB1.7 is amiatt volt tetű.
Így visszaváltottam ADW-re. Ennyire gyors még nem volt ez a szappantartó:)
Swap engedélyezést nem tudom megcsinálni.
swap-init-signed.zip-et flashelném, de installation aborted-del megáll. Van ötleted, Impalaman?

[ Szerkesztve ]

(#7) impalaman


impalaman
aktív tag

@kiss94: Flasheld a Darktremor A2SD-t. Utána a megszokott "a2sd cachesd" paranccsal át tudo helyezni a cache-t az SD-re. Mondjuk nem biztos, hogy fogod tudni flashelni, lehetséges, hogy a rom telepítése után túl kevés hely marad.

@Muki94: A swap-init-signed.zip-nek fel kellene mennie gond nélkül. Olvastam a topikban a hibát amit kiír neked, egyértelműen hitelesítési hiba. Ami pedig nem lehetne, mert szignózva van a zip. Mindenesetre újraszignóztam, szóval próbáld meg ezt flashelni.

(#8) Muki94 válasza impalaman (#7) üzenetére


Muki94
aktív tag

Köszi, már tolom is rá a telefonra, mindjárt kiderül.
Egyébként a rom flashelése előtt csináltam egy data wipe-ot. Máskor nem kell?

SZERK:
Flasheltem volna a resigned változatot, viszont újra hibázik:
E: Error in mkswap.sh
(Status65280)
E: Failure at line 3:
run_program PACKAGE : mkswap.sh

Installation Aborted.

[ Szerkesztve ]

(#9) impalaman válasza Muki94 (#8) üzenetére


impalaman
aktív tag

Csak teljes rom flashelés esetén kell data wipe. Egyszóval pl. ennél a swap-es zipnél nem kell. :)

szerk.: Módosítottam a bejegyzést. Töltsd le azt a zipet ami a swap engedélyezése résznél van és mennie kell a flashelésnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Muki94 válasza impalaman (#9) üzenetére


Muki94
aktív tag

Nééézdmár, és megy!!!!!:)

Szuper vagy!

(#11) impalaman válasza Muki94 (#10) üzenetére


impalaman
aktív tag

Lehetséges, hogy az AmonRA miatt volt. Azt hiszem ezt a zipet AmonRA-val nem flasheltem soha. Viszont attól még a szignózásnak jónak kellett volna lennie. Na mindegy, az a lényeg, hogy működik. :)

(#12) kiss94 válasza impalaman (#7) üzenetére


kiss94
csendes tag

Hali. Ráfért minden eddig most bootol :D

(#13) kiss94 válasza kiss94 (#12) üzenetére


kiss94
csendes tag

Bocsi a dupláért de minden fasza eddig köszönöm a munkádat nagyon jo vagy :D :C :R

(#14) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

nekem is fent van egy ideje, de valamiért néha iszonyat gyorsan megy minden, van amikor meg belassul mint a tetű...
fent van a app2sd, meg minden, kivéve ez a swap init cucc... kérdésem az lenne, hogy most a app2sd nem engedélyezte alapból a swappot? mert ahogy néztem, a swap nem volt üres, mikor futtattam egy sysinfot...

ha felrakom nem fog összeütközni?

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#15) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

Valahogy megint vissza kellett mennem a kályháig ...:D
De fut, megy, hasít, mint a villám.

Először is Tényleg nagy nagy hála a munkádért Impalaman!

Másodszor, pedig egy kérdés. Felhajítottam egy 710-es OC kernelt, feltelepítettem a SetCPU-t is, mégsem megy feljebb a processzor órajele 528 MHz-nél ...
Mi lehet a bibi?

(#16) cvk


cvk
újonc

Köszönjük a saját javításokat, otthon több pulse is megtalálható a családban, mindenkinek ezek az impalaman által javított romok a kedvenceik.

Segítségként gyors mirror.

[ Szerkesztve ]

(#17) llaszlo


llaszlo
veterán

Kiszedtem pár számomra felesleges cuccot. A kérdésem az, hogy ezek után kell-e szignózni az Amonra-hoz ha újra zippelem?
Illetve, hogy ezek közül kell-e valami a rendszer működéséhez?
CMWallpapers, DeskClock, MapsSapphire (ha megegyezik a korábbi Maps-el akkor tuti nem), ROM manager (szerintem ez sem kell, úgysem használom)

GenieWidget. Ez melyik lenne pontosan? Ezt is törölném, hogy ha nem kell.
OneTimeInitializer és a SetupWizard. Ha ezek nem kellenek akkor ezek is mennének a levesbe.
Ebben a ROM-ban sok olyan cucc van ami nem tudom, hogy mit takar pontosan.

