Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Az ára baráti. Ebben IPS panel lehet? Mennyire válhat be brutális felbontású számítógép monitornak? (Nem játszani, hanem Autocad-es munkákra gondoltam) :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) elefant válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem beválhat monitornak. A panelt nem tudom, nem árulták el.

(#3) gyiku


gyiku
nagyúr

U2715 160k, szoval erdekes lehet akar monitornak is, ha dp van rajta.

hüllő

(#4) lorinser


lorinser
senior tag

Klassz, mert olyan, hogy Philips 43PUH9400 nem létezik. A cikkben mindenhol ez szerepel, közben pedig 43PUH4900-ról van szó. Nagyon nem mindegy. Az egyik egy belépő a másik peidig abszolút prémium sorozat. A másik, hogy az UHD TV-ben pedig nem Pixel Plus HD képjavító van hanem Pixel Plus UHD. Ezeket javítsátok légyszi.

Ami dicséretes, hogy bár belépő, alapszolgáltatásokat nyújtó TV-ről van szó a 60Hz-es megjelenítést nem spórólták le róla.
Bár nem sokkal drágábban már PUH6400-at kapni, amit így látatlanban is megmondom, hogy sokkal jobb.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#5) Zimmy88 válasza lorinser (#4) üzenetére


Zimmy88
tag

"Klassz, mert olyan, hogy Philips 43PUH9400 nem létezik. A cikkben mindenhol ez szerepel"

Az a "mindenhol" az összesen 1 helyen :) Plusz az alcím ;) De szvsz akkor is túlreagáltad a dolgot.

FZR2000 ®

(#6) .mf válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


.mf
veterán

Monitorként, nos... Egyszer egy havernál már volt, hogy gépről filmmaratonoztunk 42"-es TV-n, jó pár éve -- amikor a fHD még nagy szó volt, hogy repül az idő, vagy hogy rohan a technika? :DDD
Filmekre pöpec volt, csak ámultunk a fHD részletességén, na de amikor a filmnek vége volt és a tv előtt normál monitor-távolságban ülve, 17-19"-hez szokott szemeinkkel próbáltunk total commandert elindítani és benne keresgélni... beláthatatlan nagy volt az egész.
Mostanság bezzeg, már 3-4 éve 24 + 22"-es páros előtt ülök, igaz ez kicsit távolabb van, itt alkalmazás egyszerre csak egy monitoron fut, és az a nagy magasság sincs, ami a 42"-es tv-nél annyira fura és nehézkes volt. Szóval lehet, hogy megszokás kérdése is, de távolság minimum kelleni fog neki.

---

Tényleg elég baráti ár, de gondolom panelből csak TN-re futja.
Remélem lesz még 32"-es is, korrekt panellel. Amellé még elfér a 24"-es állítva :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) lorinser válasza Zimmy88 (#5) üzenetére


lorinser
senior tag

Az összesen 1 helyen az pontosan kettő. Szerintem meg nincs túlreagálva mert nem mindegy, hogy 4XXX-es vagy 9XXX-es Philips-ről beszélünk.
A cikk sem olyan hosszú, hogy ennyi elírás legyen benne és nem lényegtelen információkról van szó.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#8) Seirus


Seirus
tag

Kérdés mennyi a késleltetése? Tudja esetleg valaki?
Forged Alliance szépen mutatna egy ilyenen :DDD

Telefonszám adatlapomon.

(#9) Márton válasza Seirus (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

Jó az ár!
Meg is venném, ha lenne értelme 3.5m-ről nézni a jelenlegi 42" fullhd helyett.
De mivel semmivel nem látnám élesebbnek a képet, asztalra meg nem ülök, nem váltok.
Majd a projektor.. de az odébb lesz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) elefant válasza lorinser (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

bocsánat bocsánat! teljesen jogos.

(#11) Duree


Duree
veterán

Ez aztán igen, végre egy olyan tévé amiröl lehagyták a sallangokat,és még 4k is.Nagyon barátságos az ára.Azért megnézném ezt a képminőséget, hogy milyen.

duree54

(#12) dualcore


dualcore
őstag

Hátha ez ad már egy pofont a többi gyártónak is, hogy kell egy jó megjelenítő, mindenféle "okos" sallang nélkül. Persze ennek is bizonyítania kell előtte. Kíváncsi leszek!!!

(#13) AmunRa válasza lorinser (#4) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Philips 43PUS7100 jött be elsőnek az +100e lett volna meg valami ex.dig. reklám. Másodjára megnyitva ott volt a 6400.