A lényeg, hogy eddig több, mint 11 mega appot kiszedtem amikre tuti nincs szükségem. És így már telepíthető lenne a UK firmware-re is. De ha a fentiek sem kellenek akkor még kisebb lenne a mérete. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) impalaman


impalaman
aktív tag

@Sh4rKy: Hogyha flashelted az A2SD-t, akkor elvileg engedélyezte a swap-et. Hogyha mégsem, akkor pedig tudod engedélyezni az "a2sd swap" paranccsal. Egyszóval, ha fent van az A2SD akkor nem kell az init scriptem.

@AndrewBlondS: Hogyha feltetted a 710-es kernelt, akkor engednie kell a húzást. Sőt, alapból 710-en kellene mennie, épp ezért felesleges a SetCPU. Esetleg ha külön a Pulse-hoz való beállítasokkal használod a SetCPU-t az okozhat ilyen gondot, mivel abban 528 a max. Használd az "Autodetect recommended" opciót és akkor jónak kell lennie.

@cvk: Köszönöm a mirrort, be is tettem a bejegyzésbe a linket.

@llaszlo: Amiket írtál mind törölhető, nem befolyásolja a rendszer működését. Újrazippelés után pedig kell a szignózás. Amúgy linkeltem neked a topikban a svéd rom elérhetőségét, ha esetleg még kellene. :)

(#19) llaszlo válasza impalaman (#18) üzenetére


llaszlo
veterán

Láttam köszi. Már sem a TRE sem a magyar T oldalán nem találtam meg a gyári ROM-ot.

(#20) atedg


atedg
tag

sziasztok!

a rom meg a swap ok de az OC-hoz melyiket kell felrakni? melyik az a 710 oc kernel amit fent emlitettek

amonra helyett mivel kell flashelni?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#21) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

Az istennek nem akar menni az apps2sd ...
Csak most volt időm szemügyre venni igazán.:S:S:S
Clockworkmod alól vagy AmonRa alól telepítetek?
Van jelentősége annak, hogy előbb a ROM-ot majd az apps2sd-t, majd az OC kernelt telepíti az emberfia?
Közzé tennéd majd llaszlo a lecsupaszított változatodat valahova? Persze sejtem a saját verziód megtaláljuk a blogodon ...

(#22) AndrewBlondS válasza atedg (#20) üzenetére


AndrewBlondS
csendes tag

Tudtommal ez az a kernel, amit keresel:

https://weblappark.hu/~cvk/pulse/index.php?dir=CyanogenMod/&file=CM6_0.3.oc.kernel.patched_signed.zip

(#23) llaszlo


llaszlo
veterán

Framework-öt hogyan tudok cserélni? Elég lehet, hogy ha csak a framework fájlt cserélem le egy FLB-ből? Vagy az úgy nem műköik?

(#24) llaszlo válasza llaszlo (#23) üzenetére


llaszlo
veterán

Ennek a hátterét melyik fájl határozza meg?

(#25) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

Szóval, ezt mutatja a Terminal Emulator:

___ _____
| \ |
| | |
|__/ | Darktremor Apps2SD

[ ] GetProp Command = /system/bin/toolbox getprop
[ ] SetProp Command = /system/bin/toolbox setprop
[ ] Mount Point = /system/sd
[ ] Creating /cache/dc
[ ] Symlinking /cache/dalvik-cache to /data/dalvik-cac
[ ] Starting Apps2SD Check Program.
[ ] Searching for Mount Point...[*] Mount point /system/sd located.
[ ] Checking for ext partition
[X] Ext partition found, but not mounted.
Your rom may not be setup to run Apps2SD.
Check with your rom developer if the boot image
is programmed to run Apps2SD.

Your partition may be using an EXT4 partition,
but your rom may not support EXT4. Repartition
your SD card to use EXT2 or EXT3.

Van valakinek valami ötlete?

(#26) llaszlo válasza AndrewBlondS (#25) üzenetére


llaszlo
veterán

Szerintem ott van a válasz is a kérdésedre, csak ugye el kellene olvasni és értelmezni amit kiírt.

Ha kész lesz a kiherélt ROM majd felteszem valahová.

[ Szerkesztve ]

(#27) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

Ott ott, de nem úgy van az ahogy írja a Terminal Emulator basszus ... :W :W :W :W :W

Végül az imént találtam egy zip-es scriptféleséget, ami megoldotta a problémát.
Sajnos felpakolni nem tudom sehová, de kérésre szívesen el e-mailezem ...

Jajjj!
Heréltért külön köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28) Pisti6909


Pisti6909
újonc

Hali Mindenki!

Az alap 0.40 nekem elég sok hibát hozott. A Svéd kernelre tettem fel. Néha spontán belassult, a GPS ikon ott felejtődött a kijelzőn. Csak a reset után tünt el. iGo-t használok az kb. 30 perc után eldobta a Gps jelet. Mintha valaki kikapcsolta volna a vevőt.Reset után ismét működött. Spontán kikapcsolta a telefon hangszóróját. Kihangosítva és head set-tel működött akkor is hiba nélkül. A hibát az újra flash megoldotta. Sok alkalmazás amit a Market-ből szedtem le nem indult el. (ami más romokkal hibátlanul ment)
Tolom ezt a javitott Romot. Hátha megy rendesen!

Köszönet a fáradozásotokért Sok sikert, egészséget a munkátokhoz!

(#29) kiss94 válasza impalaman (#18) üzenetére


kiss94
csendes tag

Hali nekem minden tökéletesen megy 64 swappel és 256 ext1el. Annyi lenne a kérdésem hogy hol tudom átállitani hogy a piros gomb ne ugyanaz legyen mint az oldalán a gomb, hanem kilépjen mindenből teljesen és az adwbe vigyen be? Eddig mindegyiken betudtam még az előző cm6on is de itt valahogy nem találom :S
Ahogy leirtam megtaláltam xD

[ Szerkesztve ]

(#30) Pisti6909


Pisti6909
újonc

Egy kis érdekesség: http://www.androidguide.co.uk/release/gingerbread-23-pulse

(#31) atedg


atedg
tag

a fele programomat nem tudom feltelepíteni hiába állítom az alapértelmezett helyet
(a telepítés sikertelen)
az Darktremor a2sd-t nem tudom flashelni
( nem találja a system/bin/fixa2sd -t )

az overclock megy szépen 710-en

érdekes viszont hogy a kamera a superfine

[ Szerkesztve ]

(#32) AndrewBlondS válasza atedg (#31) üzenetére


AndrewBlondS
csendes tag

Nézd:

https://weblappark.hu/~cvk/pulse/index.php?dir=CyanogenMod/CyanogenMod%206.1.0%20RC2%20-%20impalaman/Apps2sd/

Ezekkel meg tudod oldani a problémád! Köszönet cvk-nak!

(#33) Muki94 válasza kiss94 (#29) üzenetére


Muki94
aktív tag

Hogyan sikerült? Nekem is ez a problémám.

(#34) AndrewBlondS válasza Muki94 (#33) üzenetére


AndrewBlondS
csendes tag

Felpakoltam a gyári svéd 2.1-et.
Aztán clockworkmod-al felpakoltam Impalaman ROM-ját.
Aztán a Darktremort.
Aztán boot, de kihagytam a google-s accont beállítást és frissítettem magát a Superusert. Aztán Terminal Emulator, ahol kiderült nem működik az apps2SD. Ezek után reboot recovery-ben, majd itt flasheltem a userinitmount.zip-et, majd ismét bebootoltam a ROM-ot, mikor megnéztem a TerminalEmulatort, még mindig volt vmi káosz, ismét reboot recovery és flasheltem az apps2sd-simple.zip-et és így már működik a dolog, ugyanis feltelepítve a fél market és a szabad hely 65MB.

Jajj, hozzáteszem mikor feltettem Impalaman ROM-ját ezt a kernelt is flasheltem: CM0.40_performance_signed.zip

[ Szerkesztve ]

(#35) atedg


atedg
tag

egyenlőre nekem restore lett a R9-re
muszáj használnom a telefont :(

(#36) llaszlo válasza AndrewBlondS (#27) üzenetére


llaszlo
veterán

Akkor ezek szerint nem ext3 vagy ext4 fájlrendszer van?

(#37) AndrewBlondS válasza llaszlo (#36) üzenetére


AndrewBlondS
csendes tag

Sajnos tudásom oly gyerekcipőben, hogy csak sejtéseim vannak.
A kártya partícionálása clockworkmod alól történt, tudtommal az nem csinál csak ext2-t és swap-et. Vagy tévedek?
Minden esetre a Darktremor a Terminal Emulator-ban ezt állítja:

Ext partition: mounted
Mount point: /sd ext
Partition Type: EXT2
Support EXT2?: yes
Support EXT3?: no
Support EXT4?: no

Ebből nekem az tűnik ki, hogy EXT2.

[ Szerkesztve ]

(#38) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

Rájöttem közben valamire.
Terminal Emulatorból nem lehet mozgatni a dolgokat. Semmit nem enged.
syntax error-t dob majd minden parancsra, sem a swapet nem tudom manipulálni, sem a dalvikcache-t ...