[ Szerkesztve ]

(#14) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Ezen a monitornak használni 4k TV-t bennem is felmerült. Jó lenne erről egy teszt vagy beszámoló.

(#15) dualcore válasza AmunRa (#14) üzenetére


dualcore
őstag

Fotók szerkesztésére kiváló a 4k. Hétköznapi pc-s megjelenítésre még nem. Igaz 49" méretről írok. 22-24" méretben szerintem nagyot ütne.

(#16) Jack@l


Jack@l
veterán

Ennyiért ez valószínű olyan tn panel mint a ház... (ha jobb lenne tuti odairnák)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17) snecy20


snecy20
veterán

Jó lesz ez, majd nézném rajta a 480p .avi-kat. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) nbg


nbg
senior tag

Kb. ket hete szereztem be ezt a monitort, picit kisebb ennel, de ugyanugy 4K. Nos... pofam leszakad effektus, nagyon durva, mennyi helye van az embernek hirtelen, mondjuk a teljeskepernyos ablakokat el lehet felejteni, teljesen ertelmetlen.... :)

Sokaig en is "4K TV-t monitornak" projektben gondolkodtam, de a kriteriumok kozul (4K, kb. 39-42", HDMI 2.x vagy DP, jatekhoz is hasznalhato valaszido es input lag, nem csillagaszati ar) egy keszulek sem teljesitett mindent, vagy elfogadhato kompromisszumok mellett, ugyhogy inkabb radobtam meg azt a 150-200 ojrot, es ez a monitor lett.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#19) elefant válasza AmunRa (#14) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

kaptam ígéretet tesztre.

(#20) HalasKYO válasza elefant (#19) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Erre speciel én is kíváncsi lennék.

IPS ek mennyiért szokat lenni 39-32" méretben ?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#21) szabifotos


szabifotos
senior tag

Az ilyen cikkek láttán mindig elgondolkodok, hogy kb. 5 évvel ezelőtt vettük az 1024x768-as felbontású LG 42"-os plazmát, közel ugyanennyiért. Mi lesz 35 év múlva? :Y

(#22) sb válasza Jack@l (#16) üzenetére


sb
veterán

El kéne már felejteni ezt a TN baromságot a TV-knél.
Kb. 2007 óta egy kezemen meg tudom számolni hány TN paneles TV-ről tudok. Az is kb mind 26" és alatta volt.

Ha nem változott nagyot a világ akkor nem hiszem, hogy fel tudna bárki hajtani TN TV-t 32" feletti méretben.

[ Szerkesztve ]

(#23) gabesz839


gabesz839
senior tag

Esetleg lenne nagyobb testvére hasonló ár arányban :) akkor érdekelne

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#24) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

16W :Y Na az a nem semmi :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#25) Loresz


Loresz
tag

32" ra jöhetne már a 4K! Szerintem ez az a méret amit még el lehet kényelmesen viselni monitorként!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#26) Hobbbyt válasza szabifotos (#21) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Kb. 5 évvel ezelőtt már nem lett volna szabad 1024*768-as plazmát venni. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#27) Kékes525 válasza AmunRa (#14) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek, a teszt érdekes lehetne, mert egy olcsó 4K-s TV-t sokan megvennének.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) Jack@l válasza sb (#22) üzenetére


Jack@l
veterán

Tavaly még a 40 colosat árulta 4K "monitorként" 200 felett kicsivel pont a philips, az is TN volt. (persze nem biztos hogy ez is az, de túl szép hogy igaz legyen...)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#29) lorinser válasza elefant (#10) üzenetére


lorinser
senior tag

:R köszönöm!

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#30) lorinser válasza AmunRa (#13) üzenetére


lorinser
senior tag

Köszi, tényleg rossz linket tettem be. Valójában erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#31) nbg válasza Jack@l (#28) üzenetére


nbg
senior tag

Amit tavaly ota arulnak 200 felett kicsivel, az pont VA panel-es monitor, szoval ez sem igaz.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#32) szabifotos válasza Hobbbyt (#26) üzenetére


szabifotos
senior tag

Akkor még gyerek fejjel, nem emlékszem mi alapján választottuk. Akkor mentek ezek a "HD Ready" jelzésű TV-k hasonló árban. EZT vettük 150-ért. :) Még most is teszi a dolgát. Kicsiny városunkban még csak most készülünk digitális kábelra váltani.... Itt még ez is nagy lépés lesz :B

(#33) Seirus válasza nbg (#18) üzenetére


Seirus
tag

Jó kis moncsi nem vitás :K

Telefonszám adatlapomon.