(#39) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

Még egy észrevétel a fentiekkel kapcsolatban.
Minden programom a végleges beállításokba került, mindent elindítottam egyszer, minden működik, igen ám, a szabad memória 30 MB.
Recoveryből ismét flasheltem a apps2sd-simple.zip-et és láss csodát, mintha a Terminal Emulatorban kiadtam volna az a2sd cachesd parancsot, azaz a dalvik szépen átkerül a kártyára.

(#40) llaszlo


llaszlo
veterán

Most bootol a ROM-om. Kíváncsi leszek, hogy milyen lett. Ezek szerint felmegy a UK firmware-re is. :) Majd megnézem mennyi hely maradt szabadon és még teszek bele cuccokat.
Vagy lehet csak bootolna? Egyelőre csak egy kis ANDROID feliratot látok és semmi mást. Itt nincs animált android felirat, mint a korábbi verzióknál?
Mennyi idő kb a boot?

[ Szerkesztve ]

(#41) AndrewBlondS válasza llaszlo (#40) üzenetére


AndrewBlondS
csendes tag

Nekem is nagyon nehezen mozdult át gördeszkás kis droidunkra ... talán eltelt 5 perc is.
Ne tegyél bele semmmiiiiiiiit! Hagyd herélve! Mindenki telepít rá amit szeretne nem?
Az összes APK fájlom kimentettem még az R9 alól ...

(#42) llaszlo válasza llaszlo (#40) üzenetére


llaszlo
veterán

Most jutott eszembe, hogy nem wipeoltam, lehet ez a gond. Na újra rakom az egészet.

Amikre rákérdeztem azt mind töröltem, meg még pár cuccot. De pl az Android Term-et is kiszedtem amit egyébként használok. Ha bele fér akkor vissza rakom.
Már bootol. :) Már be is töltött. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) llaszlo válasza llaszlo (#42) üzenetére


llaszlo
veterán

Még rengeteg helyem van a /system-en. :) Több, mint 8 mega. Abba még belefér egy rakás cucc. :)

(#44) AndrewBlondS válasza llaszlo (#43) üzenetére


AndrewBlondS
csendes tag

Csak kérdés mi értelme?
Szerintem sokkal jobb egy szűz puszta ROM ...
A Te ROM-od, Te csinálod, nem szólok bele.:)
Apps2SD megy?

(#45) llaszlo válasza llaszlo (#43) üzenetére


llaszlo
veterán

Van egy hiba amivel nem tudok mit kezdeni. Bármilyen beállítást indítok el az fektetett módban jelenik meg. Pedig beállítottam az ADW-t, hogy én álló módban használom a telefont.

(#46) llaszlo válasza AndrewBlondS (#44) üzenetére


llaszlo
veterán

Még nem tudom, hogy megy-e az a2sd. Ez alapból benne van a ROM-ban vagy külön kell telepíteni? Mert egyelőre a beállításokat nézem.
Azt hol lehet beállítani, hogy a HOME gombbal vissza lépjen a HOME-ra és ne kelljen többször nyomkodni.

[ Szerkesztve ]

(#47) llaszlo


llaszlo
veterán

Feldobtam ide.

(#48) AndrewBlondS válasza llaszlo (#46) üzenetére


AndrewBlondS
csendes tag

Ez az a2sd elég kusza nekem.
Kicsit olyan, mintha benne lenne a ROM-ban, mivel meghatározható az APPLICATIONS menü alatt, hogy külső vagy belső tárolóra telepítsen, viszont azt vettem észre, hogy hiába pakolok kintre a belső memória hamar fogyatkozik.

Köszi!!!

Már töltöm is ...
Nem tudom mikor tudom kipróbálni, remélem minél hamarabb. :(( :(( :((

[ Szerkesztve ]

(#49) llaszlo válasza AndrewBlondS (#48) üzenetére


llaszlo
veterán

Elméletileg volna az a2sd parancs, de nem található. Még nem látom át, hogy hogyan működik ezzel a ROM-mal.

A sima galériát azt bele lehet tenni? Mert én bemásoltam a system/app-ba de lefagy. A 3d-set meg nem igazán szeretem. Ki is szedtem a sajátomból.

(#50) impalaman válasza llaszlo (#49) üzenetére


impalaman
aktív tag

A Froyoban ez a galéria van, a 2D-set ki lehet szedni az SDK image-ből, mert abban az van, de az nem fog együttműködni a kamerával. Egyszóval az utoljára elkészített képhez/videóhoz nem tudsz belépni a kamerából.

Akinek pedig problémája van az A2SD-vel az simán flashelje ezt és mennie kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.