(#34) Jack@l válasza nbg (#31) üzenetére


Jack@l
veterán

Vagy az vagy nem, nem egy review írta le, hogy TN van benne... Amíg egy gyártó nem mondja meg, de még a betekintési szöget se írja le(amiből lehetne következtetni), addig bennem default TN gyanu él.
http://4k.com/monitor/a-review-of-the-philips-brilliance-bdm4065uc-4k-40-inch-monitor/

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#35) Seirus válasza Hobbbyt (#26) üzenetére


Seirus
tag

Tisztelettel, ennek teljes mértékben ellent kell mondanom.

Én kb 1 éve is vettem Panasonic plazmát, méghozzá egy jó régi (akkoriban) felsőkategóriás darabot (Panasonic TH-42PS10) ami viszont csak 852 x 480-at tud. (rémisztően kevés nem?)
Mégis megvettem, mert mikor megnéztem jónak tűnt a képe és fele annyiba került mint egy ugyanakkora LCD.
Igaz csak 2. TV-ként használjuk, az egyik hálószobában édesanyám/húgom általában azon nézik a netes filmeket (ami ugye sd és máris semmi hátrányt nem jelent a 800x480-as felbontás)

DE!
Próbaképp fogtam egy 12GB-os 1080p-s (nyilván tömörített) Avatar-t és megnéztem a 127-es occó FullHD Led lcd-n meg ezen a plazmán és utóbbi nyert.
Hiába a töredék felbontás, 3 méterről nézve sokkal jobb moziélményt nyújtott.

Úgyhogy én azon a ponton feladtam ezt a felbontás/paraméterek mizériát film fronton és azóta csak a szememnek hiszek.

Más:
Monitor természetesen teljesen más kategória, ott 27" felett szvsz kevés a FullHD is.

Viszont ennek kapcsán meg rájöttem, hogy "bilibe lóg a kezem" mert ez olyan teljesítménytöbbletet igényelne játékoknál, amit tutira nem akarok megfizetni :DDD

Szóval részemről: munkahelyre vennék 4K tv-t, de inkább csak 32"-on.

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#36) Peppo válasza Seirus (#8) üzenetére


Peppo
őstag

40"-os 4k-s Philips monitoron épp a napokban játszottam vele. Tényleg jól mutat. :) Bár az ikonok kicsit kicsik (nem találtam állítási lehetőséget), azért meg lehet szokni. :)

(#37) Chibass válasza Peppo (#36) üzenetére


Chibass
tag

Próbáltad a Ctrl + egérgörgetést az asztalon? Elvileg ez a legegyszerűbb méretezésre.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#38) nubreed


nubreed
veterán

Nem drága és nincs benne okos tv rendszer, ez nagyon pozitív!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#39) Peppo válasza Chibass (#37) üzenetére


Peppo
őstag

Az asztalon nem probléma, de a játékon belüli ikonokról beszéltem.

(#40) sb válasza Jack@l (#28) üzenetére


sb
veterán

Passz. Én tényleg keresve se találtam TN-t ilyen méretben az első LCD-m óta. (2007).

Arról sem tudok, hogy gyártanának a nagy gyártók ilyen méretben TN paneleket. Itt ugye sok variáció nincs mert 1-2 saját panelen kívül kb. minden TV gyártó arról a pár helyről veszi a paneleket.

(#41) nbg válasza Jack@l (#34) üzenetére


nbg
senior tag

Egy csomo mas review (1, 2, 3, 4 ...) meg VA-t ir, szoval ez szerintem netto hulyeseg, a gyarto oldalan is VA van feltuntetve...
Plussz van nagyobaccska TN monitorom is (HannsG HG281), tudom, latom mi a kulonbseg a ket technologia kozott... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#42) Peppo válasza Jack@l (#34) üzenetére


Peppo
őstag

A gyártó VA-t ír, és nem látok rá okot, miért hazudnának. Nem szedtem szét, de nekem nem TN-nek tűnt.

(#43) Jack@l válasza nbg (#41) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, kérdezz már rá a gyártónál hogy vajon milyen az a VA? (az ő korcs TN/VA fejlesztésük)
Most mér velem vitázol, ha egyszer a gyártó van a "fogyasztók megtévesztése" határán? Persze hogy nem írja ki, mert anyira nem cseng jól egy tévénél...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#44) bteebi


bteebi
veterán

Edge LED-es és csúnya, viszont Ambilight-os és olcsó. Alapvetően kellene, bár ha TV vásárlásra szánnám magam, akkor ettől jobbat és nagyobbat vennék.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) bteebi válasza Jack@l (#34) üzenetére


bteebi
veterán

Mondjuk ez így tényleg elég gyanús... :U De legalább viszonylag könnyen el lehet dönteni a kérdést, csak rá kell nézni a TV-re oldalról. Amúgy ha már többen is TN-nek vélik akár a betekintési szögek, akár a rossz(abb) képminőség miatt, akkor már úgyis mindegy. Mentségére szóljon valamelyest, hogy egyébként tényleg nagyon olcsó. Mindenesetre akár TN, akár VA, a panel és a betekintési szög eltitkolása bár érthető, de meglehetősen kifogásolható döntés a Philips részéről.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) nbg válasza Jack@l (#43) üzenetére


nbg
senior tag

Mar miert lenne "korcs TN/VA"? Egyaltalan letezik ilyen?
VA van feltuntetve a termek honlapjan (tesztekben MVA), 176/176 fokos betekintesi szoggel. Egyetlen TN panelnel sem talalsz peldaul ilyen magas vertikalis erteket, egyeb mas jellemzokrol nem is beszelve.

Azert veled vitatkozom, mert ugy tunik butasagokat beszelsz valamiert, ne haragudj.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#47) Jack@l válasza nbg (#46) üzenetére


Jack@l
veterán

Olvasd el a review-t amit linkeltem. Én se tudtam róla hogy ilyen egyáltalán van... Régebbi tesztekben simán ráírták, hogy TN.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#48) nbg válasza Jack@l (#47) üzenetére


nbg
senior tag

Most erre mit mondjak? Te meg olvasd el a teszteket, amiket en linkeltem, meg latogass el a gyarto honlapjara az adatlaphoz... ;)
Viccet felreteve, en nem latom nyomat rajta semmilyen TN-szerusegnek, bitang jo cucc, es mint emlitettem, van osszehasonlitasi alapom. Amugy szerinted elkepzelheto, hogy piacra dobtak volna tobbfele panellel? Ennyire csak nem hulyek...
Na mindegy is, ugysem ezzel a vitaval fogjuk megvaltani a vilagot, se jobb, se rosszabb nem lesz tole a monitor. (A biztonsag kedveert azert megkertem elefantot, ha tud, kerdezzen utana, hatha... :D )

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#49) Jack@l válasza nbg (#48) üzenetére


Jack@l
veterán

Nincs semmilyen többfajta panelról szó, egy van, amit írtam. Becopyzom az ide tartoizó rizsát amit nem találtál meg...
Hogy mi igaz vagy mi hülyeség ebből nem tudom. Nekem bőven elég hogy tn-re épül, ezért szép szine soha nem lesz.

"Secondly, for a TN screen that comes with 8-bit color, the Brilliance offers some truly brilliant visuals. The blacks in particular are very nice and inky thanks to the VA technology with a W-LED backlight. This in turn is what creates the extraordinarily good 5000:1 contrast ratio of the BDM4065UC. Furthermore, for what is fundamentally a TN display screen this monitor offers remarkably good viewing angles, which go beyond the normal confines of TVN display technology. In fact, you get off-angle viewing flexibility that reaches towards the scope of what you’d get with more expensive IPS panel 4K monitors. On the Brilliance, we’re talking about horizontal and vertical viewing angles of 176 degrees.

The Brilliance BDM4065UC also does a fine job of augmenting its color range technology for the sake of creating effects beyond the normal scope of what you’d expect. Thus, while the monitor comes with 8-bit color, what the screen shows in terms of color range, vibrancy and the high sRGB, AdobeRGB and even NTSC color gamut coverage, indicates that Philips is definitely using frame rate control technology to mimic the qualities of a superior 10-bit 4K panel. This is why Philips is getting away with quoting 1.07 billion colors instead of the 16.7 million that normally go with an 8-bit display."

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#50) nbg válasza Jack@l (#49) üzenetére


nbg
senior tag

Termeszetesen elolvastam a tesztet, ez a minimum, ha leallok vitatkozni... Eloszor is:

for a TN screen that comes with 8-bit color, the Brilliance offers some truly brilliant visuals. The blacks in particular are very nice and inky thanks to the VA technology with a W-LED backlight.

Ez igy ahogy van eleg paradox, plusz a cikk elejen folyamatosan VA panelt emleget, aztan hirtelen a semmibol bedobja a TN jelzot is.

Masreszt, meg mindig nem tudom, hogy honnan szedtek ezt az infot - se link, se magyarazat-, magyarul nekem egyelore ugyanannyi a valosagtartalma, mintha a nenikem irta volna.

Amugy el is olvastad a review-t, vagy csak rakerestel, hogy van-e benne "TN" szocska, es mivel volt, igy elkonyvelted magadban, hogy ez csak szar lehet? ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.